Şimdi Ara

Kiralık Araba İle Kaza Yaptım Yardım Edinn Lütfen..!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
9.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar başıma çok talihsiz bir kaza geldi ne yapacağımı bilmiyorum bilenler bana yardımcı olsun yalvarırım...

Konuya başlıyorum ; 20.11.2014 tarihinde xxxx adlı rent a car şirketinden araç kiraladım neyse iyi hoş arabayla epey dolaştım
    21.11.2014 tarihinin sabahında yani 03:00 da bir dereye uçtum havada takla atıp yere düz bir şekilde oturdum
    hemen arabadan çıkıp rent a car cıyı aradım bana söyledikleri şöyle ; Polis gelmediyse arama beni bekle gelirse de rent a car dan aldım deme akrabamdan
    al falan dedi ve kapattık adamı beklemeye başladım. adam geldi polisleri aradı polisler geldi ifademi falan aldı bütün testler tamam oldu neyse evime götürdü
    bıraktı beni birisi seni ararsa bana söyle dedi tamam dedim gitti.
    her neyse arabanın bana rent a car kaskosu olmadığını şahısa ait kasko var ses çıkartmazsan kaskoya yaptırırm dedi peki dedim.
    günler geçti 15 gün sonra kasko şirketi araştırma için bir adam yolladı ve aracın kiralık olduğu tespit edildi kasko ödemeyi reddetti.
    kaskocularla bende konuştum banada aynı durumu açıkladılar.
    daha sonra araba sanayiye gitti bana 10.000 TL Lik fatura çıkarttı bunu ödiceksin dedi sen kaza yaptın dedi.
    ben ödeyemedim bu parayı beni hep tehdit etti yok hayatını karartırım falanlar filanlar.
    sonra ben adliyeye gittim savcıya ifade verdim bütün durumları anlattım.
    rent a car cı da geldi oda ifade verdi ve benden sonra imzaladığım acık seneti doldurarak 10.000 tl yazarak bunuda savcıya verdi.
    Senetin son ödeme tarihi 20.02.2015 tarihi idi.
    sonra savcı yeterli delil olmadığından takipsizlik kararı verdi ben itiraz ettim olay mahkemeye taşındı mahkemede aynı şekilde
    adamı haklı bularak davayı kapattı.

şimdi benim sorularım şunlar ;

Senetin son ödeme tarihi geçti bundan sonra ne ola bilir ?
    o senet iptal mi oldu yoksa başa birşey mi ?
    adam benden o parayı ala bilir mi ?
    ve ben nasıl bir yol izlemeliyim ?

bilen arkadaşlarım bana yardımcı olsun lütfen :(

• Dostum geçmiş olsun valla yaşa basmışsın sen bi arkadaşım yine rent a car aracı ile kaza yaptı araç 15 gün serviste kaldı aracın 15 günlük kirasını ve masraflarını ödemişti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kardeşim benden de yattı gününü istesin onu ödiyeyim ama bu kadarını ödiyemem ben ne yapmam gerek onu çözmem lazım yardım edecek kimsecik yokmu :(
  • mahkemeyi siz değil. merdiven altı rent a car'cı kasko şirketine açacak. dava sonucu merdiven altı rent a car'cıya red verilirse alınan karar ilk açtığınız davanın emsali olacak. ortada boş senet olması kötü olmuş o apayrı bir olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _mp_ -- 10 Mart 2015; 0:12:50 >
  • Olan olmuş adam o parayı her türlü alır , okurken bile ne yapabilirsin diye düşündüm ama ben bulamadım.Kaza da sana birşey olmamış geçmiş olsun .
  • birkaç başka kişilere sordum mesela diyorlar bu olaydan birşey çıkmaz asıl suçlu o diyorlar
    bende diyorum tamam asıl suçlu o ama senet var adamın elinde nasıl bir iş çıkmaz kaldım arada ne yapmam gerekeni bilmiyorum :(
  • mightymert M kullanıcısına yanıt
    Hemen bir avukattan yardım alınız, siz tek başına yapamazsınız, muhtemelen senedi icraya koyacak, o zaman itiraz etmek gerek, ama işte o noktada yardıma ihtiyacınız olacak, aranızda araç kiralama sözleşmesi yaptınız mı? Islak imza var mı her iki tarafın da?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • araç kiralama yaptık da açık senet olarak işte ilk başta miktar yazmıyordu ben savcıya gidip ifade verince oda doldurup götürmüş vermiş savcıya imzalarımız var onunda benimde.

ve birde benimle beraber bir kefil daha var kefil olan şahıs benim en yakın arkadaşımdı fakat parayı duyunca ben ödemem falandı filandı diyor ona ne olur oda
    ödemek zorundamı acaba ?
  • Kardesim valla mecbur odiyeceksin adam haklı sonucta adamın arabasıyla kaza yapıyorsun kendi cebinden ödiyecek hali yok allah yardımcın olsun bu kiralama işi insanın basına bela oluyor gercekten
  • Burada defalarca herkes yazdı, merdivenaltı rent a car'cılardan araba kiralamayın, kurumsal firmaları tercih edin diye...
    Araba kiralarken senet imzalamak ne demek? Hem de boş senet.

