Şimdi Ara

Kiralama şirketine araç vermek (Arabayı kiraya vermek)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
2
Favori
130.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 0 km palio, clio tarzı bi arabayı kiralama şirketine verip alın işletin desek. Bizim cebimize ayda ne kadar girer acaba? Günlüğüne ne kadar kira verirler? Bu işin prosedürünü bilen var mı? Kasko bakım vs gibi işlemleri sanırım onlar karşılayacak. Bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecar limon -- 7 Ocak 2008; 18:36:02 >

• onceden cok karlı olan bır ıstı ama sana uzak dur derım.Neden mı...Bır palıo nun gunlugu 50 ytl bu arac bır ay boyunca kırada olsa(ki ımkansız) ayda 1.500 ytl eder.Bu aracın bakımı kaskosu ve aracı kıralayan sırketın komısyonunu hesaplarsan sana dusen para en fasla 500 ytl olur kı buda yenı bır arabayı harcadıgına degmez.Ikıncı unsursa kıralama sırketı bu aacı kacak olarak calıstıracagı ıcınyanı ruhsat sahıbı sırket olmuyacagı ıcın arac kıradayken olusacak butun kazalarda arac sahıbı olarak sorumlusun.Yanı bu arac bırısının canını alsa ve kacsa polıs dırek senı bulur.Cık cıkabılırsen ısın ıcınden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rochss -- 7 Ocak 2008; 22:18:50 >
  • Haklısınız. Aracı dizel almayı düşünmüştüm ben. Kirası biraz fazla olur diye. Cebime ayda 900 lira civarı bi para girmezse zaten yapmam. Söylediğiniz gibi riski çok. 900 liranın 500ü ile kredisini öderim. Kalanı da bana kalır. 2-3 sene çalıştıktan sınra da satarım diye düşünmüştüm. Ama dediğiniz gibi araç bi suç mahalinde vs de bulunsa ruhsat sahbinin başı belaya girer. Bunu önlemenin bi yolu var mıdır acaba? rent a car arabası diyebilmemiz için kaskosunun da rent a car kaskosu olması lazım ki o da çok pahalı. Kaçak çalıştıran şirketler bunu nası çözüyolar acaba?
  • Bu işin içinde çalışan biri olarak uzak dur derim.Ağrımıyan başını ağrıtma.
  • cidden ağrımayan başını ağrıtma . en son kuzenin bir arkadaşı c3 dizel alıp sıfır arabayı kiralama şirketine verdi . 5ay sonra 3.vitese geçmiyodu araba lastikleri kabak olmuştu . arabasını geri alacaktı . ancak en son kiralayan daha yeni kiralamış vede 20günlük kiralamıştı . bir hafta kadar sonra bursaya bir telefon geliyo . araba ankarada kaza yapmış vede pert olmuş .
    sonrasında işler iyice karıştı . kasko para vermedi çok uzun süre sonra nasıl oldu tam bildmiyorum parasını daha yeni alabildi . yani bu işten kazanayım derken direk batabilirdi .
  • Sadece arabadan olmakla kalmayabilirsin seninde başın ağrır.Bırak kiraya vermeyi bir arkadaşına bile verirken insanın başına gelmeyen kalmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZGSRĞL -- 8 Ocak 2008; 2:36:11 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: desiya

cidden ağrımayan başını ağrıtma . en son kuzenin bir arkadaşı c3 dizel alıp sıfır arabayı kiralama şirketine verdi . 5ay sonra 3.vitese geçmiyodu araba lastikleri kabak olmuştu . arabasını geri alacaktı . ancak en son kiralayan daha yeni kiralamış vede 20günlük kiralamıştı . bir hafta kadar sonra bursaya bir telefon geliyo . araba ankarada kaza yapmış vede pert olmuş .
    sonrasında işler iyice karıştı . kasko para vermedi çok uzun süre sonra nasıl oldu tam bildmiyorum parasını daha yeni alabildi . yani bu işten kazanayım derken direk batabilirdi .

