Şimdi Ara

Kilo Vermek İsteyenler Toplanalım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
4
Favori
1.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Çok uzun zamandır kiloluyum ve artık canıma tak etti. 175 boyum ve 100 kilom vardı ve artık kendimi rahatsız hissediyordum sağlık sorunlarım bile ortaya çıkmaya başladı. 3 aralıkta yeter dedim ve koşu bandına günde iki kere 45 er dakka çıkmaya başladım. Yürüyüş bandında koşmuyorum sadece yürüyorum günde iki kere yemeklerden bir saat sonra ve sonuç 20 gğnde 7 kilo. Diyetisyene veya spor salonuna gitmiyorum yürüyüş bandım evimde var. Benim gibi kilo vermek isteyenler burda toplanıp birbirimizi gaza getirebiliriz. Ve verdiğimiz kiloları haftalık veya aylık yazarsak ciddi anlamda hırslanacağımızı düşğnüyorum. Şu an ki en dikkat ettiğim konu herşeyden ye ama az az ve sık sık ye :)))))

EDİT:
    Avagadro 10.01.2016 da 82.4
    28.01.2016 da 77

N8birbaslangic 01.12.2015 de 100.8
    28.01.2016 da 86.4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n8birbaslangic -- 28 Ocak 2016; 13:17:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 27 yaş e 85.7 yim ideal kilom 75 10 kilo fazlam var ya
  • Bende 25 yaşındayım ve hemen yarın başla derim spora insan ilk hafta çok zorlanıyo onuncu gğnden sonra daha bi alışıyosun ve benim nerdeyse yirmi gğn olucak artık zorluk çekmiyorum ideal kilom 70 ve şu an 93 üm 23 kiloyu mayısa kadar vermeyi planlıyorum ve burdan yazıcam gün gün

• Gündüz saat 12 gibi bir zeytinyağına yumurta bir kutu peynir dört beş zeytin yedim ardından bir saat sonra 50 dk koşu bandında hızlı tempo yürüyüş ondan sonra bol bol su içtim saat üç gibi bir adet trabzon hurması yedim şimdi birazdan dört adet köfte yanına biraz püre ve pilav yiyip ardından tekrar spor ve bu günü kapayacağız inşallah :))))

• 26 yas 183boy 103kg takip

• Bugünkü spordan sonraki kilomuz

• Arkadaşlar bugün kahvaltıda bir yumurta bir kutu peynir altı yedi adet siyah zeytin bir bardak süt ve bir kaşık dünden kalan pirinç pilavı yedim ardından 45 dakika yine hızlı tempo yürüdüm ve duşumu alıp kilomu ölçtüm 92.6 çıktı. Emeğimin karşılığını görmekten çok mutlu ve gururluyum açıkcası. 2 aralık gecesi tartıya çıktığımda 100.8 i gösteriyordu tartı ve hergece moralim bozuluyodu sağlık sorunlarım artmıştı. Neyse arkadaşlar birazdan tek şekerli çayımı içicem ve 17:30 gibi akşam yrmeğimi yiyecem ama ne yiyeceğime daha karar vermedim akşam yedikten sonra yazarım kendinize iyi bakın

• Son 4-5 ayda 97 kilodan 79 a inmiş ve yağ oranını %10'a indirmiş biri olarak sana birkaç önerim olacak.

Öncelikle saat 12 de kahvaltı yaptığını yazmışsın, ama bu çok yanlış. Her gün en az 7 saat uyuyup, 7-9.30 arası bir saatte uyanıp güzel bir kahvaltı yapmalısın. Kahvaltıda yediklerin oldukça iyi, yazmadığın gibi ekmeği de ağzına bile sürmüyorsan bu da çok iyi, lakin dünden kalan pilavı, özellikle pirinç pilavını ağzına bir daha almamanı öneririm. Kendini doymamış hissediyorsan 1 yerine 2 yumurta ye.

1 şekerli çay içiyorum demişsin. Şekerin azı bile zararlı sana, zorunda olmadıkça (birinin doğum günü olur, pasta kesilir vesaire) şekerli hiçbir şey ağzına almaman lazım. Bir an önce şekersiz çay/kahve içmeye alış. Meyve bile çok sınırlı, günde 1 porsiyon tüketilmeli. Az kalori alıyorum diye düşünebilirsin, ama maksat kilo vermek değil yağ vermek ve şeker yağ depolanmasına neden olur.

Yazıda görmedim ama sakın dışarıdan alınma hiçbir içeceği içme. (ayran, soda vesaire saymıyorum) Light içecekler bile çok zararlı ve yağ vermene engel olur, yağ yerine kas ve

Muhtemelen daha masraflı olur ama pirinç pilavı yeme o köftenin yanında. Doymuyor musun? Köfteyi 4 ten 6 ya çıkar, yanında domates, biber, salatalık doğra, biraz da yoğurt ye tamamdır, öyle bir doyarsın ki saatlerce acıkmazsın.

