Şimdi Ara

Kipa Tv Stok Eritme Kampanyası - Bomba Fiyatlar - YENİDEN DAHA İYİSİ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
263
Cevap
3
Favori
72.048
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşın yaptığı nedir, mm bu konuda ne durumdadır karışmak istemiyorum. Merak ettiğim bir iki konu var, değişik bakış açılarını böyle bir arada bulmuşken sormak istedim.
    Şimdi...
    anladığım kadarıyla, aradaki farkı ödeme uygulaması bir müşteri mağduriyetini gidermekten çok, rakiplere meydan okuma kampanyası. Bunu yaparken de müşteri memnuniyetini sağlamak. Tek taraflı iddia gibi. Kendinden emin bir sistemin verdiği açık çek. Al, nasıl kullanırsan kullan.
    Tek taraflı iddia gibi özetleyebileceğimiz bu durum aslında müşterilerin genel amacı olan en ucuzunu satın alma isteğini bir şekilde tatmin etmek. Mesela ben, ilgili mağazadan bir ürün satın alırken "acaba daha ucuzu var mıdır?" diye düşünmeyeceğim bile, ve diğer mağazalara yönelmeyi bırak, onları unutacağım. Çok etkili.

Şimdi olayı kendimce biraz daha değiştiriyorum. Kuruyor, abartıyorum. Var sayalım, piyasadan pahalı olan ürünü bilen, ama bilerek fiyatı düşürmeyen bir satıcı var. Bu satıcı piyasadaki düşük fiyattan satarak bile kâr elde edebileceği bu ürünü yüksek fiyattan rafa koyuyor. Piyasada daha ucuz olup da pahalıya satıyor olduğu bu ürünü uyanık gördüğü bir müşteri almaya kalkarsa kasaya falanca bey müdahale edip durumu kurtarıyor. Mağaza bu tek taraflı iddiasını "firmayı korumak" adına kitabına uyduruyor, güncellenmemiş fiyatlarla veya çeşitli prosedür gerekleriyle kıvırma yoluna gidiyor. Avantajı fark eden tüketiciyi kasa başında şok ederek ürünü aslında istediği fiyattan satmak istiyor. Ola ki gelen müşteri piyasadaki fiyatları araştıran gözü açık bir insana benzemiyorsa falanca bey kasada düzeltme yapmıyor ve yüksek fiyattan satıyor. Mazeret her zaman var, ama netice içi boş olan bir slogan... Nasıl? Olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

quote:

Orijinalden alıntı: muratremix

quote:

Orijinalden alıntı: efe.basaran

üç kağıtçılık ya da buna benzer atıfta bulunan arkadaşların seviyesine düşmeyeceğim. burada mediamarkt firmasının verdiği bir söz var ve bu söz üzerine bangır bangır internet sitelerinde ve medyada afişleri. burası da sıcak fırsatlar forumu olduğuna göre amacımız bunu sıcak fırsat olarak değerlendirmektir diye düşünüyorum. şimdi sormak lazım dolandırıcılık yapan benmiyim yoksa burada mediamarkt çalışanı olarak forumda gezinen arkadaşlar mı?!

Dolandırıcı tabikide sizsiniz. İyi niyeti suistimal etmek istemiş ancak başarılı olamamışsınız. Bunun üzerinede kalkıp burda ağlayıp zırlamanızda seviyenizi belgeler nitelikte.

hocam arkadaşı dolandırıcılıkla nasıl suçluyorsunuz anlamış değlim. beyin denen organı kullanalım lütfen. herifler en ucuz felan filan diye bağıracak. siz de bunun böyle olmadığını kanıtlayacaksınız. sonra da çakallık yapıp üste çıkmaya çalışacaklar. yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. aradaki fark ne ise 2 katına vermeliler fark eden kişiye. saçmalamanın lüzumu yok!

"satin aldiginiz urun icin gecerlidir" , urunu en dusuk fiyata indirmeleri gayet normal bir durum.

