Şimdi Ara

[KİN DEFTERİ TUTMAYA BASLADIM] Kin ve İntikam Kompleksinden Kurtulan Var Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
2.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bazisi 10 15 yıllık maziye sahip pek çok kötü olay yaşadım bunlar üzerimde travmatik etki bıraktı ve kemiklesti diyebilirim her gun istisnasiz biri yada bir kaçı geliyor aklima ve beni icten ice çürütüyor göğsümde acıyı hissediyorum bu olaylar tek tek saysam belki 100 den fazla insanla ilgili cook fazla olay
    Olay sayisi 1000 bile olabilir abartmıyorum yemin ederim.Zira 6 yıl boyunca benden nefret edilen okullarda okudum 11 yil kadar da tiksindigim bir yerde yasadim (hatta 20 yil ama ilk 9 10 yıl yine de guzel sayılır)

Intikam alsam rahatlarim ama bu imkansiza yakin derecede zor ve ben cok yorgun bir insanım bunlarla uğraşamam fiziki durumum vs pek iyi değil ayrıca ugrasmak istemiyorum yani nasil desem hepsini baglayip onume getirseler tek tek intikamimi alirim o derece kin besliyorum kendimden daha kindar birini hic tanimadim ama kendi kendime yapmam cok zor ve ugrasmak istemiyorum

Bunları nasıl aşabilirim gecmisi nasil unutabilirim icinizde bunu yapabilen var mı benzer seyler yaşayanların tavsiyelerini istiyorum özellikle

Lutfen hobi bul gibi gecici cozumler yazmayin uyumaya yemek yemeye vakit bulamadığım zamanlarda bile aklima geliyor bunlar hep

gecici bir cozum istemiyorum

Yaşım yüksek ergenlikten falan değil malesef ergenlik biteli yıllar geçti kinim 1 damla azalmadı öyle ki en son bu tarz bir olayi 6 yil evvel falan yaşamıştım sanırım

Daha önce astığım komplekslerim oldu misal eskiden hep takım kaptani olmak gurubun lideri olup insanlara hukmetmek isterdim simdi sorumluluk gorunce kosarak uzaklasiyorum insanları yonetmek veya onlardan sorumlu olmak en tiksindigim şey ailem haric hic kimse uzerine kontrol takip vs uğraşmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza5806 -- 30 Ocak 2019; 14:54:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 100 fazla insanla sorun yaşadıysan, sorun sensin ya. psikologa gitmen iyi olur gibi
  • bu kadar uzun süre deneyimerim olmasada bir çok kişiden intikam almak istetim .Ben de çok fazla kin besledim.Ama böyle devam ettikçe kendime zarar vermekten başka bir şey yapmadığımı farkettim.Bana zarar veren her kim olursa olsun iletişimimi kestim ve sadece bana değer veren kişilerle ve kendimle ilgilenmeye başladım.Önce küçük küçük başaralılar elde etmeye çalıştım mesela kitap okuyp bitirmek gibi , sonra spor salonuna yazıldım . Yani kendimle ilgilenmeye çalıştım bol bol . Bitmedi kin duygum ama eskisinden çok azaldığını söyleyebilirim ve kafam daha rahat.
  • Rezerved.Aynı şeyleri yaşıyorum.
    Sadece sayılar farklı, benimki 5-6 kişi.
    İntikam isteği beni bitiriyor, ama bundan da önemlisi yaşadıklarımdan sonra aşırı paranoyak hale gelmem.
    Aynı travmaları (hatta daha kötülerini) yaşamaktan korkuyorum ve bunlar yüzünden kendimi büyük oranda kısıtlıyorum.

Hobi bulmak falan hikaye, zevk aldığın bir şeyi yaparken aniden aklına gelirler ve tekrar gününü mahvederler.
    Geçmişte kaldı diyip umursamamakta imkansız en azından benim için, takıntı halini aldı.

