Şimdi Ara

Kilo alıp hacim yaparken aynı zamanda karın bölgesi yağları erimiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
2
Favori
20.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fitness' ı yaklaşık 1 senedir aksak aksak yapıyorum, yani 12 ay boyunca 6 ay devam ettim 1 ay bıraktım, 3 ay gidip 2 hafta bıraktım gibi gibi. İlk 6 aylık programım berbattı. Şu son 4 aydır güzel bir programla devam ediyorum. 4 aylık bu programımda yalnızca Optimum Whey protein kullandım (yararını göremesem de), vücut ölçülerim şu şekilde.

Kol : 35cm
    Omuz : 110
    Göğüs : 104
    Bel : 85 (yağları eritemiyorum
    Bacak : 52
    Kalf : 38cm

Kilo : 74,5
    Boy : 1,77

Şuan tek sorunum belimde, gereksiz kalın ve yağlı. Sıktığımda 4 tane karın kası ancak görünüyor, alt karın bölgem asıl yağlı olan. Oturduğum zaman göbek olduğu bariz belli ve otururken kas falan yok orada.

Ölçülerim şuan bunlar ve çok yemek yiyip çok ağır girmeye çalışıyorum. 2 ayda 6 kilo aldım, 68' den 74' e çıktım. Şuan ne yapmam gerektiğini düşünüyorum.

Kardiyo mu yapsam yoksa ağırlıklı programıma devam mı etsem? Mekik ile olacak iş değil gibi duruyor. Ama çevremdeki bazı kişiler "aylardır gidiyorsun hiçbirşeyin yok" dediğinde deli oluyorum. Ki geçen seneye göre görünümümde bariz fark var, şuan tek istediğim biraz daha şişmek ve ardından yağları vücuttan atmak. Ama bunun yolunu bilmiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nahege270 -- 20 Haziran 2013; 0:10:49 >

• O alt karındaki baklavaları çıkarmak gerçekten çok zor, çok sabır istiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit_tecimer

O alt karındaki baklavaları çıkarmak gerçekten çok zor, çok sabır istiyor

Asıl yağlanma orda zaten, yağların altında kasların da adonisin de olduğunu hissediyorum ama onları götüremiyorum. Kardiyo mu yapsam mekikle mi uğraşsam bilemedim çok canımı sıkıyorlar..

Kardiyo 'da kasları yakmaktan da kokuyorum..
  • hacim yaparken bir yandan da yağ yakmak zor işi, bir dönem hacim yapın bir dönem definasyon yapın bence. bende senin gibiyim oturunca göbek ayakta dümdüz karın açınca sıkınca üstteki ikisi belli. Ben belli bir süre hacim girip sonra yakmayı planlıyorum kardio programları ile.
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aratorn Oglu Aragorn -- 5 Mayıs 2020; 22:54:29 >
  • quote:

Bak bende 4 tane baklava normal duruş ile az çok belli oluyor, adonislerde yerinde fakat o alt karındaki 2 baklava bir türlü çıkmıyor, alt karın ağırlıklı çalışıyorum ama bana mısın demiyor.Alt karın ağırlıklı çalış bence mekikleri arttırmayı dene
     Kilo alıp hacim yaparken aynı zamanda karın bölgesi yağları erimiyor

Hocam yine durumun gayet iyi. Benim böyle değil, bildiğin göbek var öyle anlatayım madem. Sende yağ yok hiç olmazsa ama bende gayet var hiç böyle değil karın bölgesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlfredBorden

hacim yaparken bir yandan da yağ yakmak zor işi, bir dönem hacim yapın bir dönem definasyon yapın bence. bende senin gibiyim oturunca göbek ayakta dümdüz karın açınca sıkınca üstteki ikisi belli. Ben belli bir süre hacim girip sonra yakmayı planlıyorum kardio programları ile.

Ben de böyle mi yapsam diye düşünüyordum bir de bilenlere danışayım dedim. Hâlâ çok kararsızım, mekikleri bırakmayacağım ama kardiyo ne zaman yapsam bilmiyorum. Sürekli kilo alıyorum git gide
  • Kardiyoda kasları yakmazsın hiç korkma, göbek varsa kardiyo ve mekik ile halledersin, birde beslenmene dikkat edersen hiç sorun olmaz

• quote:

Kardiyoda kasları yakmazsın hiç korkma, göbek varsa kardiyo ve mekik ile halledersin, birde beslenmene dikkat edersen hiç sorun olmaz

İşte hem kilo alırken hem de kardiyodan kaçınıyorum biraz da, ikisi olmayacakmış gibi düşünüyorum sanki. 6 kilo aldım ve ölçülerimde belirli artış var ama göbeği yakmak için şimdi diyet+kardiyo yapmam gerek değil mi?
  • Benim yağ yakımı gibi bir sorunum olmamasına rağmen mekiklere başlamadan önce ısınmak için her zaman 20 dakika kardiyo yaparım, son zamanlara doğru 7-8 dakikaya düşürdüm pek gerek kalmadığı için, ama kardiyo yapmalısın kas kaybına uğramazsın, eğer olsaydı ben bir deri bir kemik kalırdım

• quote:

Benim yağ yakımı gibi bir sorunum olmamasına rağmen mekiklere başlamadan önce ısınmak için her zaman 20 dakika kardiyo yaparım, son zamanlara doğru 7-8 dakikaya düşürdüm pek gerek kalmadığı için, ama kardiyo yapmalısın kas kaybına uğramazsın, eğer olsaydı ben bir deri bir kemik kalırdım

O şekilde 10-20dk bir kardiyo' yu ısınma amaçlı hepimiz yapıyoruzdur sonuçta Benim bahsettiğim 40-60 dakikalık bir kardiyo çalışması yağ ve kalori yakımı adına..
  • Genetik olabilir 4 pack Bkz: arnold
    Ayni sekde ilk 4u kolay cikar zaten en alttakini cikarmak saglam bir cut donemi istiyor bildigim kadari ile yani saglam diyet yoksa saglam baklavada yok.

• 6. Yi cikarmak kolay ben 8 lerle ugrasiyorum ecto olmanin tek faydasi sanirim

• yıl 2013 olmuş hâlâ mekikle alt karın eritmeye çalışan var
  • Omuz 110 göğüs nasıl 104 cm oluyor arkadaşım karemisin

• @yigit_tecimer

ectomusunuz acaba merak ettim ?
  • Test yapmadım ama mezo özelliklerini taşıyorum

• quote:

Test yapmadım ama mezo özelliklerini taşıyorum

şu yağlanmayan mezolardan mı
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aratorn Oglu Aragorn -- 5 Mayıs 2020; 22:54:49 >
  • Hocam bu vücudu nasıl bir çalışmayla yaptınız,yani karın bölgenizde yağ varken ki zamandan bu zamana kadar ki süreçte definisyon ve hacim süreçlerini kaçar defa uyguladınız?Yoksa hep hacime yönelik çalışıp bir yandan da kardio mu çalıştınız?Bir de supplement kullandız mı çünkü öyle duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grunge_blues -- 21 Eylül 2013; 12:59:31 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.