Şimdi Ara

Kimsenin arabasinin 7 litreden fazla yakit tuketmemesi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
1
Favori
8.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 157
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 55 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • commandx (5 mesaj) huso (4 mesaj) The Division Bell (4 mesaj) ozgutozkan (3 mesaj) andires42 (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (75 mesaj) Mobil (68 mesaj) Mini (12 mesaj) Uygulama (35 mesaj)
  • @
38 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Kimsenin arabasinin 7 litreden fazla yakit tuketmemesi!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3165 Mesaj

Ben yol bilgisayarı değil de direkt pompa ölçümünü yazdım hocam.

Ama benim yol bilgisayarı biraz bozuldu gibi. Önceden 33 km ortalama hızda yol bilgisayarı 8.3 gösterirdi şimdi 32 km hızla 9.4 gösteriyor. Ama işin diğer yani yakıt yüketimim pompada aynı hatta daha az yakıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    War Rock kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    uzun yolda 8.5 litre lpg, 6 litre benzin tüketimim var
    aracım vectra c 1.6 100hp, şehir için 1.5 ton, uzun yolda 1.700kg ile.

şimdi biri çıkıp benim vectra bundan az yakıyor diyebilir, evet doğrudur herkesin arabası az yakıyor

gerçek işini kolaylaştırır

düşenin dostu ol
  • Yarbay
    2644 Mesaj
    Astra J 1.4T Otomatik Yer İst.
    Ortalama Hız 30-35km/s 8.5-9LT, 25-30km/s 9-10lt, 20-25km/s 10-11lt, 20km/s altında 11lt üzeri yakıyor.
    Uzun yolda 100-110 bandında ortalama 5.5lt, 120km/s bandında 6.6.5lt.
    Aynı aracın 1.6 cdti dizel manueli şehir içinde 2-2.5lt aşağı yakıyor. Uzun yolda 1-1.5lt az yakıyor.

|
    |

Ankara %80 şehiriçi ort. hız 35 km/h.
    |
    |

Rüzgar ve Güneş başta olmak üzere yenilenebilir enerji sorularınızı sorabilirsiniz.

Kardeş kardeşi öldürmedikçe savaş yoktur.
  • Teğmen
    229 Mesaj
    Bir de kuruş bazında söylerler ya hep, ona ayar oluyorum. Peder beyin aracı 10 senedir 20 kuruş yakıyor aq nasıl oluyorsa o iş, ne zaman sorsak 20 kuruş diyor herif :) Ben aksine 100 km ortalama tüketim söylerim, öyle hesap yaparım. Spritmonitor diye bir uygulama var, arabamı aldığımdan beri tüm yakıt, vergi, bakım vs masraflarını onda tutarım. 100km/10 lt ortalama tüketimi var aletin. Milletin 1.4 90 hp aracı bile 9-10 lt yakıyor, benimki sürekli dört çeker Subaru, 240 hp 400 nm benzinli makine, ona rağmen ortalaması 10 lt. Lafa gelince de Subaru çok yakıyor diyorlar! Hiç de bile! Ne yakıyorsa tam karşılığını veriyor kardeşim!

Orijinalden alıntı: muskeder

22 km ortalama hız ile şehir içinde 14 litre lpg, 10 litre benzin tüketimim var.
    uzun yolda 8.5 litre lpg, 6 litre benzin tüketimim var
    aracım vectra c 1.6 100hp, şehir için 1.5 ton, uzun yolda 1.700kg ile.

şimdi biri çıkıp benim vectra bundan az yakıyor diyebilir, evet doğrudur herkesin arabası az yakıyor
    Bir kere senin aracında sorun var.
    Benzinde araç ne yakıyorsa LPG de %20 fazlasını yakar.

Senin araban %40 fazlasını yakıyor.
    6 litre yakan araba LPG de nasıl 8.5 litre yakacak ?
    10 litre yakan araba nasıl 14 litre yakıyor ?