Çözümü yok, belki bir kısmından İntikam alsak kısa süreliğine rahatlarız o kadar.
    Ama daha kendi kalelerimi bile koruyamıyorken İntikam almaya ne gücüm var ne enerjim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

100 fazla insanla sorun yaşadıysan, sorun sensin ya. psikologa gitmen iyi olur gibi
    Olabilir hocam sorunum pislik bir ortamda normal bir insan olmamdı şimdi ben pek cok insana gore anormal biriyim artık en yakınlarım bile bunu soyleyip duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: maladaptive daydreaming

bu kadar uzun süre deneyimerim olmasada bir çok kişiden intikam almak istetim .Ben de çok fazla kin besledim.Ama böyle devam ettikçe kendime zarar vermekten başka bir şey yapmadığımı farkettim.Bana zarar veren her kim olursa olsun iletişimimi kestim ve sadece bana değer veren kişilerle ve kendimle ilgilenmeye başladım.Önce küçük küçük başaralılar elde etmeye çalıştım mesela kitap okuyp bitirmek gibi , sonra spor salonuna yazıldım . Yani kendimle ilgilenmeye çalıştım bol bol . Bitmedi kin duygum ama eskisinden çok azaldığını söyleyebilirim ve kafam daha rahat.
    Dediklerinizi yaptim hafifleme bile olmadi malesef :(

• İntikam çok farklı bi duygu hacı. İnsanı içten içe kemirir. Derdini anlatmaya kalksan dahada kötü oluyorsun bu ülkede. İmkanın varsa ülke değiştirebilirsin yeni insanlar sana iyi gelebilir. Sonuçta besledigin duygular nekadar korkunç olsada içinde bulundugun durum seni dahada karamsar yapıyodur ve öfken dahada çogalıyordur. Çözüm olarak psikiyatr a gözük diyemicem. Çünkü ben 7 yıl kadar antidepresan kullandım ve pek bi işe yaradığını söyleyemem. Sadece hızlanan öfkemi yavaşlatıyordu. Hayatta yavaşlıyor bi nebze duruyor gibi ama sen yaşlanmaya devam ediyorsun. Boks ile ilgilenebilirsin, müzikle ilgilenebilirsin. Kendini bi insana anlatma içini kimseye dökme durum dahada boka sarar büyük ihtimal. Rekabetçi oyunlar oynayabilirsin Counter Strike Global Offansive gibi kafanı güzel dağıtır. Ayrıca öfken büyük ihtimalle beyninede etki ediyordur 1 dakikanı bile boşa harcama o yüzden. Çalışmıyorsan vesaire oyuna ver kendini fazla insanın olmadıgı yerlerde spor yapabilirsin. Sosyal anlamda sıkıntı yaşıyorsan bi boks torbası al eve aç internetten antremanları izle uygula vesaire vesaire.

• quote:

Orijinalden alıntı: RevengeRain

Rezerved.Aynı şeyleri yaşıyorum.
    Sadece sayılar farklı, benimki 5-6 kişi.
    İntikam isteği beni bitiriyor, ama bundan da önemlisi yaşadıklarımdan sonra aşırı paranoyak hale gelmem.
    Aynı travmaları (hatta daha kötülerini) yaşamaktan korkuyorum ve bunlar yüzünden kendimi büyük oranda kısıtlıyorum.

Hobi bulmak falan hikaye, zevk aldığın bir şeyi yaparken aniden aklına gelirler ve tekrar gününü mahvederler.
    Geçmişte kaldı diyip umursamamakta imkansız en azından benim için, takıntı halini aldı.

Çözümü yok, belki bir kısmından İntikam alsak kısa süreliğine rahatlarız o kadar.
    Ama daha kendi kalelerimi bile koruyamıyorken İntikam almaya ne gücüm var ne enerjim.
    Reyiz ben de seni bekliyordum ayni durumda olduğunu biliyorum

"Ama daha kendi kalelerimi bile koruyamıyorken İntikam almaya ne gücüm var ne enerjim."

Burda tam olarak bir baska sorunumu ozetlemissin icimden çılgınca istesem de yapamıyorum

Kısıtlama olayi aynen var hemde bir cok farkli şekilde var misal eskiden sen sakrak hic susmaz biriydim simdi konusamiyorum cok konusmak bogazimi ağrıtıyor cogu zaman hıhı falan diyerek yada bas hareketleri yaparak en basit konusmalardan bile kaçıyorum babamdan fırça yiyorum hatta bu yuzden agzindan kelimeleri cımbızla mi alacagiz diye

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun o zaman , ne diyim bilemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: prosedur-

