Şimdi Ara

Kırık Mengene Nasıl Tamir edilir? (İzleyin)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimdeki mengeneyi çok zorladım ve kırıldı. Biraz uğraşarak tamir etmeyi başardım ama tabiki de eskisi gibi değil.

En azından yine ufak tefek işlerimizi halleder. Sizlerin de işine yarar dilekleriyle buraya paylaşıyorum.

İyi çalışmalar.

• benzerinden vardı aynı boy. Daha çok kırılmıştı, birkaç parça. Kaynattım ve idare eder biçimde oldu. Oturaklı kaynattım tabi..

• El matkabı yerine sütunlu matkap kullanılırsa; civata hizalaması tam olur, mengene de çene kayması olmaz.

• Yanlış teşhis burada parça bütünlüğü korunmadan delik delinmiş yoksa arkadaş el matakabıyla el yordamıyla çok güzel delik delmiş parça bütünlüğü korunsaydı el matkabı ile delinmesinin bir mahsuru olmazdı delikler aynı eksende olacaktı zaten, parçaları ayrı ayrı delince sütun matkabıylada delse benzer sorun gene yaşanırdı

• Aslında önce hızlı yapıştırıcı ile yapıştırıp sonra delsem daha iyi olabilirdi. Yamuk olmazdı. Sütunlu matkap da olsaydı çok uğraştırmadan deler geçerdim.

• Kırık Mengene Nasıl Tamir edilir? (İzleyin)elektromanyetixyoutube
    Bir önceki mengene tamir denememiz pek başarılı olmamıştı. Hem mengene çenelerinin paralelliği bozulmuştu hem de çeneler sıkma durumunda esneme yapıyordu. Ayrıca bir çok farklı ve güzel yorumlarla daha farklı düşünmeme yardımcı oldunuz. Üzerinde tekrar düşündüm ve bu şekilde tamir etmeye karar verdim. Gayet sağlam ve güçlü oldu. Bu yüzden "Kırık mengene nasıl tamir edilir ?" videosunun ikincisini çekip sizlere göstermek istedim. Belki siz de mengenenizi kurtarabilirsiniz. https://elektromanyetix.com/
    https://www.youtube.com/watch?v=N-xOabehYLM&feature=youtu.be

Merhabalar.

Tamir etmeye çalıştığım mengene beni bayağı idare etti. Ama son zamanlarda artık çok esnemeye başlamıştı.

Oturup düşündüm ve şöyle birşey aklıma geldi. Hemen bunu uyguladım.

Döküm kaynağına bile gerek kalmadı. Gerçekten bayağı sağlam oldu.

Diğer arkadaşların da faydalanması için burada paylaşmak istedim. :)

@Hanımeller @karafetva @muhsin kamer

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.