Şimdi Ara

kingston dual ram uyumsuzluk sorunu nasil olur ya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar pc de arada reset problemim vardi far cry 3 de bi bolumde resetledigi yeri buldum teste basladim...

Ramler 1333 mhz cl7 ddr3 2x2=4gb hyprexx dual tek kutu satilan ram

Ramleri tek tek taktim oyunu actim sorun yok stoltarida tek tek takinca sorun yok.. 2 sini takinca oyunu acinca direk sorgu sual sormadan hata raporu vermeden yeniden baslatiyor

Memtest ile test yaptim sorun gozukmuyo

Bu duruma gore anakartmi sorunludur ramlermi

windows 7 64 bit

işlemci i3 2100
    anakart ms h67 ms e 23 b3 ddr 3 1333 mhz destekli 2 dual canel ram slotlu
    samsung hdd sata 2
    shaphire hd 6870 ekran kartı
    kingston genesis hyprex ddr3 1333mh cl7 1.65v 2+2:4 gb
    seasonic 650w power suply

anakartın listesinde ram desteği var. bütün yazlımlar güncel bios güncel
    sıcaklık işlemci 30 45 arası
    ekarn kartı 35 60 arası

virüs taraması yaptım hdd bad sectör temiz

**SORUN ÇÖZÜLDÜ **

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musty578 -- 22 Şubat 2013; 7:09:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ekran kartı ve güç kaynağında sorun yok

ekran kartını çıkartıp ob anakarta takarak denedim yine aynı şekilde reset problemi var

farklı bir program varmı test yapabilcepim memtest dışında anakarttın biosundan baktım 1333 mhz de ve ramlerin üstüne yazan volltta çalışıyor
  • Cokmu zor sordum :)

Yazan degeri 1.6v 1.8v ckarsam sorun olurmu oc den anlamam pek

• bios resetlemeyi dene sonrada ram'lerin voltajını otomatik'den manuele al ve değişiklik yapmadan kaydet.Benzer sorun bendede vardı bios resetlemeyle çözdüm
  • hocam bios güncellemesi yaptım pili cıkarım defoult halede getirdim ayarlamaları ellede yaptım sonuç değişmedi

sadece normal değeri 1.65v dan 1.8v cıkardım oyunu açtım bi 5 dakika daha fazla oynattı sonra yine reset attı

aşşadaki değerler normalmidir oc den anlamam pek neler yapmam lazım oc yapmak için yanarsa yansın

ram leri garantiye vermelimiyim sizce bana kalırsa büyük ölçüde voltaj dengesizliği veya gecikme süreleriyle ilgili bişi var

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musty578 -- 6 Ocak 2013; 0:30:25 >
  • Son kez yukari diyorum... Bilen yada yardim edicek kimse yok heralde donanim haber konu disindan ibaret olmaya basladi ismi dedikodu haber olsa daha iyi neyse .

• Dostum o sorunun cevabını bende arıyorum.Problem ramlerde mi yoksa anakartta mı ?

http://resim.donanimhaber.com/m_69797924/mpage_1/f_/key_//tm.htm#69797924

Takip...
  • Sistem bileşeleri nelerdir, kulladığınız işletim sistemi nedir? Kullandığınız ramler, Anakartınızın ram destek listesinde var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi law1979 -- 8 Ocak 2013; 8:49:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musty578

Arkadaslar pc de arada reset problemim vardi far cry 3 de bi bolumde resetledigi yeri buldum teste basladim...

Ramleri tek tek taktim oyunu actim sorun yok stoltarida tek tek takinca sorun yok.. 2 sini takinca oyunu acinca direk sorgu sual sormadan hata raporu vermeden yeniden baslatiyor

PC Reset Neden Atar ? Sebepleri Nedir ?

