Şimdi Ara

KiNGDOM COME : DELiVERANCE (PS4 ANA KONU) (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
876
Cevap
15
Favori
58.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hupogrammos

Arkadaşlar 2 kişiye karşı dövüşemiyorum. 2 tane bandit vardı bir türlü öldüremedim. Birine odaklanıyorum diğeri arkadan dolanıp sırtıma saldırıyor. 2 kişiyle nasıl başa çıkıyorsunuz? Bir de attığım oklar hem çok az vuruyor hem isabet ettiremiyorum. Teklemek istiyorum ben ne yapmam gerek

Saygınlığım Rattay'de yerlerde olduğundan hapise girmek en azından satıcılarla, archery masterla iletişim kurmamı sağlar mı acaba? Rattay Vatandaşları arasında -80 saygınlığım var. Skalitz'den kaçan mültecilerle bile 30 reputation var aramda Sir Radzig bile defol git diyor konuşmaya çalıştığımda. İplenmemek çok kötü bir şey

Bir de son soru: Herkes demiş çalıntı mallar millera satılıyor diye, fakat ben satamıyorum. Öyle bir seçenek yok. Acaba Kohelnitz'e gidip yüzüğü dediği elemana götürmediğimden mi o seçenek henüz gelmedi?

hocam o reputationı nasıl yaptın bence eski saveyi yükle öyle oynanmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sol üstte, harita çizgisinin solunda torba ve içinden altın dökülme işareti çıkıyor bazen. Sanırımı hırsızlık ve çalıntı eşya ile ilgili. tam olarak ne olduğunu bilen var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin4144

Sol üstte, harita çizgisinin solunda torba ve içinden altın dökülme işareti çıkıyor bazen. Sanırımı hırsızlık ve çalıntı eşya ile ilgili. tam olarak ne olduğunu bilen var mı

O işaretin çıktığı bölgede Guard seni görürse para isteyecek suçlarının affedilmesi için. Para vermeyeceksen hapse giriyorsun.
  • Skill ler baya kafa karıştırıcı düz birşey yok , ya şehirde +1 güç alırsın diyor ya ormanda ikisi bir olamaz diyor veya ya daha hızlı koşarsın az yorulursun yada tam tersi olur diyor. Hal böyle olunca bir tarafı yapıp diğerini kötüleştirmeyim diye az olan skill point imi harcamıyorum ortada duruyorum

• Vay arkadas Bir yan görev yapiyim dedim . Domuz derisi istedi adam . E etrafta domuz yok ki başi bos elbette öldurmem lazım adam gordu Muhafizlara yakalandim 5 gun hapis yedim :D

Bilen arkadaslar varsa böyle görevlerde Derileri nasıl almamız gerekiyor ki ? yada nerden ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By..Emre -- 24 Şubat 2018; 13:35:52 >
  • Biraz uzun bir yazı oldu ama değerlendirmek için oyunu bitirmeyi bekliyordum, zira bu tip emek isteyen oyunları bitirmeden, özellikle de merkez noktası olan hikayeyi görmeden yorumlamayı doğru bulmuyorum. 92 saat oynamışım, bu süre kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir tabii ama herhalde ortalama 100 saati vardır oyunun fakat ana hikayesi bu sürenin üçte birini anca kapsıyordur, böyle bir oyun için kısa geldi.

İlk olarak oyunu alma konusunda kararsız olanlar için şunu söyleyebilirim, eğer Witcher ya da Medieval Total War/FPS kombinasyonu beklentisindeyseniz, almayın. Geçirdiğim 90 saatin 80'i konuşma ile geçmiştir, bundan sıkılmayacağınızı düşünüyorsanız alın derim. Adamlar biraz Torment, Baldur's Gate zamanlarındaki bol konuşmalı rol yapma oyunlarını baz almışlar gibi duruyor. Aksiyon bazında ise Witcher, Mass Effect gibi ARPG'lerin sunduğunun çeyreğini sunmuyordur herhalde, aksiyon gerçekten tadımlık. Toplam sayıları sanırım 10-12 tane kadar olan Bandit, Raider ve Interloper kamplarını bastığınız görevler ve ana görevlerin sunduğu karambol aksiyonu dışında kılıcımı çektiğimi hatırlamıyorum. Karambol olmasının sebebi de savaşın içine giriyorsunuz, normal bir durum ama 1v1 ya da 1v2 tarzındaki dövüşler gibi epik geçmiyor.

