Şimdi Ara

Kindle Paperwhite Register Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
1.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, dün itibariyle Aliexpress üzerinden Refurbished Kindle Paperwhite 6. Generation cihazımı edindim. İlk açtığımda karşıma Duokan yazılımı çıktı, Duokan'ı pek sevmediğim için "switch to Kindle" butonuna basıp Kindle'a geçtim. Buraya kadar her şey normal lakin register yapmak istediğimde hata verdi ve "Unable to register. There was an error while registering. Please try again later" diye bir yazı çıktı. Bu hatayı internette araştırdığımda pek çok kişi yazılımın güncellenmemiş olduğunu ve güncellenince bu sorunun ortadan kalkacağını yazmış. Benim cihazda sürüm 5.4.3.2 idi. Güncellemeye çalıştım ama güncellemedi. Daha sonra Amazon.com üzerinden customer ile iletişime geçtim, problemi çözmeye yönelik. Benden cihazın seri numarasını istedi fakat cihaz bilgilerine girdiğimde seri numarası B05A-0000-0000-0000 olarak gözüktü ve customer'a bunu söylediğimde bana inanmadı (wtf). Bana her cihazın harf ve numaradan oluşmuş bir seri numarasına sahip olduğunu ve kutunun üstünde bu numarayı bulabileceğimi söyledi. Ama ne yazık ki bende cihazın kutusu yok. Bunu ona söylediğimde beni başkasına yönlendirdi, o başkasına yönlendirdi falan derken Amazon'dan bir halt çıkmayacağını anladım. Bu sefer Aliexpress'te cihazı aldığım satıcıya mesaj attım, böyle böyle bir sorun var neden dedim. Satıcı bana bunun normal olduğunu çünkü kayıt kodunun silindiğini söyledi. Bana cihazın seri numarasını göndermesini söyledim ama henüz cevap vermedi. Ki onda cihazın seri numarası olduğunu zannetmiyorum. Sonra dedim ki bari Duokan'ı yükleyeyim çünkü o arada kurcalarken cihaza reset attığım için yazılım da silindi haliyle. Fakat internette yine bir şey bulamadım, İngilizcem iyi sayılır ama yine de kayda değer bir çözüm yolu bulamadım yabancı sitelerden. Sizden naçizane yardım bekliyorum, herhangi bir bilgisi olan varsa, yardımcı olabilecek varsa minnettar olurum ve sorunun çözülmesi halinde bir fincan kahve eşliğinde kitap sohbetine davet ederim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorunu çözebildiniz mi?
  • Evet, Duokan'ın herhangi bir sürümünü cihazın kök klasörüne atmak yeterliymiş. Yüklemeyi kendiliğinden yapıyor, üstüne güncelleştirme bile yaptı. 2 aydır kullanıyorum bu şekilde, sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.