Şimdi Ara

kimsede FORD TAUNUS yokmu (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
488
Cevap
8
Favori
334.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: beziide

quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

bitti bu arabalar tarihe karıştı
    sendeki renault u getirde bi çarpışma testi yapalım TAUNUSLA.

Bu arabalar Türkiyenin klasiği olma yolundadır. Yaşlarına rağmen yolda hala hayran gözlerle bakanlar vardır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: RaistlinMajera

quote:

quote:

Bu arabalar Türkiyenin klasiği olma yolundadır. Yaşlarına rağmen yolda hala hayran gözlerle bakanlar vardır...

kesinlikle katılıyorum sana.
  • quote:

Orjinalden alıntı: RaistlinMajera

quote:

quote:

Almanyada klassik olmuş durumda.

Hele bide coupe V6 motorlu temiz original varsa arıyorum.

• bi tane temizinden alıp saklama zamanı geldi desenize
  • 74model 1300cc 55beygir 4vites s.wagon vardı 6 kişi pikniğe giderken bizi taunus SOLLADI babam dururmu yüklendi hemen SOLLADIK KM.BAKTIĞIMDA "160" FINDIK MOTOR, ONDAKİ SES FORD MUSTANG DA VAR, ÇOK GÜZEL GÜNLERİM GECTİ OFF OFFF ,AMA ALICAM ŞÖYLE 2000cc S.WAGON ORJİNAL ÖZELLİKLE MARŞ MOTORU DEĞİŞMEMİŞ OLMALI ,BULURSANIZ HABERVERİN: solcucenin@msn.com TAUNUS FOTO ve VİDEOSU BULURSANIZ MAİL ATIN S.WAGON OLURSA SEVİNİRİM...TŞK.
  • bayaga varmış forumda Taunus kullanıcısı.. 82' 2.0L var bende de 13 senedir bizde..
     kimsede FORD TAUNUS yokmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srhtsn -- 13 Ağustos 2006; 19:26:06 >
  • taunus deyince aklımakale gibi sağlam bi araba geliyo
    4-5 ay önce taunusun biri 206ya çarptı
    206nın yan taraf komple göçtü içine
    ama taunusta tampon eğikliğinden başka bişi yok
  • kral araba
  • alacaksın taunusu tank niyetine binecen.
  • BENDE TANUS ALMAYI İSTİYORUM SLM
  • quote:

Orjinalden alıntı: CrazYSS

bayaga varmış forumda Taunus kullanıcısı.. 82' 2.0L var bende de 13 senedir bizde..

ARABADAKİ ASALETE BAK YA

• alacaksın taunusu tank niyetine binecen.
  • belki de tr de çok azdır bizimki gibi temizi...

1988 1,6 L

inanmayacaksınız ama 102000 km ...

ben askerden geleli üç sene oldu ve geldiğimde 85000 de idi...ben gelince biraz yol yaptı

biz 1991 de aldık koyu renkli cam alaşım jant pioneer bilmem kaç teyp aciko eqo pionerr 9650 sanırım...bayandan aldık bu hali ile bostancıdan...

resim koyarım..
  • İlk otomobilim olur kendileri...

sene 1994, ehliyetimi alalı 2 yıl kadar olmuştu, babamın Mitsubishi Galant'ını paylaşıyorduk.
    Babam benden kurtulmak için 1988 model Ford Taunus 2.0 GLS almıştık bana, 4 ileri otomatik vites, klima, hidrolik direksiyonlu mavi bir Taunus 2.0 GLS. Aldığımızda henüz 40.000 km'deydi. Çok temizdi. 1 yıl kadar kullandım. Alsancak'taki tren raylarının üzerinden hızımı yavaşlatmadan geçerdim, en ufak bir tıkırtı olmazdı.

Bunun yanında frenleri kötüydü, hafif olan arkasını sık sık bırakırdı, kontraları onda öğrenmiştim.
    Ön traversler kapanırdı.

Ama güzel bir otomobildi.

Şimdi dayımda var bir tane var, 1978 model, 2.0 V6, 3 ileri otomatik vites. Komple toplandı, yıllardır kullanıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bal974

İlk otomobilim olur kendileri...

sene 1994, ehliyetimi alalı 2 yıl kadar olmuştu, babamın Mitsubishi Galant'ını paylaşıyorduk.
    Babam benden kurtulmak için 1988 model Ford Taunus 2.0 GLS almıştık bana, 4 ileri otomatik vites, klima, hidrolik direksiyonlu mavi bir Taunus 2.0 GLS. Aldığımızda henüz 40.000 km'deydi. Çok temizdi. 1 yıl kadar kullandım. Alsancak'taki tren raylarının üzerinden hızımı yavaşlatmadan geçerdim, en ufak bir tıkırtı olmazdı.

Bunun yanında frenleri kötüydü, hafif olan arkasını sık sık bırakırdı, kontraları onda öğrenmiştim.
    Ön traversler kapanırdı.

Ama güzel bir otomobildi.

Şimdi dayımda var bir tane var, 1978 model, 2.0 V6, 3 ileri otomatik vites. Komple toplandı, yıllardır kullanıyor.

aynısının 87 modeli vardı bizde de sıfır almıştık daha 2004 te sattık
    satana kadar motora anahtar değmedi (periyodik bakımlar dışında)
    diğer söylediklerine aynen katılıyorum hatta sizinkinden farklı olarak bizimkinin direksiyon hidrolik değildi .
    otomatik vites hiç sıkıntı yaratmadı
    traversler zaten taunusların kronik hastalığıdır 18 yılda 1 kere değiştirdik :)
    arka hakketten güzel kayardı çok ta hoşuma giderdi :) o arabayla yanlamak kadar keyifli ve kolay bişey yoktur heralde :)

valla kim ne derse dessin zamanının kral arabasıydı , hala da o fiyatlara daha iyisi alınamaz .

• crazyss araban hakkaten ıyıymış allah kaza bela vermesın bende 89 vardı sattım sımdı 93 model 2000 gts var cok kral araba
  • quote:

Orjinalden alıntı: entelhasere

crazyss araban hakkaten ıyıymış allah kaza bela vermesın bende 89 vardı sattım sımdı 93 model 2000 gts var cok kral araba

Teşekkürler mümkün olduğunca iyi bakmaya çalışıyorum.. Hepimiz kazadan beladan uzak duralım..
  • [Deleted by Admins]
  • Beyler bizdede Taunus var 1987 model paraya sıkıstıgımız için satmayı düşünüyoruz.. İzmir KSK'deyim...

3500 3250 ye vericem ne dersiniz ?

• benimde ilk sahibi olduğumuz 86 taunusum var, aşığım ona, hiçbir araba yerini tutamaz....
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.