LPG sisteminde sorun var dostum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Kediseven

Bir de kuruş bazında söylerler ya hep, ona ayar oluyorum. Peder beyin aracı 10 senedir 20 kuruş yakıyor aq nasıl oluyorsa o iş, ne zaman sorsak 20 kuruş diyor herif :) Ben aksine 100 km ortalama tüketim söylerim, öyle hesap yaparım. Spritmonitor diye bir uygulama var, arabamı aldığımdan beri tüm yakıt, vergi, bakım vs masraflarını onda tutarım. 100km/10 lt ortalama tüketimi var aletin. Milletin 1.4 90 hp aracı bile 9-10 lt yakıyor, benimki sürekli dört çeker Subaru, 240 hp 400 nm benzinli makine, ona rağmen ortalaması 10 lt. Lafa gelince de Subaru çok yakıyor diyorlar! Hiç de bile! Ne yakıyorsa tam karşılığını veriyor kardeşim!
    Senin pederin araba eskidikce litre bazinda yakit tuketimi duserek benzindeki fiyat artisini kompanse ediyor olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

HP nin yırtına yırtına RPM'le geleni değil, yuksek hacmin alt devirlerdeki torkuyla sessiz sedasiz geleni makbuldur...

W220 S500L V8 Automat.

• Uzaklaştırılmış 26 gün cezanın, 25 gün 6 saat 1 dakika kadarı kaldı.

Subaru çok yakmıyor kesinlikle. Ama xv yaktığının karşılığını veriyor mu emin değilim :) Gerçi veriyor ya, canı sağolsun.

2015 Subaru xv. Son 7700km ortalaması. 6bin km kadarı şehir dışı, 1700km civarı İstanbul içi. Dur kalk trafik yok. Sahile, sağa sola git gel. Ort hız 48. Tüketim 7.2.

Eylül 2019, temmuz 2020 arası büyük çoğunluğu İstanbul içi olan 9999.9 km tüketim. Kış şartları, kısa mesafe kullanım çok. Ev okul kreş market avm. 3bin km kadarı uzun yolla beraber ort hız 35. Tüketim 8.0.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 14 Eylül 2020; 14:1:22 >
    |
    |
    Kediseven kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1098 Mesaj

BMW 7 küsür mü? Sorun bende sanırım benim 40.yıl 9 litrelerde geziyor.
    |
    |
    L30N kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Camiadaki dostlardan duyduğum gördüğüm kadarıyla XV, Forester ve Levorg'a kıyasla biraz fazla yakıyor sanırım. Güç/tüketim oranı açısından.
    114 değil de 140-150 hp falan olsaymış var ya, piyasaya nal toplatırmış!
    Ama benzer güçteki önden çekiş bir benzinli araçla kıyaslayınca, sürekli dört çeker olmasına rağmen tüketimi gayet iyi yine!
    Sürüşü gidişi güzel araç vesselam, arazide de Forester'dan iyidir benim gözümde :)
    Kazasız belasız sürüşler dilerim...
    |
    |
    commandx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

9lt de fazla degil.. Trafik durumu, kullanilan mesafe , kullanim tarzi , lastik basinci - hava durumu :) hepsi bu duruma etken..

uzun yolda cc acik sabit hiz 5lt bile yakiyor o motor, agresif kullanim 11-12 lt de goruyor 👍🏽

benim 13.000 km verisi icinde istanbul Anadolu yakasi ve uzun yol izmir ici karma tuketim vardi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    elmatadori kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    372 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eko33

2016 1.6 tdi octavia manuel. sehir ici asla 7nin ustunu gormedim. belki 15 km hiza filan dusersem 7.5. Uzun yolda 90la 3.2, 130la 5.1, 180le 8 yakar.
    Hocam 2.2 litre nasıl bir değer sürekli yokuş aşağı gaza basmadan mı gittiniz?
    Aynı aracı bende kullanmıştım hızı 90'a sabitleyince 4.7 litre yapabilmiştim en az.
    |
    |

