Şimdi Ara

Kırılan USB flash disk nasıl tamir edilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 10
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 10 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • layk5t (10 mesaj) limbesh (2 mesaj) babus0606 (1 mesaj) alikaanztrk (1 mesaj) Diamondx (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (15 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Başlığı şöyle açayım buradaki videodaki sorun aynısını bende var. Bu USB bellekte temassızlık sorunu vardı. Ben de sorun çözümü ise USB başlığı degiştirmek olduğu öğrendim ama ne yazık ki başlığı çıkarırken altındaki bakırı da aldım. Belki üstüne lehim koyarsam düzelir dedim ama ne yazık ki düzelmedi.

Yabancı kaynaktan bulduğum videoda sorunun çözümü belirtilmiş ama ben kendi flash belleğimde o elemanların yerlerini bulamadım.

Videoda gösterilen elektronik elemanların kendi belleğimden nasıl bulabilirim?

|
    |

• kopan yolları sen görebilirsin anca buradan göremeyiz kaldiki lehimlerin çok kötü birinden yardım al bence.

• d2 niye boş, düşürdün mü yoksa öyle miydi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: limbesh

d2 niye boş, düşürdün mü yoksa öyle miydi ?

Benim flash bellekte de boş bölgeler vardı, orijinalinde öyledir

Konu sahibi arkadaş lehimleri çok kötü atmışsınız

• ne yazık havyam uç kısmı oldukca geniş olduğu için sonuç pek iyi olmadı

• limbesh kullanıcısına yanıt

içini açtığımda öyleydi orası dolu olması mı gerekiyor ?

• babus0606 b kullanıcısına yanıt

havya uç kısmı biraz büyük olunca pek de iyi bir sonuç çıkmadı üstüne pasta kullansaydım iyi olurmuş

sizde görebilin diye mümkün olduğunca net bir fotoğraf çekmeye çalıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi layk5t -- 25 Nisan 2021; 1:15:15 >
  • layk5t kullanıcısına yanıt

Değişiyor...

Yanlışlıkla sökmediğinize eminseniz, d2'de sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: limbesh

Değişiyor...

Yanlışlıkla sökmediğinize eminseniz, d2'de sorun yok.

hayır yanlışıkla sökmedim hangisi nereye bağlanıyor görebiliyor musunuz kendim yapamasam bile bir tanıdığımdan rica edebilirim

• Bir ihtimal yapılabilir. 2 uç erkek usb kablosunun bir ucundaki kabloları söküp konnektöre bağlayıp diğer ucunu bilgisayara bağlamayı dene

• quote:

Orijinalden alıntı: alikaanztrk

Bir ihtimal yapılabilir. 2 uç erkek usb kablosunun bir ucundaki kabloları söküp konnektöre bağlayıp diğer ucunu bilgisayara bağlamayı dene

konnektör den akstınız usbdeki 4 pin ise bu işlem ne yazık ki çalışmaz 4 pini altındaki bakırı yanlışıkla söküp aldım usb kullanabilmem için devre elemanlarına bağlamam gerekiyor bende 4 pini hangi devre elamanlarına bağlanacağımı bilmiyorum

• tekrardan merhaba

bu fotoğraf size yardımcı olucaktır yollar mümkün olduğunca net görünüyor

• 2 tanesini nereye bağlanacağı iyi kötü belli ama diğer 2 si pek belli değil ne yazık ki

• Kenarlar + ve - bunlar tamam. Ortadaki uçlar ise datalar avometre ile 3257EN i ölçerek bulursun. Yada usb soketi dışarı alıp altında yol varsa takip edebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diamondx

Kenarlar + ve - bunlar tamam. Ortadaki uçlar ise datalar avometre ile 3257EN i ölçerek bulursun. Yada usb soketi dışarı alıp altında yol varsa takip edebilirsin

elimdeki avo metre ile önce çipin bacaklarını deneyim sonra + ve - nereye bağlaybilceğim bir bulmaya çalışayım olmadı başını söker ışık tutarak bakayım

• avo metre hakkı rahmetine kavuşmuş başlığı söküp ışık tutmada fayda var

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.