01- CPU ve power supply fanlarini kontrol edin çalışıyormu. ısınmadan dolayı yapıyor olabilir.
    02- Ram lerde sorun olabilir arıza yada birbirleriyle veya anakartla uyumsuzluk vs gibi. birden fazla ram varsa tek tek denenmeli yada başka ram kullanılmalı. Ram yuvalarında bozulma da olabilir.
    03- İşlemci fanı yerine iyi oturmamış veya kasaya bir darbe nedeniyle olabilir
    04- Çakışan programlar neden olabilir. son yuklediğiniz programları kaldırıp deneyin.
    05- Harddiskte bad sektör oluşmuşsa, bundan olabilir.
    06- Power supply'den gelen anakarta bağlanan kabloları kontrol edin.
    07- Power supply woltajı yetmiyor olabilir.
    08- Bazı virüs ve Spylar reset atmaya neden olabilir. antivirüs ve antispy programlarıyla taratmayıda deneyin.
    09- İşlemcide termal macun var mı kontrol edin.
    10- Ekran karti fanını ve kablolarını kontrol edin.
    11- İşlemci ısısını kontrol edin.
    12- Usb çıkışlarını kontrol edin.
    13- Oyun oynarken başına geliyorsa ekran kartının sogutması kötü olabilir.
    14- Şebekeden gelen voltajın düşük olması, reset’e sebep olabilir. topraklama olmalı mutlaka. ve sadece PC ye ait priz olsa iyi olur.
    15- Ekran kartında sorun olabilir. ( başka pc de denemeli )
    16- Anakartında sorun olabilir.
    17- Hard disk kablolarında sorun olabilir.
    18- PCI slotlarına takılan ethernet kartından olabilir.
    19- Bazen TV kartları sürücüleri neden olabilir.
    20- Bios ayarları değiştirilmiş olabilir. default yapmak çözüm olabilir.
    21- AGP slotu bozuk olabilir.
    22- Kartlardan biri yanmış olabilir, veya yuvasından oynamış olabilir.
    23- Çok düşük ihtimalde olsa yeni takılan bir donanım nedeniyle biosun guncellenme ihtiyacından kaynaklanan problem olabilir.
    24- Eğer daha önce kullanmadığınız bir işletim sistemini ik defa yuklediyseniz donanımınızın bu işletim sistemine yeterli olması gerekir. buda kilitlenmelere neden olabilir.
    25- Cd-dvd sürücüleride neden olabilir farklı sürücüler denenebilir kilitlenmelerde.
    26- Msn'de siz veya karşıdaki kişi web cam açtığında pc resetleyebilir, msn camera ayarlarında hata var demektir.
    27- Uninstall sonrasında, ortak kullanılan windows sistem dosyaları silinmiş olabilir
  • quote:

Arkadaslar pc de arada reset problemim vardi far cry 3 de bi bolumde resetledigi yeri buldum teste basladim...

sorun ramdan oldugunu düşünüyorsan ramlerin reset durumu 1.si ya ram slotlarında problem var 2. yada ramlarin birbirine uyumsuz 3. frekansları farklıdır,ramı tanıyosa eğer slotlarda sorun olcağını sanmıyorum 4: 2 ram ide tek tek takıyorsun sorun olmuyor ama 2 si aynı anda çalışmıyor ise ramların mhzleri aynı değil demektir. yada 1- ramlardan birisi arizali 2- anakartindaki slotlardan birisi arizali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turgutyetis -- 8 Ocak 2013; 9:07:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: law1979

Sistem bileşeleri nelerdir, kulladığınız işletim sistemi nedir? Kullandığınız ramler, Anakartınızın ram destek listesinde var mı?

windows 7 64 bit

işlemci i3 2100
    anakart ms h67 ms e 23 b3 ddr 3 1333 mhz destekli 2 dual canel ram slotlu
    samsung hdd sata 2
    shaphire hd 6870 ekran kartı
    kingston genesis hyprex ddr3 1333mh cl7 1.65v 2+2:4 gb
    seasonic 650w power suply

anakartın listesinde ram desteği var. bütün yazlımlar güncel bios güncel
    sıcaklık işlemci 30 45 arası
    ekarn kartı 35 60 arası

virüs taraması yaptım hdd bad sectör temiz

anakartta 2 tane kanal var ikisinede tek tek denedim sorunsuz çalıştı dual ikisini aynı anda takınca resetleme problemi var genel

ramlerin frenkansları aynı voltaj değerleride aynı zaten resimdede gözüken değerler
  • tamam bendede var bu bir slot sorunlu bende aynı anda dual takınca reset atıyor anakartta diyorum ben 4 değilde 2 kanal olmasıda ayrı şansızlık anakart alırken bunlara önem verin biraz. garantisi varsa yolla anakartı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turgutyetis

quote:

sorun ramdan oldugunu düşünüyorsan ramlerin reset durumu 1.si ya ram slotlarında problem var 2. yada ramlarin birbirine uyumsuz 3. frekansları farklıdır,ramı tanıyosa eğer slotlarda sorun olcağını sanmıyorum 4: 2 ram ide tek tek takıyorsun sorun olmuyor ama 2 si aynı anda çalışmıyor ise ramların mhzleri aynı değil demektir. yada 1- ramlardan birisi arizali 2- anakartindaki slotlardan birisi arizali

dediğiniz gibi yaptım slotları teker teker ramleride teker teker deneyince hiç bir sorun yok.

