Şimdi Ara

KİMLER GELDİ KİMLER GEÇTİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hala benim gibi sınavın etkisini atlatamamış, ha açıklandı ha açıklanacak tayfaya ve kendime söylemek istediğim birkaç şey var.

Şöyle bir geriye dönüp bakar mısınız? Gelecek için endişelenmeyi ve şuanı yaşamayı bir anlığına da olsa bırakın ve geçmişe bakın. Sınava girerken kurbanlık koyunlar gibiydik. Daha kitapçıklar açılmamış, sırandasın. Açıklamaları dinliyorsun.

Şimdi biraz daha geriye bak. Masadasın. Bir deneme ya da test üzerinde çalışıyorsun. O haline dışardan bakabiliyor musun? Onun verdiği emekleri unutma, sen bu seneyi boş geçirmedin. Sistemsel hatalardan, stresten, pandemiden, dikkat hatasından belki istediğin sonucu %100 alamayacaksın. Belki de çok şanslıydın ve alacaklardan biri olacaksın.

Şu ana dönelim. Artık lise bitti, mezuna kalmıştın belki mezun yılın bitti. Belki tekrar denemeyi düşünüyorsun belki bu işi bitirdin. Farketmez. Sen dünyada kıyamet koparken bile gelecekten kopmadın, hedeflerinden kopmadın gittin verdin o sınavı. Kopya çekmedin. Alnının akıyla kurtuldun bu işten.

derin bir nefes al ve sonuç sayfasını yenilemeyi bırak. insanlara takılmayı bırak. kendine takılmayı bırak. kendini sev çünkü seni her koşulda hakkıyla sevebilecek insan annen baban sevgilin değil sensin. seni kurtaracak olan da sensin.

Hakkımızda hayırlısı olsun. Umarım herkes istediği sonucu alır.

Başlığın altına trollerin üşüşmemesi dileğiyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Üniversite iş bulma yuvası değil eğer 4 sene sonra işsiz kalmamak istiyorsanız şimdiden sanayide bir ustanın yanına çırak olarak girmenizi tavsiye ederim. Yurtdışında iş imkanı da var dil öğrenirseniz.

Yolun başında olan insanlara yapılan bu işsizlik tehdidi gerçekten hoş değil. Ülkenin ne durumda olduğunu görmediğimi mi zannediyorsunuz? Kendime tıp kazanana kadar psikolojik şiddet uygulamam mı gerekiyor. Ancak öyle mi toplumsal saygı kazanırım. İş garantisi de var değil mi?

Gerçekten hoş değil.
  • Umarım 4 sene sonra mezun olduğunuzda iş bulabildiğiniz bir Türkiye'ye uyanırsınız. Allah yardımcınız olsun
  • Üniversite iş bulma yuvası değil eğer 4 sene sonra işsiz kalmamak istiyorsanız şimdiden sanayide bir ustanın yanına çırak olarak girmenizi tavsiye ederim. Yurtdışında iş imkanı da var dil öğrenirseniz.

Yolun başında olan insanlara yapılan bu işsizlik tehdidi gerçekten hoş değil. Ülkenin ne durumda olduğunu görmediğimi mi zannediyorsunuz? Kendime tıp kazanana kadar psikolojik şiddet uygulamam mı gerekiyor. Ancak öyle mi toplumsal saygı kazanırım. İş garantisi de var değil mi?

Gerçekten hoş değil.

• "Sen dünyada kıyamet koparken bile gelecekten kopmadın, hedeflerinden kopmadın gittin verdin o sınavı. Kopya çekmedin. Alnının akıyla kurtuldun bu işten." ben bunun çok önemli bir cümle olduğunu düşünüyorum güzel yazmışsın eline emeğine sağlık
  • Yazıyı ben de çok beğendim eline sağlık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fenoksietanol kullanıcısına yanıt
    Mezun olduğumuzda Türkiye'ye uyanacağımızı kim söyledi?

Başlık sahibine söylüyorum muhteşem bir yazı. Elinize sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi knitta -- 25 Temmuz 2020; 2:21:44 >
  • sanaemeklerimeyanarim kullanıcısına yanıt
    Ben tehdit etmek istememiştim yanlış anlaşıldıysam gerçekten özür dilerim. Sadece bu kadar emeğimizin boşa gitmemesi dileğinde bulunmuştum. Özür dilerim
  • Ben de sert çıktıysam özür dilerim hocam, doluyum gerçekten. Umarım bir şeyler düzelir. Emeklerimiz boşa gitmez

• Çok güzel bir başlık ve açıklamalar olmuş.
    Keşke kendimize değer vermeyi erken yaşlarda öğrenebilsek ,eğitim sistemi bunu yok ediyor.

• Hocam hepimizin içindekileri dökmüşsün mukemmel anlatmışsın

• "seni her koşulda hakkıyla sevebilecek insan annen baban sevgilin değil sensin. seni kurtaracak olan da sensin"
    Yıllarımın özeti, orta yaşlı bir adamım. Ve büyük ihtimalle bu yıl da olmayacak ama belki birdahakine olacak.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.