Şimdi Ara

Kırık Puanla Hukuk Kazanmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu sene mecburen tercih yaptım fakat gitmeyeceğim. Okul puanım zaten düşüktü. Bir de yarısı gidince obp 18 gelecek. Sınava 280 gün var. Kütüphanede sabah 7 akşam 8 arası ders çalışıyorum her gün. Bu işin mümkünatı nedir? Bir yanım olur diyor bir yanım da olmaz diyor. Daha önce yapan birkaç kişinin konusunu gördüm. Onlardan biri olmak istiyorum. Üniversitenin pek önemi yok Erzurum'a bile kabulüm. Size de bir sorayım dedim. Onun dışında önerileriniz neler. Tüm derslerden temelim var fakat geliştirmem gerekiyor. Ortalama 300 alıyordum tyt denemelerinden. Ayt' de sıfırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Troia58 -- 12 Eylül 2019; 15:22:10 >

• Hocam ben de 55 bin yaptım bu sene ve özel hukuka gittim yarı burslu. Hazırlık sınıfı var, devlet hukuku kazanmak için hazırlık derslerinden sonra çalışarak bir sene daha kendimi deneyeceğim.

Bana da 24.5 puan geliyor, he yalnız ben tyt'yi donduracağım bu arada. Sadece ayt çalışacağım yani.

65 tyt yapmıştım, hesaplarıma göre 30+ ayt matematik 35+ da edbsos gelirse kırık obp ile birlikte 20 bin geliyor. (2019 verileri)

Dip not: bu sene 18 ayt mat, 32 edbsos yapmıştım.

Size önerim ayt'nizi çok sağlam tutun.
  • Hedefim fule yakın yapmak ama bakalım ne kadar mümkün olur bilmiyorum. Sence kazanılır mı ne diyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Troia58 -- 12 Eylül 2019; 16:53:24 >
  • 36 ile nasıl sınıf geçtin ?
  • HOCAM BU OBP İLE 100 YIL SINAVA GİRSEN HUKUK KAZANMAZSIN ONCA SENE MEZUNA KALIP HİÇBİR ŞEY YAPAMAMIŞSIN HALEN HUKUK PEŞİNDE KOŞUYORSUN KAZANDIĞIN BÖLÜME ODAKLAN BİR İŞİN GÜCÜN OLSUN
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslanyusuf09

36 ile nasıl sınıf geçtin ?
    Nie hocam benim de obp 60 geçiliyor yani :D
  • yanlış anladım 100 üzerinden sandım pardon
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crylegend

HOCAM BU OBP İLE 100 YIL SINAVA GİRSEN HUKUK KAZANMAZSIN ONCA SENE MEZUNA KALIP HİÇBİR ŞEY YAPAMAMIŞSIN HALEN HUKUK PEŞİNDE KOŞUYORSUN KAZANDIĞIN BÖLÜME ODAKLAN BİR İŞİN GÜCÜN OLSUN
    Ahahaha İyi moral verdin sağ ol. Ayrıca yapamadım değil yapmadım. 10 ay yaşarsak yazarım sana kazandığım okulu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Troia58 -- 12 Eylül 2019; 18:17:37 >
  • Hocam 10 ay sonra bırdayım yazarsın görüşürüz
  • Ya arkadaşım tm nin netleri ne ki ortalaman seni geri ceksin? Tip istesen kufru basardim imkansiz diye ama tm de inan bana isler oyle zor degil. Cunku fen liseleriyle yarismak durumunda degilsiniz, en prestijli bolum hukukun da durumu ortada. Bence gozunuzde hic buyutmeyin demeye getiriyorum yani yanlis anlasilmasin. Yapilir, bir sey yok. Ne sigir arkadaşlarım en baba hukuklarda okuyorlar simdi bir gorsen...
  • Yorumun için teşekkürler, rahatlattı. Tm'nin durumu dediğin gibi ama 18 puanın boşa gittiği aklıma geldikçe huzursuz oluyorum, evdekilerle konuşasım gelmiyor. Yeterli zamanım var bence. Tüm dersleri hallederim diye düşünüyorum.
  • Obpyi sorun etme ben sayısaldan erzurumda okuyorum yani 1 sene tm de calissam ist ankara olurdu ama neticede erzurumdayım yapcak bise yok 1 sene oturur kasarsan selçuk fln gelir diyorum kırık obpye fln dayanarak
  • Hukuk kazanmanın eskisi gibi ne zorluğu var ne de bir değeri. Sözellerde çok sağlam olursanız, matematikte de belli bir seviyenin üstüne çıkarsanız Erzincan falan bile olsa bir yer kazanılabilir. Temelinizin iyi kötü olduğunu varsayarak yazıyorum. Eğer çok zayıf durumdaysanız kırık obp ile imkansız gibi bir şey.
  • Ben mühendislik okuyorum ama hukuk için yeniden hazırlanmaya karar verdim bu sene.Obp kırık değil geçen sene girmediğim için.Benim şansım nedir?Sıralama hedefim 15 bin civarı
  • Görüş öneri ve desteklerinize talibim arkadaşlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.