İntikam çok farklı bi duygu hacı. İnsanı içten içe kemirir. Derdini anlatmaya kalksan dahada kötü oluyorsun bu ülkede. İmkanın varsa ülke değiştirebilirsin yeni insanlar sana iyi gelebilir. Sonuçta besledigin duygular nekadar korkunç olsada içinde bulundugun durum seni dahada karamsar yapıyodur ve öfken dahada çogalıyordur. Çözüm olarak psikiyatr a gözük diyemicem. Çünkü ben 7 yıl kadar antidepresan kullandım ve pek bi işe yaradığını söyleyemem. Sadece hızlanan öfkemi yavaşlatıyordu. Hayatta yavaşlıyor bi nebze duruyor gibi ama sen yaşlanmaya devam ediyorsun. Boks ile ilgilenebilirsin, müzikle ilgilenebilirsin. Kendini bi insana anlatma içini kimseye dökme durum dahada boka sarar büyük ihtimal. Rekabetçi oyunlar oynayabilirsin Counter Strike Global Offansive gibi kafanı güzel dağıtır. Ayrıca öfken büyük ihtimalle beyninede etki ediyordur 1 dakikanı bile boşa harcama o yüzden. Çalışmıyorsan vesaire oyuna ver kendini fazla insanın olmadıgı yerlerde spor yapabilirsin. Sosyal anlamda sıkıntı yaşıyorsan bi boks torbası al eve aç internetten antremanları izle uygula vesaire vesaire.
    Ustadim şehir degistirdim bazi başka sorunlarimi astim ama insanlar hala beynimin içinde

Psikiyatra bir kez gittim lustral verdi salak sacma bir sey bir daha denemem elime maddi firsat ve zaman geçerse bir psikologa gorunmeyi düşünüyorum

Boks iyi bir fikir olabilir öfke atmak icin ama sorunumu cozmez sanırım yine de iyi tavsiye bu ara kondisyonumu toplamak icin fitness düşünüyordum ama boks iyi bir alternatif en azindan gunluk ofkemi kusarım

• quote:

Orijinalden alıntı: maladaptive daydreaming

geçmiş olsun o zaman , ne diyim bilemedim
    Yardımcı olmaya çalışmanız yeterli can ciger kuzu sarmasi oldugum pek cok kisi sizinki kadar tavsiyeyi cok görmüştür bana

Evet biraz kirginliklarim da var ama çok umrumda degiller sadece aklima geldiklerinde sesli bir sekilde kufur ediyorum zamaninda yaptigim iyiliklere (enayiliklere) pismanim ama cok koymuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Reyiz ben de seni bekliyordum ayni durumda olduğunu biliyorum

"Ama daha kendi kalelerimi bile koruyamıyorken İntikam almaya ne gücüm var ne enerjim."

Burda tam olarak bir baska sorunumu ozetlemissin icimden çılgınca istesem de yapamıyorum

Kısıtlama olayi aynen var hemde bir cok farkli şekilde var misal eskiden sen sakrak hic susmaz biriydim simdi konusamiyorum cok konusmak bogazimi ağrıtıyor cogu zaman hıhı falan diyerek yada bas hareketleri yaparak en basit konusmalardan bile kaçıyorum babamdan fırça yiyorum hatta bu yuzden agzindan kelimeleri cımbızla mi alacagiz diye

Alıntıları Göster
    Biz böyle geldik böyle gidecek gibiyiz hocam.
    Durduk yere düzelmeyeceğimize göre bir şeyin olması gerekiyor.
    Ama ne olacak da düzeleceğiz ki ?

Hiç tavsiye veremiyor olmak kötü hissettirdi ama kelin ilacı olsa kendi başıan sürermiş.
    En azından sadece kendimiz için ayakta kalmayı öğrendik.Belki Kaer Morhen gibi bizim gibilerin bir araya gelebileceği bir yer olsa güzel olabilirdi.

Verebileceğim tek tavsiye, sadece kendin için ayakta kalıp güçlenmek.Ama bunu zaten sen de biliyorsun.

• quote:

Biz böyle geldik böyle gidecek gibiyiz hocam.
    Durduk yere düzelmeyeceğimize göre bir şeyin olması gerekiyor.
    Ama ne olacak da düzeleceğiz ki ?

Hiç tavsiye veremiyor olmak kötü hissettirdi ama kelin ilacı olsa kendi başıan sürermiş.
    En azından sadece kendimiz için ayakta kalmayı öğrendik.Belki Kaer Morhen gibi bizim gibilerin bir araya gelebileceği bir yer olsa güzel olabilirdi.

Verebileceğim tek tavsiye, sadece kendin için ayakta kalıp güçlenmek.Ama bunu zaten sen de biliyorsun.

