Şimdi Ara

KİLLZONE SHADOW FALL (PS4 ANA KONU) DEDİCATED SERVER (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.421
Cevap
21
Favori
82.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kotaku siteside nesil farkına dikkat çekmiş.

http://kotaku.com/5986146/these-city-skylines-prove-just-how-far-video-game-graphics-have-come

KİLLZONE SHADOW FALL (PS4 ANA KONU)  DEDİCATED SERVER

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: melkor23

quote:

Orijinalden alıntı: jamez

killzone 2 videosu cgi da olsa çok daha fazla konuşulmuştu.

abartmaya gerek yok nesil farkı falan yok ortada. çok temiz grafikli bir oyun yapmışlar. geri kalan özelliklerde oha diyecek bir şey yok.

Dalga geçiyorsunuz herhalde?

Adamlar 8GB hafızayı bulunca gezegen çizmişler? Nerede gördünüz bu uzak mesefeyi? Böylesine kaliteli dof, bokeh nerede var? Dandik bir versiyonunu BF3'de gördük sadece! En önemlisi gösterdikleri her oyunda global illumination var yahu, bunlar DX11 özellikleri olmasına rağmen PC oyunlarında bile göremiyoruz. Patlama sahnesinde sonic boom vardı, patlama dalgası her yeri un ufak etti. Ama eminim bunu da görmüşsünüzdür bu nesilde! Hayani boyuttaki cgi seviyesindeki kaplamalar, penumbra gölgeler, gerçek zamanlı yansımalar say say bitmez. Bunların hiç birini şuan ki konsollarda göremezsiniz, göremedikte zaten; kaldı ki PC oyunlarında bile yok. O yüzden haklısınız buna oha denmez, bu iki nesil arasındaki farkı anlatacak bir kelime yok şuanda.

Söylediklerine sonuna kadar katılıyorum ve çoğumuzun canlı olarak şahit olduğu birşeyi eklemek istiyorum; BSC'nin o geceki canlı yayınında Ender Yıldız başta olmak üzere Killzone'nun CGI olduğunu sandılar.

Kısaca şunu söyleyeyim; göz var nizam var başlangıç olarak muhteşem grafikler. Uncharted ile Uncharted 3 arasındaki grafik uçurumunu hatırlayın, ne demek istediğimi anlayacaksınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Darthblast

Toplanmış ergenler yine konuya.Daha alpha versiyonunda olan yeni nesil için çıkacak bir oyunu crysis 3 ile karşılaştırıyorlar.

Ergen?
  • 1.1GB'lık trailer'ı tv ye attım bakalım konsol görüntüsüyle olayın boyutu ne diye cidden diyorum şu oyunu bu şekilde oynarken kalp krizi geçirir adam.Bizim tvnin yanındaki konsollara baktım birde tvde oynayan görüntüye resmen üvey evlat oldular bir anda.

• god of war4 ne zaman çıkacak? benim tahminimjavascript:void(AddText('')) 2016

• Aga bu nedir ya müthiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tinúviel

1.1GB'lık trailer'ı tv ye attım bakalım konsol görüntüsüyle olayın boyutu ne diye cidden diyorum şu oyunu bu şekilde oynarken kalp krizi geçirir adam.Bizim tvnin yanındaki konsollara baktım birde tvde oynayan görüntüye resmen üvey evlat oldular bir anda.

Grafiklere laf edenler 360p'lik bir canlı yayına bakarak konusuyorlar. Bu adil olmuyor tabii... En doğrusunu siz yapmışsınız, grafik lie ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

• quote:

1.1GB'lık trailer'ı tv ye attım bakalım konsol görüntüsüyle olayın boyutu ne diye cidden diyorum şu oyunu bu şekilde oynarken kalp krizi geçirir adam.Bizim tvnin yanındaki konsollara baktım birde tvde oynayan görüntüye resmen üvey evlat oldular bir anda.