Zaten aracın rent a car arabası olarak kullanıldığını kasko anlarsa 5 kuruş ödemez. Kiralayan kişi arkadaşımın arabasıydı vs dediyse ancak işi kotarmıştır.
  • Şimdi benim aracı kiradan aldıktan sonra kullanma gibi bi niyetim yok. O haliyle artık kaç para ederse satarım. Fakat ruhsatun benim üstümde olması vs kafamı karıştırıyo. Acaba bu işi kaçak yapmayan şirketlere kirakayablir miyiz? Yoksa onların filolarının tamamı kendilerine mi ait?
  • Arkadaşım bu işi kaçak yapmayan yerlere kiraya vereceğin zaman;
    1) Rent a car kasko yapılacak ki çok pahalı.
    2)Aracın ticari olacak vergiye tabi olacaksın ve gelirini beyan edip gelir vergisi ödeyeceksin.
    3)Büyük firmalar arabanı en fazla 2 yıl kiralar.
    4)Yüksek kira bedelleri ödemezler.
    Yani bu sürenin sonunda yine zararlı çıkarsın.
  • firmalara versen once kendi araclarını kiralarlar gunluk kullanımlara ve hor kullanma ihtimalli yuksek olanlara kendi araclarını diil kendi kiraladıkları aracları verirler. arac arıza yapar onlar musteriden parasını alırlar sana da vermezler. aracı kiralayan kişi bir araba uzerinde yapılacak butun xorlu testleri uygular, mesela el freni cekiliyken son gaza basmak ...
    aracın eger 3 yas ve uzeriyse hele de daha da yaslıysa aldıgın butun para bazen tamirine yetmeyebilir.
  • aracını kiraya vermek isteyenler burayı tercih edebilir

www.elitcarrental.com/kiralayalim.php
  • arkadaşlar bende bu işi yapmak istiyorum hatta bir hafta yaptım ama benimki farklıydı işyeri ile anlaşamadım şimdide yeniden ararstırmalar yapıyorum benim 98 model bir aracım var bir şirketin evraklarını her gun şehir dışını götürüyordum sabahtan cıkıp aksam eve geliyordum hem arabamla hemde şöförlük yapıyordum yani fiyat konusmadık ilk basta keske konussaydım adam kalktı bana gunluk 35 lira verdi tabi bende 1 hafta demeden bıraktım doğal olarak kendini cok akıllı sanan bir girişimci idi sanırım hem kendi arabamla hemde şöförlük yapıcam günlük değil 35 lira 135 lira versede kabul etmezdim. çünkü birincisi en azından araba kira bedeli 50 lira 75 lirada benim şöfrlük param olmalı 25 lirada yıpranma payı desek en azından 150 lira olmalıydı ben öyle bekledim ama olmadı nyse mesele o değil şimdi yeni yeni duyuyorum artık devletin bazı kurumlarıda senin arabanı kiralayabiliyormus bencede rent a car den uzak durun arkadaslar zaten orası bir işletme size para kalmaz
    asıl öğrenmek istediğim ben arabamı rent a car hariç devletin hangi kurumlarına kiraya verebilirim nerden bilgi alabilirim bunu öğrenmek istiyorum illaki aramızda bilenler vardır. yada özel sektörde şöförlükte yapabilirim kendi aracımla model sorun olur derseniz sorun değil 2010 model bir baska aracımda var ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teddy.03 -- 14 Haziran 2011; 11:05:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: teddy.03

arkadaşlar bende bu işi yapmak istiyorum hatta bir hafta yaptım ama benimki farklıydı işyeri ile anlaşamadım şimdide yeniden ararstırmalar yapıyorum benim 98 model bir aracım var bir şirketin evraklarını her gun şehir dışını götürüyordum sabahtan cıkıp aksam eve geliyordum hem arabamla hemde şöförlük yapıyordum yani fiyat konusmadık ilk basta keske konussaydım adam kalktı bana gunluk 35 lira verdi tabi bende 1 hafta demeden bıraktım doğal olarak kendini cok akıllı sanan bir girişimci idi sanırım hem kendi arabamla hemde şöförlük yapıcam günlük değil 35 lira 135 lira versede kabul etmezdim. çünkü birincisi en azından araba kira bedeli 50 lira 75 lirada benim şöfrlük param olmalı 25 lirada yıpranma payı desek en azından 150 lira olmalıydı ben öyle bekledim ama olmadı nyse mesele o değil şimdi yeni yeni duyuyorum artık devletin bazı kurumlarıda senin arabanı kiralayabiliyormus bencede rent a car den uzak durun arkadaslar zaten orası bir işletme size para kalmaz
    asıl öğrenmek istediğim ben arabamı rent a car hariç devletin hangi kurumlarına kiraya verebilirim nerden bilgi alabilirim bunu öğrenmek istiyorum illaki aramızda bilenler vardır. yada özel sektörde şöförlükte yapabilirim kendi aracımla model sorun olur derseniz sorun değil 2010 model bir baska aracımda var ;)

hocam o devlet kurumlarına araç kiralamak o kadarda kolay değil
    yani size sıra gelmez

