Şimdi Ara

KiNGDOM COME : DELiVERANCE (PS4 ANA KONU) (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
876
Cevap
15
Favori
58.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gran Turismo 7

ne anladınız şimdi bunun dediğinden hocam. Oyunceviri Genel MÜdürü diye bir unvanı var adamın ama diyor ki biz resmi bir kurum olmadığımız için firma şu sorumuza cevap vermedi diyor. Sen resmi değilsen bu oyun yapımcısı neden sana resmi bir iş yaptırıyor. Bunlar kolpa yapıyor bence. Çok fazla soru işareti var. Şu işi 23 Studios yapıyor herşey daha farklı olurdu.

Demek ki işi daha ticari olarak yapmıyorlar haliyle bir ticari isimleri yok ve resmi değiller, 23 Studios tam profesyonel olarak çalışıyor ve yaptıkları çevirilerden genel olarak haberimiz olmuyor ancak son dakikada yaptıklarını öğreniyoruz.

Video'da ekibin söylediği gibi Oyun Çeviri ekibi amatör oyun yapımcısıda bunu bildiği için iş bitmeden hiçbirşey açıklamak istemiyor. Bunu kolpa yapacaklarını hiç sanmıyorum böyle birşeye'de gerek yok kimseye bir artı sağlamaz bu durum tam tersine zarar ederler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

Orijinalden alıntı: saner08

Şu çeviri bitsin yamanın konsola çıkıp çıkmayacağını açıklasalar da rahatlasak artık

Yapımcı ekibin neden açıklama yapmadığı belli oldu bence oyun çeviri ekibi amatör ve gönüllülerden oluşan bir grup adamların bu arkadaşlara bir yaptırımı olmayacağı için bir sorun yaşanmaması adına açıklama yapılmıyor. Konsollara kesin gelecek, Xbox'a geleceğini söylüyor zaten.

Aynen öyle zaten netleşene kadar açıklama yapmamaları en doğrusuydu bu durumda. Bakalım umarım pc ile aynı tarihte gelir konsollara da oyunu açıp oynamamak için kendimi zor tutuyorum.
  • Moonel M kullanıcısına yanıt
    Xbox'a geleceğini biliyor Playstation 4'e gelmeyeceğini bilmiyor? Yayında olsaydım direk sorardım bunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

quote:

Orijinalden alıntı: lastwarriors

At ve karakterin yürüyüş animasyonları kameranın fps olmasından mı bilmem ama sürekli biryere ya takılıyo ya binanın içine giriyo kontroller hakikatten kafayı yedirtcek cinsten. Kamerayı hafif çevirdin mi at nereye gidiyo belli değil.. İlla takılacak bişey bulunuyor.. Yayan giderken çalıların içinden değilde üstünden tırmanıp geçmesi saçmalık. Birde harita menüsü üzerinde bir şey bulmak zor yani karakteri dev gibi yapacağına daha kullanışlı yapabilirlerdi.. Bunun dışında oyun çok güzel..

Graphicsten fov'u 70 yapin daha rahat gorusunuz oluyor.

Oyun first person hissini en iyi veren oyunlardan birisi yatisiniz kalkisiniz cok gercekci olmasini amaclamislar el kol hareketleri vs. o yuzden at filan surerken alismak zaman aliyor ama fov arttirinca daha rahat gorus aliyorsunuz. Oyun muthis gercekten. Gece gunduz dongusu her saatin aydinlatmasi vs. ortami bambaska yapiyor teknik acidan harika olmus. Cryengine farkini hissettiriyor her sekilde. Bir tek bazen kaplama yuklemesi gec olabiliyor. patchle duzeltilecek seyler.

Ata tirmanirken dortnalaya kalktiginiz an kamera muthis bir sallaniyor vs. cok gercekci olaylar.

6k da para yaptim kralligimi kurarim yakinda

Evet kamera görüşü daha iyi oldu teşekkürler.. Bu arada oyunun en başında talmbergde bir at aldım az bi şey kapıya yakın üzerinden indim. Şimdi ne zaman gelsem at hala ortada insan bi çeker ortadan yahu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

At ve karakterin yürüyüş animasyonları kameranın fps olmasından mı bilmem ama sürekli biryere ya takılıyo ya binanın içine giriyo kontroller hakikatten kafayı yedirtcek cinsten. Kamerayı hafif çevirdin mi at nereye gidiyo belli değil.. İlla takılacak bişey bulunuyor.. Yayan giderken çalıların içinden değilde üstünden tırmanıp geçmesi saçmalık. Birde harita menüsü üzerinde bir şey bulmak zor yani karakteri dev gibi yapacağına daha kullanışlı yapabilirlerdi.. Bunun dışında oyun çok güzel..

