Şimdi Ara

Kırşehir'de ekmeğin fiyatı 15 kuruşa düştü (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
3.283
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: adoni

quote:

Orijinalden alıntı: oeroglu

quote:

Orijinalden alıntı: IsPraNo

forumda baya kırşehirli varmış :) bende merak ediyordum hemşerilerim nerdeydi diye

+gırk :D

Ahanda benim gafadan bir adam çıktı gırkkk ellam

+Gırk

• quote:

Orijinalden alıntı: pilot84

quote:

Orijinalden alıntı: ibonline

vandaki ekmek fiyatına 5 tane kırşehirde ekmek geliyor

van daki her çocuğa okul için 200 tl yardım yapılıyormuş doğrumudur. ankarada böyle bir uygulama yok...

ALLAH kimseye yaşatmasın deprem çok kötü ama nereye kadar vatandaşın sırtına yük vurulacak nerede bu sigorta şirketleri?nerede kriz stoğu?en ufak bir yaptırımda vatandaşa çektirilirse yük işimiz var sonumuz hayır olsun kimileri,1 ekmek peşinde harap,kimileri varlık içinde taraf...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ancyraa

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22480729.asp

Kırşehir'de fırıncılar ve marketler arasında yaşanan rekabet nedeniyle 250 gram ekmeğin fiyatı 15 kuruşa düştü.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, yaklaşık 20 gün önce iki fırın arasında başlayan rekabete diğer 15 fırının da katıldığını belirterek, fiyatların önce 50 kuruşa, daha sonra 35 kuruşa, dün de 15 kuruşa düştüğünü söyledi.

Birlik olarak fırıncıları çağırıp anlaştırmaya çalıştıklarını, ancak rekabetin devam ettiğini belirten Öztürk, ekmeğin kalitesinin düşmesinden endişe duyduğunu ifade etti.

Fırınların rekabetine bazı büyük marketlerin de katılmasıyla fiyatların 15 kuruşa düşmesinin vatandaş açısından memnuniyet verici olduğunu vurgulayan Öztürk, “Kaliteli unun torbası 58 ile 60 lira arasında. Bunun diğer girdileri de var. Fırıncılar nereye kadar dayanacak, bilmiyoruz. 250 gram ekmeği 15 kuruştan satmaya devam ederlerse, ekmeğin kalitesinin düşmesinden endişe ediyoruz” dedi.

Ekmeği 15 kuruştan satan bir marketin insan kaynakları müdürü Murat Taş da, “Biz de bu rekabete ortak olmak için ekmeğin fiyatını 15 kuruşa indirdik. Yaklaşık 20 gündür kademeli başlayan indirimde ekmeğin fiyatı dün itibariyle 15 kuruşa düştü. Fırıncılar ekmek yetiştiremiyor. Normalde 1000 ekmeği gün boyu satarken bugün öğlen saatlerinde marketteki ekmeğin tamamı satıldı” diye konuştu.

memleketim benim ....

• köfte fiyatları da düşebilir
    ne kadar ekmek o kadar köfte
  • 15 kuruşa satılan ekmekte fırıncılar çok fazla zarar etmektedir, hatta bundan 5-10 sene önce bu şekilde öldürücü rekabet ile bir çok fırın iflas etmişti. Kırşehir de de birileri iflas edecek ve en çok parası olan ayakta kalacaktır. Bu tür rekabetler genelde inatlaşma ile olur ve bir çok fırının iflasıyla sonuçlanır.
  • bide kazanamıyoz derler şerrrrooolarrrrrrr nasıl daireleri sıraladıkları belli oluyo şerrrrrrrrree ler
  • 70 Kuruş - Kayseri
  • 60 kuruş Malatya
  • Yakında Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü obezite ile mücadeleye hız verir.
  • konyada real dahil tüm marketlerde 50 kuruş taş ekmek fırınlarında biraz pahalı bi de yhm diye bir market var indirim deyip 40kuruşa sattıklarını görmüştüm
    15 kurusa satan adam kısa dönemde zarar eder ama uzun dönemde reklamdan sonra fiyatları artırıp muhakkak kazanır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.