Şimdi Ara

(KİMLER İTÜ'LÜ OLDU ?)İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Soru-Cevap (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
11
Favori
12.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam İTÜ Geomatik mühendisliği için ne söyleyebilirsiniz?
  • Ganara G kullanıcısına yanıt
    "Ülke gündeminde forumun % 80 i akpden nefret eder aytde de itüden. O yüzden burdaki yorumlara bakıp direk okul falan elemeyin gidin görün hocalarla konuşun öyle karar verin." kesinlikle katılıyorum hocam gelin hocalarla konuşup karar verin burda liselilerin yazdığına bakmayın
  • Arkadaşlar kusura bakmayin butun cevaplari okumadim, Elektronik-Haberleşme ve Bilgisayar bolumu hakkindaki sorularinizi ozelden iletebilirseniz yardimci olabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakın arkadaşım okuyor matematik mühendisliği. Bana kalırsa özel bir hedefi olmayan biri kesinlikle değerlendirmeli 25-30k bandında. Hem itünün nimetlerinden yararlanırsınız hem bu bölümden güzel yazılımcı olunuyor aynı zamanda şirketlerin finansal kısımlara bakan departmanlarında güzel çalışma imkanları var. Yazılım ayağı özellikle güzeldir. Hocalarından da bir şikayet duymadım arkadaşımdan.

• The Time Lord kullanıcısına yanıt
    Hocam uzay muh. Hakkinda dusunceniz nedir?

• Ben de İTÜ'de inşaat mühendisliği öğrencisiyim geçen sene sadece bu dönemlerde ve ondan önceki senelerde uzun süre dh YGS/LYS deydim. Hazırlık ve 1.sınıfı bitirdim. Bölüm ve okul hakkında genel olarak bildiğim kadarıyla en doğru cevapları vermeye çalışırım. Ayrıca konunun ilk mesajına itü hakkında genel bilgiler eklersek daha iyi olur diye düşünüyorum. Mesela ilk aklıma gelen şuhttp://www.sis.itu.edu.tr/tr/dersplan/ linki eklersek bölümlerin alacağı dersleri görmüş olurlar. Herkese önümüzdeki senelerde başarılar dilerim ve bu zorlu süreçte kolaylıklar dilerim.

• Hocam hep aynı soruları sorup duruyorsunuz. Uzay müh. ile ilgili yukarıda yeterince bilgi verildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EF8F2CAF1

Hocam İTÜ Geomatik mühendisliği için ne söyleyebilirsiniz?
    Hocaları güzel ancak ders ortamı genelde arazide olduğu için yorucu. Ayrıca bütün işi birisine yaptırıp yatayım kafasında insanlar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: tavukdoner_651

İtü ' nün fakülte olarak bakınca daha fazla labı var aslında
    İTÜ'nün fazla labı var ama lisans eğitiminde kullanacağın lab sayısı 4'ü hatta 5'i geçmez fizik, bilgisayar veya kimya fakültesinde bir mühendisliği okumadığın sürece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Time Lord -- 19 Haziran 2019; 14:2:39 >
  • Ganara G kullanıcısına yanıt
    Anladım, teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shanki

Ekleme yapayım hocam yeşil kampüs olarak Ayazağa Dünya'da 67. Avrupa'da 32.

Alıntıları Göster
    Okulun %80'i balta girmemiş orman. O bölgelere gidemezsin bile. Kampüs içinde olarak değerlendirmek ne kadar doğru bilemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Henoxx

Evet doğru. Elektrik-Elektronik fakültesi içerisindeki 3 bölümün kontenjanları geçen yıl sayıları ile şu şekilde(Bu yıl da büyük ihtimalle aynı olacaktır, kılavuz açıklanınca kesinleşir.) :

Elektronik Haberleşme : 60 (%100 İngilizce) + 115 (%30 İngilizce) = 175

Kontrol ve Otomasyon : 40 (%100 İngilizce) + 60 (%30 İngilizce) = 100

Elektrik Müh. : 40 (%100 İngilizce) + 95 (%30 İngilizce) = 135

İTÜ Elektrik-Elektronik fakültesinde 1 yılda giren sayısı : 410

ODTÜ Elektrik Elektronik bölümünde ise 1 yılda giren sayısı : 195

Anlayacağın giren sayısının 2 kattan fazla olması ve ayriyetten elektrik-elektronik isminin Türkiye'de daha tanınan bir isim olduğu da gerçek.
    Aynı olmaz, her sene %10 kontenjan artışı şartı vardı sanırım YÖK'ün. Kontenjanlar her yıl artar İTÜ'de.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shanki

Keşke İTÜ'ye çektiğimiz her öğrenci başına para alabilsek ama işte maalesef ://
    Kampüs tabii ki önemli bir faktör üniversite seçiminde ancak takdir edersin ki sadece bu kampüs ağaçlık böyle püfür püfür diye üniversite tercihi yapacak adamın bu başlıkta işi olmaz.

Yaptığın "fakat belli ki daha yeni başlamışsın bölüme.
    ayrıca muhtemelen itüden başka okullara da çok girmedin itüyü aşırı yeşil diye savunuyorsun.
    böyle okulunu savunmaya falan gerek yok." suçlamaları çocukça ve gereksiz.

Alıntıları Göster
    Yurtların olduğu bölgeler hiç de püfür püfür değil. Sadece kışları İstanbul genelinden daha soğuk oluyor. Ben yaz arasından önce akşam 11'e kadar fakültelerin olduğu yerlerde takılıp öyle dönüyordum yurda. Vadi Yurtları 3 kişilik olduğundan nefes alınmaz derecede sıcak oluyor bahar ortası ve sonrası.

• quote:

Orijinalden alıntı: waldoburada

Hocam peki ya iş olanakları nasıl? Benim mimarlık konusunda daha çok restorasyon mimarisine ilgim var mesela. Yani üniversiteden sonra bu alanda uzmanlaşıp iş bulmam zor olur mu sizce?
    Hayır, gayet iş bulursun. Sonuçta Anadolu "medeniyetler beşiği". Yüksek Lisans ile cilalamak istersen havada kaparlar zaten, hem burda hem yurtdışında.

• Arkadaşlar okulunuzun adı bulduğunuz ilk işte ya da yurt dışında yapacağınız Yüksek Lisans eğitiminde işe yarar, fazla büyütmeyin. Eğitimde en önemli olan kendini geliştirmektir.

Yoo değil. Kampüsün doğu kısmında vadi yurtları ve gölet yurtları arasındaki kısımların büyük çoğunluğu sık orman bir de güneydoğu tarafı. Onun dışındaki yerlere gayet rahat girebiliyorsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    bunu ben de söyledim zaten
    her yıl artmıyor hocam kendi bölümüm için konuşayım en azından
    Hocam mesajları eksik okuyorsunuz
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.