Şimdi Ara

kingston aynı model ramlerin çalışmaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar elimde 4 adet kingston marka 2gb 800 mhz ram mevcut yani toplamda 8 gb yapıyor fakat bunları 2 şer 2 şer taktığımda sistem açılıyor 4ünü yani 8 gb taktığımda sistem çalışmıyor anakart p35ds4 gigabyte anakart dual kanal neden çalışmaz bu ramler ramlerde sıkıntı yok ram slotlarındada sıkıntı yok

• biosun güncelmi
  • zeki1981 kullanıcısına yanıt
    bios güncel hocam
  • işlemcin nedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeki1981 -- 19 Kasım 2016; 15:8:27 >
  • zeki1981 kullanıcısına yanıt
    intel QUAD Q9550 LGA 775 İŞLEMCİ 12 MB 1333
  •  kingston aynı model ramlerin çalışmaması

mevcut ramler

aldığım ramler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 19 Kasım 2016; 15:56:48 >

• yokmu arkadaşlar bilgisi olan ne yapmalıyım geri vereyim mi ne dersiniz ??
  • fsb ile ram mhz uyum sorunu. sistemi 2 ram takarak actiginizda 667 veya 533 e cekip ondan sonra kaydedip sonrasinda 4 ram deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

fsb ile ram mhz uyum sorunu. sistemi 2 ram takarak actiginizda 667 veya 533 e cekip ondan sonra kaydedip sonrasinda 4 ram deneyin.

biostan yapacam dediğinizi sanırım sizler kadar teknik bilgim yok biraz daha açıklarmısınız size zahmet
  • Evet biostan yapiliyor. ram hizini dusurmeniz gerekmekte. islemci-ram arasindaki mhz fazla oldugunda acmiyor. 2 tane cift kanal ram teknolojisini kaldiramiyor.
  • quote:

Evet biostan yapiliyor. ram hizini dusurmeniz gerekmekte. islemci-ram arasindaki mhz fazla oldugunda acmiyor. 2 tane cift kanal ram teknolojisini kaldiramiyor.

ama anakart 1066 hz kadar ram desteiği sunuyor yaniöyle yazıyor bende 800 lük 4 adet ram takıyorum toplam 8 gb oluyor yani nasıl kaldırmaz ki ana kart p35 ds4 gigabyte biliyorum eski bi anakart ama yazan bu dediğinizi yaparsam performans kaybı olurmu yani 8 gb ram takmanın bi anlamı kalırmı ?
    4 adet DIMM yuvası ile 8GB'a kadar Çift Kanal bellek desteği
    DDR2 1066*/800/667MHz yazmakta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 19 Kasım 2016; 16:23:58 >
  • güncel
  • xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 4 Mayıs 2020; 22:8:28 >
  • Kendiniz soyluyorsunuz 8gb a kadar cift kanal destegi. 2 tane cift kanal demiyor. Dedigimi yaparsaniz sorununuz cozulur yapmazsaniz ugrasir durursunuz... Bende p45 anakart kullandım 4gb icin ramleri 667 ye cekmistim 800 den. diger turlu acmiyordu..
  • quote:

Kendiniz soyluyorsunuz 8gb a kadar cift kanal destegi. 2 tane cift kanal demiyor. Dedigimi yaparsaniz sorununuz cozulur yapmazsaniz ugrasir durursunuz... Bende p45 anakart kullandım 4gb icin ramleri 667 ye cekmistim 800 den. diger turlu acmiyordu..

üstat 8 gb hepsini takınca biosa giremiyorum izin vermiyor burada 4 takılıiken 800 mhz görünüyor bunu aşağı çekmem gerekiyor anladığım kadarıyla

• huhuq kullanıcısına yanıt
    program da bu şekilde gözükmekte
    bu yeni gelenler

buda mevcut ramler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 19 Kasım 2016; 18:2:29 >

• Evet onu asagi cekerek deneyin. fazla mhz den dolayı stabilite saglayamiyor sistem
  • quote:

Evet onu asagi cekerek deneyin. fazla mhz den dolayı stabilite saglayamiyor sistem

hocam kafanı şişirdim farkındayım kusura bakma 8 gb takılı iken bu ediğinizi yapamıyorum 4 gb takılı iken mi yapacam bu dediğinizi
  • Evet hocam. 4gb iken spd degerini yapabilirsen 533 e al. sonra kaydet ve cik biostan. sonrasında bilgisayarı kapat ve ramleri tak.
  • evet hocam orayı 667 den aşağı çekemiyorum maalesef
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.