Şimdi Ara

Kindle Paperwhite 3 (2015) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
438
Cevap
24
Favori
27.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarın gidip almayı düşünüyorum. Arayıp da bulamadığım baskısı tükenmiş bir çok kitap elektronik ortamlarda olarak bulunabiliyormuş kolayca. Yalnız ürünle ilgili kafama takılan iki soru var ki biri gerçekten çok önemli. İlki, elimde zaten arkadaşlardan alarak biriktirmiş olduğum epub ve mobi formatında kitaplar var. Calibre ile kolayca format değişikliği yapılabiliyor zaten. Peki bunları cihazı bilgisayara takıp sürükle bırak yöntemi ile problem yaşamadan yükleyebiliyor muyum? Ve bu format değişikliği esnasında sayfaların bütünlüğünde ya da harflerde kayma bozulma vs oluyor mu? Diğer merak ettiğim unsur da bazı kitapların sonunda sözlük benzeri kısımlar oluyor. Zaman Çarkı serisi ve Silmarillion okuyanlar bilirler. Normalde kitapta da yorucu oluyor ama fiziksel ortamdaki kitabı okurken arka sayfaya açıp mesela Aes Sedai ne demektir bakmak gerekiyor. E book okuyuclarda bu durumu nasıl çözmüşler. Ya da mesela o kelimenin sayfa da göründüğü her an kısa yol gibi bir şeyle dip nottaki açıklamasına ulaşma gibi bir durumu var mı? Biraz uzun oldu anlaşılmıştır umarım, ama cevaplar için teşekkür ederim.

• jackalmordor J kullanıcısına yanıt
    hocam dönüştürdükten sonra sürükleyerek yükleyebilirsin ya da e mailine gönderip wifi ile de yükleyebilirsin.ben şuana kadar bozulma ile karşılaşmadım.bilinmeyen sözcüklerde kelimenin yanında numaralandırılmış oluyor numaraya tıklayınca anlamını bir kutucuk şeklinde veriyor
  • asosyal adam kullanıcısına yanıt
    Ben de araya gireyim müsaade ederseniz :) Ben de bu cihazdan alma arifesinde olan biriyim. Cihaz mobi destekliyor diye biliyorum. Burada bahsettiğiniz dönüştürme tam olarak ne oluyor? AZW3 formatına mı dönüştürmek lazım? Kindle hesabına mı ekleniyor kitaplar yoksa doğrudan cihazın içine mi atılıyor?
  • purepain kullanıcısına yanıt
    hocam genelde internette epub ya da pdf formatında bulunuyor kitaplar.kindle epub desteklemediğinden ve pdf de okunması zor olduğundan çevirmek gerekiyor calibre isimli programla kolayca mobi ya da kindle'ın desteklediği herhangi bir formata çevirerek usb ile ya da wifi yoluyla cihazınıza yükleyip okuyabiliyorsunuz.kindletürkiye diye youtube kanalı var orda da anlatılıyor videolu olarak yardım alabilirsiniz oradan
    Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle. Anladığım kadarıyla söz gelimi EPUB dosyasını MOBİ'ye çevirdikten sonra Kindle'ı bilgisayara bağlayarak kolayca kitaplığa ekleyebiliyoruz. Önceden e-kitap okumak için iPad'i kullandığım için pdf leri ipad için EPUB'a çevirirdim şimdi EPUB'ı MOBİ'ye çevirmem gerekecek anladığım kadarıyla. Calibre kullanmasını aşağı yukarı biliyorum ama yine de sormak istiyorum; EPUB dosyalarını doğrudan MOBİ'ye çevirmek mümkün mü yoksa önce PDF'ye çevirip sonrasında mı MOBİ'ye çevirmek lazım?
  • purepain kullanıcısına yanıt
    Direk epub formatından mobiye çevirebilirsin hocam.
  • calibreden kindle a wifi ile kitpa gönderme işlemini gerçekleştiremiyorum. yardım edebilecek var mı?
  • Merhaba

Kullanılmış Kındle buldum.
    Satıcı Kındle paperwhite 3 demiş ayrıca cihazın ekran görüntüsünü göndermiş: Ekran görüntüsünde Wifi+3G Versiyon olarak da 5.6.1.1 yazıyor. Seri numarası da B01B ile başlıyor.Bunun en son çıkanlardan olduğunu nerden anlayabilirim?
    Fotolarından temiz alet gösteriyor ama sanırım fatura vs.yok.
    Ne dersiniz alayımmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalkaya19 -- 21 Ocak 2016; 19:43:04 >
  • kartalkaya19 K kullanıcısına yanıt
    http://wiki.mobileread.com/wiki/Kindle_Serial_Numbers hocam burdan bakabilirsin.kindle pw3 değil alma sakın geçen bir arkadaş o şekilde almıştı.
    Teşekkür ederim bilgi için. Şimdi baktım ilan kaldırılmış satıldı demekki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar, paperwhite 3 almak istiyorum. gordugum kadari ile en uygun istanbul bilisim de alternatif oneriniz var midir? istanbul bisilimden sorun yasayan oldu mu?
  • Merhaba.Ben kindle paperwhite 3 aldım. Ama ekranın üzerinde bir tane çizik var. Fotoğrafını atıyorum. Dümdüz bir çizik sizce bu doğal mı?
     Kindle Paperwhite 3 (2015)
  • Doğal değil hocam.kargoda zarar görmüş ya da satıcı farketmemiş değiştirtme imkanınız varsa değiştirilmesini talep edin
  • zek kullanıcısına yanıt
    Oradan alınan ürünlerde sıkıntı yaşandığını duymuştum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asosyal adam

Doğal değil hocam.kargoda zarar görmüş ya da satıcı farketmemiş değiştirtme imkanınız varsa değiştirilmesini talep edin

Teşekkürler. Değiştirmek için iletişime geçicem.
    N11'de 414 lira oradan almak daha mantıklı

• Merhaba.
    Ben de dün, n11 den kindleturkiye adlı satıcıdan paperwhite 3 aldim. Henuz elime gecmedi.
    Siz bu çizik olanı nereden aldınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: GÖKHANK

Merhaba.
    Ben de dün, n11 den kindleturkiye adlı satıcıdan paperwhite 3 aldim. Henuz elime gecmedi.
    Siz bu çizik olanı nereden aldınız?

Hobiall diye bir satıcıdan
  • ßlaCKFOX ß kullanıcısına yanıt
    Selamlar, eyvallah hocam. Ilan tam bir aldatmaca. Kilif secmeden alamiyorsunuz ve kilifla fiyat 464 tl ye cikiyor.
    Ben n11 deki Kindle Türkiye adlı kullanıcıdan kılıfsız 414 TL'ye dün aldım. Henüz gelmedi. Kılıf içinde Alibaba dan sipariş verdim. 7 usd. Buradan 50-60 TL'ye kılıf almak mantıksız bence.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.