Şimdi Ara

Kilo vermek isteyenler içeriye => (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
59
Favori
10.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: __BadblooD__

quote:

Orijinalden alıntı: Hells Bells

Ben de gecen sene Ekim ayında 107 kiloydum, şu an 85 kiloyum, hala göbek var ama bir türlü erimedi , kaburgaların sayiliyo resmen ama .BOY 1.87

Bende 100 kiloyum boy 1.96 falan arada 102 falan oluyor iniyor kafasına göre benimde belde falan birikme var sen nasıl verdin hocam

Bölgesel yağlanmayı bölgesel çalışarak eritebilirsin yanlar için gerekli hareketler var ama göbek için mekik falan çekmek pek yararlı değil hatta kas dahi yapabilir.Yağ eritmek için en iyisi cardio dediğimiz koşu bisiklet falan.

• Konuyu acan arkadasin eline saglik faydali konu. Bende hamur isine deginicem , benim arkadas var cok kiloluydu ve spor yapmiyordu , hamur isini biraktirdim ve biraz olsun spor yardimiyla incecik oldu. Ozellikle limonlu su ve yesil caylarida deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krone -- 3 Ağustos 2012; 5:59:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Ben de gecen sene Ekim ayında 107 kiloydum, şu an 85 kiloyum, hala göbek var ama bir türlü erimedi , kaburgaların sayiliyo resmen ama .BOY 1.87

Bende 100 kiloyum boy 1.96 falan arada 102 falan oluyor iniyor kafasına göre benimde belde falan birikme var sen nasıl verdin hocam

Yediğim herseyin kalorisini öğrendim ona göre yedim hocam, günde 1200 kalori limiti koydum kendime ve her gün 1 saat tempolu yürüyüş yaptım,bu sekilde 2 haftada 4 kilo falan verdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Yediğim herseyin kalorisini öğrendim ona göre yedim hocam, günde 1200 kalori limiti koydum kendime ve her gün 1 saat tempolu yürüyüş yaptım,bu sekilde 2 haftada 4 kilo falan verdim

Öğün sayısı nasıldı peki 5 öğün tarzı falan mı yoksa normal 3 öğün müydü

@fungsclub peki bende ufaktan bir göbek var çok ufak sayılmaz bodybuilding tarzı birşey yapıp kasa çevirme olayı falan mümkün müdür

• quote:

quote:

quote:

Ben o kadar programlı hayatta olamam hocam ya tabi bu azim meselesi.

• Bende 3 gündür diyetteyim. Mayısta bir 8 kilo vermiştim. Şimdi kalan 8'i de verip kilo verme olayını halletmiş olacağım. Bende günlük 1300-1500 kalori alıp günde 1 saat spor yapıyorum. (45 dakika yürüyüş 15 dakika hafif koşu) Kilo vermenin en kesin ve kolay yolu kalori hesabıdır. Endüstriyel gıdaları ve diğer karbonhidratları artı şekeri kesip proteinle ve sebzeyle besleneceksiniz ve bunları bir kalori hesabı içinde yapacaksınız başka da bir yolu yok. Kolay kestirme filan olmaz. Aksisi termodinamik yasalarına aykırıdır zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flodd

Bende 3 gündür diyetteyim. Mayısta bir 8 kilo vermiştim. Şimdi kalan 8'i de verip kilo verme olayını halletmiş olacağım. Bende günlük 1300-1500 kalori alıp günde 1 saat spor yapıyorum. (45 dakika yürüyüş 15 dakika hafif koşu) Kilo vermenin en kesin ve kolay yolu kalori hesabıdır. Endüstriyel gıdaları ve diğer karbonhidratları artı şekeri kesip proteinle ve sebzeyle besleneceksiniz ve bunları bir kalori hesabı içinde yapacaksınız başka da bir yolu yok. Kolay kestirme filan olmaz. Aksisi termodinamik yasalarına aykırıdır zaten.

Hocam valla helal olsun ben bu ayarlamaları yapamıyorum yav.Akşam sofraya oturunca aklıma tek gelen "Ekmek yemek yok" diğerlerine yardırıyorum o yüzden ayda en fazla 3-4 kilo verebiliyorum.15dk cardio geri kalanı dumbell şeklinde burda yazdığım programı uyguluyorum.

• @fungsclub

Daha önce denemediğin için sana zor geliyor olabilir ancak denersen ve dikkatini dağıtmazsan yapılabileceğini kendin de görürsün. Tek gereken özellik sabır. Başka bir şeye ihtiyaç yok. Herkes yapabilir. Çok başarısız denemen olabilir (benim oldu) ancak her defasında yeniden dene. Ayarı bulacaksın yavaş yavaş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cirrus- -- 3 Ağustos 2012; 12:32:08 >
  • quote:

@fungsclub

Daha önce denemediğin için sana zor geliyor olabilir ancak denersen ve dikkatini dağıtmazsan yapılabileceğini kendin de görürsün. Tek gereken özellik sabır. Başka bir şeye ihtiyaç yok. Herkes yapabilir. Çok başarısız denemen olabilir (benim oldu) ancak her defasında yeniden dene. Ayarı bulacaksın yavaş yavaş...