• Güncel bilgiler bekleniyor..
  • Yazıları okyan ınsan gercekten korkar..ben aracımı verdım cevremde de verenler memnun olmayan gormedım.
  • Hiç bulaşma bence
  • Araba kiralayan bir tane bile adam gibi şirket görmedim. Sözleşmelerinde yazan maddeler o kadar abuk sabuk ki. Herhangi bir kaza durumunda masrafın kasko tarafından karşılanması için :
    quote:

"TEMİNAT DIŞINDA KALAN HALLER:
    1) Kaza ve alkol raporunun olmadığı durumlar,
    2) Kazanın sözleşmede adı yazılı olmayan bir sürücünün yönetiminde meydana gelmesi durumu,
    3) Sürücünün kaza sırasında alkol ve uyuşturucu etkisi altında olduğu durumlar,
    4) Sürücünün geçerli ehliyete sahip olmadığı durumlar,
    5) Trafik kurallarının ihlali ve aşırı hız dolaysıyla meydana gelen kazalar ( HATA YAPTIN = YANDIN),
    6) Sürücünün % 100 kusurlu olduğu durumlar.
    7) Kira sözleşmesinde belirtilen süre dışında meydana gelen kaza ve hasarlar,
    8) Başka bir aracın yada hareket eden veya etmeyen nesnelerin çekilmesi, itilmesi, yüklenerek taşınması sırasında meydana gelecek kaza ve hasarlar,
    9) Aracın varış, hız tavını, ralli denemeleri, motorlu sporlar sırasında veya normal tarifede kapalı uygun olmayan yollarda kullanılması sırasında meydana gelecek kazalar, hasarlar,
    10) Tarik kuralları tarafından saptanmış yolcu ve her ne şekilde olursa olsun bagaj dışı yük ve patlayıcı maddeler taşınması sırasında meydana gelecek kaza ve hasarlar.
    11) Sigorta ve emsali yakıcı bir maddenin tesiri ile alevli bir yangın başlangıcı olmaksızın husule gelen yanıklar,
    12) Aracın döşemesinde meydana gelecek yanık ve lekeler,
    13) Hatalı kullanımdan meydana gelecek lastik yarılmaları, teminat dışında olup bu durumlarda meydana gelecek hasarlardan tamamen kiracı sorumludur,
    14) Kendisine atfı kabul olamayan her türlü fiil ve ihmalden dolayı sigorta tazminatının kısmen veya hiç istifade edemeyen kiralayan tahsil edemediği zarar için ve aracın işten kalma tazminatı için kiracıya rücu hakkında sahiptir.
    15) Kullanıcı tarafından doğacak olan tüm sorumluluklar müşteriye aittir."

Büyük bir firmanın sitesinden aldığım not. Küçük, ne idüğü belirsiz, senet imzalatmaya çalışan şirketlerden ise mutlak şiddette UZAK DURUN. Çoğu 5 para etmez adamlar işletiyor bu şirketleri, ve adam kazıklamak için herşeyi yapıyorlar. Bir de bu insanlara "kendi otomobilini" vermek mi? Hem yasal bir iş yapmadan gelir vergisi vermeden "TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN KUL HAKKI"nı yiyeceksin, hem de yine "KUL HAKKI" yiyen bu adamlar senin sayende para kazanacak.

İşinize nasıl gelirse...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.C.k. -- 28 Şubat 2012; 17:42:06 >

