Şimdi Ara

Kingston DDR2 667mhz Ram sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Şu an mevcut pcimde 2x2gb 667mhz kingston ramler mevcut,bunlar dual olarak sarı slotlara takılılar.Bu güne kadar sorunsuz çalıştılar.Uzun zamandır kafamda 8gb'a yükseltmek vardı ve dün net üzerinden 2 adet daha 2gb ram satın aldım ancak bunları takınca pc hiç birşekilde açılmıyor.Bir kaç kez yerlerini değiştirerek windows acıldı ancak 10 sn sonra kitlenip tekrardan kapadı kendini.Biosuda update ettim ancak sorun çözülmedi.
    Dikkatimi çeken nokta ise gelen ramler benim ramlerimden daha kalın.Mevcut olanlar ince versiyon.
    Kodlar aynı olsada boyutlarda farklılık var? Sizce sorun nedir?

Mevcut ramlerim resimde gözükenlerden(yani ince versiyon)http://www.sanalpazar.com/Kingston-2gb-Ddr2-667mhz-Ram-Kvr667d2n52g__isp38434486
    Buradan aynı şekilde gelir diye sipariş etmeme rağmen eski tip kalınlardan geldi.
    Dediğim gibi bunların yapıları mı sorun yaratıyor?

Sağolun..

• Yokmu bir fikri olan:?
  • anakartın marka modeli nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: C0MPUTER

anakartın marka modeli nedir?

Dostum ECS marka.

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=866&CategoryID=1&MenuID=20&LanID=0#fragment-FAQ

Memory kısmında bul bilgiler var :

º Dual-channel DDR2 800 memory architecture
    º 4 x 240-pin DDR2 DIMM socket support up to 32GB*
    º Support DDR2 1066/800/667/533/400 DDR2 SDRAM
    º * (Due to the DRAM maximum size is 2GB at present, the memory maximum size we have tested is 8GB)
    Due to the operating system limitation, the actual memory size may be less than 4GB for the reservation for system usage under Windows® 32-bit OS.
    For Windows® 64-bit OS with 64-bit CPU, there is no such limitation

• peki sadece yeni aldığın RAM lerin ikisini takıp denedin mi?
  • quote:

peki sadece yeni aldığın RAM lerin ikisini takıp denedin mi?

Denedim açılıyor pc.
    Ya çok enteresan anlamadım gitti bende,bir kaç kez 6gb olarak açıldı alet,bir kaç kez 8gb olarak açıldı sonra 10 sn ekranda hatalar belirip reset attı makina vs vs.
    Yani sorunun nerede olduğunuda anlayamıyorum,soketlerimmi bozuk ramler mi bozuk cozemedim.
    Bir de yeni aldığım ramlerin kodu KVR667D2N5/2G ama büyükler,benim eskiler küçük.
  • ;) peki eski ramlerin kodu nedir? bir ihtimal iki ram arasındaki teknik farklılık uyumsuzluğa sebep oluyor gibi geldi bana..eski ramlerin tam kodunu verirsen bir karşılaştıralım neler farklı diye..

• C0MPUTER kullanıcısına yanıt
    Pc'yi kapatıp söylüyorum hemen.
  • quote:

;) peki eski ramlerin kodu nedir? bir ihtimal iki ram arasındaki teknik farklılık uyumsuzluğa sebep oluyor gibi geldi bana..eski ramlerin tam kodunu verirsen bir karşılaştıralım neler farklı diye..

Dostum

kodu: KVR667D2N5/2G 1.8V
    Bir kaç rakam daha var :
    9905429-012.AOOLF

Yeni aldıklarımın üstünde ise :

KVR667D2N5/2G 1.8V yazıyor
    Bir de :
    99P5316-013.AOOLF

Bu 012 013 mü etkiliyor acaba :)

Sticklerarında rengi farklı,eskisi kahve yenisi mor :)

• Eski ram ve yeni ramin resimlerini ekledim bu arada :)

Kingston DDR2 667mhz Ram sorunsalı Kingston DDR2 667mhz Ram sorunsalı

• RAM lerin model numaraları aynı .. XXXX.AOOLF olanlar PART numarası teknik özellikle pek ilgisiyok.. ;) ramleri farklı slotlara takıp denedin mi? bir yeni bir eski ram oalak takıp dene bir de
  • quote:

RAM lerin model numaraları aynı .. XXXX.AOOLF olanlar PART numarası teknik özellikle pek ilgisiyok.. ;) ramleri farklı slotlara takıp denedin mi? bir yeni bir eski ram oalak takıp dene bir de

