Şimdi Ara

Kimler ile rekabet edeceğiz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
1.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hardwell.

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

kader durumu kesinlikle var

eğitimsiz , fakir bir aileye doğarsan iyi bir okula gitme ihtimalin zor

eğitimli , zengin ailede doğarsan ülkenin en iyi okullarına gidip sonra yurtdışı yüksek lisans yapıp yıllık 200 bin dolar kazanırsın.

• Yazılım öğrenerek rekabet edebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Grkwnxs

Yazılım öğrenerek rekabet edebilirsin

Hocam bu çocuklar yazılım da biliyor.  

• quote:

Orijinalden alıntı: benimkucukbebegim

Hocam bu çocuklar yazılım da biliyor.  

Alıntıları Göster

Spor da yapıyorlar mı  

• quote:

Orijinalden alıntı: Grkwnxs

Spor da yapıyorlar mı  

Alıntıları Göster

Ondan emin değilim. Ama hayatlarında yapacakları her şey A-Z planlanmış durumda. Anne karnında dinleyeceği müzik bile belli.

• quote:

Orijinalden alıntı: meola147of

intihar için tek geriye kalan şey %100 hayattan bağı kesme kaldı onu bir gün yaparsam ne veda metni bırakırım ne bir şey direk giderim

kendini öldürdüğün zaman asıl kafaya takılacak meselenin bu olmadığını anlayacaksın ama iş işten geçmiş olacak bunuda unutma.

• Peki sana bir soru?

Kendimizi geliştirmeye çalışmazsak sap gibi yaşayalım mı?

Kendini geliştirmek sana olanaklardan yararlanma imkanı verir ama başarıya ulaşman için etrafta ki durumun farkında olman ve ona göre hamle yapman lazım.

Şimdi atıyorum X coin diye bir şey çıktı milyarderin birisi twitterda ki bio'suna X coin yazdı ve coin birden değerlendi, 1 hafta sonra bu adam X coin hakkında olumsuz yorumlar yapmaya başlayınca coin'in değeri düşüyor. Burada sen şartları değerlendirmezsen kendini geliştirmenin pek bir faydası olmaz.

Bir insanın kendini geliştirmesi başkalarını zengin etmez kişiyi bilgi açısından zenginleştirir. Ha tabii şu var eğitim tüccarlarının eline düşerseniz (içi boş dil kursları, udemyde içi boş bilgi veren ama clickbait olan eğitim programları vs) bu sebepten dolayı ben başarıya ulaşamadım diyebilirsiniz.

Bir insan sıfırdan milyarder olmuşsa 2 seçenek vardır, ya çok şanslıydı ve durumu iyi değerlendirdi yada ciddi anlamda kirli pis işlere bulaşmıştır.

Ancak ABD'de gözümüze gözümüze sokulan milyoner ve milyarderlerin %80'i kendisi sıfırdan zengin olmamış kişiler. Ya babası anası bir yerde devlet görevlisi üst düzey yada bürokrat, aristokrat bir aileden geliyordur.

Bunların çoğu zaten bilerek parlatılan dergilerde ve sağda solda demeçler verilerek insanların ABD'ye taşınması için insanlar derken kalifiyeli insanların ABD'ye taşınması için kısaca beyin göçü ile insanların kendi vatanlarından ABD'ye zorla oraya taşınmaları için veya dolaylı yollarla oranın cennet olduğu imajını vermekteler.

Ancak dediğim gibi kendi kendine sıfırdan zengin olan insanlarda vardır bunlar ciddi anlamda emek ve ter dökmüş insanlardır kendilerini ciddi anlamda geliştirmiş insanlardır bu konuda onların hakkını yememek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E9F644F03

Peki sana bir soru?

Kendimizi geliştirmeye çalışmazsak sap gibi yaşayalım mı?

Kendini geliştirmek sana olanaklardan yararlanma imkanı verir ama başarıya ulaşman için etrafta ki durumun farkında olman ve ona göre hamle yapman lazım.

Şimdi atıyorum X coin diye bir şey çıktı milyarderin birisi twitterda ki bio'suna X coin yazdı ve coin birden değerlendi, 1 hafta sonra bu adam X coin hakkında olumsuz yorumlar yapmaya başlayınca coin'in değeri düşüyor. Burada sen şartları değerlendirmezsen kendini geliştirmenin pek bir faydası olmaz.