ikisini aynı anda kullandığım zaman reset problemi yaşıyorum mhzleri aynı gözüküyor

cok enteresan bi konu olmasa işin içinden cıkamasam konu açmazdım

uyumsuzluk testi için bu konuyu buldum ramlere linux kurdum
    http://forum.donanimhaber.com/m_69239542/tm.htm
    ikiside takılıyken sorunsuz çalıştı masa üstü geldi :S:S:S

off sorun nerde kafayı yicem sadece farcry 3 te atmıyor hd video ileri geri sararkende internette cok sekme açarkende resetliyor

en önemlisi occt programıyla tam yük testi yapıyorum reset atıyor ramin tekini cıkarınca atmıyor.

tek yapmadığım şey cl değerini gecikme sürelerini elle girmedim otomatik ayarlıyor

anakartta

link
    unlink
    auto
    seçeneği var cl değerlerini kaç girmeliyim
  • 770ta ud3 anakartla ve ramlerle ben de aynı sorunları yaşadım ve yaşıyorum . en son tek modul ram kullanmak durumundayım . bu gün biostan şunu farkettim 3.3volt uk kanalda 2.72volt vardı .

bende gigabyte easytune u sitesinden indirip bu programdan baktığımda 2.880volt gösteriyor ,
    gerçi şu anda bucks - suns , lakers - rocket maçları firefokta ve birde bu forum var ;
    yani pc nin yükü bios ekranına göre biraz fazla .

şimdi yanlış bir şey söylemiş olmak istemem ama ;

ister pc boş olsun ister yük altında olsun bu 3.3voltluk kanalda minimum 3.3volt olmalı diye düşünüyorum .Nitekim 12volt kanalı hem biosta hem de easytune da olması gerektiği gibi .

acaba 3.3voltluk kanaldan gerekli besleme yapılamıyor mu diyeceğim ,ve lakin , linuxu çalıştırdı sistem demişsiniz .

yinede biostan ve control centerden kanallardaki gerilimi bir kontrol edin , belki bir alakası vardır ama bilemiyorum ,

zwanzig in konusuna da bu emin olamama durumu yüzünden yazmaktan çekinmiştim açıkcası .
  • quote:

ekran kartı ve güç kaynağında sorun yok

ekran kartını çıkartıp ob anakarta takarak denedim yine aynı şekilde reset problemi var

farklı bir program varmı test yapabilcepim memtest dışında anakarttın biosundan baktım 1333 mhz de ve ramlerin üstüne yazan volltta çalışıyor

güç kaynagın kaç w ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turgutyetis

quote:

dediğiniz gibi yaptım slotları teker teker ramleride teker teker deneyince hiç bir sorun yok.

ikisini aynı anda kullandığım zaman reset problemi yaşıyorum mhzleri aynı gözüküyor

cok enteresan bi konu olmasa işin içinden cıkamasam konu açmazdım

uyumsuzluk testi için bu konuyu buldum ramlere linux kurdum
    http://forum.donanimhaber.com/m_69239542/tm.htm
    ikiside takılıyken sorunsuz çalıştı masa üstü geldi :S:S:S

off sorun nerde kafayı yicem sadece farcry 3 te atmıyor hd video ileri geri sararkende internette cok sekme açarkende resetliyor

en önemlisi occt programıyla tam yük testi yapıyorum reset atıyor ramin tekini cıkarınca atmıyor.

tek yapmadığım şey cl değerini gecikme sürelerini elle girmedim otomatik ayarlıyor

anakartta

link
    unlink
    auto
    seçeneği var cl değerlerini kaç girmeliyim

biosu bi güncelle derim geçen buna benzer konu görmüştüm bios güncelledim reset sorunu kalktı diyordu ama ram den degildi heralde onunki sen yinede güncelle bi başka yapacak bişey yok
  • SORUN ÇÖZÜLDÜ

anakart değişti yeni model ile yapılan testler başarılı resetleme poblemi gözükmedi

kington ramlerde sorun yok diyip geri yolladı

seasoniç de aynı şekide sorun yok 5 sene daha götürür dedi :)

suçu msi üstüne aldı

bana göre aslında msi de suçsuzdu çünki farklı bir ram ile yapılan testte herhangi bir resetleme problemi olmamıştı

bjk__murat dediği gibi dikkat etmek lazım anakart alırken hakketen ucuzuna kaçmamak gerekiyormuş.. bu sorunu bulmaya servislere gidip gelmeye değmiyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.