Öğünlerin arasında zaman olsun. Ağzına atacağın bir hurma bile bir öğündür ve hem acıkmayı hızlandırır, hem de yağ yakımını durdurur.

Abartılı kalori açığı bırakma, özellikle de mükemmel beslenmiyorsan. Çok fazla kişi gördüm bu sorundan muzdarip, kendim de yıllar önce lisedeyken yaşamıştım benzer bir sorun, bilinçsiz kilo verdiğin takdirde sonuçlar beklediğin kadar güzel olmayabilir. Evet bilirim öyle her tartıya çıktığında kilonun azalmış olduğunu görmenin verdiği hazzı, lakin bunun sonuçlarını da düşünmek lazım. O hızlıca verilen kiloların en az %25'i kas oluyor. Verdiğin her gram kası sonradan vücut çalışarak geri almaya çalışacağını unutma. Hatta ve hatta, yeterince kas yanmışsa göbeğinde, basenlerde, kalçanda vesaire içinde yağ kalmasa bile sarkma, yumuşaklık gibi sorunlar olacaktır. Önerim kilonu yavaş yavaş ver ve bir dumbbell seti al kendine spora gidemiyorsan. Haftada 3 gün yapsan bile çok fark edecektir uzun süreçte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

Son 4-5 ayda 97 kilodan 79 a inmiş ve yağ oranını %10'a indirmiş biri olarak sana birkaç önerim olacak.

Öncelikle saat 12 de kahvaltı yaptığını yazmışsın, ama bu çok yanlış. Her gün en az 7 saat uyuyup, 7-9.30 arası bir saatte uyanıp güzel bir kahvaltı yapmalısın. Kahvaltıda yediklerin oldukça iyi, yazmadığın gibi ekmeği de ağzına bile sürmüyorsan bu da çok iyi, lakin dünden kalan pilavı, özellikle pirinç pilavını ağzına bir daha almamanı öneririm. Kendini doymamış hissediyorsan 1 yerine 2 yumurta ye.

1 şekerli çay içiyorum demişsin. Şekerin azı bile zararlı sana, zorunda olmadıkça (birinin doğum günü olur, pasta kesilir vesaire) şekerli hiçbir şey ağzına almaman lazım. Bir an önce şekersiz çay/kahve içmeye alış. Meyve bile çok sınırlı, günde 1 porsiyon tüketilmeli. Az kalori alıyorum diye düşünebilirsin, ama maksat kilo vermek değil yağ vermek ve şeker yağ depolanmasına neden olur.

Yazıda görmedim ama sakın dışarıdan alınma hiçbir içeceği içme. (ayran, soda vesaire saymıyorum) Light içecekler bile çok zararlı ve yağ vermene engel olur, yağ yerine kas ve

Muhtemelen daha masraflı olur ama pirinç pilavı yeme o köftenin yanında. Doymuyor musun? Köfteyi 4 ten 6 ya çıkar, yanında domates, biber, salatalık doğra, biraz da yoğurt ye tamamdır, öyle bir doyarsın ki saatlerce acıkmazsın.

Öğünlerin arasında zaman olsun. Ağzına atacağın bir hurma bile bir öğündür ve hem acıkmayı hızlandırır, hem de yağ yakımını durdurur.

Abartılı kalori açığı bırakma, özellikle de mükemmel beslenmiyorsan. Çok fazla kişi gördüm bu sorundan muzdarip, kendim de yıllar önce lisedeyken yaşamıştım benzer bir sorun, bilinçsiz kilo verdiğin takdirde sonuçlar beklediğin kadar güzel olmayabilir. Evet bilirim öyle her tartıya çıktığında kilonun azalmış olduğunu görmenin verdiği hazzı, lakin bunun sonuçlarını da düşünmek lazım. O hızlıca verilen kiloların en az %25'i kas oluyor. Verdiğin her gram kası sonradan vücut çalışarak geri almaya çalışacağını unutma. Hatta ve hatta, yeterince kas yanmışsa göbeğinde, basenlerde, kalçanda vesaire içinde yağ kalmasa bile sarkma, yumuşaklık gibi sorunlar olacaktır. Önerim kilonu yavaş yavaş ver ve bir dumbbell seti al kendine spora gidemiyorsan. Haftada 3 gün yapsan bile çok fark edecektir uzun süreçte.

