Şimdi Ara

Kingston mu Twinmos mu? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • herkes markaya takılmış gidiyor.Önemli olan üzerinde hangi marka çip olduğu.Kingston -Corsair gibi iyi markalar 1 kalite çipleri kullanırlar.Twinmos un twinmos markası çipli malı da markalı çip kullanır.
    Dünyada sayılı çip üreticisi vardır Hynix-Micron-Samsung-Infineon--Elpida-PSC-Promos-Winbond
    İlk 4 ü en iyi çipleri üretirler.Tüm bunların 2 ci 3 kalite çiplerine ise diğer marka lar basılır Bunlar da Oem sınıfına girer.Çip üzerinde yukardaki çip üreticilerinin çipi yazılı olan modüller orjinal modüllerdir.
    Türkiyeye gelen kingstonlar genellikle Nanya çiplidir.Diğer çipliler pahalıdır.Twinmos twinmos markalı çip kullanır .Oem ürünlerde genellikle PSC-Promos UTT veya ETT yani test edilmemiş veya electronic testten geçmiş çipler kullanılır. Dolayısıyla aldığınız remin markası değil üzerindeki çipin ne olduğu önemlidir performans açısından. Intelin hangi marka çiplere test onayı verdiğini sitesinden görebilirsiniz özellikleriyle birlikte http://www.intel.com/technology/memory/ddr/valid/archive/dram_results_arch.htm

• corsair
  • Smasung
  • twinmos twinmos diye bağıran arkadaşlara....

bende twinmos kullanıyorum... ramlari denemediğim, günlerce test etmediğim şekil kalmadı....bu testler sırasında oyunda oynadım, herşeyi yaptım...o/c ile ugrastim 4.1 v ta verdim yakamadım, ısıtamadım bile

ama bu twinmos lar taş kafa.... ne ileri ne geri....alırım default kullanırım diyen alsın... ben bu kadar takoz ram görmedim.. bişey olmaz...

extrem işler yapıcak o/c ile falan uğraşıcak arkadaşlar ise (yıllardır forum okurum) uzak dursun.... cunku istediğiniz performansı vermiyor...

not:simdi bana kalkıpta yok chipseti söyle falan demesinler, cünkü kingstone ve twinmoss %90 standart satılıyor turkiyede....
  • eger 2x1 ram kullanacaksaniz kingstonun Samsung UCCC chipli ramlarindan almani tavsiye ederim sansliysan 2.8v ile 3448 1T olarak 300fsb yapabilirsin
  • twinmos
  • quote:

Orjinalden alıntı: maymunkral

bir markanın fanatikliğini yapan ve "xxx kullandım memnun kaldım" diyen arkadaşlara sorum var.neyinden memnun kaldınız?stabil olmasından demeyin zaten stabil değilse bozuktur.memnun kaldım çok yuvarlak bir laf hangi özelliklerinden memnun kaldınız?

bence arkadaşlar tek satır kingston yanıda bi smiley veya Twinmo yanına da bi smiley cevap vermek yerine sebeplerinide yazsanız daha yararlı olacak yoksa arkadaşta da OEM ram ram canavar gibi.
  • Şimdiye Kadarki Ramlarimin Hepsi Kingston'du. Bir Şikayetim yok. twinmos hiç kullanmadım.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.