Şimdi Ara

kırmızı ışıkta dururken vinç arkadan çarptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yaklaşık 2 saat önce eve giderken kırmızı ışıkta duruyordum sağdan gelen vinç aracıma çarptı. Far ve tamponda sıkıntı var. Diğer bölgelere baktım herhangi bi hasar yok.Hemen fotoğraf çekip tutanak tuttuk.Karşı taraf hatasını belirtir şekilde imzaladı tutanağı. Elimde tutanak adamın ruhsatı ehliyet fotoğrafı vs. herşey var. Şimdi tam olarak ne yapılmalı. Servise mi gidilmeli yoksa anlaşıp mı yaptırmalıyım? İlk kazam ve araçta hasar kaydı yoktur.
    kırmızı ışıkta dururken vinç arkadan çarptı

• Tabiki servise gidin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gördüğüm kadarıyla tamponunda kırık yok. Bir tampon tamircisi kolaylıkla ve lokal boya ile işi çözebilir. Stop değişimi zaten kolay. Eğer karşı taraf yanaşırsa sigortayı devreye sokmadan halledebilirsin; sigortayı devreye soksanda sıkıntı olmaz zira önemli bir hasar kaydı çıkmaz. Üçkağıtçı çakallar hariç kimse de takmaz o hasar kaydını...

Sıkmayın canınızı.

Çok benzer bir kaza bu yaz benim de başıma geldi; ancak arkadan vuran kamyonun sigortası yoktu. Stobu hemen aldırdım adama kendim taktım. Tamponunda tamir parasını nakit aldım. O paraya çıkma hasarsız bir tampon alıp boyattım. Ama taktırmadım; öyle geziyorum))) Arabayı satarken yeni sahibine tamponu vereceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hsn_33

Tabiki servise gidin

Tabiki servise gidin, kaskonuz varsa kaskodan yaptıralım karşı sigortayı beklemeyin deyin, fiyat teklifini kaskoya versinler. Ekspertiz şirketi arayın, yapıma onay vermeden önce beni bilgilendirin, belki başka yerde yaptırırım deyin. Şu masrafla yaptıracağız diye size bilgiyi geçtiklerinde, muafakatname yolluyorum parayı şu hesaba yatırın deyin servisten aracınızı alın. Aldığınız parayla çıkma far alın, tamponu da tamir ettirin. Kalanını da döviz veya altına çevirip önümüzdeki yaz tatil paranızı şimdiden kenara atın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lifeblood6

quote:

Orijinalden alıntı: hsn_33

Tabiki servise gidin

Tabiki servise gidin, kaskonuz varsa kaskodan yaptıralım karşı sigortayı beklemeyin deyin, fiyat teklifini kaskoya versinler. Ekspertiz şirketi arayın, yapıma onay vermeden önce beni bilgilendirin, belki başka yerde yaptırırım deyin. Şu masrafla yaptıracağız diye size bilgiyi geçtiklerinde, muafakatname yolluyorum parayı şu hesaba yatırın deyin servisten aracınızı alın. Aldığınız parayla çıkma far alın, tamponu da tamir ettirin. Kalanını da döviz veya altına çevirip önümüzdeki yaz tatil paranızı şimdiden kenara atın.

???

• Opelde Tampon ve stop pahalı servis buna 3 bin lira ister

• echomaniac E kullanıcısına yanıt
    Hocam bu sabah adamı aradım sigortanı bozdurup yaptırayım mı yoksa dışardan nakit mi yaptırmak istersin diye. Adamın %20 hasarsızlık vardı poliçede. Oda bozdurmak istemedi galiba bugün kaportacısına bıraktım orijinal stop alınıp değiştirilecek gerisi de düzeltme olacak

• Servise yaptır, varsın hasar kaydı olsun. Bu fotoları saklarsınız sorana gösterirsiniz satarken. Servisin gerçi buna yapacağı, stopu değiştirecek, tamponu dışarda tamponcuya yaptıracak. Ama en azından yetkili serviste yaptırdım dersiniz. Alan kişinin de içi rahat eder ilerde..

Bu mesajı yazmıştım, bi üstte mesajınızı gördüm tam göndermeden. YAn sanayi stop alıp takarsa nerden bileceksin? İkincisi de tamponun istediğin gibi olmazsa bir daha nasıl hak edeceksin? O saatten sonra servise götürüp baştan yaptırma şansın da olmicak.
  • Kardeş geçmiş olsun

Sen sanslisin vinç vurmuş

https://youtu.be/teI4aCUJ4GU

• SakinAdam16 kullanıcısına yanıt
    Anlaşabildiyseniz en mantıklısı o

Sıfır gibi yaptırırsın hasar kaydıda olmaz

Sigortadan servise bırakırsan eğer

Dosya açılacak

Eksper gelicek

İnceleme onay çıktı çıkmadı

Bu işlemlerden sonra aracın yapılacak.

Tabi bu süreçte araç serviste yatıcak.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.