• bugun bana da 2010 punto evoaracım için 1100-1200 tl teklif yolladılar sahibinden de verdiğim ilana. kasko bana ait olacak rena car kaskosu yapsam 3000 tl civarı bu durumda elime ayda 850-950 tl gececek. 36 aylık sözleşme imazalarız dediler x36=30.600-34.200 arası net para demek
    aracımın değeri 25.000 tl. sizce nasıl teklif.
  • SAKIN DİYORUM ARKADAŞLAR SAKIN ARABANIZI PARA KAZANMAK İÇİN YA DA BORÇLARINIZDAN DOLAYI KREDİLERDEN DOLAYI KREDİ KARTI BORÇLARINIZDAN DOLAYI RENT A CAR LARA VERİP KAR EDERİZ İŞTE ARABANIN DEĞERİ 25000 2 YIL KİRALASAM 1000 TL DEN 24000 PARA GELİR 5000 KASKO VS DEYİP BORÇLARINIZI BİR TARAFTAN ÖDEYİP BİR TARAFTAN KAR EDECEĞİNİZİ DÜŞÜNMEYİN ÖNCE ARABANIZA YAZIK SONRA SİZİN VE AİLENİZİN STRESİNE SIKINTISINA ÜZÜLMESİNE DEĞMEZ.
    2011 SONUNDA BEN DE BORÇLARIMDAN DOLAYI KİRAYA VERMEYİ DÜŞÜNDÜM ARACIMA 800 İLE 1200 TL ARASINDA PARA ÖNERDİLER 1 YIL 2 YIL SÖZLEŞME YAPAR KİRALARIZ DEDİLER BENDE BU BLOGDAN VE BAŞKA BLOGLARDAN SİTELERDEN ARAŞTIRDIM HİÇ HAYIRLI BİRŞEY YAZAN YOKTU AMA GENEDE BORÇLAR SIKIŞTIRIYORDU EŞİMDE BİR TARAFTAN VERME DİYORDU ZARARINA DA OLSA HİSSE SENETLERİM VARDI SATTIM ZARAR ETTİM AMA ARABAMI VERMEDİM AMA HEP İÇİMDE BU İŞTEN GÜZEL PARA KAZANABİLECEĞİM YATIYORDU VE ŞUBAT AYINDA ÇOK YAKIN BİR ARKADAŞIM 2010 MODEL ARACINI KİRAYA VERECEĞİNİ SÖYLEDİ BİR KAÇGÜN DÜŞÜNDÜK KONUŞTUK DAHA BÜYÜK İLLERDE 1200 GİBİ TEKLİF VERENLER VARDI AMA BULUNDUĞUMUZ İLDE 950 YE YAKINIMIZDA OLUR DİYE VERDİ KASKODA KARŞI TARAF YAPACAK, BAKIMLAR KARŞI TARAFTAN SERVİSTE YAPILACAK VE ARACIN GARANTİSİ BOZULMAYACAK ŞEKLİNDE ANLAŞILDI BU FİRMAYA VERMESİN DE ARKADAŞIN YAKIN BİR BÖLGEDE OLMASININ HARİCİNDE RENT A CAR DAKİ KİŞİNİN ÖĞRETMEN EMEKLİSİ OLMASI BİRAZDA GÜVEN VERDİĞİNİ SÖYLEYE BİLİRİM KONUŞMALARINDA EN GEÇ İKİ GÜN GECİKMEYLE ÖDEMELERİN YAPILACAĞINI SÖYLEMİŞLERDİ DAHA FAZLA ÖDEYEN UZAK BÖLGELERDE ARACIN DAHİ KAYBOLACAĞI GİBİ ŞEYLER SÖYLÜYOR VE GÜVEN VERİYORLARDI ARKADAŞIMA BANA ANLATIYORDU HERGÜN BEN BİLE GİDİP VERMEYİ DÜŞÜNÜYOR İKİNCİ BİR ARAÇ ALMAYI GELEN KİRANIN İKİ ARACIMIDA ÖDEYECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORDUM... AMA ARAÇ BİR AY ÇALIŞTI VE ÖDEME ZAMANI GELDİ AMA ÖDEMEDİLER YARINLAR BİR TÜRLÜ GELMEDİ ARKADAŞ HERGÜN SIKIŞTI STRES YAŞADI YARIM YAMALAK PARA KISMİ OLARAK ÖDENDİ 2. AY ÖDEMESİ GELMESİNE YAKIN ESKİ ÖDEME YAPILMADIĞI İÇİN ALMAK İSTEDİ ARKADAŞIM ARABAYI AMA BULAMIYORDU VE BAŞKA KİŞİLERDE VARDI BUNDAN DAHA KÖTÜ DURUMDA OLAN ADAMLAR 6 AYDIR ARAÇ SAHİPLERİNE PARA VERMİYOR VE KABADAYILIK YAPIYORLARDI ARTIK İŞ ADAM ÖLDÜRME BOYUTLARINA GELMEYE BİLE BAŞLIYORDU ÇALIŞANLARINDAN