Şimdi Ara

Kim ne kadar maaş alıyor? (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
23
Favori
68.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ingilizce işletme mezunu yüksek lisansını isveçte yapmış arkadaşım 1500 lira alıyor.. yani ne yapın edin meslek okuyun mühendis mimar dişçi hemşire vb adınız olsun yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emmesen

Öğrenciyim 200 lira alıyorum kasımdan sonra 500 olacak

Stajyer misin hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Clochardd

quote:

Orijinalden alıntı: Emmesen

Öğrenciyim 200 lira alıyorum kasımdan sonra 500 olacak

Stajyer misin hocam?

Hayır krediler ocakta başlıyor yatmaya. 2 yıl sonra stajyer olucam sınıfta kalmazsam.
  • bursada cnc torna operatörüyüm..850 tl ile geçiniyoz..
    bursada para vermiyolar hiçbir sektörde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: charcharodon carcharias

2100 TL + mesai + 7/24 mazotu şirketten araç.

İzmir - Mühendis

Ne muhendisisiniz hocam nerdne mezunsunuz ve kaç yıllık çalışma deneyiminiz var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: naklan

quote:

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: suicide

öğretmenim, sezonda 3000 yıllık ortalamada 2750 civarı. ne kazandık peki şimdi?

Birde zam istiyorsunuz nasıl yetmiyor o kadar para?

haftanın 6 günü günlük ortalama 6 saat yırtınıyorum ben onu kazanmak için, emeğimin karşılığı bu değil.

Bende günde 13 saat elektriklerle iç içe kalıyorum yani bir hatada ölebilirim ve aylık 2bin gördüğümde tavaf ediyorum.Çok büyütüyorsun mesleğini.

Arkadaş haklı Turkiyede çogu kişi 11,12 saat arası calışıyor ve dediğin paraları ruyalarında bile goremiyorlar bencede büyütme mesleğini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Citizen'in Pengueni -- 30 Ekim 2012; 0:05:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgboy

quote:

Orijinalden alıntı: FaTaL_ErroR_44

quote:

Kidemli Binbasi, 3150 TL.

Az gibi yaw sanki

Bekarım. Evli olsam eş yardımı ve çocuk yardımı ile 160 daha fazla alırım. Tabur komutanı olsam mesela TB.K.lığı tazminatı da eklenir. Tam bilmiyorum ama 150 TL civarı birşey. Yani evli olsam, iki çocuğum olsa ve Tabur Komutanı olsam 3460 TL alırım. Ama şu anda net aldığım para bu. Herkeste TSK mensupları çok para alıyor gibi bir izlenim var ama Yarbaylığa kadar maaşlarımız hemen hemen aynı kalıyor. Az artıyor. Yarbaylıkta Ek Temsil Tazminatı almaya başlıyoruz. 600 lira farkediyor.

valla bende askerler çok alıyor dıye dusunuyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: b_sevki

quote:

quote:

quote:

Az gibi yaw sanki

Bekarım. Evli olsam eş yardımı ve çocuk yardımı ile 160 daha fazla alırım. Tabur komutanı olsam mesela TB.K.lığı tazminatı da eklenir. Tam bilmiyorum ama 150 TL civarı birşey. Yani evli olsam, iki çocuğum olsa ve Tabur Komutanı olsam 3460 TL alırım. Ama şu anda net aldığım para bu. Herkeste TSK mensupları çok para alıyor gibi bir izlenim var ama Yarbaylığa kadar maaşlarımız hemen hemen aynı kalıyor. Az artıyor. Yarbaylıkta Ek Temsil Tazminatı almaya başlıyoruz. 600 lira farkediyor.

Sizin karsiligi denk gelen emniyet mensubu ne kadar aliyor acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: 4540Merkez

quote:

Orijinalden alıntı: tizar

quote:

Orijinalden alıntı: 4540Merkez

Kim ne kadar maaş alıyor?

paravan şirket marifetiyle hayali ihracat ve sonunda naylon faturalardan kalan, Allah bereket versin.

istanbul beyoğlu 0026 dan bulurum seni akıll ol!

hayırlısı be gülüm :D oda hayali

kredili bankomatı niye sayıyosun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali25

quote:

Orijinalden alıntı: b_sevki

quote:

quote:

quote:

Az gibi yaw sanki

Sizin karsiligi denk gelen emniyet mensubu ne kadar aliyor acaba

Bilgim yok. Bir emniyet mensubu arkadaş yazabilir. (18 yıllık 1 nci derece ve sanırım amir olmalı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgboy -- 30 Ekim 2012; 7:09:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UnLimiteD.

