Şimdi Ara

Kimseye borç vermeyin/almayın (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
2
Favori
7.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: patatessiz patso

İnsanları tanımak için ufak miktarlarda borç veririm ben. Baktım yamuk yapıyor yol veriyorum ama giden ufak miktarda yine de üzmüyor da değil.
    Xd

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaptığım iyiliği anlatmak olacak belki(ki anlatmam genelde) ama dostumun omurgasızlığını içime attıkça kahroluyorum. Bakın dikkat edin dostum dedim.

Eşi hamileydi ve sorunlu bir hamilelikti son ayda hemen hee gün hastaneye götürüyor.

Aradı beni durumları biliyorsun varsa 1500 tl borç verir misin? Perşembe günü istedi yarın söz verecem dedi.

Dost böyle günde belli olur dedim param da vardı çıkardım verdim.

Yarın oldu vermedi pazartesi dedi pazartesi geldi cuma dedi.

Pazartesiler cumaları kovaladı 4 ay geçti.

İş almış bu, bi nevi taşeronluk yani ben de yanında işçiyim.

Hergün yanımda sitelerden araba bakıp milletle pazarlık yapıyor.

Baktım ben dost arkadaş dedikçe bu beni enayi yerine koyuyor.

İşte de bana ayrı zulmediyor.

En son yine cumartesi günü güzellikle konuştum bak kardeş dedim bu yaptığın zulüm falan dedim işine gelmedi çıkışımı verdi.

Yeter lan insanlıksa yaptığım yeter çıkar paramı dedim.

Üzerimde yok km küm pazartesi dedi.

Pazartesi göndermedi babasına gittim.

Salı günü paramı 100 tl eksik yollayıp beni aradı ana avrat küfür etti.

Alnımın teriyle kazandığım hakkım olan, işten 350 lira alacağım kalmıştı onu da unut dedi.

Borç falan vermeyin hocam. Böyle o.ç ları yüzünden insanın iyilik yapası gelmiyor artık.

5 vakit namaz da kılıyordu.

• M e h m e t M kullanıcısına yanıt
    Öyle böyle degil agzını yuzunu kan revan içinde bırakana kadar dövmek lazım işte böylelerini. Aslında o kadar çok varki böyle insanlar. Sen o soysuzun zor gununde el vermişsin iyilik yalnızsın o ise karşılık olarak yapmadık nankörlük kalmamış bu nedir ya.

• Eskiden olsa eş dost vs derdim elimde fazladan param varsa verirdim ama yıl 2018 bankalar ödeyebilecek herkese kredi veriyor.

Öğrencilere bile belli meblağ kredi kartı vs veriliyor

Şuan kimseye vermem bu yüzden.

20 30 50 bin falan vermem için değerinde bişeyi bana vermesi gerek 30 mu istiyor arabasını yapsın üstüme kendi binmeye devam etsin borcunu ödediğinde veririm arabasını vs gibi.

• boş beleş genelleme. Güvenmiyorsan vermezsin güvenirsen verirsin. olay bu. İki kişi görmüşsün borç verme alma. yav bırak !
  • mr07 M kullanıcısına yanıt
    Hayla guven diyor bak bak birisinin beraber buyudugu cocuk luk can ciğer kardeşiydi diyorum, oburunun elinde buyudugu akrabası. Bundan öte güvenmi var 20 senelik hukuk? Başına geldiği zaman aglarken aklına bu konu gelecek kendimi yormama degmezsin

• quote:

Orijinalden alıntı: ::Ashes::

dunyanin civisi cikmis.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turbo sen ne duşunuyorsun bu konu hakkında. İnsanların ne kadar kötü olduğunu para kazanmanın zorluğunu biliyorsun

• +9 milyon.
    günümüzde telefonu sallıyıp bankadan kredi alabiliyorsun.50 tane banka var hepsi sırada reklamlarda kredi veriyim noolur diye ağlıyorlar.
    bir insan bankadan kredi alamamışsa, yakın akrabalarından kredi alamamışsa, siz neyinize güvenip te o kişiye para veriyorsunuz? yok acı çekmek istiyorum ben diyorsan ver borcu sonra bekle ki gelsin. bi de tl ile borç ver ki,beklerken para eriyip gitsin.
  • kardeşim isterse bin yıllık arkadaşı olsun. Bunu "borç alıp vermeyin" diyerek genellemedeki mantık nedir !? O zaman sana bozuk süt satıldı diye süt içmeyecek misin hiç ?

