Şimdi Ara

Kings Bounty The Legend (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
14.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ama burda bahsedilen versiyon oyunun ilk versiyonu değil yanılıyormuyum?
  • 30. seviyede oyun bitti. Çok güzel oyundu. Birden fazla oynanır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tigger_agc

Ama burda bahsedilen versiyon oyunun ilk versiyonu değil yanılıyormuyum?

Elbetteki değil ama genel olarak düşünmek lazım. Heroes'ta da ilk veya son oyunu düşünmüyoruz sadece.

Zaten amacım bazı aşırı oyun fanatikleri gibi ikisi arasında birbirlerine karşı üstünlük sağlayıp ortamı germek değil. Küçük bir bilgi olarak söylemek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Settlers -- 17 Ocak 2009; 16:09:44 >
  • arkadaslar bu digital river securom felan bu işi nasıl hallettiniz. lutfen yardım...
  • quote:

İlk King's Bounty 1991 tarihli. Heroes 1'e ilham vermiş bir oyun.

Bu versiyon 2008 tarihli, ve Heroes 6 sayılabilecek bir oyun.
    1c firması (Ruslar) yapmış, o yüzden de yeterince zeka içeriyor.

Bence bu formatta Heroes 3'ten sonra çıkmış en sağlam oyun.

Heroes3'e göre eksileri de var, artıları da.

Ama genel olarak, aralıksız oynanacak kadar güzel. Müzikleri süper. Grafikler-animasyonlar çok güzel.

Düzeltilmesi gereken ufak tefek bazı şeylerin dışında, oyun çok nezih.
  • Heroes 6 ne zaman çıkacak peki?Ben bütün Heroes serilerini severim.
  • Demo adresi verebilirmisiniz.
  • arkadaşlar ben level 9 a geldim bu adalardaki(western ve eastern island) düşmanlar çok kuvvetli bunlarla nasıl baş edecem?
  • quote:

Orjinalden alıntı: bostana

arkadaşlar ben level 9 a geldim bu adalardaki(western ve eastern island) düşmanlar çok kuvvetli bunlarla nasıl baş edecem?

Karakterinizin sınıfına göre özellikler mevcut. Örneğin warrior ise atak ve defans özellikleri çok yüksek çıkar. Bu özellikler direkt oyundaki askerlere yansır. Yani skillerinizde atak ve defansa +2,3 veren bonuslar olur.

Büyücü ise 3 büyü sınıfına ait skill sistemi vardır. Yanlış hatırlamıyorsam order magic biri. Diğerlerini tam hatırlamıyorum. Büyücüde bu büyü skillerini mümkün mertebe 3. seviyeye getirmeye çalışın. Ayrıca archmage'e yüklenip spell powerı arttırın. Asıl zevklisi son skill. bunu 3lerseniz her defasında iki kez büyü kullanma şansınız olur ki ileride gelen büyüler ile daha rakip hamle yapmadan çoğunu serersiniz.

Paladin ilk oynadığım sınıftı. Açıkçası aynı sizin gibi acemilikle oynadığım için tam bilemiyorum ayrıntıları ama onda da kendi sınıfından olan özellikleri arttırırsanız aynı şekilde fayda sağlıyor. Heal birincil skilli ama ben hiç faydasını görmedim. Vermesenizde olur. Rahipleri inquisitor yapan son seviye bir skill var. Bunu açtım ama inquisitorlar çok sakat. Rakip ile bir olup size dönebiliyorlar

Asker sayınız leadership ile artar. Seviye atladıkça çıkan bonusları öncelikle leadershipe verin. Bu sayede ileride daha az zorlanırsınız.

Sadece görevlere bağlı kalmayın mümkün olan her noktaya gidin, her nesneye dokunmaya çalışın(dokunulabilen). Savaşlarda kutuları açmaya çalışın. Ana kalenizde arena var. Seviyeniz eşitlendikçe arenada dövüşün. Her orduyla savaşmayın. Bazen savaşmanıza gerek kalmadan da görevi tamamlarsınız. Hatta öldürmediğiniz bir yaratık ileride size fayda sağlayabilir.

Silahlar, takılar geliştirilebilir. Seviye atlatmak için savaşmanız gerekir. Geliştirilebilir(upgrade) malzemelere ikinci tuşla basarsanız upgrade seçeneği çıkar. Bunu yapmadan önce oyunu yedekleyin ki ordunuz heba olmasın. Bazen çok zorlayabilir.

Para biriktirin. İleride çok sağlam askerler çıkacak onları ordunuza katabilmek için ciddi paralar dökmeniz gerekecek.

Askerlerin morallerine dikkat edin. Bazen farklı sınıftaki askerler birbirlerinin moralini bozar. Örneğin bir human ile elf aynı orduda birbirleri ile anlaşamayabilir moralsiz olabilirler. bu da size savaş yapamayan asker olarak geri döner.

Adalara erken gitmiş gibisiniz sanki. Seviye 8 zorlar sizi orada. Yine de her yeni gittiğiniz bölgede yeni askerler çıkar. Adalarda Shamanlar var. Oyundaki en favori savaşçılarımdandır. Hem defansı çok güçlüdür, hem atağı çok güçlüdür hem uzaktan çok etkin bir vuruşu vardır, hem healerdır hem cursedtır

Bu arada kutuları biliyorsunuzdur umarım. Spirits of rage. 4 adet işinin ehli yaratığa sahip oluyorsunuz. Önce swamp ve stone spiriti geliştirebiliyorsunuz.
    Sonra ice spirit en son ve en güzeli death spirit(reaper).
    http://www.kings-bounty.com/eng/spirits.php

Bu arada evlenmeyi ihmal etmeyin. Çoluk çocuğa karışırsınız. Çocuklarınız size bonus verirler. Çocuğunuz olmazsa eşinize de bir şeyler giydirir ekstra bonus toplarsınız. 5 evlilik gördüm bir yerde ama ben en fazla iki kez evlenebildim. İlki ilk kasabada korsanın kızı. Yüzük alıyorsunuz görev var bir tane. Ondan sonra evlenebiliyorsunuz babasındna isteyip.