Bir insanın kendini geliştirmesi başkalarını zengin etmez kişiyi bilgi açısından zenginleştirir. Ha tabii şu var eğitim tüccarlarının eline düşerseniz (içi boş dil kursları, udemyde içi boş bilgi veren ama clickbait olan eğitim programları vs) bu sebepten dolayı ben başarıya ulaşamadım diyebilirsiniz.

Bir insan sıfırdan milyarder olmuşsa 2 seçenek vardır, ya çok şanslıydı ve durumu iyi değerlendirdi yada ciddi anlamda kirli pis işlere bulaşmıştır.

Ancak ABD'de gözümüze gözümüze sokulan milyoner ve milyarderlerin %80'i kendisi sıfırdan zengin olmamış kişiler. Ya babası anası bir yerde devlet görevlisi üst düzey yada bürokrat, aristokrat bir aileden geliyordur.

Bunların çoğu zaten bilerek parlatılan dergilerde ve sağda solda demeçler verilerek insanların ABD'ye taşınması için insanlar derken kalifiyeli insanların ABD'ye taşınması için kısaca beyin göçü ile insanların kendi vatanlarından ABD'ye zorla oraya taşınmaları için veya dolaylı yollarla oranın cennet olduğu imajını vermekteler.

Ancak dediğim gibi kendi kendine sıfırdan zengin olan insanlarda vardır bunlar ciddi anlamda emek ve ter dökmüş insanlardır kendilerini ciddi anlamda geliştirmiş insanlardır bu konuda onların hakkını yememek lazım.

Hocam ilkokul ana, baba, akrabalar ile nasıl bir fırsat bulabilirsin ki? Köyde 50 tane tavuk alıp yumurta satarsın anca. Sen gelecek yazılımda, genetikte, sanatta dediğin an "Oku evladım, oku memur ol" zihniyeti yüzüne çarpacak.

Edit: Tek yol güzel bir üniversite okurken, güzel bir network yapmak. Ama bunu yapan kişi sayısı çok çok çok az. Genelde üniversiteye gittiğinde seninle aynı sınıftan insanlar ile beraber olacaksın. Geçen YÖK istatistiklerine bakarken (Top 10 okullar) Anadolu lisesinden 1-2 tane öğrenci gördüm. Geri kalan hepsi özel fen lisesi ve fen lisesi.  

Şu an burayı okuyorsan ve birbirimiz ile tartışabiliyorsak bunun sebebi aşağı yukarı aynı sınıftan olmamız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benimkucukbebegim -- 24 Haziran 2021; 20:29:4 >

• benimkucukbebegim kullanıcısına yanıt

Yazılım teknikeriyim mühendislik için uğraşıyorum o dediğinizi yaşıyorum. Ben devlet memuru olmam. Neden olayım ki? Neden olayım yani? Mantıklı bir yanı yok. Kendimi geliştiremeyeceğim hep aynı yerde sayacağım. Tek +'sı sigortan var garanti iş olarak görüyor insanlar.

Ancak devlet memuru olunca zaten çoğu açıdan kısıtlanıyorsun. Özel sektör her zaman daha iyi. Ailem ne derse desin umurumda bile değil.

• quote:

Yazılım teknikeriyim mühendislik için uğraşıyorum o dediğinizi yaşıyorum. Ben devlet memuru olmam. Neden olayım ki? Neden olayım yani? Mantıklı bir yanı yok. Kendimi geliştiremeyeceğim hep aynı yerde sayacağım. Tek +'sı sigortan var garanti iş olarak görüyor insanlar.

Ancak devlet memuru olunca zaten çoğu açıdan kısıtlanıyorsun. Özel sektör her zaman daha iyi. Ailem ne derse desin umurumda bile değil.

Kendini geliştirmek güzel bir şey ama yazılım mühendisi olarak sınıf yükselmiyorsun. Sınıf atlamak bambaşka bir olay, bu okulla veya eğitim ile olabilecek bir şey değil. Bu arada aynı mesleğin peşinden gidiyoruz.  

