Şimdi Ara

Kırık Kemik Iyileşme Süreci

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar merhaba. 24 gün önce ayak bilegimdeki madial-lateral malleollardan ameliyat oldum. Bir tarafa titanyum plaka diger tarafa k teli takildi. Sigara kiriklarda zararli diyorlar. Herhangi bir kemigi kirilip sigara icmeye devam edip sıkıntısız iyilesenler oldumu merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sigara evet zararli ama sanki en onemli etkenmis gibi aksedilmesi garip. Kola asitli misal, ya da asitli tum icecekler. Ya da zararli abur cuburlar vs. Bilemiyorum altan.

Sizinki duzeldi mi 😅

• quote:

Orijinalden alıntı: bazen13

Sigara evet zararli ama sanki en onemli etkenmis gibi aksedilmesi garip. Kola asitli misal, ya da asitli tum icecekler. Ya da zararli abur cuburlar vs. Bilemiyorum altan.

Sizinki duzeldi mi 😅
    Öyle demeyin sigara iyileşmeleri gerçekten yavaşlatıyor kola için demiyorum ama sigaradan daha zararsız olduğu kesin ikiside zararlı ben çok şükür ne asitli içecek sürerim azıma ne sigara ve iyi beslenmeme rağmen yaralar yavaş iyileşiyor birde sigara içip zararlı beslenenlerin iyileşme sürecini düşün insan vücudu ne kadarda aciz işte bir tırnak bile düşünce 6 ayda kendine geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: tanaka80

Öyle demeyin sigara iyileşmeleri gerçekten yavaşlatıyor kola için demiyorum ama sigaradan daha zararsız olduğu kesin ikiside zararlı ben çok şükür ne asitli içecek sürerim azıma ne sigara ve iyi beslenmeme rağmen yaralar yavaş iyileşiyor birde sigara içip zararlı beslenenlerin iyileşme sürecini düşün insan vücudu ne kadarda aciz işte bir tırnak bile düşünce 6 ayda kendine geliyor

Alıntıları Göster
    haklısın hocam, sigara sadece kırık için değil, tüm hastalıklar için geciktirici, grip, astım vb.

bilmiyorum 1 ayı doldurduk sigarayı bırakamadım, kırık kaynamaya başlamış, umarım bırakabilrim.

• Selam, 15 kasimda benim de omzuma vida ve plaka takildi. Doktorumun kesinlikle tembihledigi sey, 1 tane bile icmemek. Kesinlikle iyilesmemi yavaslatacagini soyledigi icin sigarayi biraktim. Meyve suyu, peynir, sut urunleri ve bademle besleniyorum kemiklere iyi gelir diye. Cok gecmis olsun. Umarim kolayca atlatirsiniz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba 50 gün önce fibuladan ayak semiginin biraz üzerinden ayağım kırıldı ve alçı çıkarıldı doktor artık yürüyebilir son dedi istersen ise bile baslayabikirsin dedi bende dün bir boyunca koltuk dayamalari olmadan yavaş yavaş yürüdüm ama bugün kırık yer hareket ettirdiği nde açıyor sizce neden olabilir

• efendycafe2@hotmail.com E kullanıcısına yanıt

alışacaksın, sorun yok hocam.. çok yüklenmeden kendini zorla..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.