Şimdi Ara

Kindle Paperwhite 3 (2015) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
437
Cevap
24
Favori
27.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben yıllardır ekitap okumak için ipad 3 kullanıyorum. Hani iyi kötü memnunum ama bu kindle'ı herkes çok övüyor. iPad'i olan birinin geçmesi gerekir mi? Sadece evde kullanım için? Fiyatı da çok ucuz değilmiş. Ekranı filan nasıl yani gözü yoruyor mu? Bir de kitap okumak dışında başka birşey yapılmıyor sanırım? İnternete girmek,müzik dinlemek filan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lithium

Ben yıllardır ekitap okumak için ipad 3 kullanıyorum. Hani iyi kötü memnunum ama bu kindle'ı herkes çok övüyor. iPad'i olan birinin geçmesi gerekir mi? Sadece evde kullanım için? Fiyatı da çok ucuz değilmiş. Ekranı filan nasıl yani gözü yoruyor mu? Bir de kitap okumak dışında başka birşey yapılmıyor sanırım? İnternete girmek,müzik dinlemek filan?

Sadece kitap okunuyor

Ipad goz yoruyor cok okuyorsaniz tavsiye ederim kindle paperwhite veya duz kindle alabilirsiniz
    Diger markalari da alabilirsiniz

Isikli mi almaliyim isiksiz mi sorusunu sorun kendinizie.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

quote:

Orijinalden alıntı: Lithium

Ben yıllardır ekitap okumak için ipad 3 kullanıyorum. Hani iyi kötü memnunum ama bu kindle'ı herkes çok övüyor. iPad'i olan birinin geçmesi gerekir mi? Sadece evde kullanım için? Fiyatı da çok ucuz değilmiş. Ekranı filan nasıl yani gözü yoruyor mu? Bir de kitap okumak dışında başka birşey yapılmıyor sanırım? İnternete girmek,müzik dinlemek filan?

Sadece kitap okunuyor

Ipad goz yoruyor cok okuyorsaniz tavsiye ederim kindle paperwhite veya duz kindle alabilirsiniz
    Diger markalari da alabilirsiniz

Isikli mi almaliyim isiksiz mi sorusunu sorun kendinizie.

paperwhite ile normali arasında ne fark var? Bir de farklı markalardan mı alınmalı yoksa amazon kindle mı daha iyi? Bir de bu kindle ları ben hiç bir teknoloji mağazasında filan görmedim deneyebileceğim bir yer var mı?

• Aslında hiç kafamda yoktu e-kitap olayı.Lakin mesela şu ara kitapyurdundan 70 tl lik sipariş vermem gerekecek ama bu 70 tl ile kalmayacak böylece sürüp gidecek
    Bende bu kindle olsun nook olsun araştırmaya başladım.Kafama yattı gibide
    Alırsam bu modelini alarım çünkü ışıklı olması ayrıca cazbeden bir özellik benim için.
    Asıl sorun şu bir çok kitabın (türkçe kitabın)pdf (yada ebup deniliyordu bu okuyucularda her neyse)formatını bulabilir miyim?
    Örneğin:Ahmet Şerif İzgören'in kitapları,İlber ortaylı,Elif Şafak ve daha niceleri(70 tl lik siparişin içinde olanlar bunlarda :) )
    Amazon'dan alırsam 140 dolar yaklaşık 405 tl.Zaten n11 'De garantili ürün 435 tl ama şu anda satışa kapalı diyor.Amazon'da indirim falan olur mu?Özellikle amazondan sipariş veren arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    Asıl amaç:Kitapları bedavaya getirmek arkadaşlar parayla e-kitap alırsam benim için bir anlamı kalmayacak (malum öğrencilik )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monarch25 -- 1 Ocak 2016; 5:18:38 >

• hocam genel de çoğu e kitap kolaylıkla bulunuyor ama bazı bazı kitaplar bulunamayabiliyor.ben 20 gün kadar önce kindle pw3ü 365e aldım n11den bence takip et orasını indirim olur 11inde ve bir kaç özel indirim günü var tam olarak bilmiyorum o zamanlar indirebilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asosyal adam

hocam genel de çoğu e kitap kolaylıkla bulunuyor ama bazı bazı kitaplar bulunamayabiliyor.ben 20 gün kadar önce kindle pw3ü 365e aldım n11den bence takip et orasını indirim olur 11inde ve bir kaç özel indirim günü var tam olarak bilmiyorum o zamanlar indirebilirler.

Peki memnun musunuz? Gozu yoruyor mu?
    ayrıca kitapları nereden bulabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • memnunum iyi ki almışım 20 günde 3 kitap okuttu bana.Gözü yormuyor 2 saat aralıksız okuduğum oldu normal kitaptan farkı yok hatta gece okumayı sevdiğimden basılı da mecbur ışık açmak gerekiyordu o da gözümü alıyordu ama bu alet sayesinde daha rahat okuyorum.kitapları ekşi meritokrasi ağı var 4000 e yakın kitap var şuan onun dışında bir kaç site var epub kütüphanem,eskikitaplarım burlarda yoksa klasik google araması yapıyorum xxxx epub indir gibi
  • quote:

memnunum iyi ki almışım 20 günde 3 kitap okuttu bana.Gözü yormuyor 2 saat aralıksız okuduğum oldu normal kitaptan farkı yok hatta gece okumayı sevdiğimden basılı da mecbur ışık açmak gerekiyordu o da gözümü alıyordu ama bu alet sayesinde daha rahat okuyorum.kitapları ekşi meritokrasi ağı var 4000 e yakın kitap var şuan onun dışında bir kaç site var epub kütüphanem,eskikitaplarım burlarda yoksa klasik google araması yapıyorum xxxx epub indir gibi

galiba kitap formatının epub olması lazım.
    Benim için önemli olan alacağım 70 tl lik kitapları şu anda bulabilecek miyim?
    Yoksa 430 tl vermek akıl işi değil bu arada bir site daha buldumhttp://www.kindleturkiye.com/
    Bu site güvenilir mi acaba?

