Şimdi Ara

KING P 1611 KUMANDALI.AYAKLI.VANTILATOR 70 TL (CARREFOURDA 30 TL ALISVERISE) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
2
Favori
4.277
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Orijinalden alıntı: akcabey

Aynı ürün olması lazım hocam. Baska king yoktu ve 30 lira alışveriş yaptım bunu alabilmek için fiyatta aynı ama açıkçası modeline bakmadim.

n11'de falan yorumlar var, çok sessiz ürün diye, sessiz diyen muhtemelen bu aldığı ilk vantilatördür, o kadar eminim
    çünkü 30 liraya almış olduğum rubenis bile daha sessiz bundan , motorundan falan değil , direk fanın kendisinden ses geliyor, işçilik iyi değil ,ama donanım özellikleri olarak iyi, kumanda ve natural modu güzel özellikler + fiyatı

120 TL lik Ürünü70 TL ye alıyorsun. Evine kadar getiriyorlar bedavaya bence bu kadar kusur da bulunmamalı. Ses de o kadar çok değil. rubeniz basit vantilatör bile 50 TL en ucuz yani yorum yok diyecek başka
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xquba

Arkadaşlar sağa sola dönmüyor mu bu ? ben mi yanlış bişe yaptım çözemedim

Ekleme yapalım tamamdır OSC tuşu na bastım o kadar ama olmamıştı
    şimdi oldu :) OSC dönmesini sağlıyor

Üstten aşağı doğru Kumanda tuşları ve Yaptığı şeyler

MODE
    : Normal, Naturel, Sleep........ Mode larında çalıştırmak için

TIMER : Zaman ayarı yapılarak otomatik kapanmasını sağlamak için

OSC
    : Pervanenin sabit bir yöne veya sağa sola dönmesini sağlamak için

SPEED
    : LOW(en düşük), MEDIUM(orta), HIGH(yuksek hız) pervanenin hızı

ON/OFF : Açma kapama (fiş çekilmedikçe cihaz stand by konumunda emir bekler durumdadır.
  • redoksan kullanıcısına yanıt
    fazlasıyla detaylı :)
    ellerinize sağlık teşekkürler ilginiz için
    Ben öğlen saatlerinde denedim hava sıcak ve dışarısı gürültülü iken ve ses bana aşırı yüksek geldi. Gece saatlerinde kesinlikle çekilmez. Biliyorsunuzdur ses gece daha fazla duyulur. Kumandası ve modlari için alacak olan insan zaten gece kullanimina yönelik alacaktir. Sesinden uyuyamayacaksam o kumanda kapat işlevinden başka ne işime yarayacak? Bahsi geçen rubenis markanin en ucuz ürünlerinden biri bende var 3-4 sezondur kullanıyorum gayet memnunum. Bunu da anlattığım gibi yatarken kullanırım uykudan önce kumandadan saat ayarlar mod secerim diye almıştım ama kurdum ve anında geri kaldırıp iade ettim. Şahsen ailem eşim dostum akrabalarim içinde bunun sesine katlanabilecek birini tanımıyorum. Ama ses önemli değil serinletsin diyenler için gün itibariyle kaçırılmaz fiyat onuda belirtelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: akcabey

Ben öğlen saatlerinde denedim hava sıcak ve dışarısı gürültülü iken ve ses bana aşırı yüksek geldi. Gece saatlerinde kesinlikle çekilmez. Biliyorsunuzdur ses gece daha fazla duyulur. Kumandası ve modlari için alacak olan insan zaten gece kullanimina yönelik alacaktir. Sesinden uyuyamayacaksam o kumanda kapat işlevinden başka ne işime yarayacak? Bahsi geçen rubenis markanin en ucuz ürünlerinden biri bende var 3-4 sezondur kullanıyorum gayet memnunum. Bunu da anlattığım gibi yatarken kullanırım uykudan önce kumandadan saat ayarlar mod secerim diye almıştım ama kurdum ve anında geri kaldırıp iade ettim. Şahsen ailem eşim dostum akrabalarim içinde bunun sesine katlanabilecek birini tanımıyorum. Ama ses önemli değil serinletsin diyenler için gün itibariyle kaçırılmaz fiyat onuda belirtelim.

Natural ve Sleep modlarını deneyin. Gayet sessiz ve uyuyabiliyoruz. Bu modlar haricinde evet gürültülü.
  • fiyat ve performans açısından tavsiye ederim ben 1 günlük denemem sonucu 70 liraya ne bekleyebiliriz ki serinletiyor işte ses konusu da bana çok fazla rahatsız edici gelmedi o durumda bir cihazın o kadarda ses çıkarmasını normal karşılıyorum
  • bende kaptım bir tane. fiyat & performans olarak gayet iyi.