Ayrıca "http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_karistirilan&view=karistirilan&kategori1=krs_akan&kelimez=43". Buraya uğra.
  • Konuyu 2 yıl geç açmışsın
    bende 10bin arkadaş için çekmiştim.. alana kadar akla karayı seçtim.. zorlanarak ailesini de işin içine katarak zor kurtardım parayı... olan evlilik arifesinde kredi notuma oldu 1 yıl kredi çekemedim... kardeşim "istersen ben çekeyim" dedi,
    şunu söyledim: " ben senin abinim ne benim için nede başkası için borçlanma !"
    bazı şeyler nasihat ile öğrenilmiyor ile tecrübe etmek gerekiyor
  • mr07 M kullanıcısına yanıt
    Sen beni TDK sitesine yönlendirmeden önce cümleye büyük harfle başlanması gerektiğini öğren. içi boş konusuyorsun dedim ya sen git dagıt paranı birinde geri alırsın belki ikincidede alırsın üçüncüde cok fena içinde patlayınca gelip aglamak yok ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterkame -- 4 Mayıs 2018; 17:13:47 >
  • tamam.
  • Mr_Slayer kullanıcısına yanıt
    Arkadaş seçimi konusunda doğru demişsiniz ama sizin arkadaşlar doğru seçim yapmamış gibi duruyor.
  • Bende arkadasa 10 bin kredi cektirmistim zamaninda

• Ben 12 yıllık arkadaşıma borç vermiştim geri vermedi

• Yeğene 400 lira para verdim. Geri ödeyeceğim dedi harçlıklardan arttırıp. Desene gitti paracıklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: M e h m e t

Yaptığım iyiliği anlatmak olacak belki(ki anlatmam genelde) ama dostumun omurgasızlığını içime attıkça kahroluyorum. Bakın dikkat edin dostum dedim.

Eşi hamileydi ve sorunlu bir hamilelikti son ayda hemen hee gün hastaneye götürüyor.

Aradı beni durumları biliyorsun varsa 1500 tl borç verir misin? Perşembe günü istedi yarın söz verecem dedi.

Dost böyle günde belli olur dedim param da vardı çıkardım verdim.

Yarın oldu vermedi pazartesi dedi pazartesi geldi cuma dedi.

Pazartesiler cumaları kovaladı 4 ay geçti.

İş almış bu, bi nevi taşeronluk yani ben de yanında işçiyim.

Hergün yanımda sitelerden araba bakıp milletle pazarlık yapıyor.

Baktım ben dost arkadaş dedikçe bu beni enayi yerine koyuyor.

İşte de bana ayrı zulmediyor.

En son yine cumartesi günü güzellikle konuştum bak kardeş dedim bu yaptığın zulüm falan dedim işine gelmedi çıkışımı verdi.

Yeter lan insanlıksa yaptığım yeter çıkar paramı dedim.

Üzerimde yok km küm pazartesi dedi.

Pazartesi göndermedi babasına gittim.

Salı günü paramı 100 tl eksik yollayıp beni aradı ana avrat küfür etti.

Alnımın teriyle kazandığım hakkım olan, işten 350 lira alacağım kalmıştı onu da unut dedi.

Borç falan vermeyin hocam. Böyle o.ç ları yüzünden insanın iyilik yapası gelmiyor artık.

5 vakit namaz da kılıyordu.
    Böyle bişey oldu üstüne ananı bacını avradnı dayadı döşedi ve hala o nefes alan organizma hayatta öyle mi ?

• Borç yiğidin harman olduğu yerden çıkar beyler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Muhahhahaha hocam Allah' ta seni güldürsün süper...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.