Oyun first person hissini en iyi veren oyunlardan birisi yatisiniz kalkisiniz cok gercekci olmasini amaclamislar el kol hareketleri vs. o yuzden at filan surerken alismak zaman aliyor ama fov arttirinca daha rahat gorus aliyorsunuz. Oyun muthis gercekten. Gece gunduz dongusu her saatin aydinlatmasi vs. ortami bambaska yapiyor teknik acidan harika olmus. Cryengine farkini hissettiriyor her sekilde. Bir tek bazen kaplama yuklemesi gec olabiliyor. patchle duzeltilecek seyler.

Ata tirmanirken dortnalaya kalktiginiz an kamera muthis bir sallaniyor vs. cok gercekci olaylar.

hocam selamlar. Oyunu büyük bir ilgi ile oynuyorsunuz mesajlarınızdan anladığıma göre.

Peki şuan oyun ve karakter ne yönde gidiyor. İlk başlarda yaptığınız ayak işlerinin ardından saatler sonra karakterin rolü nedir oyun içinde ve içinde yaşamış olduğu krallıkta nasıl bir görevi var? Haritanın her noktasına erişim sağlayabiliyor musunuz? Witcher 3 Novigrad bölgesine göre nasıl bir harita var?

Ben su anda ana gorevlere hic elimi etegimi suremiyorum o kadar cok orijinal yan gorev dolu ki hepsinin hikayesi kurgusu var. Krallikta durumlar nasil gelisecek daha hic giremedim o olaylara. Bizim adamimiz soylu bir adamin yaveri su an ana hikaye olarak boyle. Hikayede ilerledikce onem kazanacagiz illa ki. Harita cok buyuk Novigrad'dan buyuk ama sehirler Witcher kadar tasarimli ve dolu degil.

Haritanin disina cikmaya calistigimda henuz cikamam dedi adamimiz. Henuz demesinden baska harita olacagini cikarttim ama bakalim. Baska harita da acilacaksa cok sasiririm su anki harita cok buyuk acamadigim yerler var daha.

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam selamlar. Oyunu büyük bir ilgi ile oynuyorsunuz mesajlarınızdan anladığıma göre.

Peki şuan oyun ve karakter ne yönde gidiyor. İlk başlarda yaptığınız ayak işlerinin ardından saatler sonra karakterin rolü nedir oyun içinde ve içinde yaşamış olduğu krallıkta nasıl bir görevi var? Haritanın her noktasına erişim sağlayabiliyor musunuz? Witcher 3 Novigrad bölgesine göre nasıl bir harita var?

Ben su anda ana gorevlere hic elimi etegimi suremiyorum o kadar cok orijinal yan gorev dolu ki hepsinin hikayesi kurgusu var. Krallikta durumlar nasil gelisecek daha hic giremedim o olaylara. Bizim adamimiz soylu bir adamin yaveri su an ana hikaye olarak boyle. Hikayede ilerledikce onem kazanacagiz illa ki. Harita cok buyuk Novigrad'dan buyuk ama sehirler Witcher kadar tasarimli ve dolu degil.

Haritanin disina cikmaya calistigimda henuz cikamam dedi adamimiz. Henuz demesinden baska harita olacagini cikarttim ama bakalim. Baska harita da acilacaksa cok sasiririm su anki harita cok buyuk acamadigim yerler var daha.

insan fast travel yapmak bile istemiyor o yolları tepeleri ormanları atla geçmek harika ben bayıldım bu oyuna..
  • Fast travel bir kez yaptım olaysız merak ettiğim fast travel yaparken diğer rpgler gibi yolda başımıza bir şey geliyomu yoksa direk travel yapacağımız mekana mı gidiyoruz?

• quote:

Fast travel bir kez yaptım olaysız merak ettiğim fast travel yaparken diğer rpgler gibi yolda başımıza bir şey geliyomu yoksa direk travel yapacağımız mekana mı gidiyoruz?

fast travel yaparken önümüzü haydutlar kesebiliyor ve bize saldırıyorlar yada başka olaylarda oluyor öyle sadece mekana gidemiyoruz..
  • Gece yolcuğu yapıyorum şuan elde meşale at üstünde bakalım neler gelecek başımıza

• quote:

hayda cidden böyle bir şey mi var? Karakter okuma yazma bilmiyor ne demek yav :) Okuma bilmemenin karaktere nasıl bir olumsuz etkisi var? Görevleri falan mı alamıyor? Fazla detay var. Bu kadar detay benim gözümü korkutuyor açıkçası. Kasıntı bir durum olabilir benim için :)

Okuma yazmamiz yokken basliyoruz oyuna. Kendimiz ogrenmemiz lazim. Bunun icin Scribes'lar var katip diyebiliriz. Onlardan ogreniyoruz sonra kitap okumak da gelistiriyor ama yavas gelistiriyor. Yarim yamalak kitap okumak cok komik kelimeler birbirine giriyor.

