Şimdi Ara

Kimsenin arabasinin 7 litreden fazla yakit tuketmemesi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
190
Cevap
1
Favori
8.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen ay
  • Cevaplayan Üyeler 157
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 55 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • commandx (5 mesaj) huso (4 mesaj) The Division Bell (4 mesaj) ozgutozkan (3 mesaj) andires42 (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (75 mesaj) Mobil (68 mesaj) Mini (12 mesaj) Uygulama (35 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Kimsenin arabasinin 7 litreden fazla yakit tuketmemesi!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2142 Mesaj
    Vectra B 2.0Cd Otomatik. İstanbul şehiriçi 15lt lpg.
    |
    |
    Caddy 1.6 tdi dsg kullanıyorum. İstanbul trafiğinde genelde agresif kullanırım. Işıklarda hızlı kalkar, sollarken dip gaz falan yaparım. Böylece araç çok yakıyordu. Geçende 30 liralık yakıt aldım. Ve şehiriçi e5 ve ara sokaklarda yol yaptım. O 30 liralık yakıtla 100 km belki 3-5 km daha fazla yol yaptım desem kimse inanmaz belki. Ama gerçekten öyle. Kesinlikle kullanım alışkanlığı çok önemli. Arabayı hiç yormadım, 2000 devir üstünü görmedim nerdeyse. Ve sonuç böyle. He, araba kullanmaktan zevk aldın mı diye sorarsanız, hayır. Yaşlı dedeler gibi sağdan sağdan gittim hep. Yoksa mümkün değil o kadar yakıtla 100 km gidemezdim. Aracın az yakmasını istiyorsanız çok ama çok sakin kullanmalısınız. Aksi halde içiyor resmen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2912 Mesaj
    Hem benzin hem lpg hem dizel kullanan biri olarak soyluyorum.

Yakıta fazla onem veren biriyseniz dizel alin.

2 model dusuk olsun dizel olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    1.4 atmosferik megane 2 uzun yolda 6-7 lpg yaktığı da oldu 9-10 litre yaktığı da. Yine şehir içi 12 litre yaktığı da oluyor 8 litre yaktığı da. Bunda aracı nasıl kullandığımın, yol durumunun, ışık durumunun, rampa durumunun çok etkisi oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    660 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Redtwister

sanırım benim 10 a yakın yatıyor lpg benzin 1.6 megan 2. ama ben sürmeyi bilmiyorum yani kalkarken bile gavur gibi basıyorum çok hoşuma gidiyor bu tür sürmenin zararı var mıdır acaba ışıklarda falan özellikle dikiz aynasında arabaların küçüldüğünü görmek fena hoşuma gidiyor otomatik araç . basınca benzini gazı ne bulursa köklediğine eminim içerde bir şeyler oluyor resmen
    |
    |
    İstanbul kadıköydeyim. 1.6 f30 bmw vardı nefret ederek kullanırken 9 umursamaz kullanırken 12-13. Şimdi 1.5 dizel focus 5 sw var. Dikkatlı kullanmadan 8.3 (800km de). İnsanlar yigitliğe bişi sürdürtmemek için az söylüyor kanımca

|
    |
  • Çavuş
    98 Mesaj
    Fiat egea 1.4 10.000 km yüzde 80 şehiriçi ortalamam ve lpg tüketimim aşağıdaki gibidir. Yol bilgisayarı ortalaması da 15.000 km için 8.7 litreydi

Not: arabalar çok yakmıyor ülkede yakıt pahalı dostlar, dünyanın hiçbir yerinde bizim gibi kuruş hesabı yapan yoktur hatta iddia ediyorum yakıt değerlerini bizim kadar "ince ve doğru" hesaplayan da...

• Yüzbaşı
    946 Mesaj
    Benim araba şehir ici 7-8 yakiyor. Basarsam 9-11 arasi.

He basıyorum. Az yaksin diye keyfimden olamam

|
    |
  • Yarbay
    20910 Mesaj

O zaman size iyi bir haber vereyim, aracım egea otm. 1.6 benzinli.

Ankara ş.içi yakıt tüketimim 10 lt altına asla düşmüyor, 11-14 lt arası geziyorum. Ortalama hızda 16-18 km civarı. Şu yaz döneminde çevre park/bahçeye gider oldukta ort. hız 20 nin üstüne çıktı.