Hocam tamam da ben bu konuda çok istekli değilim yani çok fazla detaya girmek istemiyorum zaten ramazan dışında vücut geliştirmeyle uğraştığım için ramazanı hem biraz kilo vermek için hemde dinlenmek için ayırdım.Fazla kilo verme ihtiyacım yok ancak şöyle bi 3-4 kilo daha versem kaslar daha güzel görünür diye düşünüyorum.
  • Hocam yazıyı kaynak vererek blogda paylaştım unutmadan yazı içine gizli link eklemişsiniz
    SONRADAN DİKKATİMİ ÇEKTİ :)
  • @fungsclub

İsteğim yok derken eğer halinden memnunsan o zaman kilo vermene zaten gerek yok, zaten yapılabilecek bir şey de yok ama memnun değilsen ve kilo verme işinin olabilirliği konusunda şüphenden ötürü isteksizsen eğer, motivasyonu artırmak için tek yapman gereken az düşünüp çok uygulama yapmaktır. Benim tüm söyleyeceklerim hemen hemen bu.
  • 1995 yıllarında, 18 yaşlarımda 25 kilo veren biri olarak şunları söyleyebilirim

Öncelikle karar aldım kilolarımı verecem dedim. Çünkü çabuk yoruluyorum ve görüntü olarakta kendimi beğenmiyordum. Tabi o zamanlar hiç kilo vermemiş biri olarak kilo vermenin imkansız olduğunu düşünür ve çıkmazlara girerdim. İlk başlarda çok vazgeçtiğim oldu. Çünkü kilolarınla o kadar bütünleşmişsindir ki hayal gibi gelir insana kilo vermek. Bunu ne için söyledim, şu anda kilolu ve umutsuz olan arkadaşlar var. Emin olun 1-2 kilo gittiği zaman kendinize o kadar bir güven gelir ki " aha lan veriyom!" dersiniz ve verdikçe veresiniz gelir ( kilo yani :D )

Lise bitmişti arkadaşlar ve sınav sonuçlarını beklerken o yaz tatili içinde 15 kilo verdim. 90 kilodan 75 lere düştüm, dolayısıyla yeni kıyafetler aldım, kendime güvenim daha çok arttı. Sırf bunun için bile kilo verilebilir. Sonrasında devam ettim ve 10 kilo daha verdim. Yani yaklaşık 6 ay içinde 25 kilo verdim. Şimdi bunu nasıl yaptın sorusuna gelince özet olarak anlatayım:

Öncelikle arkadaşlar ben diyetisyene gitmemiştim. O zaman şimdiki gibi diyetisyen yaygın değildi ve ben de bilmiyordum. Aslında şunu söylemek istiyorum; kişi vücudunu en iyi kendi tanır. Yediğini içtiğini ve bu yeme içmeyle, ne kadar kilo alabildiğini zaman içinde farkedebilir. Diyetisyen de önemli olabilir ama öncelik kendinsin, vücudunu en iyi tanıyan sensindir. Aslında herkesin bildiği şeyleri yazacağım ama yinede nasıl verdiğimi merak edenler için yazıyorum.

1) Açık havada (koşu bandı veya spor salonu değil) tempolu olarak 15-20 dk. koşun, hızlı, depar şeklinde koşup kalbinizi yormayın. Yavaş koşun. Ya da koşamıyorsanız dizlerde problem varsa çok hızlı yürüyün. Ben sabah 6 da kalkıp koşuyordum ve akşam 7-8 arası basketbol oynuyordum. Spor u sevdiğimden kilo vermeme yardımcı oldu.

2) Bakkal amcayla irtibatınızı kesin. Çikolata, dondurma,cips vs. tamamen kesin. Ne zaman kilo verdiğinizi görürseniz sabredin o zaman kendinizi ödüllendirmek için haftada 1 defalığına mahsus bunlardan yiyebilirsiniz.

3) Sık ve az ye. Temel amaç mideyi küçültmek, yukardaki bahsedilen gibi sofradan doayarak kalkmıyacaksınız aksine biraz aç kalkacaksınız. Yarım ekmek mi yiyorsunuz bunu çeyreğe düşüreceksiniz. Mide kcüldüğü zaman yediklerinizde azalır. Sık yemeniz ise kan şekerinizi düzenler.

4) Çok su için, mesela yemekten hemen önce 1 bardak su için o bir bardak su size çok yedirmiyecek. Ayrıca yağların vücutta atılabilmesi için terlemek lazım bunun içinde su içmek gerekir.

