Şimdi Ara

Kira veremiyorum. Ne yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
2.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkjn -- 12 Haziran 2020; 17:3:11 >

• Ev sahibine bak sen! bir sürü malı mülkü var kaç yerden kira alıyor kirayı kontrata 300 yazdırmış birde aksi halde utanmadan sana yansıtırım diyor yaptığı düpedüz kanunsuzluk vergi kaçırma devleti dolandırma adam tam maliyelik. Benimde bir tane evim var şu anda kirada asla böyle şeylere girişmem vergisi neyse gittim vergi dairesine olduğu gibi hesap dökümleriyle beraber beyan ettim. 10 tane dairesi olup böyle davrananlara sinir oluyorum. Büyük ihtimal diğer kiracılara da aynı şeyi söyleyip o kiralar üzerinden de vergi kaçırıyordur. Benim kiracım ödeyemeyeceğim dese en fazla ertelerim tamamen almamazlık yapamam çünkü bende o kirayla geçinmekteyim devlette benim vergimi iptal etmedi 1 ay ileriye olmak üzere nisan sonuna erteledi benimde yapabileceğim kolaylıklar imkanlar dahilindedir.
  • hocam bu işin gururu yok. ara ücretsiz izine ayırdılar veremeyeceğim de. 2.5 yıldır kiracısına bırak kirayı ertelemek 1-2 ay hiç kira bile almaması lazım. teklif bekleme boşuna. zengin yoku bilmez
  • Cimerden yardım iste
  • Hocam bi konuşun bence, eğer kabul etmezse ödersiniz.
  • Ev sahibine bak sen! bir sürü malı mülkü var kaç yerden kira alıyor kirayı kontrata 300 yazdırmış birde aksi halde utanmadan sana yansıtırım diyor yaptığı düpedüz kanunsuzluk vergi kaçırma devleti dolandırma adam tam maliyelik. Benimde bir tane evim var şu anda kirada asla böyle şeylere girişmem vergisi neyse gittim vergi dairesine olduğu gibi hesap dökümleriyle beraber beyan ettim. 10 tane dairesi olup böyle davrananlara sinir oluyorum. Büyük ihtimal diğer kiracılara da aynı şeyi söyleyip o kiralar üzerinden de vergi kaçırıyordur. Benim kiracım ödeyemeyeceğim dese en fazla ertelerim tamamen almamazlık yapamam çünkü bende o kirayla geçinmekteyim devlette benim vergimi iptal etmedi 1 ay ileriye olmak üzere nisan sonuna erteledi benimde yapabileceğim kolaylıklar imkanlar dahilindedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyDrama

Ev sahibine bak sen! bir sürü malı mülkü var kaç yerden kira alıyor kirayı kontrata 300 yazdırmış birde aksi halde utanmadan sana yansıtırım diyor yaptığı düpedüz kanunsuzluk vergi kaçırma devleti dolandırma adam tam maliyelik. Benimde bir tane evim var şu anda kirada asla böyle şeylere girişmem vergisi neyse gittim vergi dairesine olduğu gibi hesap dökümleriyle beraber beyan ettim. 10 tane dairesi olup böyle davrananlara sinir oluyorum. Büyük ihtimal diğer kiracılara da aynı şeyi söyleyip o kiralar üzerinden de vergi kaçırıyordur. Benim kiracım ödeyemeyeceğim dese en fazla ertelerim tamamen almamazlık yapamam çünkü bende o kirayla geçinmekteyim devlette benim vergimi iptal etmedi 1 ay ileriye olmak üzere nisan sonuna erteledi benimde yapabileceğim kolaylıklar imkanlar dahilindedir.
    Zenginlerin alayı böyle gözlerini doymuyor aslında adam asgarî ücretliler den daha az vergi ödüyordur toplamda.
    Konu sahibine gelirsek adama 300 lira kira ode sözleşmede yazan bu de. Gizli kamerayla videoya cek tepkisini vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thomas Silverstein -- 3 Nisan 2020; 15:5:32 >

