Şimdi Ara

Kimseye borç vermeyin/almayın (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
2
Favori
7.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Zaten tutumlu ve para kazanmayı bilen biri olsa biriktirir parası olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vedatkerem

Zaten tutumlu ve para kazanmayı bilen biri olsa biriktirir parası olurdu.
    Aynen haklısın. Bu açıdan hiç düşünmemiştim.

Zaten aynı gün babam ve abimden de ehliyet parası adı altında aynı miktarlarda borç istemiş. Abim uyanık tabi 100 lira vermiş, babam da benim gibi 400 vermiş. Onlara da söyleyeyim su içsinler.
  • enxdesign E kullanıcısına yanıt
    Bi halt çevircek o.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oup59

Arkadaş seçimi konusunda doğru demişsiniz ama sizin arkadaşlar doğru seçim yapmamış gibi duruyor.
    Verdikleri parayı alıyorum zannediyorsanız gerçekten yanılıyorsunuz, aklınızı laf sokmak için değil de daha yararlı amaçlar için kullanın.
  • hayatimda 50 kuruş bile borç vermedim ayni sekilde de borcta almadim. binlerce lira vermek nedir arkadas?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parayı aldıktan sonra yol ver hocam
  • Babana bile guvenmicen..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Yakın dostum akrabasına 20 bin TL çekti verdi.

borç verse iyiymiş ama bu borç alıp ,borç vermiş (kendinin parası yok iken ne diye başkası için kredi çekiyor)
    yani hak etmiş

o akraba niye gidip kendisi bankadan borç almamış ?

aslında buna borç falan değil ,dolandırıcılık denir
    bu devirde paraya ihtiyacı olan gider bankadan kredi çeker ,alamıyorsa zaten ödeyemeyecek demektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Petegrus

Böyle bişey oldu üstüne ananı bacını avradnı dayadı döşedi ve hala o nefes alan organizma hayatta öyle mi ?

Alıntıları Göster
    Yüzüne tükürseniz tükürüğünüze değmeyecek. Allahından bulsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu borç mevzusu oldukça sıkıntılı işler.. İnsanlar eski Türkiyedeki gibi iyi değiller, 50 lira için adilik yapacak hale geldiler. Bu sebeple ne kimseden borç isterim ne de kimseye veririm.

• Ülkede en fazla suç şu an hırsızlık, dolandırıcılık vs vs..

Kanıt da bulamıyorsun, delil de yok, şahit de yok, parayı çalan, alıp kaçan keyfini sürüyor!!

Bu duruma da güzel bi kılıf bulmuşlar, vermeseydin, verilir mi?, salak olmasaydın vs vs...

Bok gibi mentalite, bok gibi adalet, bok gibi toplum!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 5 Mayıs 2018; 12:3:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M e h m e t

Yüzüne tükürseniz tükürüğünüze değmeyecek. Allahından bulsun.

Alıntıları Göster
    Öyle insanların allahıda peygamberide olmayacağı için bunlar son bulmayacak
  • Bankanın bile borç vermediği adama borç vermek için bankadan para çekmek.
    Biraz kendileri kaşınmış.
  • Böyle bir konu açtığınıza çok sevindim. Benim hiç başıma gelmedi ama etrafımda gelen çok. En kötü ihtimal "Allah göstermesin ama sen ölsen kalsan kim ödeyecek" falan deyin bari vermemek için. Zaten 60-70 yıl yaşıyoruz. Bilinçli yılları sayarsak 50 yıl gibi. Onun da 10-15 yılı borç ödemek için harcanmamalı veya en azından kendi yatırımımızı ödemeliyiz.
  • bu borç isteyen yawşakların elinde de hep 3 - 4 bin liralık son model telefon oluyor. ben ayağımı yorganıma göre uzatayım, nerden kısabilirim diye kafa yorayım. bu savurgan yeyici yawşaklar gelsin borç taksın. öyle bir dünya yok
  • 12 yaşında 50 kuruş borç verdiğim arkadaşımdan ben onu unuttum yaa dediğinden beri kimseye 5 kuruş vermedim almadım da. Şu an kaldığım ev arkadaşımla 5 kuruş dahi olsa verilir alınır. Bu işler böyledir arkadaşlar öğreniceksiniz zamanla.
  • " İyi bir yara izi , iyi bir nasihattan iyidir." diye bir söz var. Insanlar hata yaparak öğreniyor yaşamayı , bir daha aynı hataya düşmemek için yeteri kadar acı çekmesi gerekiyor insanın ne yazık ki. Şahsen ben babam haricinde hiç kimseye para vermem. Gençliğimde çok büyük zorluklar yaşadım çünkü , insanlar hep izledi , elimden tutan olmadı , ayağa kendi başıma kalkmışsam , kalktıktan sonra da kimseye merhabam olmaz mantığında birisiyim, bunun da doğru olduğuna inanıyorum her ne kadar arkamdan " parayı buldu değişti " denilse de.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.