Edit: Yani özetle aşağı yukarı hepimiz köleyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benimkucukbebegim -- 24 Haziran 2021; 20:35:59 >

• benimkucukbebegim kullanıcısına yanıt

Mühendisliği sadece kafamda ki projeleri fiile dökmek için ekstra zaman için istiyorum. Mühendislik olduğunda teknikerlikte aldığım eğitimin üstüne bir şeyler daha inşa edebilirim bunu ilerletebilirim kafasındayım.

Ekstra olarak kafamda yazılım işlerine girişmek var yani bu sebepten dolayı parayada ihtiyacım olacağından orası benim için bir can simidi olacak. Bu planlarımı yapmadan askere gitmeyi pek istemiyorum kendimi geliştirmeden askere gitmek bir çok şeyi ertelemek ve geride bırakmak demek benim için. Kendimi yeterli düzeyde geliştirdikten sonra askerliğimi yapmaya giderim seve seve.

Askerliğin araya girme durumu maalesef akademik veya iş faktörünü etkiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E9F644F03 -- 25 Haziran 2021; 0:38:0 >
  • quote:

Mühendisliği sadece kafamda ki projeleri fiile dökmek için ekstra zaman için istiyorum. Mühendislik olduğunda teknikerlikte aldığım eğitimin üstüne bir şeyler daha inşa edebilirim bunu ilerletebilirim kafasındayım.

Ekstra olarak kafamda yazılım işlerine girişmek var yani bu sebepten dolayı parayada ihtiyacım olacağından orası benim için bir can simidi olacak. Bu planlarımı yapmadan askere gitmeyi pek istemiyorum kendimi geliştirmeden askere gitmek bir çok şeyi ertelemek ve geride bırakmak demek benim için. Kendimi yeterli düzeyde geliştirdikten sonra askerliğimi yapmaya giderim seve seve.

Askerliğin araya girme durumu maalesef akademik veya iş faktörünü etkiliyor.

Hayırlısı hocam, umarım güzel bir hayatımız olur. Bu kast sisteminden çıkmak çok zor, ama küçükte olsa umut var.

• Bu youtubedaki millete kendini geliştir tarzı tavsiyeler veren insanlara da gıcık oluyorum awk.

• Bisikletçi76 kullanıcısına yanıt

O kanalların youtube'da ki YKS-DGS için yok x koç yok bilmem ne koç gibi elemanlardan farkı yok.

Tek bildikleri yaparsın aslansın edersin vs.

Yahu herkesin şartları aynı değil? Herkesin durumu eşit değil sen kime göre neye göre gaz veriyorsun adama? Primcilik başka bir şey değil.

• "Kendini geliştirmelisin dostum! (aslında bu hiç s....de değil amacım kendimi sana satmak) bak ben kendisini geliştirmiş bir bireyim. Öv beni. Rüyalarına al beni. Özelim ben."

Hele haluk tatar diye bir adam var milleti azarlıyor resmen neden kendinizi geliştirmiyorsunuz kitap okuyun planlama yapın ülkeyi düzeltin diye.

E abicim ayda 1000 tane video yapacağına sen bir şey yap ülke için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bisikletçi76 -- 25 Haziran 2021; 1:0:49 >

Haluk tatar yine iyi ya kötü değil. Adam en azından insanlar kültürlensin bilgilensin diye uğraşıyorda ancak sıkıntı şu takipçi sayısı arttıkça politik konulara girip kendini gazlıyor bir gün başına iş alacak haberi yok  

• Faydalarına bir şey diyemem. Sadece kanaat önderi triplerine girmesine gıcık oluyorum.

Yüksek takipçi sendromuydu sanırım bu tanıma verilen ad.

İnsanlar belli bir güce veya kitleye hitap edince içlerinde ki öfke ve nefreti dışarıya vurabiliyorlar linçleme yapmaya çalışıyorlar kısaca.

• O güce sahip olduğum zaman onlardan farklı olduğumu herkes görecek ve bir devrim ateşini yakmış olacağım.

Kitlemi arkama alarak bir insana asla hakaret etmeyeceğim onu ezmeyeceğim. Bunu yapacaksam da bir değeri, anlamı olacak.

Egoist olma bisikletçi... yen şunu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bisikletçi76 -- 25 Haziran 2021; 1:56:59 >
  • Benim rekabet ettiğim kesim belli onların rekabet ettiği kesim belli. Siz eşit olduklarınızdan korkun kimse 10-0 başlamış maçta comeback beklemiyor zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.