• Konuşmaktan durumu anlatıp anlaşmaktan başka yol yok hocam oda almayı versin bi kaç ay olağanüstü durumlardayız, devlet yardım yapmıyormu peki şu kadar para topladık diye hava atıyorlar?
  • Bu dönemde ödeyemeyeceğim de ödeme ne yapabilir ki? :)
  • taşın. ev sahibini de mağdur etme.
  • Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ev sahipleriyle konuşup kira ödemelerini yarı indirdiler. Ancak bunun için proaktif davrandılar. Sen de konuşmalısın ev sahibiyle. Durumunu anlat ve yardımcı olmasını iste. Reddederse kira ödemeyi geciktireceksin muhakkak çünkü yapabileceğin başka şey yok. Yasalar zaten arkanda. İkinci tavsiyem ise kamu bankaları 10 bin liraya kadar faizsiz destek kredisi vermeye başladılar. Ona başvur. Belki çıkar. Biz de ev sahibiyiz ve kiracılara kolaylık sağladık. Üç ay ödeme yapmayacaklar.
  • Öncelikle ev sahibine sallayan arkadaşları hiç anlayamadım neyse.Hocam durumu siz izah ederseniz biraz insalığı varsa daha sonra taksit şeklinde ödemenizi kabul eder bence Allah yar ve yardımcınız olsun umarım zorluk çekmeden atlatırsınız bu zamanları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Start Again

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ev sahipleriyle konuşup kira ödemelerini yarı indirdiler. Ancak bunun için proaktif davrandılar. Sen de konuşmalısın ev sahibiyle. Durumunu anlat ve yardımcı olmasını iste. Reddederse kira ödemeyi geciktireceksin muhakkak çünkü yapabileceğin başka şey yok. Yasalar zaten arkanda. İkinci tavsiyem ise kamu bankaları 10 bin liraya kadar faizsiz destek kredisi vermeye başladılar. Ona başvur. Belki çıkar. Biz de ev sahibiyiz ve kiracılara kolaylık sağladık. Üç ay ödeme yapmayacaklar.
    Nerede sizin gibi ev sahibi hocam. Adam kira geliriyle yaşayan biri olsa anlarım ama gerçekten ihtiyacı yok
  • Devlet sizin gibi zorda olanlara yardım yapmıyor mu ?
  • Geçmiş olsun kardeşim,

bence açık açık söyle durumu, zaten ortalık belli.
    hem sen çıksan bile şu zamanda 2-3 ay kiracı bulamaz gibi geliyor bence.

Durumunu açıkça anlat, haa buna rağmen, mahkeme vs derse de hiç korkma çünkü 300 tl yazdırmış önce kendi sıkıntı çeker, şu zamanda da hiç bir mahkeme kiradan dolayı ev sahibini haklı bulmaz... endişen olmasın.. bu durumlar da geçecek..
  • Baştan yanlış yapmışsınız. Vergi kaçıran birinden ev kiralanmaz. Onun artık ciğeri bellidir. Vergi kaçıran biri bütün vatandaşların hakkına giriyor demektir. Kirayı elden mi veriyorsun bankadan mı.? Öyle ya da böyle bu yanlış iştir. Şikayet etmelisiniz.
  • devlet kıranı vermıyormu yardım yapılmıcak mı
  • Start Again kullanıcısına yanıt
    Yasalar kiracının arkasında değil biz kira ödemeyi geciktiren kiracıya protesto çektik protesto parasını da aldık 2 kere protesto çektik sonra evi boşaltmak zorunda kaldı.
  • Halk Bank , Ziraat filan 5-10 bin çok az faizli 36 ay vadeli 6 ay sıfır ödeme ile kredi veriyor. Başvurmaktan başka çaren yok gibi.
  • Yasalar senin arkanda, durumu anlat ve birkaç ay veremeyeceğini söyle hiçbir şey yapamaz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.