Büyük geçmiş olsun.

Rent A Car'cı haklı falan değil. Araba kiralama işi riskli işlerdendir. Bu yüzden araçlara rent a car kaskosu yaptırılır ve risk kasko şirketine paslanır.
    Araç kendi aracı değildir, o da birinin arabasını kiralamıştır. Bildiğim kadarıyla Rent A Car kaskosu için aracın kiralayan şirkete kayıtlı olması lazım, ayrıca normal kaskoya göre pahalı bir kaskodur.
    Rent A Car'cı işini sağlam yapacak, önlemini alacak, Tehdit ederek kiralayana ödettiririm demeyecek.

Kesinlikle uzman bir avukattan yardım alın. Bunu en başta yapmanız lazımdı.
    Allah yardımcınız olsun.

Ayrıca araç yattı parasını da gitsin kasko şirketinden alsın.
    Sanayide arabayı yatırdığı gün kadar para kazanacak. Bir gün fazladan yatırsa, isteyeceği para da artacak. Olur mu böyle saçmalık...
    Rent A Car kaskosu bunu belli limitlerle karşılamakta.

Tekrar büyük geçmiş olsun...

• Geçmiş olsun, 20 lira az vermek için başınıza büyük bir bela almışsınız. Senet ve sözleşme işlerinde uzman bir avukat bulmazsanız işiniz zor. Hatta bu konuda okuduğum yeni hukuk forumu mesajlarına göre işiniz baya zor, savcılar reddediyormuş çünkü talebinizi. Senedin tarihi geçtiği için yakında icra takibi başlatır rent a car'cı. Üzerinizde mal varsa onları alırlar ve kayıtlı maaşınız varsa ona tedbir konulur. Sizden bir şey çıkmazsa kefil arkadaşınızın başını yakarlar. Arkadaşınız istediği kadar ödemem desin, şu an en az sizin kadar sorumlu o borçtan sizin 20 lira az ödemek için yaptığınız saçmalığa ortak olarak. Umarım en az zararla atlatırsınız ama çok ciddi bir işin içindesiniz. Ses seda çıkmıyor atlattık sanırım sanmayın her an kapınıza icra memurları dayanabilir. Ve rent a car'cının cebinden 10 bin lira çıktıysa sizin peşinizi hayatta bırakmaz bunu unutmayın. Bu kadar da boşvermeyin, iş fazlasıyla ciddi.

• kiralik arabayla gazlayıp dereye uçmadan önce düşünecektiniz, masrafı sonuna kadar alır adamlar sizden
  • arkadaşım içini karartmak gibi olmasın ama sen yine dua et adam boş senete 10.000 yazmış , daha fazlasını hatta arabanın değerini bile yazabilirdi , adam işin peşini bırakmazsa arabayı kendi tanıdığın bir tamircide yaptırmayı teklif et hiç olmazsa taksit yapabilir indirim yapabilir tanıdığın tamirci
  • Keşke kurumsal bir firmadan kiralasaydın full rent a car kaskoludur onlar.Böyle mafyavari rent a carcılar senet imzalatır.
  • Senedi notere protestoya göndermediyse artık o senet vasfını kaybetmiştir sizin borcunuz adi borç hüviyetindedir ve bunun icrada durdurulması daha kolaydır adam mahkemede dava açacak ilamsız takip başlatacak ki bu arada adamın da usulsüz işlemleri ortaya çıkacak gerçekten borçlu olduğunuzu o ispat edecek.
  • o zaman şuan inşallah senedimi protesto ettirmemiştir diye dua etmeye başlıyorum.
    ve hiç vakit kaybetmeden bir avukatla görüşmeye gidiyorum tavsiyeleriniz için teşekkürler
  • Büyük geçmiş olsun vallah. Kurumsal firmalardan kiralamak en iyisi.
  • Mahkeme redetse bile rent a Car ci rahat bırakmaz arar hhergün bbaşına iyice bela alırsın onların çoğu mafya vari ttehlikeli adamlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tam olayları öğrenecekken biten dizi gibi olmuş. Arkadaş sonraki olanları da yaz bari. Yaşıyor musun ? neler yaptın ? sonuç ne oldu ?
  • boş senete yanlış imza atsan ne olurdu acaba ? şu an bu soru aklıma geldi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.