5) 3 beyaz derler ya, bu doğrudur. Uzak durun. İlk başlarda çayınıza 3 şeker atıyorsanız 2 ye sonra 1''e düşürün. Vücuttaki fazla şeker yağ olarak depolanır. Tuz ise vücutta ödem yapar, suyu ter ile dışarı atmakta zorlanırsınız ve kilo vermek daha zorlaşır. Zaten un için bir şey demiyorum, olabildiğince beyaz ekmekten uzak durun. Sindirim sisteminiz için kepek veya esmer ekmek diye nitelendirilen ekmeklerden tüketmeye bakın.

6) Akşam en geç 7 den sonra yemek yemeyin. Bu saatten sonra yediğiniz yemek size kilo yapar. Mideniz kazınabilir ilk başlarda bu normaldir. Eğer dayanılmayacak gibiyse kepekli bisküvü alın 1-2 tane ondan atın. Sonra su için bu midenizi birazcık kendine getirecektir.

Şimdilik söyleyeceklerim bunlardan ibaret, umarım unuttuğum bir şey yoktur. Aklıma gelen başka bir şey olursa eklerim. Son olarak kilo vermeyi düşünen arkadaşlara şunu söylemek istiyorum. Gözünüzde büyütmeyin arkadaşlar, inanın yeter ve birazcık sabır edin. Ben ki sabırsız biri olarak verdiysem herkes verebilir. İsteyin ve vazgeçip yiyeceğiniz zaman kilo vermiş haliniz aklınıza gelsin yemezsiniz. 1-2 kilo verdikten sonra sizde göreceksiniz ki basit ve verilebilir. Devamını da getirirsiniz.
    Umarım yazım sizin için etkili olur.

• Mesaj bulunsun.Yaşıma göre çok kiloluydum ve baya bir kilo verdim bu sene içerisinde.Ama hâla yeterli olmadığını düşünüyorum o yüzden bakarım bi ara

Bu arada Dumbell ile programımı burdan bakıyorum :

Evde dumbell ile çalışma programı İçin Tıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amyfm -- 3 Ağustos 2012; 14:33:57 >
  • quote:

@fungsclub

İsteğim yok derken eğer halinden memnunsan o zaman kilo vermene zaten gerek yok, zaten yapılabilecek bir şey de yok ama memnun değilsen ve kilo verme işinin olabilirliği konusunda şüphenden ötürü isteksizsen eğer, motivasyonu artırmak için tek yapman gereken az düşünüp çok uygulama yapmaktır. Benim tüm söyleyeceklerim hemen hemen bu.

Hocam benim kilo problemim şuan da yok ondan isteğim yok dedim yanlış anlaşılmasın zaten vücut geliştirme yapıyorum Ramazanda salondaki kaydımı dondurdum çünkü 1 ay boyunca hiç gidemeyeceğim hazır gitmiyorken de sarkma vs. yapmasın diye de evde çalışıyorum ben zamanında kilo verdiğim tekniği paylaşmak istemiştim burda arkadaşlara yardımcı olsun diye,

+ olarak konuya yazılan bu başarı hikayeleri gerçekten de insanı mutlu ediyor.Yani şişman olmak insanı sosyal olarak kısıtlıyor.Arkadaşlarınla gezeceğin yerde üstüne sanki fil oturmuş gibi yorgunluk yapıyor üşengeçlik yapıyor.Alışverişe giderken her türlü sıkıntıyla karşılaşıyorsunuz bir kıyafeti beğeniyorsunuz ama ya bedenini bulamıyorsunuz ya da üstünüzde kötü duruyor.Sağlık açısından yarattığı sıkıntılara değinmedim bile ama en basitinden 2-3 kat çıktıktan sonra nefes nefes kalıyorsunuz ve bu da zaten yeterli bir sebep.Diğerlerinden daha fazla terliyor daha çabuk yoruluyorsunuz.En ufak bir laf dalaşında size yöneltilecek ilk kelime "şişko" oluyor ve bu sıkıntılara daha fazla katlanmak istemiyorsunuz.Olay sizde bitiyor her kendinize çeki düzen verin ve hayatınızı en iyi şekilde yaşayın.

@kartal_97 hocam başarı hikayeni burda paylaştığın için teşekkürler çok yararlı
    @Lugi@ hocam ben oraya da üyeyim gerçektende çok işe sitedeki dökümanlar.
    @nextmaster hocam yazıyı kendim yazdım da görmedim valla link falan nerde?

• Yerimi ayırdım.
  • Up yapıyorum daha fazla şişmana ulaşsın.
  • Çok teşekkür ederim hocam
  • @kartal_07 hocamin basarisini ekledim konuya.
  • up
  • up yapayım da kilo sorunu olanlara yardımcı olayım

zira ben 103 kilodan 80 kiloya düşmüş biri olarak,kilo vermenin hiçde zor olmadığını söylemek istiyorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.