Şimdi Ara

Kırmızı Renkli Araç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar baştan sürç-i lisan edersem affedin sizlerinde fikrini almak istiyorum, kırmızı renkli arabaya nazar degiyor diye hurafe dolaşıyor
    sizce dogrulu nedir başına bi olay gelen varmı bu konuda çünkü çok dikkat çekiyor bu renk nazarada inanıyorum cevaplarsanız memnun olurum ?

• evet-i haklıyyen. kırmızı-yi naza'ru var değğğmek-tu.
  • Kim çıkarıyor bu saçmalıkları ozaman bana göre de siyah arabaya nazar değiyor, tam 4 kere park halinde çarptılar aracıma.Allah tan fazla birşey olmadı lokal boya ile kurtardık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne demişler nazara inanma nazarsız da kalma.. yok böyle değildi

• quote:

Orijinalden alıntı: Ayseybi

Ne demişler nazara inanma nazarsız da kalma.. yok böyle değildi

KIRMIZI ARAÇ GİREN EVE MELEK GİRMEZ.BÖYLEYDİ GALİBA.
  • Hocam aşağıdaki foruma açı ver konuyu biz ne bilek

http://www.islamiforum.net/
  • Yok hocam bizim araçta kırmızı kaza olacaksa olur ama sırf bir aracın rengi kırmızı diye başına bişey gelmesinin akıl mantık yada herhangi bir objektif bulgu ile açıklaması yoksa bu durum gibi boş bir varsayımdan ibarettir dikkate almaya gerek yok...

• Kırmızı araç çok tehlikeli aman diyim

• Kırmızı Renkli Araç

Aynen arkadaşlar çok dikkat çekiyor kırmızı nazardan dolayı ön kaput yuvaya girmiyor

• günümüzde en sevilen renklerden kırmızı, tabii cırtlak bir kırmızı değil, değişik tonları.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Bekir temel sende ünlenmeyemi çalışıyorsun her konuda 1 mesajın var resmen

• Acikcasi hic inanmazdim hurafelere taki gecen nisanda Kirmizi renk astra k almamla fikrim degisti.Araci aldiktan 2 hafta sonra yaklasik 100 aracin sirayla dizildigi yolun kenarina park ettim 2 saat sonra geri dondugugumd kapuya biri motor devirmis ve kocaman gocuk olustu.100 tane aracin icinde bana denk geldi ve tek kirmizi araba benimdi.Keza 2 ay sonra uzun yoldayken aracin biri tas sicratti ve tavanda gocuk olustu.Park halindeyken dokunduranlari saymiyorum bile.Artik kirmizi araba felan almam kirmizi rengindemidir nedir milletin gozu kaliyor heralde

• Aléister Crowley kullanıcısına yanıt
    Daha beteri benim başıma geldi şansmıdır tesadüfmü bilemiyorum işin sırrını çözemedigimden konu açmak zorunda kaldım :)
  • http://m.sabah.com.tr/galeri/otomobil/otomobil_rengine_gore_kaza_oranlari/13

Nazarın değiş saati? Gün ışığı durumu nedir hocam? Gündüz vakti kırmızı iyidir gece vakti kötüdür kısaca. Nazar meselesine gelince kırmızı var kırmızı var... vagda tornado kırmızı var ki bence çok haysiyetsiz bir kırmızı ciddi manada kötü gözüküyor, bir de günbatımı kırmızı var ki bordoya yakın gerçi ama cidden çok yakışıyor.

• opaksa nazar degmiyor metalikse degiyor diye biliyorum ben.

• yakpinar1222 Y kullanıcısına yanıt
    Televizyonda mıyız kardeş, saçma sapan konuşma, engelle geç rahatsız oluyorsan, otomobil genelin tüm konularında mesajım olabilir, insanlar fikir soruyor bizde düşüncelerimizi söylüyoruz.

• Mavi akar hacı.

• Ben maviciyim ya.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kırmızı aracın kaskosu bir miktar daha yüksek çıkar. Sebebi de kırmızı aracın sportif görünümü sebebiyle kullanıcısının da aracı sportif kullanacağı ve kazaya karışabileceği değerlendirilmiş. Ayrıca kırmızı renk sinirleri zıplattığı, adrenalini yükselttiği için primler daha pahalı çıkıyormuş.

Bunun tam tersi mavi renk için geçerli.

• 5 Milyona makam aracı alanların olduğu bir ülkede benim 50 bine aldığım kırmızı araca nazar değiyorsa

Değsin değsin meteor düşsün üstüne tır ezsin yaşamayayım daha iyi.

Nazar denilen bir şey yoktur. Herkes eşittir kimsenin gözü kimse de kalamaz.İslam kelime anlamı olarak hoşgörü demektir Nazar gibi şeylere inanmayın.

Tabii ki kaza yapacaksınız böyle şeyler olacak 80 + 4 milyon ülkeyiz her gün ölümler oluyor her gün kötü haberler alıyoruz.

Nazar değil Horus'un Gözü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 27 Temmuz 2017; 1:9:50 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.