Şimdi Ara

Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Savage RED 199 TL (Vatan İçerir) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
1
Favori
3.935
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    AMD'de ddr 4 destekli donanım yok, sanırım yeni soketle beraber gelecek 2016 gibi. Intel'de de sadece üst seviyede olduğundan lüks olarak kalıyor şuan.

Hynix'in çip fabrikasındaki yangın belleklere sağlam darbe vurdu, hala etkisi geçmedi.

http://forum.donanimhaber.com/m_80846236/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Zamanında DDR3 1333mhz ramler için 50 TL civarı vermemek için en uygun fiyatlı sitelere bakarken şimdi ucuz denilen fiyatlar çok garip geliyor.

Uzun vadeli yatırım yapıyorsanız altın değil ram alın stoklayın.Ben öyle yapıyorum yaklaşık 10 yıldır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pcbuilder

quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Zamanında DDR3 1333mhz ramler için 50 TL civarı vermemek için en uygun fiyatlı sitelere bakarken şimdi ucuz denilen fiyatlar çok garip geliyor.

Uzun vadeli yatırım yapıyorsanız altın değil ram alın stoklayın.Ben öyle yapıyorum yaklaşık 10 yıldır.

Bir ara aşırı düşmüştü fiyatlar şimdi yine uçmuş. DDR4 sistem yapacağım ram fiyatlarından yapamıyorum cpu dan pahalıya geliyor

• ula 2yıl önce topladıgm pcye almışım 81tl ye 8gb kingston ram suan fiyata bak ya.yuh
  • iki gündür remler kargo yapılmadı. siparişi gelen var mı ?
  • odrin34 O kullanıcısına yanıt
    Benimkiler geldi hocam.

Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Savage RED 199 TL (Vatan İçerir)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16gb ddr3 ramı 180 lıraya almıstım, cok degıl 1-2 yıl evvel,

keske 32gb lık kıt alsaydım dıyordum suan

tek slot ta 4gb ram kusura bakmayın ama az, ram alıcaksanız 8*2 lık kıtlerı tercıh edın kı , ılerde rahatlıkla 32gb ram e upgrade edebılın
  • hangi sistemlerde cl9 calısacak ona da bakmak lazım. intelin hangi platformlarını destekleyecek. her xmp yazan cl9 da o frekanslarda calısmıyor. kingston hele hic calısmıyor...
  • 7 senelik eski laptop ansizin arizalaninca, dedim bari sistem toplayayim, baktim fiyatlar uçmuş; diskler, ramler el yakiyor. Yerine laptop alayim dedim. Laptoplar da pahali gelince eskisini tamir ettim, masaustunde kullaniyorum. Macun yeniledim, menteseleri tamir ettim, klavyeyi soktum; aliminyum sacı kestim, işlemci soğutucu bloğu ortaya çıkardım. Altina eskiciden 5 tl ye 220 volt fan buldum, ondan sogutucu yaptim, ustune de yakinda 220 volt islemci sogutucu yapicam becerebilirsem :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16'lığı 400'e düşmüştü, aldım biraz önce.
  • http://www.hardware.fr/articles/927-4/memoires.html

bu siteye göre 4 marka içerisinden en az arıza yapanı. tabi ben fırsatı kaçırmışım. o ayrı.
  • cato16 kullanıcısına yanıt
    nerden aldın ?
  • Arkadaşlar benim sıkıntım şu var .

Ben hala 1366 platformu kullanıyorum İ7 920li sistem Ve bildiğiniz gibi bu platformda 3 kanal ram desteği var . Açıkcası 2x4 alıpta 2 kanal desteğine sokup dar boğaz yaratmak istemiyorum bilgisayarıma . Sizce 2 kanal sıkıntı çıkartırmı ?
  • ürünü bilgisayarına takan varsa cpu-z'den stb sekmesinin resmini atabilir mi?
  • mudvaynec M kullanıcısına yanıt
    Vatan'dan aldım hocam. Kusura bakmayın yeni gördüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Savage RED 199 TL (Vatan İçerir)

Şaka gibi şükreder olduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XavierPedro -- 23 Ocak 2015; 11:55:34 >
  •  Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Savage RED 199 TL (Vatan İçerir) 118 liraya almışım şimdi niye 16 gb yapmadım diye kızıyorum kendime
  • fiyat çok iyi, 3-4 sene öncesinin fiyatıyla karşılaştırmayın, ddr4 ile iki sene içinde fiyatlar eski haline gelecektir, dolar ne olur bilemem.
    1. dolar 1.8 lerden 2.3 lere geldi
    2. 1-2 sene önce hynix fabrikasında yangın çıktığı için üretim azaldı, talep fazla olduğundan fiyatlar arttı.
  • 19'unda faturalanmış benim sipariş ama hâlâ gelmedi.

Taktıktan sonra ekstra bir şey yapmam lazım mı ? Bios vs ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Priori Incantatem

Benimkiler geldi hocam.

Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Savage RED 199 TL (Vatan İçerir)

hocam ramlerden memnunmusun benim anakart MSI 870A-G54, şuanda üzerinde 4 gb ram var, bunuda alıp 2 4 slot u da doldurup kullanacağım sizce sorun olurmu deneyimlerinizi anlatabilirseniz sevinirim iyi günler

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.