Haziranda polis okulundan mezun oluyorum memur olarak. 2500 ile başlıcam büyük ihtimal

Hocam 2 yillik mi okudunuz , mesai saatleri nasil polisligin , birde zorunlu sark hizmeti devam mi hala ?

• Öğrenci

Babadan 700, Anneden 400 lira, toplam 1100

300 lira da sodexho
  • Arkas da 1.kaptanim 6700$ alıyorum. Ancak ev araba kredisi derken elde pek birşey kalmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Ithilien Rangers

Arkas da 1.kaptanim 6700$ alıyorum. Ancak ev araba kredisi derken elde pek birşey kalmıyor

Reyizime selamlar

• quote:

@suicide

yakın öğretmen olan akrabam var ve emekli olanı köy okullarında öğretmenlik yapıyor 700 800 liraya maaş alıyor ve bir sınıfta 50 kişi var.Adam Aldığı paraya şükrediyor ve emekli maaşıda 1500 civarı yani sen bunların toplamından bile fazla alıyorsun ve gelmiş 25 öğrenciyi idare edemiyorum diyorsan vay senin haline!Bizim zamanımızda her sınıfta 60 kişi vardı ama öğretmenler gayet iyi hazıyorlardı bizi nedense?

3bin alıpğ zam istemek nasıl bir mantıkdır kardeşim ya!Avrupadaki öğretmenler sizden bile az alıyorlar ve gelmiş kendini acındırıyorsun!Yuh olsun abiya!Bu ülkede işçiye önem vermeden size önem verilmesini istiyorsunuz yazıklar olsun!600 lira alıp amelelik yapan adamları hiç görmedin sanırsam?

Bak elektrikden bahsediyorum!Benim mesleğimi büyüttüğüm yok ama 4+1 sene hazırlık elektrik mühendisliği oku ve hayvan dersleri öğren gel ve git avrupaya staj yap sonra dön 1500 lira al diye ben hiç birzaman şikayet edemem çünkü bizim altımızda olan adamlar var!Sıra sıra bu işler

Avusturya'da ögretmen maasi derecesine gore 5500-7500 € ha diyeceksin hayat pahali . Bu maasla Avusturya'da tek kisi kral hayati,2 kisilik ailede elit tabaka hayati,3-4 kisilik ailede orta sinifin üst tarafi veya ust kesim hayati yasarsin.
    Biz de esin calismiyorsa 4 kisilik aileyle ögretmen maasiyla gecin hadi bakalim o zaman goreyim seni.

• quote:

Orijinalden alıntı: ELdarioN19

quote:

@suicide

yakın öğretmen olan akrabam var ve emekli olanı köy okullarında öğretmenlik yapıyor 700 800 liraya maaş alıyor ve bir sınıfta 50 kişi var.Adam Aldığı paraya şükrediyor ve emekli maaşıda 1500 civarı yani sen bunların toplamından bile fazla alıyorsun ve gelmiş 25 öğrenciyi idare edemiyorum diyorsan vay senin haline!Bizim zamanımızda her sınıfta 60 kişi vardı ama öğretmenler gayet iyi hazıyorlardı bizi nedense?

3bin alıpğ zam istemek nasıl bir mantıkdır kardeşim ya!Avrupadaki öğretmenler sizden bile az alıyorlar ve gelmiş kendini acındırıyorsun!Yuh olsun abiya!Bu ülkede işçiye önem vermeden size önem verilmesini istiyorsunuz yazıklar olsun!600 lira alıp amelelik yapan adamları hiç görmedin sanırsam?

Bak elektrikden bahsediyorum!Benim mesleğimi büyüttüğüm yok ama 4+1 sene hazırlık elektrik mühendisliği oku ve hayvan dersleri öğren gel ve git avrupaya staj yap sonra dön 1500 lira al diye ben hiç birzaman şikayet edemem çünkü bizim altımızda olan adamlar var!Sıra sıra bu işler

Avusturya'da ögretmen maasi derecesine gore 5500-7500 € ha diyeceksin hayat pahali . Bu maasla Avusturya'da tek kisi kral hayati,2 kisilik ailede elit tabaka hayati,3-4 kisilik ailede orta sinifin üst tarafi veya ust kesim hayati yasarsin.
    Biz de esin calismiyorsa 4 kisilik aileyle ögretmen maasiyla gecin hadi bakalim o zaman goreyim seni.

orada 70 milyon nüfus yok hatırlatırım.Toprak zenginliği ve büyüklüğü,yaşlılık ve meslek fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boeing737

quote:

Özel bi şirkette Bilgi İşlem Bölümünde çalışıyorum.İlk iş tecrübem olmasından ötürü maaş biraz düşük(Giriş 1500 +yol+yemek(yemek sınırsız:)) )
    Bi arkadaş yazmış üni ve bölüm yaz die.
    İst Fatih Üni Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum.
    Bilgisayar mühendislerinin önü çok açık ama kendinizi iyi yetiştirmeniz gerekiyor arkadaşlar.Kendinizi geliştirdikten sonra siz iş peşinde koşmazsınız onlar sizin peşinizden koşar burda çalış die
    Bu arada bi konuyada açıklık getirmek istiyorum kendimce ve etrafımdan gördüğüm kadarını baz alaraktan Bilg. müh. mezunu arkadaşlar giriş seviyesi maaşı min. 1500 gibidir bu meblaa biraz kişiye biraz da şansa göre farklılık gösterir.Kendimden örnek vermek istiyorum okuldan sıra arkdaşım 2500 ile başladı ben 1500 ile başladım ikimizde tecrübesiz ve aynı konumdaydık... şans faktörü kendini göstertmiş oldu...
    Mühendis arkadaşlara ayrıca bi tavsiyem var MUTLAKA VE MUTLAKA ingilizcenizi çok ii seviyeye getirin her kurum iyi derecede ingilizce istiyor.
    Son olarak fıstık gibi iş öneriyorum mühendis arkadaşlara(ÖZELLİKLE BİLG.,END ve MAK. bölümü mezunlar)...
    THY 2 yılda bir yetiştirmek üzere pilot alımı yapıyor mühendislik mezunu arkadaşlardan...
    Ben başvuru yaptım koşulların hepsini sağlıyorum bir tek ingilizce de patlıyorum bakalım sınava gircem eğer ingilizceyi halledebilirsek büyük ihtimal geriye kalan adımları geçerek(geçen arkadaşlarımdan biliyorum neler olduğunu) kısmet olursa pilot olabilme şansımız olacak...
    Herkese ii çalışmalar başarılar...

Ha işte beklediğim adamı buldum hiç uçakla ilgilenen yok burada . İngilizce IELS sınavına girip iyi bir derece yapmış seviyesinde olması lazım Upper yani, onun dışında diğer kriterler uyuyorsa olabilir ama THY hemen almaz tanıdığın falan vardır heralde, CV iyi olması lazım baya.. Ama mühendislik bitirmişsin geçersen floryada veya sabiha gökçen havalimanında eğitim olacak sonra direk 2. pilot olarak çıkartıyor zaten . Bu arada bilirsin pilotluk zor iş sadece uçuşla bitmiyor. Her ay veya bir kaç ayda bir sınava giriyorsun geçmen zorunlu yoksa riske giriyor pilotluğun, uçuş olmadığı zamanlarda simulasyonda falan çalışıyor tandığım pilotlar.Tabi bu zevk işi havacılığa benim tutkum var seninde varsa sorun olmaz bunlar iyi şanslar inşallah olursun..

Üstad zamanında karar verseydim pilotluğa şuan %99 girmiştim THY'ye amma velakin kararsızdım ve dile önem vermedik şimdi sıkıntı çekiyoruz.
    2 yıl önce mezun oldum ozaman olcam deseydim şuan pilotduk amma kısmet işte bakalım...
    İELTS den başka KPDS 'den de 75 gibi bi puan işine yarıyor bakalım bu ay ona gircem olursa olur olmazsa da sağlık olsun kötü bir mesleğim yok gayet iyi hayırlısı bakalım kısmetimizde ne varsa o olsun.Ama pilotluk da bambaşka birşey :)) mühendis olup da iyi derecede ingilizcesi olan arkadaşlara şiddetle pilotluğu öneririm...
    Saygılar...
  • quote:

orada 70 milyon nüfus yok hatırlatırım.Toprak zenginliği ve büyüklüğü,yaşlılık ve meslek fazla

konuşulanların nüfus ile alakası nedir acaba?
    bir insanın insanca yaşaması adına bir maaş alması ya da alamaması zam istemesi sizin neden zorunuza gidiyor acaba?

kıssa dan hisse derler ya şu cehennem kazanları ve Türklerin kazanında zebani olmayışı gerçekten nokta atışı.. böyle yoksunlukları olan insanlar içinde kazandan çıkmak ne mümkün..
  • 263,5 Lira

Edit: Stajyerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrheadbang0 -- 30 Ekim 2012; 15:33:47 >
  • abi bu nedir ya vasıfsız eleman girmesin buraya canına kıyar
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.