Şimdi Ara

kilometreci :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
13.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 ay önce..

yorum yok..........

kilometreci  :)

kilometreci  :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harlequinn -- 4 Ekim 2010; 11:39:25 >

• Hemen kötü manada değerlendirmek yanlış olur diye düşünüyorum belki tamirat işleri ile falan uğraşıyor olabilir veya yedek parçacı falandır. Dikkat çekmek için öyle bir isim kullanmış olabilir.
  • bunda şaşıracak ne var anlamadım?? kilometre göstergesi bozulunca kime gideceksiniz, lastikçiyemi??
    bu işi yapan kişilere sanayide kilometreci derler.tabelada anormal bir durum yok yanii....
  • Keşke sadece kilometre saatini tamir etseler,adamların asıl işi malum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoman

Keşke sadece kilometre saatini tamir etseler,adamların asıl işi malum...

aynen.......
  • insanlara ne guzel de adres tarif etmissiniz, bence sanayi sitesinin adini kaldirin
  • Adam kilometreciymiş onu anlatıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @Majesty -- 4 Ekim 2010; 1:26:16 >
  • Kul hakki yiyor bu adamlar haram olsun...

200.000 lik araci 100'e indirip disinden tirnagindan artiran birisine kakalayan insanla ortak olup.....
    alayina f.u....
  • Yahu adam belki km si düşürülmüş araçları anlayabilen bi ustadır.
  • Hemen yıne dırek ıdam etmıssınız adamı. Bu dukkanı bılıyorum. Ve o dukkanda km dusurme ısı yapılmıyor. Km ve gosterge tamırı onarımı parca satısı yapılan bır dukkan burası.
  • Km sayacı bozulunca arıza yapınca ya elektirikçiye gidilir yada parçası sıfırlanır...Bu kişilerde kendilerini elektirikçi diye tabir ederler...bir kişi kendini km'ci diye özel olarak vurguluyorsa km saati üzerinden yaptığı tek iş km ile oynamaktır
  • adamın günahını almayayım ...forumda istatik yapsak,km saati bozulup tamir ettiren çok az kişi vardır.km saati en zor arızalanan parçalardan.yani işi sırf km saati olan o dükyanın giderini,kirasını çıkartıp kalanıyla eve ekmek alması çok zor.
  • ya km düşürenler aleyhine destan yazıyordum, vazgeçtim
    özet yazayım dedim, bu seferde ikilemde kaldım
    araçların ojjinal KM sini düşüren usta mı suçludur? yoksa, km düşürülmesini talep eden müşteri mi? çıkmaza girdim?
    belkide her iki bilşemiyorum ama, her kim sorumlu ise kul hakkı alıyor onu bilirim.
  • 100.000 km takıntısından kurtulmadığımız sürece bu gibi işler devam edecek.
  • Kartal sanayiinde benimde dikkatimi çekmişti
    herhelda düşük km araçları ufak bir meblağla km yaptırıp arttırmıyorlardır:)
  • KM mağduru 30-40 kişi bulup ziyaret etmek gerek
  • Sıfırlamamaya başlayan, takılı kalan, ibresi titreyen, kablosu bozulan, hızı yanlış gösteren, sadece temizliğe ihtiyacı olan mekanik göstergeler de var. Bu Istanbul'da öğrendiğim ikinci kilometreci oldu. Kartal sanayi sitesi ağır vasıtaların, iş makinalarıının da bakım gördüğü bir sitedir. Kalabalık bir şehirde böyle ihtisas işiyle uğraşan bir iki dükkan olabilir. Km düşürme ahlakî bir konu bence, "kilometreci" olmaya lüzum yok. Ahlaksız olduktan sonra ben de düşürebilirim. Eminim inernette nasıl yapıldığı da anlatılıyordur.

Muayenenin ertesi günü santart dışı ampulleri taktıkları için elektrikçiler, ayarları değiştiren karbüratörcüler, aksesuvar taktıkları için eksozcular, kaskoyu istismar ettikleri için kaportacılar... herkes potansiyel suçlu. Bu mantığı devam ettirirsek belki çalıştığınız alanda siz de potansiyel suçlusunuzdur. Öğrenciye kasten zayıf verip panikleyen velileri arkadışına gönderen öğretmenler, gereksiz ameliyat yapan doktorlar, sigorta sistemini istismar ettikleri için primlerimizin artmasına neden olan eczacılar yok mu?

Herkes öncelikle potansiyel suçluysa o zaman gerçek bir toplum değiliz. Eğer durum buysa hepimiz suçluyuz.

• Öyle olmamış. Altına "İtinayla kilometre düşürülür" diye bir ibare eklemesi lazımdı.
  • Bence de km takıntısından kurtulamamız lazım.Amerikada 2. el araba almaya kalktıgınızda 70 000 mile dediğiniz zaaman araba sıfır diye kabul ediliyor.O da 100 000 km den daha fazla.160000 km alıyorsunuz 2. sahibi oluyorsunuz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurgenli

Bence de km takıntısından kurtulamamız lazım.Amerikada 2. el araba almaya kalktıgınızda 70 000 mile dediğiniz zaaman araba sıfır diye kabul ediliyor.O da 100 000 km den daha fazla.160000 km alıyorsunuz 2. sahibi oluyorsunuz :)

keşke bizde ordaki gibi uzun ömürlü büyük hacim motorlara binseydik eminimki kimse 100bin takıntısı yapmazdı.ortalama otomobillerde 1.4-1.6 litre hacmi kullanılan bu ülkede birde bukadar dolandırıcı çıktıktan sonra 100bin takıntısını normal karşılamak lazım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.