Şimdi Ara

Kırmızı et sıcak fırsatları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
10
Favori
12.968
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu gayet ciddidir. Hatta şarttır. Çünkü kayış gibi sinirli ve pahalı et yemekten sıkıldık Geçen gün Düzce'den geçerken, orada bir marketten kilosu 80 tl ye antrikot almıştım, ki büyükşehirde daha pahalıdır. Hiç beklemiyordum ama aşırı derecede iyiydi, hem de ucuzdu bağıl olarak tabi, şimdi siyasete girmeyelim. Ailem de çok beğendi, ben şehirde güya iyi bir kasaptan almama rağmen bu kadar iyi et görmemiştim. Sinir hiç yoktu, yağı bile çok güzeldi. Bir de taze kekik koymuş adam, nefis. Kıyma da aldık biraz o da çok güzeldi. Kıyma da az yağlı güzeldi. 55 tl ydi fiyatı. Belli yani mera hayvanı. Fiyatı da nispeten ucuz şehre göre.

Adresini de vereyim: Düzce Çoban kavşaktaki Yüksel market,(haritalara düzce çoban market yazın çıkar ismi değişmiş önceden çoban marketti) ismi tam bu muydu bilmiyorum ama 7/24 açıktır. Tabelası da var 7/24 açık diye. Tam adresi: Düzce Akçakoca yan yolu no:16
    Antrikotları çok iyi, hayvanlarını kendileri kestiklerini söylüyorlardı. Tavsiye ederim. Adrese yazın çıkar, şu düzce akçakoca yolu üzerinde. Yediğim en iyi et burada satılıyordu.

Özellikle büyükşehirde tavsiye ettiğiniz, bu gibi kaliteli ve ucuz olan yerler var mı? Köylerden filan getirten? Gelin bu konuda bilgi paylaşalım.

Şimdi millet zengin falan diyecek, kardeşim işyerimizde mutfağımız da var koyuyoruz 5 dk da pişiyor, 5 dk ya! 15 lira sağda solda uyduruk kaydırık yemek yiyeceğimize antrikota veririz. Veya köfte vs. Zengin değiliz ama keyifçi olduğumuz kesin 15 liraya 25 gramcık döner yemeye devam edin siz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 20 Haziran 2020; 11:37:36 >

• Köfteci Yusuf'da domuz eti çıkmadı, zeytinyağında asit bişeyi mi ne fazla çıkmıştı. Sonra konuyla ilgili özür yayınladılar. Daha sonra bu iyice yayıldı köfteci yusuf domuz etinden dolayı özür mesajı yayınladı vs diye. Klasik karalama kampanyaları fiyat performans olarak özellikle istanbulda bence gayet iyi.
    Türkiye'de steak için uygun hayvan yok. Steak için en uygun ırk, Angus ve Hereford'tur. Angus bildiğim kadarıyla var, ancak depolardan steak house'lar topluyor, yani iyi et tezgaha gelmiyor.

Ek bilgi vereyim, et pembe olmalı ve mümkünse kalın dilimli olmalı. Görselleri de bol bol paylaşırsanız göz aşinalı da olur. Ben kendi etlerimden ara ara atarım, fikir vermesi açısından.
  • Dükkanın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hayırlı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • neresı ucuz kazıgın atası
  • Köfteci Yusuf gayet iyi bence. Fiyatlar makul, internet sitesinden de bakabilirsiniz. Vakumlu antrikot 76TL, hem de güzel mermer dokulu yağlı bulunuyor genelde.

• Olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: 140karakter

neresı ucuz kazıgın atası
    Evet ama boş laflar bunları bi konuşmaya başlarsak hiçbir şey almayız. Burda amaç üzüm yemek bağciyi dövmek değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • primum non nocere P kullanıcısına yanıt
    Sucuk ısıl işlem görmüş. Etide saf ise alın yoksa düşük kalite.

• köfteci yusuf iyi diyen bence et yememiş

• Köfteci Yusuf'un pişmemiş etleri gayet guzel oluyor.

• Şehir merkezine yakın yerleşimlerdeki, kasapları araştırın(kasaba, köy vb). buralarda 50-55 civarına olan etler, şehir merkezinde 80 tl üzerine çıkıyor

• Beyler et kadar önemli olan bir şey daha var.
    Eti pişirmek, aşağıdaki kanalı bir kaç aydır takip ediyorum.
    Çok faydalı bilgiler veriyor, tabi izlerken ağzınız fena sulanıyor.
    https://www.youtube.com/channel/UCrXsWsLcTfKqbesMf5bJ2Bw
  • muhalif13 kullanıcısına yanıt
    Sucuk ile ilgili resmi bilgiyi nerden bulabiliriz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Denizli'de Damızlık Birliği Şarküterisi var Topraklık itfaiye civarında etler gayet kaliteli sadece erkek dana kestiklerini söylerler.Hatta yakında 2. şubeyi açacaklarmış. Fiyatları takip ettiğim kadarı ile et ve süt kurumundan bile ucuz. Facebookta güncel fiyatları paylaşıyorlar.
    Dana Antrikot: 72
    Dana Biftek: 67
    Dana az yağlı kıyma: 51
    Kuzu kuşbaşı: 86
    Kuzu ön kol:62
  • Ne saçma bir konu haline gelmiş.

Şimdi ikinci el araç zamanı, çok kazandırır.

• muhalif13 kullanıcısına yanıt
    Piyasadaki sıcakların da çoğu ısıl işlem görmüş zaten. Sucuğunun da baharatı vs gayet iyi. Fiyat/Performans açısından başarılı en azından. Etlerini şahsen baya beğeniyorum, lezzetli.

• iskender86 kullanıcısına yanıt
    Et konusunda en iyi kanal gerçekten. Bir de "yakışıklı yemekler" var. Uğur şefe ve Mustafa abiye çok şey borçluyum

• juhadante J kullanıcısına yanıt
    Linki falan var mı?

• Konusu gayet ciddi olacak şekilde bir de Beyaz et konusu bekliyoruz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.