Karakterimin son hali şöyle;https://i.hizliresim.com/1J63kj.jpg lvl cap de 20'miş, aşağı yukarı bu seviyelerde bitiyor sanırım. Str bazlı ilerledim, lvl 10'dan sonra oyun biraz kolaylaştı, özellikle kullandığım kılıç St. George's Sword (longsword) -ki nereden edindiğimi hatırlamıyorum ama hem slash hem de stab olarak eşit oranda çok güçlü olduğundan, neredeyse herkesi bir, iki darbede indiriyordum. Hatta 5,6 kişilik Interlopers gruplarına dalıp, perişan ediyordum. Zorlanmak isteyen biraz dengeyi ayarlasın derim çünkü ben oyunun son birkaç görevine lvl 17 gibi başladım, abartısız 10,15 kişilik gruplara daldığım oldu. Çünkü tek slash darbesi bile bazen öldürmek için yetiyor. Bir de Str için Heavy Swing yeteneğine ek olarak Savage buff ile beraber doğada karşınıza çıkan herkesi adeta biçiyorsunuz. Dövüş mekaniği başta biraz zor geliyor ama alışınca gerçekten keyifli, çünkü tüm kontrol size bırakılmış, bir de kullandığınız silah için bir iki kombo öğrendiğinizde daha da keyifli oluyor.

İlk eleştireceğim şey oyunun son hali kickstarter projesinde gösterilen oyun değil. Oradaki tanıtımda kale kuşatmaları, atlı ordular, büyük kara ordularının karşı karşıya gelmesi gibi heyecanlandıran, hatta böylesini ilk defa gördüğümüz unsurlar vardı. Atlı ve kara orduları kısmı tamamen çıkarılmış, belki de ikinci oyun için bilemiyorum. Kale kuşatmasının ise heybeti bir hayli düşürülmüş. Açıkçası hem görsel anlamda hem de sayı anlamında tatmin etmekten çok uzak. Elbette yine kickstarter halindeki animasyonlardan da eser yok, onlar da basitleştirilmiş. İkinci olarak da oyun tam anlamıyla yarım, teknik anlamda zaten yarım ama maalesef
    hikayesi de yarım; başlangıçta oyuncuya geçirilen o intikam motivasyonu ne yazık ki sonuca bağlanmıyor, ikinci oyuna saklamayı tercih etmişler. Bunu gördüğünüzde ekrana mal gibi bakakalıyorsunuz "ya daha intikam alacaktık..." diye, bu durum bende çok ciddi hayal kırıklığı yarattı.

Bir diğer husus ise işin rol yapma kısmı yeterli değil. Açıkçası bu oyunu RPG kategorisine koyar mıyım emin değilim komik olan aksiyon da değil, biraz kendi tarzını yaratmaya çalışırken arada kalmışlık var. Karakter üzerinde yetkiniz sıfır, o hazır geliyor. Bu eksiyi hikayeyi gerçekten detaylandırarak kapatırlar diye umuyordum. Tıpkı Geralt ve hikayesinde olduğu gibi ama Kingdom'ın ana hikayesi üzerinde de çok büyük etkiler bırakamıyorsunuz, keskin dönüşlere ve tercihlere izin vermemişler. Sistem daha çok A noktasına ulaşmak için B'yi mi C'yi mi seçmek istersin şeklinde ilerliyor, yani öyle ya da böyle siz A noktasına gidiyorsunuz. Hikayenin bazı noktalarında taraf değiştirmeyi düşündüm, hikayenin sonucuna etki edecek hareketler yapmak istedim ama buna imkan yaratılmamış. Oysa ki yine kickstarter zamanlarında adamların "bir köylünün kral olmaya giden yükselişine" dair açıklamaları vardı hatta kaderimizin kendi ellerimizde olduğunu da söylüyorlardı. Bunun binde birini dahi göremiyoruz, aslında gayet çizgisel bir yapıda hikayesi var. Oyun, tercih ve yol ayrımları konusunda gerçekten başarısız.

Oyunun aynı anda başarılı ve başarısız olduğu diğer bir konu da şahane harita tasarımını kötü kullanmış olmaları; adamların "dungeons & no dragons" diye sloganları vardı bu oyun için, tamam ejderhalar yok ama birkaç vahşi hayvan ekleseydiniz. Haritanın %70'i orman olsa gerek, fakat vahşi doğaya dair hiçbir şey görmüyorsunuz. Avcılık, tavşan, geyik ve domuzdan ibaret. Şu atmosferi yaratmayı başarmış adamlar,https://i.hizliresim.com/m2MZQ2.jpg nasıl bunu zenginleştirememiş aklım almıyor. Her şeyi geçtim en azından bir ayı çıksaydı, darısı ikinci oyuna diyelim. Oyundaki paranın da işlevi tartışılır noktada, çok hızlı ve çok yüksek miktarda para biriktirebiliyorsunuz ama harcayabileceğiniz şeyler kitap, reçete, bitki, yatak parası gibi basit ve ucuz şeyler. Bu para bolluğundan repair öğrenmeye tenezzül bile etmedim, satıcılardan zırh ya da silah almaya da gerek duymuyorsunuz çünkü öldürdüğünüz düşmanlardan hep daha iyisi düşüyor. Adam gibi kullandığım tek yer seviye 5 at almaktı, onda bile 2k para verdim, 4'lü çantası olan sele bile 1k civarındaydı. Bitirdiğimde 30k para birikmişti.