İlk oyun oyun sayılmaz. Acemiliğinizi atıyorsunuz orada. Bunu bitirip bir daha deneyin. Senaryo aynı bitsede görevleri farklı oynarsanız ilerleyen zamanlarda farklı durumlarla karşılaşabiliyorsunuz.,

Bilmem yardımcı olabildim mi? İyi eğlenceler.

3 karakterle de bitirdim. Şimdi özleyinceye kadar ara verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nevi şahsına münhasır -- 17 Mart 2009; 2:13:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ysselim

quote:

İlk King's Bounty 1991 tarihli. Heroes 1'e ilham vermiş bir oyun.

Bu versiyon 2008 tarihli, ve Heroes 6 sayılabilecek bir oyun.
    1c firması (Ruslar) yapmış, o yüzden de yeterince zeka içeriyor.

Bence bu formatta Heroes 3'ten sonra çıkmış en sağlam oyun.

Heroes3'e göre eksileri de var, artıları da.

Ama genel olarak, aralıksız oynanacak kadar güzel. Müzikleri süper. Grafikler-animasyonlar çok güzel.

Düzeltilmesi gereken ufak tefek bazı şeylerin dışında, oyun çok nezih.

İlk oyunu 1991-2 yıllarında O zamanların efsane bilgisayarı amiga500 te oynamıştım. O zamanlar 64'ler isimli bir dergimiz vardı dergiye yazı olarak hazırlamıştım. O zamanlar genelde text ağırlıklı çıkan FRP oyunlarının haricinde çıkan (SSI firmasının o enfes oyunlarını hatırlayan kaç kişi kaldı ki :), grafikleri açısından olsun, oynanabilirlik açısından olsun çok farklı bir deneyim sunan bir oyundu. Epeyce bir kurcalamıştım oyunu. o zamanki teknolojiyle 1.44 mb'lık 1 diskete sığabilen değerini sonradan daha iyi anlayabildiğim muhteşem bir oyundu. Genel prensipler bugünkü versiyonuyla aynı kalsada. İlk oyun çok daha zorluydu. seyahatlerinizde, attığınız her adımda karşınıza çıkan yaratıklar ve savaşçılarla savaşmak zaten başlı başına bir zorluk olduğu halde, birde devamlı azalan yiyecek ve su stoğu ile uğraşıyordunuz. Stok biterse savaşçılarınız ölmeye başlıyordu ve bu durum uzun çöl gibi çorak arazilerde büyük bir sorundu. Zorluğundan dolayı başlayıp bırakan çok insan olmuştu.

Sonraları Heroes başta olmak üzere bir çok oyuna ilham olmuş efsane bir oyunu bugünün teknolojisiyle oynamak tarifi zor keyifli bir nostalji yaşatıyor insana. Ve haklısınız böylesine başarılı, mutlaka oynanması gereken mükemmel bir oyunun piyasada çok az bilindiğini düşünüyorum. Üstelik tam tersi olarak, yanlış anlaşılıp Heroes'in bir klonu olarak görenleri gördükçe daha bir burkuluyor içim.

Halbu ki bu oyun PC de FRP oyunların atalarından biridir. Oynayalım oynatalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTAGON99 -- 17 Mart 2009; 13:09:51 >
  • Hökela dostum yardımların için teşekkür ederim.
  • Oyunu yeni oynamaya başladım.

Warior olarak oynuyorum. Warior olarak oynayanlar hangi rage yaratığını geliştirdi. ben bu ikinci yaratığı geliştiriyorum şimdilik (bataklık yaratığı gibi bir şey varya).

Siz nasıl bir taktik izlediniz warior oynarken....
  • Sanırım oyunun yenisi çıkıyor. Ekran görüntüleri var. Adı da "King's Bounty: Armored Princess"

http://www.worthplaying.com/article.php?sid=61276
  • King's Bounty: Armored Princess rusçası çıktı ingilizcesi de yakında gelir umarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Black_Necro

King's Bounty: Armored Princess rusçası çıktı ingilizcesi de yakında gelir umarım

Eminmisin. 3. çeyrekte çıkacak diye okumuştum. Link verebilimisin.
  • arkadalar oyunu yeni aldım,yükledim oyun açılırken unlock code filan istiyo.yardım edin allah rizası içi n
  • oyun mükemmel. Disciples 2 den sonra oynadığım en iyi oyun. Fakat şöyle bir problemle karşılaştım Freedom ısland adsını bitirip Adrian a geçtim orasıda bitti ama diğer adalara geçişin yolunu bir türlü bulamadım. Orda takılı kaldım Lvel 14 teyim yardım edecek varmı ?
  • 2 adanında tüm monster ları bitti birçok görevde bitirdim fakat diğer adalara geçmenin yolunu bulamadım. 2. adaya gemiyle gitmiştim orasıda tamamen bitti. Burada tıkandım kaldım. Oyun ile ilgii kaynak yok denecek kadar az.
  • Konu eski olduğu için hatırlamanız amacıyla bir kaç SS atayım kendi sitesinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cüneyt Aykaç -- 24 Temmuz 2009; 18:26:45 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.