• Yarbay
    2853 Mesaj
    i20 1.0 turbo.

Şehir içi klima açık 6.1 litre yakıyor, hiç şaşmıyor. Kimseye yalan borcumuz yok, inanmayan olursa gelsin kendi gözüyle görsün.
    |
    |

GALATASA|RA|Y
  • Yüzbaşı
    373 Mesaj

Avrupada zaten az yakan hibrit araçlara Lpg takıyorlar. Kuruş hesabı yapanlar dünyanın her yerinde var.

|
    |
    MuammA_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

|
    |
  • Yarbay
    2044 Mesaj

Sadece sehir ici verileri bu. Sehir adana

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Territory -- 14 Eylül 2020; 9:49:44 >

• Yarbay
    5983 Mesaj
    bmw f30 318i 8.5 - 9 litre
    |
    |

PSN:EmR_07
    iPhone 7 32 GB Jet Black &amp; PlayStation 4
    Macbook Pro 15"
    BMW 318i (2016) LCI Estoril Blue
  • Yarbay
    3125 Mesaj
    Şu forumlara inanan araba alan zaten her şey müstehak..

Biz parçacıyız bize gelip şu araba şehir içi 3 litre yakıyormuş şu araba 2 litre yakıyormuş.diyen insanlar var.. ve bu insanlar içinde eğitimli ünv mezunları kariyerli insanlar var..

Bende öyle diyenlere nazikçe yanımızdaki dükkanın çırağında.125cc lik scooter var bizim dükkanın yanına çekiyor..

Bak diyorum şu scooterı görüyormusun o 2 litre 3 litre yakıyor..

Ama falanca forumdaaaa öyle böyle yazıyorlarrr herkes 2 litre 3 litre yazmışşşş diyor.. bende ordakiler kendi malını değerlensin diye akılları sıra milleti kandırıp malını değerli göstermeye çalışan tipler diyorum...

Boş verin internet Türkiye ye geldiğin den beri bir şu 2 litreci 3-4 litreci tayfa eksik olmadı.. birde ayar olduğum kuruş hesabı yapan tayfa..

Adam arabam misal 30 kuruş yakıyor diyor ne diyorsun kardeşim 30 kuruşun karşılığı nedir kaç litredir diyorum..

Bugün dizele indirim geldi geçen hafta zam geldi ondan önceki hafta gene indirim geldi ondan daha.önceki.haftada sağlam kallavi zam geldi bu 30 kuruş hangi.haftanın hesaplaması diyorum adam mavi ekran veriyor..

• Yarbay
    11576 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

Şu forumlara inanan araba alan zaten her şey müstehak..

Biz parçacıyız bize gelip şu araba şehir içi 3 litre yakıyormuş şu araba 2 litre yakıyormuş.diyen insanlar var.. ve bu insanlar içinde eğitimli ünv mezunları kariyerli insanlar var..

Bende öyle diyenlere nazikçe yanımızdaki dükkanın çırağında.125cc lik scooter var bizim dükkanın yanına çekiyor..

Bak diyorum şu scooterı görüyormusun o 2 litre 3 litre yakıyor..

Ama falanca forumdaaaa öyle böyle yazıyorlarrr herkes 2 litre 3 litre yazmışşşş diyor.. bende ordakiler kendi malını değerlensin diye akılları sıra milleti kandırıp malını değerli göstermeye çalışan tipler diyorum...

Boş verin internet Türkiye ye geldiğin den beri bir şu 2 litreci 3-4 litreci tayfa eksik olmadı.. birde ayar olduğum kuruş hesabı yapan tayfa..

Adam arabam misal 30 kuruş yakıyor diyor ne diyorsun kardeşim 30 kuruşun karşılığı nedir kaç litredir diyorum..

Bugün dizele indirim geldi geçen hafta zam geldi ondan önceki hafta gene indirim geldi ondan daha.önceki.haftada sağlam kallavi zam geldi bu 30 kuruş hangi.haftanın hesaplaması diyorum adam mavi ekran veriyor..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

HP nin yırtına yırtına RPM'le geleni değil, yuksek hacmin alt devirlerdeki torkuyla sessiz sedasiz geleni makbuldur...

W220 S500L V8 Automat.

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Gülüş Tasarımı
Radyo Dinle
Canlı Tv izle
SEO
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.