• Yüzbaşı
    482 Mesaj
    Araba kullanmayı öğren öyle gel konuş, Peugeot 5008 1.6hdci var ve km de 5.7 yakıyor. Senin gibi birisi binse büyük ihtimal 12lt yakar. Daha aracı hangi devirde nasıl kullanacağını bilmiyorsun.

|
    |
    AMD ryzen 9 3900x, Msi Meg x570 Ace, Msi Armor Rtx2070, Corsair Vengeance Pro Rgb 16gb, XPG Spectrix S40G 512GB,James Donkey Jd240 240gb, Corsair Crystal Serisi 680X RGB, corsair k70 RGB MK.2 Cherry Mx Red, Logitech G935, Logitech g502, Logitech z623, Asus XG32VQR
  • Binbaşı
    1418 Mesaj
    benim araba valla 12 litreyi rahat görüyor aga ben de bu efsaneye böylece son vermiş olayım
    |
    |
    valla az yaksın şehiriçi binelim diye 1.5 atmo makine aldık yine 10 litreden aşağı inmiyor lpgde

Araç 1100-1300 kg arasındaysa 1.3 lpg alsakda 8.5- 9 litreye çok zor düşülür hocam. 1.6 atmosferik(manuel) + lpg =10 litredir benim için. istisnaları da var. 1.6 otomatik vitara 16 litre. 1.6 v-civic cvt 9.2 lt. Sakin sakin hızlanacağın trafik olursa daha düşük yakılır ama trafiğin dizel ve öfkelileri var. 2500dd- 3200dd arasında takılıyorum... Tüketim böyle oluyor.
    |
    |
    Lana-Del-Rey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1.Benim arac LPG li 25 Kurus yakıyor.O 25 kurus hic degismez.Asla 26 olmaz.Hep 25 kurustur.Fakat aslında kazın ayagı oyle degildir.
    2.Ben hep 50 Liralık benzin/Mazot alıyorum.Bu kesimde de fiyat artısı fark etmez.Umursamaz ya da umursamıyor gorunurler.

Egea 1.4 Atmosferik mi gir bakayım asırı yogun trafige ort. Hız da 0-20M arasında olsun bakalım 10 LT leri deviriyor mu devirmiyor mu?LPG li ise +2 LT daha koy.
    DCI,HDİ,Multijet ler de yakıt uretmez.Ama bariz daha az yakarlar.Dizelin 8 LT yaktıgı yerde benzin 12 ve ustu olur.
    |
    |
    kusura bakma da bizim kadar pahalı yakıt tüketen var mı, millet elinde olsa sırtında taşıyacak arabayı.
    |
    |

Ericsson T10 >>>> Nokia 8310 >>>> SE K790i >>>> LG Optimus Black>>>> ASUS ZenFone 5 >>>> Xiaomi Mi A1
  • Yarbay
    12431 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: adam94

Araç 1100-1300 kg arasındaysa 1.3 lpg alsakda 8.5- 9 litreye çok zor düşülür hocam. 1.6 atmosferik(manuel) + lpg =10 litredir benim için. istisnaları da var. 1.6 otomatik vitara 16 litre. 1.6 v-civic cvt 9.2 lt. Sakin sakin hızlanacağın trafik olursa daha düşük yakılır ama trafiğin dizel ve öfkelileri var. 2500dd- 3200dd arasında takılıyorum... Tüketim böyle oluyor.
    ben hep sakin sürerim, bir de trafik saatine asla kalmam onun harici izmirde yollar boş zaten.

accordu konuşmak bile istemiyorum 2.4 otm trafikte tam bi sünger bob
    |
    |
    2008 punto tjet ortalama 10.1 litre. Lpg yok.
    |
    |
Reklamlar
kripto para haberleri
Web Tasarım
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Masal Oku
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.