Çok teşekkür ederim tavsiyelerin için dediklerini dikkate alıcam evet pilavı zaten mümkün olduğunca yememeye çalışıyorum yesem bile bi kaşığı geçmiyo. Çay için şekeri bırakmaya çalışıcam çünkü dediğin gibi yağ oşarak bana geri dönüyo... Akşam yemeğinde yine tavuk ve iki kaşık pilav yedim yanına ayran içtim şimdi spora çıkıyorum 50 dakika hızlı tempo yürüyüş kendinize iyi bakın

• koşu bandının markası ne acaba öğrenebilirmiyim? bende almak istiyorum ama fazla bütçe ayıramam 1000 liralık olanlardan filan alabilirim onlar içinde çok sağlam değil deniyor.birde bakım olayı var bunların o aklımı kurcalıyor onun yerine spin bike alsam diyorumhttp://www.kliksa.com/urun/fox-fitness-gala-spin-bike-dikey-kondisyon-bisikleti/902688215 daha öncede bakmıştım bu marka değildi tabi 1000 liranın üzerindeydi o yüzden almam diyordum ama bu cihaz 589 liraya düşmüş acaba bundan alsammı diyorum.boyum 170 kilom 93. sürekli ağırlık çalışırım belli aralıklarla tabi bazen spor salonuna gidiyorum bazen evde çalışıyorum yani öyle kötü bir görüntüm yok ama bel bölgesi göbek filan yağlı tabiki bu kadar kilo olunca :D daha önce eliptik bisikletim vardı evde ama öyle 1 saat ara vermeden yapılacak birşey değil inanılmaz yoruyor insanı.koşu bandı çok daha kolay bıraksan 5 saat yürür koşarım bilgisayar önünde film izlerken ama yazdığım gibi bakım olayı aklımı kurcalıyor 2 gün sonra bozulur yok servis yok bakım masraf çıkarırmı diye tereddüt ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semamca_07

koşu bandının markası ne acaba öğrenebilirmiyim? bende almak istiyorum ama fazla bütçe ayıramam 1000 liralık olanlardan filan alabilirim onlar içinde çok sağlam değil deniyor.birde bakım olayı var bunların o aklımı kurcalıyor onun yerine spin bike alsam diyorumhttp://www.kliksa.com/urun/fox-fitness-gala-spin-bike-dikey-kondisyon-bisikleti/902688215 daha öncede bakmıştım bu marka değildi tabi 1000 liranın üzerindeydi o yüzden almam diyordum ama bu cihaz 589 liraya düşmüş acaba bundan alsammı diyorum.boyum 170 kilom 93. sürekli ağırlık çalışırım belli aralıklarla tabi bazen spor salonuna gidiyorum bazen evde çalışıyorum yani öyle kötü bir görüntüm yok ama bel bölgesi göbek filan yağlı tabiki bu kadar kilo olunca :D daha önce eliptik bisikletim vardı evde ama öyle 1 saat ara vermeden yapılacak birşey değil inanılmaz yoruyor insanı.koşu bandı çok daha kolay bıraksan 5 saat yürür koşarım bilgisayar önünde film izlerken ama yazdığım gibi bakım olayı aklımı kurcalıyor 2 gün sonra bozulur yok servis yok bakım masraf çıkarırmı diye tereddüt ediyorum.

Valla dostum öncelikle şu an seninle aynı sayılırız bende 175 boy kilo 92 gibi şu an görünüm olarak çok geniş duruyorum öyle ciddi bi göbeğim vb yok. Bizim evde bisiklette var ama daha bi kere binmedim bana biraz saçma geliyo kilo bermek için kesinlikle koşu bandını öneririm. Bizimkisini annemler indirimden beş altı yıl önce almışlardı carrefourdan sanırım markası dunlop. Valla bakım dersen altı yılda kimse bi kere bakım yapmadı ve çatır çatır çalışıyo cihaz :D. İlk defa bu kadar uzun süre biniyorum bugün 21. Gün :D 8kiloya yakın gitti . Akşam yemeğinde levrek ızgara yedim yanına salata yedim ve su içtim yaklaşık 45 dk önce. 19:00 gibide tekrar 50 dk hızlı tempo yürüyüş yapıcam

• quote:

koşu bandının markası ne acaba öğrenebilirmiyim? bende almak istiyorum ama fazla bütçe ayıramam 1000 liralık olanlardan filan alabilirim onlar içinde çok sağlam değil deniyor.birde bakım olayı var bunların o aklımı kurcalıyor onun yerine spin bike alsam diyorumhttp://www.kliksa.com/urun/fox-fitness-gala-spin-bike-dikey-kondisyon-bisikleti/902688215 daha öncede bakmıştım bu marka değildi tabi 1000 liranın üzerindeydi o yüzden almam diyordum ama bu cihaz 589 liraya düşmüş acaba bundan alsammı diyorum.boyum 170 kilom 93. sürekli ağırlık çalışırım belli aralıklarla tabi bazen spor salonuna gidiyorum bazen evde çalışıyorum yani öyle kötü bir görüntüm yok ama bel bölgesi göbek filan yağlı tabiki bu kadar kilo olunca :D daha önce eliptik bisikletim vardı evde ama öyle 1 saat ara vermeden yapılacak birşey değil inanılmaz yoruyor insanı.koşu bandı çok daha kolay bıraksan 5 saat yürür koşarım bilgisayar önünde film izlerken ama yazdığım gibi bakım olayı aklımı kurcalıyor 2 gün sonra bozulur yok servis yok bakım masraf çıkarırmı diye tereddüt ediyorum.