Oyunun hemen hemen her şeyi ellerimizle yaptırıyor oluşu bence şahane bir yöntem olmuş, özellikle ilk 15,20 saatlik dilimde gerçekten çok keyifli oluyor ama işin özünde bu bir oyun olduğundan o keyif sürdürülebilir olmuyor pek çünkü 80 saat sonra oturup da kılıcı bileylemekle ya da simya masasında çeşitli iksirler yapmakla uğraşılmıyor. Mesela acıkmak, yorulmak gerçekten oyunun bir parçası haline gelmiş ve buna dikkat ederek oynuyorsunuz. Yapımcı bu konuyu hakikaten oyuna iyi entegre etmiş ama yemek yeme işini kotaramamışlar. Satıcılardan alınan ya da avlardan elde edilen yiyecekleri her köşe başına konulan kamp yemekleri yüzünden neredeyse kullanmıyoruz. Keza Hunting çok keyifli bir seçenek olsa da söylediğim gibi hem zenginleştirilmediği hem de tatmin edici bir mücadele sunmadığı için göreviniz olmadıkça uğraşmaya gerek duymuyorsunuz. Yetenekler ve buff'lar fena değildi, fakat yine buff namında çeşitli aksesuarların olmaması kötü olmuş. Oyun boyunca gümüş yüzük ve kolye dışında başka aksesuara denk gelmedim, onların da bir özelliği yok.

Oyunda genel olarak iyi şeylerle kötü şeyler çok iç içe, bir yeri yükseltirken diğer taraf aşağı çekilmiş. ilk oyun olmasına bağlanabilir, görmezden de gelinebilir zira gerçekten büyük bir potansiyele sahip, eğer yapabilirlerse ikinci oyun ciddi anlamda efsane olabilir.

İki dip not düşeyim,

- Oyunun iyi kılıçlarından Queen of Sheba için 5 parça topluyorsunuz. Bu parçalardan birini başlarda Rattay'daki Aquarius iş alımı görevinde Pickman denilen eleman veriyor. Ben o elemanı Bailiff'e önermemiştim hali ile Pickman'da bana ödül olarak parçayı vermedi ve kılıcı tamamlayamadım. Pickman'ı işe aldırın aklınızda olsun.

- Vranic görevi geri dönüşü olmayan kısımlardan biri, oradan çıktıktan sonra bir müddet ekipmanlarınızı kullanamıyorsunuz ve başka ekipmanlar veriliyor. Tekrar geri alınıyor elbette ama ben kendi ekipmanlarımı kullanmak istiyorum derseniz, Vranic'e girmeden tüm eşyalarınızı atınıza atın, (burada noble saddle 4'lü çok önemli 502 kg) görev bittikten sonra oyun otomatikman size yeni ekipmanlar veriyor yine ama atınızı çağırıp, eşyalarınızı oradan alabilirsiniz.

• melkor23 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin yorumlarınızı özlemişiz. :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    hikayeyi merak ediyordum yazınız beni üzdü gerçekten . Oyunun başındayım oyunda harika ayrıntılar var .oyunun sonlarına doğru daha fazlasını düşünüyordum ama oyunda başlangıçta ne varsa ilerleyen saatlarıde aynı sanırım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KrallŞaplakçı -- 24 Şubat 2018; 14:23:22 >
  • Oyun ps4 pro da oynanmıyor arkadaşlar,şuan boşuna almayın.Son patch ile içine sıçtılar,dokular 3 metre dibine girene kadar yüklenmiyor.Oyun güzel,ancak konsola şuan alırsanız yazık edersiniz.Ben oynamayı bıraktım,patchler ile düzelene kadar da oynamam.Size de böyle yapmanızı öneririm.

• Artık millet oynamak için tr yamayı beklemeyi geçti oyunu adam gibi oynamak için bekler oldu. Rezalet duruyor her platformda oyun optimizasyon mu artık başka bişey mi bilmiyorum da içine etmişler.