Okumak neden onemli skill kitaplari var bir suru. Bunlari okuyarak skilllerimizi gelistiriyoruz. Okumaniz yoksa okuyamiyorsunuz haliyle.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler cevabınız için. RPG hayranı bir insan olarak çok merak ediyorum. TR yamanın netleşmesini bekliyorum almak için.
  • At ormanda buga girdi saçma sapan şekilde

• Arkadaşlar oyunda gerçekten çok görev ve çok hikaye var. Konuşabildiğimiz ve görev aldığımız insanların çoğu olayları bambaşka yerlere çekiyor. Bu yüzden bir şehre gittiğimde ana görevim neyse ona odaklanıyorum yoksa dayısının emmisi şöyle böyle demiş şöyle böyle yapmış diye diye saatler geçiyor çıkamıyorsun.

Çok güzel ve derin bir oyun. O çağda yapılabilecek bütün aktiviteler neredeyse oyunda tamamen var. İşi gücü olan günde 1-2 saat oynayabilecek insanlar için bu oyun 2-3 ay sıkmadan sürer eminim. Yazın çıkacak oyunlara kadar anca bitirirsiniz

Dediğim gibi ben biraz ana görevlerdne kopup etrafı gezmeye çıktım, okuma yazma öğrenmeye gittim. Oradan 1-2 görev çıktı karşıma ama görevlerle doldurmak da istemiyorum sakin sakin bitirmek istiyorum her köyü kasabayı.

Her görevi alıp listenizi doldurmayın çünkü bazı görevler o gece veya o gün sonunda yapılmazsa iptal oluyor buna dikkat edin.

Bir de merak ettiğim bir şey var. Bazı eşyaları çalınca onları Atımızın çantasına koysak üstümüzde taşımasak yakalanmayız değil mi ? @Dante
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Bazen guardlar guvenlik kontrolu yapiyor o zaman atta calinti esya varsa da aliyorlar diye biliyorum ama emin degilim ben calintilari hemen miller peshek'e satiyorum.

• Biraz bekleyeyim, şu sıkıntılar girilsin, yaza doğru dalarım artık.
  • Bir rpg sever olarak uzun zamandır böyle bir oyun arıyordum skyrim serisi ve mount blade az d olsa dolduruyordu ama hep bisey eksikdi ama bu oyun cidden felaket olmus tabi bunu 2-3 saatlik dilim için diyorum işte karşıma ne çıkacak bilmiyorum İngilizce seviyem orta halli ama ben ilk baslardaki gorevde biseyi kacirdim yardımcı olursanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malatya6089 -- 18 Şubat 2018; 17:7:8 >
  • quote:

Bazen guardlar guvenlik kontrolu yapiyor o zaman atta calinti esya varsa da aliyorlar diye biliyorum ama emin degilim ben calintilari hemen miller peshek'e satiyorum.

Ben o adamın görevini buga soktum sanırım. Ayrıca lockpicking de yapamadım Easy bile olsa yapamıyorum sol analogu çevirirken tam dönmüyor sıkıntı yaşıyorum.

• Oyunun hikayesinde anne babamızın öldüğü yazıyor ama siz yine de son kısmı spoiler alın bence oynamayanlar varsa tadı kaçmasın.

Benim anladığım şu:

Bu kadının kocası Sir Divish yani beyaz sakallı adam bu kaleyi komşusu Medek ile ele geçiriyor ama aralarında bir anlaşmazlık çıkıyor ve Medek, bu Divish'i tutsak ediyor 7 yıl boyunca. Lady Stephanie de çeşitli yerlere gidiyor durumu anlatıyor hatta Radzig de yardım ediyor sanırım ve özgürlüğüne kavuşuyor kalesini geri alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 18 Şubat 2018; 16:57:13 >
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Uyarı ve cevap için teşekkürler mobil sürüm de olduğum için spoiler yapamadım bende direk aldım o kısmı

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

quote:

Ben o adamın görevini buga soktum sanırım. Ayrıca lockpicking de yapamadım Easy bile olsa yapamıyorum sol analogu çevirirken tam dönmüyor sıkıntı yaşıyorum.

Sol analogu saat yonunun tersine cevirmen gerek bir noktada tutmayacaksin daire yapacaksin. Sag analogu da sari bolgede tutman gerek sol analog dondurdukce sari bolge de donuyor tabii. O yuzden senkron.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.