Şimdi Ara

KİNGSTON REZİLLİĞİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen gün bilgisayarım kitlendi ve hoparlörden berbat bir ses gelmeye başladı. Düğmeye basılı tutarak kapattım. Tabi bu tekrarlanınca ram testi yaptım ve Kingston marka 2x8 GB dual kit 3000 Mhz HyperX Predator ramlerimden bir tanesinin sorunlu olduğunu gördüm. Tabii ramler ömür boyu garantili diye içim rahattı. Fakat Index Bilgisayarın 0850 200 28 88 numarasını arayıp durumu izah ettiğimde bana ürünün sadece 2 yıl garantisi olduğunu, bunu ithalatçı firmanın sağladığını eğer bu süre geçtiyse ücretli servis hizmeti vereceklerini söylediler. 100 TL + onarım ücreti alacaklarmış eğer garantim bittiyse. Ayrıca ramlerden sadece birisi bozuk olmasına rağmen ikisini birden göndermeliymişim. Ürünü hepsiburadadan aldığım için de direk oraya göndermemi, kendilerine veremeyeceğimi söylediler. Ömür boyu garantili değil mi diye sorduğumda ise bunu üretici firmanın verdiğini söylediler. Siz siz olun bu ömür boyu garanti yalanına kanmayın...

• hepsiburadadan alırken garanti süresi ne yazıyordu baktınız mı?
  • torkema61 kullanıcısına yanıt
    hepsiburada zaten 2 yıl garanti vermek zorunda. Fakat kingston ömür boyu garanti veriyor normalde. Bir sorun olduğu zaman kaç yıllık olursa olsun tamir etmek veya değiştirmek zorundalar. Ama şimdi para istiyorlar.
  • Dostum Aynı Sorun Bende de Var Casper Marka Bilgisayarım var Aniden Kitleniyor Hiç Birşey Tepki Vermiyor mouse,klavye kasadan dırrrr diye ses geliyor Power Tuşuna basılı tutunca kapanıyor Yalnız Pc min Kasasını 2012 den beridir Hiç Açmadım İçinde Çok Pis Toz Var Ama umursamadım aceba tozdan mı veya ram de filan sıkıntı varmı ram testi nasıl yapabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thebiqboss -- 26 Mart 2019; 18:35:9 >
  • Direkt Kingston ile iletişim kurun. Niye İndex Bilgisayara ulaştınız ki?
    https://www.kingston.com/tr/support
  • Kingston'ın türkiye ithalatçısı ürünü değiştirmediği ya da tamir etmediği sürece kendisi hiçbir şey yapmaz. Ayrıca zaten kingston'a yazdım. Kim bilir ne zaman dönüş yaparlar...

Aklıma knight online steame geçtiği zaman haksız yere banlanıp steamden yardım istediğimde umursamamaları geldi.
  • moonson kullanıcısına yanıt
    Garanti süresi geçmesine rağmen bozulan sd kartı değiştiler diye hatırlıyorum forumda.
  • İthalatçı firmana vermiyorsa ömür boyu garanti olayı sadece üretici firma bazında geçerli olur ve onlara yollaman gerekir.
    Halen öylemi bilmiyorum ama eskiden nikon slr makinelerde ömür boyu garantiliydi ama makineyi japonyaya yollaman gerekiyordu
  • Türkiyedeki tum servisleri, satıcıyı,ithalatçıyı pas geçip, yurtdışındaki esas üreticisine e-mail atmanı öneririm.
    E-mailinde adım adım herşeyi anlatırsan, herşey daha kolay çözülecektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.