• spader S kullanıcısına yanıt
    Cryengine zaten konsol özürlü,yapımcı da bağımsız olunca böyle oluyor.En azından konsol sürümünü 4-5 ay ertele,oturunca çıkart.Alpha sürümü oyuna resmen 180 tl verdik,yazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: G.R.I.M.S.O.N888

Cryengine zaten konsol özürlü,yapımcı da bağımsız olunca böyle oluyor.En azından konsol sürümünü 4-5 ay ertele,oturunca çıkart.Alpha sürümü oyuna resmen 180 tl verdik,yazık.

yapımcı bağımsız değil dağıtımcı şirketi koch media grubuna ait deep silver
  • Beyler bugün dayanamadım gireyim dedim konsolda. Son zamanlarda gördüğüm en kötü grafiklere sahip oyun(indie yapımlar vs dışında) . Niye bu kadar çamur yapmışlar ki?

Çok fazla uğraşmadıkları belli. Adamlar daha ellerindeki ana maddeyi yapmamışlar. Ben hızlı bir şekilde Türkçe geleceğini düşünmüyorum konsola. Türkçeden önce onlarca sorunları var. Bu arada grafik takıntılı insanlardan değilim ama bu kadar oynanışa mekaniğe önem veren bir oyunda bir iki tık daha üstünü görmek isterdi insan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgennyk -- 25 Şubat 2018; 1:1:2 >
    Güzel bir özet çıkarmışsınız hocam.

Bende şu açıdan bakıyorum. Sizi 100 saate yakın oynatabildiyse, demek ki bu oyun bir şeyleri başarmış, bir şekilde 75-100 saat arası oynanabilir demektir. 100 saat de single oyun piyasasına göre devasa bir rakam.

• G.R.I.M.S.O.N888 kullanıcısına yanıt
    Aslında CryEngine oyun motoru konsol özürlü değil de genel olarak optimizasyon problemlerine sahip bir oyun motoru. Bu oyun motorunun hakkını vererek geliştirilen oyunlarda üst seviye sistemlerde bile randıman sağlamak çok zor.

Ayrıca ciddi optimizasyon problemleri ile çıkış yapacağını daha önceden de az çok tahmin etmiştim zaten.
    3-4 ay oyunun oturmasını beklemek en mantıklısı gibi duruyor.Hem o sırada Türkçe dil desteği de eklenmiş olur (umarım) hem de indirimler ile oyunun fiyatı inmiş olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 25 Şubat 2018; 1:57:38 >
  • Moonel M kullanıcısına yanıt
    Kickstarter ile başlamış bir oyun,ufak bir studyonun ilk oyunu.Triple A bir oyun kesinlikle değil keşke fiyatı da ona göre belirleselerdi.180 tl fazla böyle sorunlu çıkmış oyuna

• bilgennyk kullanıcısına yanıt
    Aslında grafikleri yeterli,ancak buglardan dolayı dokular çamur gibi oldu son güncellemeden sonra.Nesnelerin dibine girip bakarsanız grafikler harika

Yazı ve bilgilendirme için teşekkür ederim. Kickstarterdan beridir takipteydim ama neredeyse her kickstarter oyunu gibi başlarda heyecan yaratan sonra ortaya rezalet bir şeyler çıkaracak bir oyun olabilecegini düşündüğüm için ön sipariş geçmemiştim, artık alırsam da Türkçe olursa alırım. Yeniden teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun surem 20-25 saati buldu. Bu oyunun en buyuk sorunu grafik degil buglari. Gercekten basta bu kadar siritmiyordu ama kapidan isinlananlar mi dersiniz, cutscenelerde degisik sekillere girenler mi dersiniz.. Daha uzuyor bu liste boyle. Atmosfer cok guzel, hikaye ve yan gorevler de guzel ama teknik hatalar maalesef her seyin onune geciyor. Oyunu piyasaya surmeden once test asamasinda bunlari gozden kacirmak imkansiz. Yapimcinin piyasada yeni ve bundan dolayi paragozlulugune bagliyorum.

• Birsey dikkatimi çekti bir kac kisinin videolarina baktimda herkeste bu theresea bizi ciftlige getirdigi yerde sandıktan esyalarıyla birlikte 4-5 tane de Ancient Map cıkmiş.

Ben o bolümü geceli çok oldu ama bana o Mapler hic gelmedi. Bütün eşyalarım sandıktaydı aldım ama Map yok. Bu mapler nedir ? Nasıl alıcaz onları ? Sizlerde falan o mapler çıktı mı ?

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.