Şimdi Ara

Kimsenin Çözümünü Bulamadığı İlginç iPhone X Sorunu (Apple Store Dahil) (ÇÖZÜLDÜ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
1
Favori
16.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Değişen Cihaz İle Beraber Sıfır iCloud Açtım Halen Onu Kullanıyorum Gene Aynı Değişmedi Hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buhar Abi -- 2 Şubat 2018; 0:59:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buhar edebiliyorsan iade yap cihazi telefon dili turkceyse ondanda olabilir cihazi genelde english olarak test edip geciyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşın Dediği Dikte İle Siri’yi Aç Kullan Olayını Deniyorum Gelişmelerden Haber Edicem Arkadaşlar. Yine Yaparsa En Son Sim Karttan Şüphe Edicem Kartsız Kullanıcam Bakalım Ne Yapıcak. Yorum Yazan Fikirlerini Beyan Eden Tüm Arkadaşlara Çok Teşekkür Ederim. Güncellicem Gelişmeleri.

• Buhar Abi kullanıcısına yanıt
    Son 6 aydır Spotlight önerileri Türkiye’de de desteklenmeye başladı. Burada da spotlight aramasında gps kullanılıyor artık. O da aynı şekilde yani. Spotlight’a herhangi bir mekanı, adresi vs yazarsanız harita uygulaması içinde de arama yaptığını görürsünüz. O da aynı yani.

Ben burada Starbucks yazdım. Aynı şeyi safari arama barında da görürsünüz. Siri bilgisi ve mekan önerileri vs sanırım son 6 aydır çalışıyor ülkemizde. Biz de bu bugları “yeni” görüyoruz. Şu an sadece mekan önerileri ve haberler eksik. Yani aslında o arama barı da en az widget ekranı kadar internete ve konum servislerine bağlı bir “servis”. İnternet hızınızın düşmesi ve GPS sinyallerindeki problemler bu yüzden orayı da etkiler. Orada klavye değil, Spotlight uygulaması kasıyor yani.

iPhone kullanıcıları maalesef Spotlight’ın gücünü keşfedemiyor. Ben google’dan çok onu kullanıyorum, çünkü atıyorum gerçekten starbucks’a gideceksem, haritayı açıp starbucks yazmak yerine, spotlight’ı açıyorum. Ya da AppStore’da bir uygulama arayacaksam hop yine oraya yazıyorum. Google aramalarım için de haliyle bu geçerli.

Kimsenin Çözümünü Bulamadığı İlginç iPhone X Sorunu (Apple Store Dahil) (ÇÖZÜLDÜ)

Kimsenin Çözümünü Bulamadığı İlginç iPhone X Sorunu (Apple Store Dahil) (ÇÖZÜLDÜ)

• soulmate kullanıcısına yanıt
    Yani Hocam Önerin Varmı Sorunu Çözmeye Yönelik Gayet Güzel Açıklamışsınız Elinize Sağlık.

• Bu arada siz cihazı sıfırladıkça daha çok kasmasına sebep oluyor olabilirsiniz, zaman verdikçe toparlıyor zaten. iPhone vs tüm “akıllı” cihazların şu an akıllı olabilmesinin sebebi machine learning. Konumlarınız, arama akışkanlarınız, uygulama içindeki veriler ve hangi konumda, hangi uygulamaları çalıştırdığınız gibi datalar sürekli belli bir gizlilik içinde toplanıyor size daha iyi verimlilik sunabilmek için. Orada siri arama önerileri vs gibi datalar oluşmaya başlıyor. Ya da siri uygulama önerileri gibi. Siz sıfırladıkça bu sürece de zarar veriyorsunuz çünkü hop baştan sistem yeniden data toplayıp analiz etmeye başlıyor. Sonra kullanıcılar diyor ki İKİ GÜN İYİYDİ SONRA KASIYOR. Yahu Yazıcıoğlu’ndan pc aldığımız çağlar mı bunlar? Apple tüm bu veri toplama, analiz ve öğrenme sürecini cihaz içinde yapmaya uğraşıyor. Cloud ya da Apple Serverlarını kullanmak istemiyor gizlilik için [ki bu tartışılan bir mesele]

O kasmaların en temelini öğrenmek isterseniz, keyifli ve yuh artık dedirtecek big data ve machine learning konusunda Apple’in akademik yayınını takip edebilirsiniz;

https://machinelearning.apple.com/

• Farkettim bende de ayni. 7+ 11.3

• Buhar Abi kullanıcısına yanıt
    Bunu bir sorun olarak görmemek, telefonum bişeyler düşünüyor şu an herhalde demek, kendi haline bırakıp datalarınızı işlemesine izin vermek.

iPhone X, machine learning konusunda müthiş bir cihaz. Çünkü özellikle yüz algılama gibi insan beyninin öğrenme metotlarını taklit ederek gelişen yetileri var. O yüzden biraz sanal bebek gibi gelişimini izlemek lazım. Face ID bile kullandıkça, zamanla hızlanıyor. Farkedeceksiniz.

https://machinelearning.apple.com/2017/11/16/face-detection.html

• Hocam saçma gelebilir ama, benim bi arkadaşım vardı eline hangi elektronik aleti alsa cihaz saçmalamaya başlıyordu. Özellikle tablet ve telefonlar. Kasmayan cihaz kasmaya, garip gurup davranmaya başlıyordu.

Telefonu bir başkasına verin aynı hareketleri yapsın yine kasacak mı bi bakın.

Hiç aklımın işi değil ama düşüne düşüne buna kadar geldim özellikle sizde sorun olması için bi sebep yok.

• Vg pg ne kullanıyosun aroma tavsiyen varmı

• iphone 6 da yok ( ios 10.3.3 ve ios 11.2 için konuşuyorum )
    ikisinde de denedim

ancak yanlış analamyında 1 saniyelik gecikme için çok mu kafaya takmışsınız ne ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi galaxyg -- 2 Şubat 2018; 3:16:0 >
  • 2 hafta iPhone X kullanmıştım, valla çatır çatır çalışıyordu. Yine değişim için şansınızı deneyin, yedekten kurmayın telefonu sıfırdan kurun, hatta yeni Apple ID açın, farklı iCloud olsun diye. Ve eğer kullabdığınız farklı bir uygulama varsa (çok bilinmeyen) onu yüklemeyin. Aklıma gelenler bunlar. Umarım sıkıntınız çözülür. Bir telefona bu kadar fiyat verip böyle hatalarla karşılaşmak can sıkıcı bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • apple 'a vartolu'nun o meşhur sahnesini hediye ediyorum

• Başka bir hesap ile sıfırdan kurulum dener misiniz

• Sorun bende de var ip8 64 gb ios 11.2.1

• DFU Moduna alıp sıfırlamak dediğiniz ipsw'den en güncel sürümü indirerek yapmak mı? yoksa normal itunes'ten sıfırlamak mı? Önce onun cevabını alayım.
  • Iphone X de sorun yok senin elin bozuk..
  • Cihazım İphone 7 aynı problemi bende yaşıyorum telefonu kapatıp açmadan kesinlikle düzelmiyor neden oluyor bilmiyorum

• Cihaza temiz kurulum yaptıktan sonra kimlik girmeden açmayı dener misin? En az 2 gün kimliksiz kullan eğer sorunlar devam etmezse yeni kimlik oluşturup devam edersiniz. Eski kimlik kaynaklı bir sorun olabilir.

• Ios 11.3ü bekle cogu sorun cozulecek Apple ios 11.3 ile performans ve stabiliteye onem vereceklerini acikladi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.