Ürün incelemesi olarak düşünürsek;

En büyük avantajları;

- Kumanda ile nereden isterseniz isteyin tüm ayarlarını değiştirebiliyorsunuz.
    - Osc dediğim şey; ucuz tip vantilatörlerin kafasının sağa sola dönmesi veya sabitlenmesi için motorun üzerinde bir pim bulunurdu ve bunu çekmek zorundaydınız. Hem her seferinde kalkıp vantilatörün yanına gitmeniz gerekirdi hem de bu pim dişlileri sıyırır/kırar kısa zamanda bu özelliği arıza yapardı. Ama bunda sağa sola salınım özelliği kumanda ve panel üzerindeki tuşla otomatiğe çevrilmiş manuel değil.
    - Mode lar ise 3 tane; normal, naturel ve uyku. Normalde pervane sürekli dönüyor. Naturel ve uyku modunda ise pervane periyodik aralıklarla çalışıp - duruyor. Ortalama 3-5 saniye çalışıyor aynı sürede duruyor. Ayrıca kafa ya en sondayken ya da ortadayken çalışıyor moduna göre. Böylelikle tutulmalar, çarpılmaları engelliyor ve elektrik tasarrufu da olur.
    - Yarım saatten 4 saate zamanlayıcı özelliği mevcut. Yatmadan önce kurup, mode dan sleep ayarlarsanız istediğiniz sürede aralıklı çalışarak hem çarpmaz hemde istediğiniz zaman sonra durur.
    - Malzeme kalitesi iyi. Özellikle ayaklar hoşuma gitti. Hafif dikey eğimli ve kalın olması; hem zeminde fazla yer kaplamıyor, hem de dengede duruyor.
    - Üfleme/serinletme performansı çok iyi. Hız olarak en düşükte çalıştırıyorum o bile çok iyi üflüyor, hızı arttırmaya gerek kalmıyor.
    - 4 sene garantisi var. 4 sene içerisinde bozulacaksa bozulur zaten.

En büyük ve tek dezavantajı ise;
    - Sesli çalışıyor. Ortalama bir vantilatöre göre biraz daha fazla ses çıkartıyor. Bunun sebebi tahminimce 5 kanatlı pervane. Bu pervane daha fazla üfleme sağlasa da sesi yükseltiyor.
    - Çok önemli olmasa da bir dezavantajı da tamamen kapalı iken eğer fişe takılıysa panelinde tek kırmızı led ışık yanıyor. Led güçlü karanlık ortamda insanın gözü takılıyor.

Sesli çalışması dışında kayda değer bir problemi yok. Ben en düşük hızda ve naturel modda kullanıyorum genelde o yüzden ses çok rahatsız etmiyor. Bu fiyata alınabilecek daha iyi vantilatör olacağını sanmıyorum.
  • arkadaşlar biri kutudan çıkan vidaların nereye takıldığı ile ilgili resim ekleyebilirmi ?
  • Eğik olan 4 tane ayak var onları siyah 4 tane borunun gireceği yere takınca boru un ve taktiğin plastiğin üzerin de delik var onları ust üste getir vidaları bu deliklere sıkıca vidala 4 ayak için bunu uygula 4 tAne vida var zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam benime aklıma geldi ama 5 tane vida var poşette birde kurulum klavuzunda kırmızı ile belirttiğim şu ifade var. Birde ayak montajında da bu vidalardan bahsetmemiş;

PERVANENİN MONTE EDİLMESİ
    Koruyucu ve Üst Halka Montajı :
    Arka kapağı motor kısmına bağlantı vidası ile bağlayınız. Ön halkayı aşağıya doğru
    yerleştiriniz, arka kapağın kenarındaki halkaya yerleştiriniz, daha sonra cıvataları
    birleşme yerlerinden sıkıştırınız.
    Pervanenin Montajı :
    Pervaneyi monte ederken, motorun milin pervanenin arka kısmındaki oluğa sıkıştırınız,
    daha sonra pervanenin arka kısmındaki oluğa sıkıştırınız, son olarakta pervanenin
    somununu saat yönünün tersine doğru çevirerek sıkıştırınız.
    Ön Kapak Montajı:
    Ön kapağın halkasını arka koruyucuya bağlı olan üst halkanın oluğuna yerleştiriniz. Son
    olarak ön kapağın üst halka ile birleştiği cıvataları sıkıştırınız.
    AYAĞIN MONTE EDİLMESİ
    Destek borusunu tabana ve destek borusunu boruya yerleştiriniz.
  • Bende 4 tane çıktı vida ayakların üzerinde ucts delikler var aynı delik ayakları taktiğin parçada da var ustuste getirip vidaları takıyor sun

• Selam herkese, aldığım vantilatör ilk başta iyi hoştu ama özellikle geceleri çıkardığı ses yüzünden uyuyamadım ve iade etmeye karar verdim. Bu konuda bilgisi olan birisi varsa nasıl yapacağım ile ilgili yönlendirebilir mi? Siteyi incelediğimde iletişime geçmeniz gerekmektedir vs. diyor. İade adresi göstermiyor.
  • Fatura ile en yakın Carrefour gotur bence

• Daha öncede yazdığım gibi yanık plastik gibi bir koku yayma olayı var, sizde oldu mu? Yarın geri götürmeyi düşünüyorum.
  • Dün Carrefour da baktım ürüne fiyat 100tl çıkıyor(150tl normal alışveriş yaptığım halde). Geçici olarak kampanyada mıydı bitti mi acaba?

• Vantilatör fena değil fakat kule tipi almaya karar verdim ben. Hiç kullanmadım. İade edeceğim. Carrefour da fiyatı artmış. Eğer isteyen olurda istanbul içi 65 tl den verebilirim iade etmek yerine. Birileri faydalanmış olsun. Bence fiyat performans olarak gayet yeterli bi ürün

• Arkadaşlar kurulumu yaptım. Herşey çalışıyor ama sağa sola nasıl dönüyor bu anlamadım. Ne yapacağız ?
  • OSC tusu ile

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.