• Bursa Koruparkta Technika 42LF Led Tv 999 TL 12 Taksitle Aldım 2 Adet vardı biri kutuda onu ben aldım birde teşhir ürün var şuan ayrıca grundig 42 Lcd 3 adet teşhirli 1 adet kutulu vardı son baktığımda kurcaladım baya güzel tv led izlemekte varmış tşkler kipa
  • Kuşadası' nda oturan arkadaşlar varsa:

kipa personelinin söylemesine göre açılışa özel bazı modellerde ek indirim olacakmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkan

Kuşadası' nda oturan arkadaşlar varsa:

kipa personelinin söylemesine göre açılışa özel bazı modellerde ek indirim olacakmış.

Açılışa özelden neyi kastediyorlar?

Kuşadası'nda Kipa uzun zamandır var.
  • Isparta kipa'ya philips 42' almaya gitmiiştik neye niyet neye kısmet o kalmamış bu arada görüntüsü hoşumuza gidince technika 42' led aldık
  • sony 32bx320 559 tl fakat scartın da sorun oldugunu soledıklerı ıcın bıraktım yoksa alıyordum ve su an izliyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: CorleoneXT

arkadaşlar tv konusunda bir satıcı olarak tavsiye ;
    modaya uygun tv almayın neye ihtiyacınız varsa ona bakın. 3d izlemeyecekseniz sırf hepsi olsun diye kafadan 1 milyar fazla vermeyin. sırf marka diye özelliğine bakmadan para vermeyin.
    özelliklerine iyice bakın size uygunsa alın.
    marka konusuna gelincede sony evet son 2 senedir tv departmanında biraz düşüşte. zaten panelleri samsunga yaptırıyorlar.
    mesela ilanda belki daha önce hiç görmediğiniz markalar var
    Axen sunny markasının dır Türk markasıdır ama paneller yine samsung dan.
    Technika ise Kipa nın kendi markasıdır vestele yaptırılır manisada imal. tabi bize daha yeni geldiğinden panelleri kimin ürettiğine dair bir bilgi alamadım henüz.
    seg regal gene vestelin. grundig arçeliğindir. esasında alman firmasıydı ama batınca arçelik satın aldı.

Sasirdim vallaha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Şimdi olayı kendimce biraz daha değiştiriyorum. Kuruyor, abartıyorum. Var sayalım, piyasadan pahalı olan ürünü bilen, ama bilerek fiyatı düşürmeyen bir satıcı var. Bu satıcı piyasadaki düşük fiyattan satarak bile kâr elde edebileceği bu ürünü yüksek fiyattan rafa koyuyor. Piyasada daha ucuz olup da pahalıya satıyor olduğu bu ürünü uyanık gördüğü bir müşteri almaya kalkarsa kasaya falanca bey müdahale edip durumu kurtarıyor. Mağaza bu tek taraflı iddiasını "firmayı korumak" adına kitabına uyduruyor, güncellenmemiş fiyatlarla veya çeşitli prosedür gerekleriyle kıvırma yoluna gidiyor. Avantajı fark eden tüketiciyi kasa başında şok ederek ürünü aslında istediği fiyattan satmak istiyor. Ola ki gelen müşteri piyasadaki fiyatları araştıran gözü açık bir insana benzemiyorsa falanca bey kasada düzeltme yapmıyor ve yüksek fiyattan satıyor. Mazeret her zaman var, ama netice içi boş olan bir slogan... Nasıl? Olur mu?

Süper olur. Eğer müşteri saf ise yukarı fiyattan...yok müşteri uyanık tipli ise hooop indir...o zaman etiketi düşerseymiş.
    ülkemizde teknoloji bilgisi az olan alıcı sayısı yüksek. ve satış elemanları istedikleri ürünü satabiliyorlar bu müşteri profiline...

• quote:

Orijinalden alıntı: ScMoney

quote:

Orijinalden alıntı: CorleoneXT

arkadaşlar tv konusunda bir satıcı olarak tavsiye ;
    modaya uygun tv almayın neye ihtiyacınız varsa ona bakın. 3d izlemeyecekseniz sırf hepsi olsun diye kafadan 1 milyar fazla vermeyin. sırf marka diye özelliğine bakmadan para vermeyin.
    özelliklerine iyice bakın size uygunsa alın.
    marka konusuna gelincede sony evet son 2 senedir tv departmanında biraz düşüşte. zaten panelleri samsunga yaptırıyorlar.
    mesela ilanda belki daha önce hiç görmediğiniz markalar var
    Axen sunny markasının dır Türk markasıdır ama paneller yine samsung dan.
    Technika ise Kipa nın kendi markasıdır vestele yaptırılır manisada imal. tabi bize daha yeni geldiğinden panelleri kimin ürettiğine dair bir bilgi alamadım henüz.
    seg regal gene vestelin. grundig arçeliğindir. esasında alman firmasıydı ama batınca arçelik satın aldı.