Alıntıları Göster
    Harbiden kendimi witcher gibi hissediyorum bazen

Üstün ama dışlanmış :(

Yillardir sirf bu yuzden dhde ekside incide internette surda burda bir suru arastirma yaptim insanlarla tanistim konustum hic icimdeki bu üzüntüyü atamadim surekli bir cevap arıyorum bulamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Harbiden kendimi witcher gibi hissediyorum bazen

Üstün ama dışlanmış :(

Yillardir sirf bu yuzden dhde ekside incide internette surda burda bir suru arastirma yaptim insanlarla tanistim konustum hic icimdeki bu üzüntüyü atamadim surekli bir cevap arıyorum bulamıyorum

Alıntıları Göster
    İkimiz de aynı şeyleri hissedip yaşadığımız için Witcher gibi hissettiğini tahmin etmiştim hocam.
    Kaer Morhen örneğini onun için verdim.

Rivyalı Geralt'ın karakter yapısı da harika.Çok güçlü bir karakteri var.
    Belki geçirdiği mutasyonlardan öyle ama bu gerçeği değiştirmiyor.
    Kendinden emin ve umursamaz.Olmamız gerektiği gibi.

• hocam aynı sorun bendede vardı ama sonra anladım ki kin güttüğün insanları sevdiğin için kin güdüyorsun onlara ulaşmak için sevmediklerine kin bile gütme ihtiyacı hissetmiyorsun. o günleri özlüyorsun işte.
  • quote:

İkimiz de aynı şeyleri hissedip yaşadığımız için Witcher gibi hissettiğini tahmin etmiştim hocam.
    Kaer Morhen örneğini onun için verdim.

Rivyalı Geralt'ın karakter yapısı da harika.Çok güçlü bir karakteri var.
    Belki geçirdiği mutasyonlardan öyle ama bu gerçeği değiştirmiyor.
    Kendinden emin ve umursamaz.Olmamız gerektiği gibi.

Alıntıları Göster
    Aynen adam yaa

Kursun atsan seker insanların ne yaptığı zerre kadar etkilemiyor onu

Tabi bunda kurgusal olmasinin da etkisi var ben oyle hiçbir seyden etkilenmeyen gercek birini görmedim

• quote:

Orijinalden alıntı: zirve011

hocam aynı sorun bendede vardı ama sonra anladım ki kin güttüğün insanları sevdiğin için kin güdüyorsun onlara ulaşmak için sevmediklerine kin bile gütme ihtiyacı hissetmiyorsun. o günleri özlüyorsun işte.
    Hocam ne sevmesi ya

Imkanim olsa neler yapacağımı buraya yazsam suc teskil eder gecenin 3u oldu gozumden uyku akiyor cok yorgunum ama suan imkanim olsun kalkar yuzumu yıkar intikamlarimi tek tek tek alırım zerre kadar da acımam

Belki de onlarin bana saygi duymasini istemem beni bu kadar bağlıyor olabilir ama sevgi? Yok imkansiz

Geçmişten de nefret ediyorum cocuk olmak liseli olmak ciddi manada acizliktir insanin en iyi donemi calismaya başladığı yaşlar bence

• hamza5806 kullanıcısına yanıt
    bende öyle düşündüm döndüm sadece hakaret ederekte olsa intikamımı aldım sonra arkadaş olduk şartlar gerektirdiği sürecede görüşüyoruz.
  • Aynı şeyleri bende yaşadım,yaşıyorum.Çözümü ne diye sorarsan intikam almak yerine hırs yapıp çoğu alanda başarılı olmak.Ben bilmiyorum kendimi avutuyor muyum ama hırs yapıyorum.Spor yapıyorum hırs yapıyorum,ders çalışıyorum hırs yapıyorum.Faydasıni çok gördüm.Ailem hariç insanları kafama takmıyorum Sık sık ölümü düşündüğümden bu hayata çok değer vermemek gerektiğini anlıyorum.

Sana karşı olan insanların seni kıskanması sağlayarak yenebilirsin.Bunu farkettiğindeki duygunun tarifi yok çünkü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben kendimi uzun döneme yayan birisi olarak bilirdim ancak sizinki benim uzun dönem intikamlarımın yanında bir ömür kalmış.Bence en kısa zamanda destek almalısınız.Çünkü iki tane seçenek geliyor aklıma birincisi ya herkesle sorun yaşıyorsunuz yada ufak bile olsa o olaya kin duyuyorsunuz.

Ikisi için de destek almanızı tavsiye ederim kendinizi üzmeyin boşu boşuna.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.