Denedim ya onuda :)
    Bir büyük bir küçük bir büyük bir küçük yaptım ama nafile.
    Silgiylede sildim ramleri :)
    Bu arada elimde bir tanede hi level marka ram var,çöplüğe döndü ev:D
  • benzer durumda birisi 1GB ddr2 533 mhz ram ine farklı marka ama aynı frekanslı ram almış.. senin sorununla karşılaşmış format attım şu an sorun yokdemiş.. hazır PC nin de format zamanı geldiyse belki denemek işe yarayabilir..
    http://www.pcnet.com.tr/forum/donanim/174928-yeni-ram-aldim-bilgisayar-reset-atiyor-yada-donuyor.html buradan bakabilirsin bahsettitğim olaya..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C0MPUTER -- 14 Mart 2015; 19:18:08 >
    Inanırmısın yeni hdd aldığım için mecbur 0 dan windows kurdum yaklaşık 5 gün olmuyor :)
    Napsam ya bana önerebileceğin bişi varmı,0 dan komple 4 tane daha 2gb alıyım diyorum ama baksana abi yine olmazlarsa sürekli masraf çıkıyor.
    DDR2lerde de 4gb yok.
  • bence bir denemek lazım..formatla en azından aklında şüphe kalmaz keşke bir de formatlayıp deneseydim demezsin.. olmadı eski ramleri satıp yenilerin aynısından alırsın..ama gene düzelmezse bana kızma ;)
    Öyle şey olur mu ya niye kızıyım o kadar üşenmeden ilgilendin dostum.
    Deniyim bari :)
    Bu aradahttp://hardforum.com/showthread.php?t=1436424 böyle bir konuya rasladım,benim anakart ile ilgili sorun yaşayan başka birisi daha,genel olarak herkes ramlerden kaynaklanabilir açılmaması vs yazmış.
    Voltagelarını elle manuel gir demişler,bunu bios dan kolaylıkla yapabilirmiyim? Yani auto yerine manuel'i secip 1.8 imi secicem?

Bilgin varmı :)
  • BIOS da DRAM Frequency şeklinde ya da DIMM voltage çeklinde bir ayar varsa oradan yapabilirsin..

edit: aklıma gelmişken bir de BIOS plini çıkartıp tak ..bakalım aynı hatayı verecek mi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C0MPUTER -- 14 Mart 2015; 19:54:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devoin

Öyle şey olur mu ya niye kızıyım o kadar üşenmeden ilgilendin dostum.
    Deniyim bari :)
    Bu aradahttp://hardforum.com/showthread.php?t=1436424 böyle bir konuya rasladım,benim anakart ile ilgili sorun yaşayan başka birisi daha,genel olarak herkes ramlerden kaynaklanabilir açılmaması vs yazmış.
    Voltagelarını elle manuel gir demişler,bunu bios dan kolaylıkla yapabilirmiyim? Yani auto yerine manuel'i secip 1.8 imi secicem?

Bilgin varmı :)

Aynen öyle dram voltage 1.8 yap f10 yapıp savele ve çık.Ama bu şekilde çözüleceğini sanmıyorum.

• Beyler çok sağolun tekrardan.
    Bu arada yine başka bir konuya rasladım,benim anakart ve yine ram sorunu.
    Buradada millet sarı slotlara tak önce demiş ramleri,oncelik 3 4 1 2 ymiş anakartın kitapcığında bole yazıyormuş ama anlayamadığım 4 tane takıcaz zaten ha 3 4 1 2 gittim ha 1 2 3 4 gittim anlamadım :)

http://www.overclock.net/t/476219/ecs-elitegroup-a780gm-a-ram-issues/20

Bu arada bios pilinide bir çok gez çıkarıp taktım,galiba sıkıntılı bu anakart.Daha önce 4gb kende açılmadığı oluyordu pc'nin,uyku modunda elektrik gidince çok başıma geldi.

• dual kanal olması için 800 mhz olmalıydı RAM lerin..
    º Dual-channel DDR2 800 memory architecture
    diye bir ifade var anakartın sayfasında.. yani seninle ilgisi yok..çünkü ramlerin 800 MHz değil...illa aynı renkte yada 1-3 : 2-4 olması gerekmiyor .. ayrıca o anakartı ilk andan itibaren pek tutmadım ;) en son çözüm gene format gibi duruyor..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.