Sasirdim vallaha

neden?

• quote:

Orijinalden alıntı: erhanthunder

quote:

Süper olur. Eğer müşteri saf ise yukarı fiyattan...yok müşteri uyanık tipli ise hooop indir...o zaman etiketi düşerseymiş.
    ülkemizde teknoloji bilgisi az olan alıcı sayısı yüksek. ve satış elemanları istedikleri ürünü satabiliyorlar bu müşteri profiline...

Bu müşteri profiline çeşitli mağazalarda daha neler neler satıyorlar... gözlerimle gördüm. Profilin dışında olan gözü açık müşterileri de işte forumlardan okuyarak görüyoruz. Öyle olmasak bizi de götürecekler ayaküstü :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niketnac -- 17 Mayıs 2012; 14:28:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cipiares

quote:

Orijinalden alıntı: Furkan

Kuşadası' nda oturan arkadaşlar varsa:

Açılışa özelden neyi kastediyorlar?

Kuşadası'nda Kipa uzun zamandır var.

kipa extra oldu, o yüzden açılış düzenlendi ele avuca sığan bir indirim de yoktu
  • Grundig 42-114 Lcd 42" 849 tl valla ben bunu aldım. içinden duvara takma aparatıda çıktı üründen çokta memnunum. kipaya çok teşekkür ederim böyle bir indirim yaptığı için. bu arada ürünün normal satış fiyatıda 1049 liraydı. bu indirim sayesinde lcd tv sahibi oldum :))
  • Konu mediamarkt konusuna dönmüş ama bende söyleyeyim bir kaç bi şey bende izmit realin içindeki mediamarktan 12 liraya aldığım mikrofonu ,real de 8 liraya görünce deli olmuştum ama akıllanmıyarak,herhalde gözden kaçtı diye düşünmüştüm.ama sonra "en iyi fiyat garantisi" ne güvenerek samsung lazer yazıcıyı 130 liraya almaya gittiğimde, almadan bi de real 'e bakayım dedim ve aynı ürünü 99 liraya aldım.

Kısaca bence arkaadaşın yapmaya çalıştığı mediamarkt'a müstahak,eminim ki eğer düşük fiyatlı bir ürün olsaydı mikrofon gibi.hiç deiştirmezlerdi fiyatı,kimse uğraşmaz diye. "en iyi fiyat garantisi" sloganı bu kadar kolay kullanılmamalı insanlar bu slogana güvenerek gidip alışveriş yapıyor.içinde bulunduğu realin bile fiyatlarını takip etmeyen bi firma bunu kullanamamlı

• İzmirde bundan varmıdır bilgisi olan varmı?

Sony KDL32bx320 32" LCD 559
    Veya Premier 32" olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AYNEN KATILIYORUM; ÇAKALIN ÖNDE GİDENİ MEDİA.MARKT
    Madem, ilanı vermiş gereğini de yerine getirecek; ödeyecek 2 katını...
  • emrah bey ve eren beye (CorleoneXT ) teşekkür ederim.
    bugün sharp 40Lc700e aldım atlantis kipadan çok ilgili ve sıcak davrandılar.
  • MM zaten saçma salak bir firma ,kardeşi saturnde öyle fiyatlar acaip şişirme ne zaman gitsem elimde boş dvd ile çıkıyorum lakin tek satın aldığım şey bu oluyor ,nerde y.dışındaki MMler Saturnler nerde Türkiyedekiler..... uzatmaya gerek yok bilen biliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: necrop

emrah bey ve eren beye (CorleoneXT ) teşekkür ederim.
    bugün sharp 40Lc700e aldım atlantis kipadan çok ilgili ve sıcak davrandılar.

rica ederim güle güle kullanın.
    arkadaşlar bu arada yarın kampanyanın son günü.
  • Forumda bir arkadaşımız daha MM'a gol atayım derken kalesinde gol görmüştü vakti zamanında ...

Kasiyere "bunun daha yüksek fiyatlı olması gerekiyor" diye diretiyordu.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.