Şimdi Ara

Kiracı ile Para Alışverişi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bizim bir kiracımız var. Kiraları elden veriyor. Aldığım kirayı sonra kendi banka hesabıma -kiracının TC Kimlik nosunu kullanarak- kartsız olarak kira transferi olarak yatırıyorum. (Asıl sormak istediğim bu değil.) Sitenin su ihtiyacı ve ısınması merkezi sistem ve verilmesi gereken para daire sahibine aynı kağıt üzerinde gösteriliyor. Site, aidatı ve ısınma giderini havale veya kredi kartı ile alıyor. (Sorum burada başlıyor.) Kiracı bana bunları da elden veriyor. Çünkü kredi kartının olmadığını söylüyor. Diyelim ki 318,42 TL su-ısınma gösteriliyorsa kiracı bana 318 TL veriyor. Her seferinde aşağıya yuvarlıyor. (Yukarı yuvarlasa ben zaten para üstünü veririm. Kimsenin bir kuruşu bile benim üzerimde kalmasın.) Her zaman bu şekilde veriyor. Hatta geçen hafta site aidatını da (site aidatı 172 TL) 170 TL olarak verdi. Ben 50 kuruş ile 1-2 lira ile ne zengin olurum, ne de fakir. Ama parayı verirken de hiç birşey söylemiyor. Kusura bakma gibi. Hiç birşey söylemediği için sinir oluyorum.

Bugün yine kira ile site aidatını ve su-ısınma parasını verecek, yine eksik verecek.

Kiracıya ne diyeyim? Acaba ben mi alınganlık yapıyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barbaros59 -- 14 Mart 2017; 18:27:23 >

• Hocam afedersin ama kafayı yemişssin.2 veya 3 liranın hesabını yapıyorsun.Sanki adam 50 60 kesik atıyo.Değiştir düşünceni

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aidatı kiracı kendi yatırsın siz sadece kirayı alın. O zaman kendine aidatı eksik yatırdığını söyler yönetici. Kredi kartı yok diye birşey yok, ya gitsin atm den yatırsın Yada vadesiz hesap açıp oradan havale yapsın,şubeye gidemiyorsa mobil şubeden yollasın.

• ICES NMB kullanıcısına yanıt
    Ben 2-3 TL'nın hesabını yapmıyorum. Herhalde sen doğru düzgün okuyamadın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barbaros59 -- 14 Mart 2017; 19:10:8 >
  • Barbaros59 B kullanıcısına yanıt
    Hocam anladim sizi terbiyesiz bir tavirla yapiyor kiraciniz bu şekildeki tenzilatı. Sıkılmakta haklisiniz. Yapmaniz gereken artik kirayi ve aidati mutlaka bankadan yatirmasi gerektigini soylemek. Kredi karti actirmasin banka hesabi actirsin. Zaten kira yatirmak icin eft havale icin kredi karti gerekmiyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Barbaros59 B kullanıcısına yanıt
    Hocam biz 3 aydir kirasini vermeyen bi yaratikla ugrasiyoruz. Elektrik de hala bizim uzerimizeydi odemedigi icin kapandi. Aboneligimizi iptal etmek icin ise borcun kapanmasi gerektigini soylediler. Mecburen parayi biz odedik. Adam hala evde oturuyor cikmasi icin mahkeme vs ugrasip durucaz mahkeme sonuclanana kadar evde beles oturmaya devam.. Bi de bizi sikayet ediyor sacma sapan sebeplerle karakolda ugrasiyoruz. Sen sukret bence baska bir sey yapma

• quote:

Orijinalden alıntı: -BES-

Hocam biz 3 aydir kirasini vermeyen bi yaratikla ugrasiyoruz. Elektrik de hala bizim uzerimizeydi odemedigi icin kapandi. Aboneligimizi iptal etmek icin ise borcun kapanmasi gerektigini soylediler. Mecburen parayi biz odedik. Adam hala evde oturuyor cikmasi icin mahkeme vs ugrasip durucaz mahkeme sonuclanana kadar evde beles oturmaya devam.. Bi de bizi sikayet ediyor sacma sapan sebeplerle karakolda ugrasiyoruz. Sen sukret bence baska bir sey yapma

sizin durum kötüymüş. Geçmiş olsun, ülkede mahkeme işleri kısır döngü

• Kiracınıza durumu dile getirmediyiniz sürece haksız olarak sizi görürüm

Kendiniz alıştırıp donra ağlamayın arkadaşım

Diyeceksin kendisi yatırqcak yada bir sonraki ay 10 tl fazla isteyeceksin durmu anlatıp mesele kapanqcak

Haline yat kalk dua et adam zamanında ödüyorsa ne lanet kiracılar var allah düşmanımın başına vermesin

• Senin gibi ev sahibim olsa evini yakarım be. İnsan ol ulan biraz. O kiracıdan daha kötü duruma düşersin umarım. Sonrada buraya konu açarsın. Şimdi git düşün bu insanlar niye bana böyle dedi diye..
  • Kira düzenli geliyorsa,hic sesini cikarma.
  • Parayı tam al neden elin adamı için fazladan para ödüyorsun zaten düşünceli olsa tam verir parasını. Bunun 1 2 lira ile alakası yok uyanıklık yapıyor büyük ihtimal.

• kiracı biraz uyanık kendi yatırması gereken şeyleri size elden veriyor. eğer bankamatikten kira yatırmada 5-10 lira para kesiyorsa durumu biraz anlayışla karşılayabilirsin. ama site aidatını bankaya gidip kendisinin ödemesi gerekiyor. yöneticiyede rica edersin takip eder ödemediği durumda size haberdar etsin..

ayrıca kiracı iyi niyetli biriyse sesini çıkarma kiracını da kaybetme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 22 Mart 2017; 16:8:21 >
  • Sen de kiraya zam yaparken yukarı yuvarlarsın, laf ederse de yüzüne vurursun, kestiğin küsüratlara say eşşoğlusu diye...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.