Valla dostum öncelikle şu an seninle aynı sayılırız bende 175 boy kilo 92 gibi şu an görünüm olarak çok geniş duruyorum öyle ciddi bi göbeğim vb yok. Bizim evde bisiklette var ama daha bi kere binmedim bana biraz saçma geliyo kilo bermek için kesinlikle koşu bandını öneririm. Bizimkisini annemler indirimden beş altı yıl önce almışlardı carrefourdan sanırım markası dunlop. Valla bakım dersen altı yılda kimse bi kere bakım yapmadı ve çatır çatır çalışıyo cihaz :D. İlk defa bu kadar uzun süre biniyorum bugün 21. Gün :D 8kiloya yakın gitti . Akşam yemeğinde levrek ızgara yedim yanına salata yedim ve su içtim yaklaşık 45 dk önce. 19:00 gibide tekrar 50 dk hızlı tempo yürüyüş yapıcam

• n8birbaslangic N kullanıcısına yanıt
    ne bileyim onun yağı var vs o yağı sıkmazsan dönmezmiş sonra motor arızası vs birde ses olayı var ben genelde geç vakit kullanabilirim gece yarısında filan o zaman komşular rahatsız olurmu olmazmı onuda düşünmem gerek kıl insanlar biraz papaz olmak istemiyorum :)
  • quote:

ne bileyim onun yağı var vs o yağı sıkmazsan dönmezmiş sonra motor arızası vs birde ses olayı var ben genelde geç vakit kullanabilirim gece yarısında filan o zaman komşular rahatsız olurmu olmazmı onuda düşünmem gerek kıl insanlar biraz papaz olmak istemiyorum :)

Valla ben 5.0 speed de hızlı tempo yürüdüğüm için hiç ses çıkmıyor alttaki komşu daha hiçbişey demedi :D dediğim gibi bizimkisi 6 yıldır bakımsız gidiyo birazdan resmini çeker atarım

• Ğstündeki tozlar bile duruyor valla :D

• Üstündeki tozlar bile duruyor sıfır bakım yapıldı bu cihaza 6 yılda
     Kilo Vermek İsteyenler Toplanalım Kilo Vermek İsteyenler Toplanalım

• quote:

Orijinalden alıntı: n8birbaslangic

quote:

Valla ben 5.0 speed de hızlı tempo yürüdüğüm için hiç ses çıkmıyor alttaki komşu daha hiçbişey demedi :D dediğim gibi bizimkisi 6 yıldır bakımsız gidiyo birazdan resmini çeker atarım

bende alırsam bir kenara atmam uzun süre kullanırım ve hergün kullanırım ama ucuz olanları çabuk bozuluyor diye okudum o kadar para verip bozulacaksa bisiklet almak daha mantıklı.
  • quote:

quote:

quote:

bende alırsam bir kenara atmam uzun süre kullanırım ve hergün kullanırım ama ucuz olanları çabuk bozuluyor diye okudum o kadar para verip bozulacaksa bisiklet almak daha mantıklı.

Valla yanlış hatılamıyosam biz bunu baya ucuza almıştık her yazana inanmamak lazım

• Arkadaşlar ben yukarıda yazdığım sisteme devam ediyorum ve bugün spordan sonraki kilomuzu resimde görebilirsiniz :))) akşam yemeği dört köfte yanına bir kaşık pilav ve bir kaşık püre yiyeceğim artı ayran içeceğim üstüne spora devam... Spor süremi sabah akşam iki kere 50 dakikadan 55 dakikaya çıkarttım. Sanırım ocak ayı boyunca 55 dakika olarak devam edecek

• quote:

Arkadaşlar ben yukarıda yazdığım sisteme devam ediyorum ve bugün spordan sonraki kilomuzu resimde görebilirsiniz :))) akşam yemeği dört köfte yanına bir kaşık pilav ve bir kaşık püre yiyeceğim artı ayran içeceğim üstüne spora devam... Spor süremi sabah akşam iki kere 50 dakikadan 55 dakikaya çıkarttım. Sanırım ocak ayı boyunca 55 dakika olarak devam edecek

4 köfte çok az hocam gözünüzü seveyim kastan vericeksiniz.

150 gram et yemelisiniz yada tavuk yada balık bilemem. Proteini az almayın.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.