• hocam n11de kindletürkiye mağzasında almıştım ben ikisi aynı mı bilmiyorum ama n11de ertesi gün elime ulaştı faturasıyla beraber hangisi uyarsa ordan alırsın epub formatını calibrede mobi,azw3 gibi bir formata çevirip kindle atmak gerekiyor epub desteklemiyor öncesinde araştır istersen istediğin kitapları ama bulursun diye düşünüyorum ben şuana kadar aradıklarımdan 3 4 tanesini bulamadım onlarda yeni çıktığından galiba
  • quote:

hocam n11de kindletürkiye mağzasında almıştım ben ikisi aynı mı bilmiyorum ama n11de ertesi gün elime ulaştı faturasıyla beraber hangisi uyarsa ordan alırsın epub formatını calibrede mobi,azw3 gibi bir formata çevirip kindle atmak gerekiyor epub desteklemiyor öncesinde araştır istersen istediğin kitapları ama bulursun diye düşünüyorum ben şuana kadar aradıklarımdan 3 4 tanesini bulamadım onlarda yeni çıktığından galiba

eski kitaplarım sitesine üye oldum rastgele agatha christie serisine girdim hemen ilk sayfaya tıkladım ama indirme linki çalışmadı.

Hocam aradığım kitapların yazarlarını söyleyeyim belki sen indirmişsindir.
    Ahmet Şerif İzgören'den(yaklaşık 6-7 kitap)
    İlber Ortaylı'dan(3-4 kitap)

• monarch25 M kullanıcısına yanıt
    bir de böyle site vardı ahmet şerifi arattım baya kitabı çıktı agathanın meritokraside baya kitabı vardıhttp://turkcekitap.org/ara?q=ahmet+%C5%9Ferif
  • quote:

bir de böyle site vardı ahmet şerifi arattım baya kitabı çıktı agathanın meritokraside baya kitabı vardıhttp://turkcekitap.org/ara?q=ahmet+%C5%9Ferif

Hocam çok teşekkür ederim aradığım tüm kitaplar burada
    Tek sıkıntı bilgisayarım da free epub reader var oradan açıyorum ama türkçe karaterlerde sıkıntı var.
    Genel bir sorun mu bu?
    EDİT=CALİBRE DEN EPUB A YENİDEN döndürdüğümde Türkçe karater sıkıntısı da ortadan kalkıyor.Çok çok teşekkür ederim size de zahmet verdim.
    Şimdi asıl soru Kindle almak yada almamak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monarch25 -- 1 Ocak 2016; 15:47:45 >

• arkadaşlar merhaba, sorularım şu.

1) pdf gibi dosyaları kolayca açıyor mu?
    2) akşam okumak için arka ışığı mı kullanıyor?
    3) eksileri var mı neler ?

• burokoli kullanıcısına yanıt
    1) Pdf Performansı orta derecede
    2) Zayıf ışıkta arka ışığı açıyorsunuz
    3) eksileri bir tek Pdfleri kitap gibi okumamız mümkün olmaması. Ama bu bütün e readerlar için geçerli.

• çoğu türkçe kitabın ücretsiz e pub olarak bulabiliyorsak pdf sorunu yok aslında.

• burokoli kullanıcısına yanıt
    o konuda sıkıntı yok hocam çoğu kitap epub formatı olarak bulunuyor
  • asosyal adam kullanıcısına yanıt
    o zaman şimdi paperwhite bulma zamanı. ikinci el bulamadım da sıfırlari da pahalı gibi.. tablet ile takas deneyeceğim

• n11'de bugüne özel 379'a düştü, arada bunun aşağına düşebiliyor ama %5 yada %10 indirimle daha uyguna alabilirsiniz. Gayet hafif ve kullanışlı. Manga okuyanlara da önerebilirim. Gerçi mangayı jpeg'den, png'den kindle'ın içine atma süreci biraz uzun sürebiliyor ama değiyor sonuna kadar.
  • PDF okurken sayfa çevirme esnasında cızırtı gibi bir ses geliyor aynı ses siz de de var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawlord -- 7 Ocak 2016; 11:40:13 >
  • TABLETİM VAR BUNA GEREK OLUR MU YA DİYEN ARKADAŞLAR ..!

* Ben de sizin gibi endişelenip aldım, ama inanın bugüne kadar para verip işte buna değdi dediğim nadir ürün oldu :) sadece kitap okumuyor elbet. üzerine notlar falan da alınıyor. Hatta burada liste halinde neler yapabildiğini yazalım. Ben çözdüğüm kadarıyla şunlar:

1) Notlar alma ve bunları saklayıp , paylaşma
    2) Kitabın veya sayfanın tahmini ne zaman biteceğini belirleme
    3) İnternette bir yazı görünce kindle crome eklentisi ile bulut üzerinden tablete gönderme.

alalı çok yeni olduğu için ve vaktim olmadığı için bunları bulabildim. Sizin de bildiğiniz özellikleri varsa nasıl kullanılacağı ile birlikte yazarsanız sevinirim. Ürünü gözüm kapalı tavsiye ediyorum. Arkada ışık yok elektronik mürekkep var inananın kitaplardan daha konforlu. Son olarak Ekrana jelatin falan gerekir mi ve Tavsiye kılıfınız neler linki ile birlikte yazarsanız sevinirim. :) yakında video inceleme yapıp youtube kanalıma yüklerim.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.