Şimdi Ara

KİMSEYE OY VERMEK İSTEMİYORUM. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
5.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Atatürk dışında herkes kendi payı için iktidara geldi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Oyunu boşa atma iktidara gider

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ülkede oy verilebilir düzeyde bir parti lideri yok zaten.

• bizde herkes herşeyi çok çok iyi biliyor. başka hiç kimse hiç bişi bilmiyor :D bu yüzden herkes kendisine oy versin, bu iş burada kapansın :D  

• Merkel tr de aday olursa merkele veririm
  • ulan tanıdıgım 40 yılın başı borsaya girdi adamin şansa bak

• Gözümde hdp bile akpden daha zararsız bu ülkeye. En azından onlar ülkenin çeyreğini yok etmek istiyor, akp komplesini yok etmek istiyor.

AKP ye her giden oy türkiye ye vurulmuş bir hançerdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben seni çok iyi anlıyor ve böyle düşünen insanlara hak da veriyorum.

Fakat şöyle düşün, ülkenin hali seni böyle düşünmeye, kendini önemsiz hissetmeye, değersiz hissetmeye zorluyor ve anayasal hakkın olan oy hakkının da hangi yönde kullanırsan kullan, seni içini rahat ettirecek bir sonuca ulaştırmayacağına ikna etmiş durumda.

Yalnız değilsin, özellikle gençler bu kaygıların içerisinde kapana kısılıp çekimser kalıyorlar.

Fakat ülkede hiç bir şeyin değişmeyeceğine dair kaygının gerçekleştiğini, herşeyin aynen senin korktuğun gibi olduğunu hayal et.

Bir iki seçim dönemi sonra, bu düzen daha da köklenirse artık seçim kavramı raftan kalkabilir, dolayısıyla oy kullanmak gibi bir hakkın dahi kalmayabilir. Hayal gibi görünmesin gözüne, gayet olası bir senaryo bence.

O yüzden, mevcut düzenden memnun değilsen, elinde sınırlı sayıda kullanabileceğin araç var, bunların en ve şu düzende tek etkilisi de vereceğin oy. İncele, araştır, seni en doğru temsil edeceğine inandığın kimse, oyunu ver Mümkünse de asla oy verdiğin insana ya da partiye köle olma, aksine yapıcı şekilde muhalif ol. Sen hizmet etmesi gereken değil, hizmet edilmesi gereken halksın çünkü.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kimseye oy vermemek tribini bir türlü anlayamıyorum. ya kardeşim türkiyede onlarca siyasi parti var onlarca, hala daha "ama kendime yakın birisini göremiyorum yaa" demek akp'nin ekmeğine yağ sürmektir.

ne olursa olsun 2023'de akp gitmek zorunda. ekrem imamoğlu'na oy vermek istemiyorsan akşenere oy verirsin, inceye oy verirsin. 2. turda zaten erdoğanın karşısında kim varsa onun kazanması için onu destekleyeceğiz. bırakın artık bu ayakları.

• verme o zaman

• muhalefete atılan her oy = hdp

• Sen oy vermesende birileri verecek ve onların oy verdiği bizi yönetecek. Atatürk ün kurduğu tek partili sisteme dönsek keşke. Oylarını arttırmak için birbirlerini karalayıp duruyorlar.

• Benim de düşüncelerim başlığı açan kişiye baya yakın. Şuanki yönetimle devam etmek imkansız.

Ama bu son yazdığınız kafamda bir soru oluşturdu. %45 lik muhalefetin bir arada durması gerektiğini yazmışsınız, sonrasında reformlar yapılır... Ama muhalefette de yanlış kişiler seçilirse şimdikinden farklı olmayacağı ne malum? Herkes seçilene kadar iyi yüzlü gözükebilir. Şimdi reformlar yapacağız şöyle böyle yapacağız diyenin seçildikten sonra yok biz öyle dememiştik demeyeceği ne malum. O yüzden maksat şuan ki yönetim gitsin diye herhangi birine oy toplamak ne kadar mantıklı?

Direkt olarak mantıklı kararlar veren, ciddi manada güven teşkil eden, vatanına ihanet etmeyecek bir parti/şahıs için uğraşmak daha mantıklı olmaz mı? Siyaseti çok ayrıntılı takip etmediğim için de henüz böyle birini göremedim, sizin gözünüze takılan böyle biri veya parti var mıdır?

(Yazdıklarımı iğneleyici manada yazmadım ciddi manada soruyorum, umarım yanlış anlaşılmam)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkes sapıttı, 1 yıla kadar millet sokakta birbirini boğazlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Enes-_-

Benim de düşüncelerim başlığı açan kişiye baya yakın. Şuanki yönetimle devam etmek imkansız.

Ama bu son yazdığınız kafamda bir soru oluşturdu. %45 lik muhalefetin bir arada durması gerektiğini yazmışsınız, sonrasında reformlar yapılır... Ama muhalefette de yanlış kişiler seçilirse şimdikinden farklı olmayacağı ne malum? Herkes seçilene kadar iyi yüzlü gözükebilir. Şimdi reformlar yapacağız şöyle böyle yapacağız diyenin seçildikten sonra yok biz öyle dememiştik demeyeceği ne malum. O yüzden maksat şuan ki yönetim gitsin diye herhangi birine oy toplamak ne kadar mantıklı?

Direkt olarak mantıklı kararlar veren, ciddi manada güven teşkil eden, vatanına ihanet etmeyecek bir parti/şahıs için uğraşmak daha mantıklı olmaz mı? Siyaseti çok ayrıntılı takip etmediğim için de henüz böyle birini göremedim, sizin gözünüze takılan böyle biri veya parti var mıdır?

(Yazdıklarımı iğneleyici manada yazmadım ciddi manada soruyorum, umarım yanlış anlaşılmam)

Çok mantıklı. Çünkü yeni gelen bir kişi güven kazanmak için doğru zorundadır. Muhalefet bloğu iktidar bloğuna göre daha dağınık o yüzden parçalanması daha kolay. Adamın Tayyipleşmeye başladığını görürsek rahatlıkla bir sonraki seçime devirebiliriz.

Bizim partiden/şahıstan ziyade sistem için uğraşmamız gerekiyor. Ülkenin siyasi sisteminin elden geçirilmesi lazım. Seçimi barajının düşürülmesi, vekil belirlemenin ön seçimlere tabii olması, kuvvet ayrılığının artırılması vs. Bu ve benzeri şeyler geldikten sonra A partisi veya B partisi çok fark etmiyor. Kendilerini dengeleyebilecek bir sistem bulunuyor çünkü.

• MRTFR kullanıcısına yanıt

Aslında evet dediğiniz gibi kuvvet ayrılıkları artsa, düzgün mv ler seçilse düzgün bir sistem oturur ama şimdilik zor. Neyse seçim yılı bi gelsin bakalım. Teşekkürler cevabınız için.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.