Şimdi Ara

Kiraz sözleşmesinden anlayan ne olur yardım etsin..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar lütfen yardımcı olun.ben aylık olarak apart daireye çıktım ''yıllık kontrat zorunluluğu'' yok dedi apart sahibi ''ama kira sözleşmesinde 1 yıllık oluyor mecburen onun nedenide aylık kiralayınca sıkıntı oluyor neden aylık kiralıyorsunuz gibi sıkıntı oluyor. istediğiniz zaman çıkabilirsiniz'' dedi.

malum virüs olayından dolayı 1 ay dolmadan çıkmak zorunda kaldım ve bana çıkarken hiç bir evrak falan vermedi alacağım var mı dedim yok dedi. sonradan aklıma kurt düştü.

aşağıdaki kira sözleşmem.özel koşulların 4. maddesinde ki yazı biraz rahatlattı beni ama hani ileride bi sıkıntı falan olmaz herhalde değil mi ?

Kiraz sözleşmesinden anlayan ne olur yardım etsin..Kiraz sözleşmesinden anlayan ne olur yardım etsin..Kiraz sözleşmesinden anlayan ne olur yardım etsin..Kiraz sözleşmesinden anlayan ne olur yardım etsin..

• Selamlar hocam.Kira sözleşmesini yinede o kişiden isteme ni tavsiye ederim.Sorun olmaz diye düşünüyorum ancak ilerde kafanda bir acaba kalmaması adına iyi olacaktır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antalya.Gayrimenkul

Selamlar hocam.Kira sözleşmesini yinede o kişiden isteme ni tavsiye ederim.Sorun olmaz diye düşünüyorum ancak ilerde kafanda bir acaba kalmaması adına iyi olacaktır
    alacağım evrak var mı dedim hayır yok dedi. oldu da dolandırıcı çıktı hukuki açıdan bir sorun yaşatabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the mavi -- 24 Mart 2020; 19:17:53 >
  • Dolandırıcı olacağını zannetmiyorum.Ödemelr elden mi yapılyordu ?? Senet yapıldı mı sadece kira sözleşmsi mi yapıldı ?
  • quote:

Dolandırıcı olacağını zannetmiyorum.Ödemelr elden mi yapılyordu ?? Senet yapıldı mı sadece kira sözleşmsi mi yapıldı ?
    ilginiz için teşekkür ederim bu arada. evet sadece sözleşme yapıldı. kira bedeli elden verdim, zaten sadece 1 ay kaldım ve makbuz aldım. senet falan yok ?
  • Rica ederim sorun olacağını zannetmem hocam..Coronasız günler diliyorum :)
  • quote:

Rica ederim sorun olacağını zannetmem hocam..Coronasız günler diliyorum :)
    hocam son bir şey soracağım :) şimdi orjinali istedim ''fotokopisini verebiliriz orjinalini 1 sene saklamamız mecburi, emniyete bildirim yaptığımız için'' dediler nasıl bir yol izlemeliyim ? 1 yıllık kontrat olduğu için senesi dolunca otomatik yenilenme falan olur mu ? inanın hiç bilgim yok ve o kadar ani gelişme 'mecburiyetinde' kaldı ki bu durum anlatamam, sizide uğraştırıyorum.
    bu arada sizede sağlıklı koronasız günler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the mavi -- 25 Mart 2020; 0:35:9 >
  • Normal koşulda sözleşme iptal edilmediği zaman yenilenir ancak senin durum farklı.Sözleşme üzerine kira kontr. iptal edilmiştir diye yazdırabilirsin ama keyfini kaçıracak şey olmaz diye düşünüyorum. Çok işim garanti oldun dersen noterden çıktıgına dair yazı göndertirsin olur biter.Ama oda sana ek. Bir maliyet çıkartır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Normal koşulda sözleşme iptal edilmediği zaman yenilenir ancak senin durum farklı.Sözleşme üzerine kira kontr. iptal edilmiştir diye yazdırabilirsin ama keyfini kaçıracak şey olmaz diye düşünüyorum. Çok işim garanti oldun dersen noterden çıktıgına dair yazı göndertirsin olur biter.Ama oda sana ek. Bir maliyet çıkartır
    kontratın üstüne imzasını alırsam geçerli diyorsunuz madem o şekilde yapayım. çok teşekkür ederim tüm cevaplarınız için tekrardan
  • quote:

Orijinalden alıntı: the mavi

kontratın üstüne imzasını alırsam geçerli diyorsunuz madem o şekilde yapayım. çok teşekkür ederim tüm cevaplarınız için tekrardan

Alıntıları Göster
    Hayır noter e gidiyrsun buradan çıktığını belirtiyorsun onlarda gerekli yazıyı gömderiyorlar.Ancak bu ek bir maliyet demek sen noter ile görüş durumu anlat resmi olarak aydınlatıcı olacaktır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.