BİRİ ARABAYI KENDİSİNE VERECEĞİNİ AMA KENDİSİNİN AYRI BİR YER AÇACAĞINI VE ORAYA KİRAYA VERMESİNİ İSTEDİ ARKADAŞIM BİRKAÇ GÜNLÜK KENDİSİNDE KALMASINI BİRKAÇGÜN TATİLE GİDECEĞİNİ SÖYLEYİP KENDİ ARACINI ÇALDI ORADA ÇALIŞAN KİŞİ BİRKAÇ KİŞİYİ DAHA BU ŞEKİLDE KENDİ FİRMASINA AKTARMIŞ TABİ SÖZLEŞME YAPAN RENT A CAR SAHİBİ SİZİ MAHKEMEYE VERİRİM SÖZLEŞMEMİZ VAR GİBİ ŞEYLERLE KORKUTUP GERİ İSTİYOR ARACI TABİ GÜNLÜĞÜ 130 DAN VERDİĞİ ARACI İADE ETMEK İSTEMİYOR AMA PARADA VERMEK İSTEMİYOR BU ŞEREFSİZLER.
    AMA NE OLURSA OLSUN ARACINI ALDI ARKADAŞIM AMA 30000 DE VERDİĞİ 43000 DE ALDIĞI ARAÇTAKİ YIPRANMAYI ANLATAMAM BİR ARAÇ 1,5 AY GİBİ BİR SÜREDE BİR ARABA ANCAK BU KADAR HOR KULLANILIR BEN RENGİNE TEMİZLİĞİNE HAYRANDIM ARKADAŞIMIN ARABASININ BENİM ARABAM DAHA DÜŞÜK KM Sİ OLMASINA RAĞMEN ONUN KADAR PARLAMIYORDU İYİ BAKIYORDU ARABASINA AMA BİR SIKIŞIKLIK BU DURUMA GETİRDİ HIIM TABİ ARABA TAMAMEN ÖLMEDİ SONUÇTA LASTİKLER ÖNLER ÖZELLİKLE SIFIRI TÜKETMİŞ DURUMDA ALT TAKIMLARDAN SES GELİYOR ÇAMURLUKTA TAMPONLARDA VURUKLAR GÖÇÜKLER VAR İÇİNE VERİRKEN KILIF ALMIŞTI İYİKİ ALMIŞ SİGARA İÇİLMİŞ KILIF ELEĞE DÖNMÜŞ ÖZEL OLARAK ALDIĞI JANTLARI BİLE SAĞA SOLA SÜRTMÜŞLER BAKIMDA SADECE YAĞ VE YAĞ FİLTRESİ DEĞİŞTİRİLMİŞ DİĞER HİÇ BİR BAKIM YAPILMAMIŞ ŞU ANDA ARABA SERVİSE BAKIMA BIRAKILDI 1 HAFTA SÜRE VERİLDİ SERVİSTEN KOMPLE BAKIMA GİRDİ.
    BİRAZ UZUN BİR YAZI OLDU AMA BENCE OKUYUN VE BİR KEZ DAHA VE BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN (ARKADAŞIM YAZSA İNANIN DAHA FAZLASINI YAZARDI BEN SADECE ÖZETİNİ ANLATMAYA ÇALIŞTIM) HATTA KÖTÜ DURUMDAYSANIZ SATIN VE BORÇLARINIZI ÖDEYİN AMA SAKIN RENT A CAR A VERMEYİN BİZ RENT A CAR DEĞİLİZ ŞİRKETİZ DİYENLERE BİLE GÜVENMEYİN BENCE GÜVENEBİLİR BİR KİŞİ BULMAK ZOR DEĞİL İMKANSIZ GELECEĞİMİZİ EMANET ETTİĞİMİZ BİR ÖĞRETMEN EMEKLİSİ BUNU YAPARSA BAŞKASI NE YAPMAZ

• Eğer araç kiralama şirketi tanıdık, sigorta acentesi de kankaysa sigorta için bir problem çıkmaz. Bodrum'da 1 ayda 2 kere kiralık araçla kaza yaptım.
    Kiralama şirketindeki eleman acentedeki kankasını arayıp ''aynı sürücü 1.5 hafta arayla kaza yaptı bişey olur mu?'' dedi, arkadaşı da ''birşey olmaz, hallaederiz'' demişti. Araçların biri Fethiye'de diğeri de Aydın'da bir kuruma kayıtlıydı. Ama tabii ki diğer vukuatlar (Kiralayanın suça karışması gibi) için çok riskli ve ayrietten kiralayan
    gavur malı gibi kullandığı için araç kaza yapmasa bile çok yıpranmış olur. Haa dersiniz ki ''zaten şirket arabası olarak kullanıyorduk varsın yıpransın'' o zaman takdir sizin.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.