Bide Gameplay olaydı kırpılmamış versiyonundan.O zaman daha fena olurdu işte.
  • Yazıldı mı bilmiyorum ama oyun 30 fpsde çalışıyormuş. Çıkışta da 1080p/30fps şeklinde olacakmış. Tabi bu oyunlar hiç 60 fps olmayacak anlamına gelmiyor (bence) ama çıkış oyunlarından birinin hele ilk parti Sony oyununun 60 fps olmasını beklerdim.

Kaynak: NeoGAF
  • quote:

Orijinalden alıntı: yüzbaşı price

quote:

Bide Gameplay olaydı kırpılmamış versiyonundan.O zaman daha fena olurdu işte.

ps4teki goruntuden sonra ps3e dokunasım gelmiyor ;( ama daha the last of us ve gta5 var ps3te oynanması gerekn

• Patlama anını yansıtan SS de zemindeki asfalt yerinden kalkıyor . Partüküller, toz efekleri, şarabnel parcaları havalarda uçuşuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiPAHi_ -- 23 Şubat 2013; 8:36:11 >
  • quote:

ŞAHESER...yani ayrıntılar öyle netki hakketten bu saatten sonra oyun alıp oynamakta zor şimdiki konsollarda...dibinin dibini çizmiş adamlar..hala inanamıyor bu nasıl modelleme kardeşim

en uctaki bina modellemelere dikkat edin özellıkle muhteşem oglu muhtesem yavv

• 60 FPS olmasının hicbir anlamı yok.

• GÖRÜNTÜLER İNANILMAZ BU NESİL FARKI YOK DİYENLERE GELSİN
  • DİKKAT!
    Oyun içindeki yansımalar, ışık efektleri mütiş buyrun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiPAHi_ -- 23 Şubat 2013; 10:06:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiPAHi_

DİKKAT!
    Oyun içindeki yansımalar, ışık efektleri mütiş buyrun :)

bu fotografları gördüm ve ağzımdan çıkan tek söz LO oldu harika grafikler süper bir nesil

• Stabil 30 fps insan gözü için yeterlidir. 30 fps denilince burun kıvırılması, çoğu oyunun 30 fps de stabil kalmamasıyla alakalı yani 20-30 fps arası değişiyorsa göz buna ne oluyor der. KZ tabiki ince düşünülüp stabil 30 fps için ayarlanır, aksi de ps4 için kabul edilemez zaten. Şuradan 10 kişi seçip, oyunların stabil 30fps ve 60 fps versiyonlarını göstersek eminim 5 i 60 fps nin hangisi olduğunu anlayamaz. 3 ü de atıp tutmuş olur :)

Edit: Ne kadar çok fps, o kadar az grafik, fizik, harita ve yapay zeka demektir. KZ saniyede 1 kare veren fotomod gibi bir özellik koysa, çoğu kişi oyunun fotomodundan bir kare alıp masaüstü duvar kağıdı yapar. O kareyi görenler ve oyunu bilmeyenler gerçek sanırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musamk -- 23 Şubat 2013; 11:29:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: musamk

Stabil 30 fps insan gözü için yeterlidir. 30 fps denilince burun kıvırılması, çoğu oyunun 30 fps de stabil kalmamasıyla alakalı yani 20-30 fps arası değişiyorsa göz buna ne oluyor der. KZ tabiki ince düşünülüp stabil 30 fps için ayarlanır, aksi de ps4 için kabul edilemez zaten. Şuradan 10 kişi seçip, oyunların stabil 30fps ve 60 fps versiyonlarını göstersek eminim 5 i 60 fps nin hangisi olduğunu anlayamaz. 3 ü de atıp tutmuş olur :)

Edit: Ne kadar çok fps, o kadar az grafik, fizik, harita ve yapay zeka demektir.

böyle bir şey yok. 60 fps 30 fps çok rahat anlaşlıyor. en basitinden metal gear rising ve bayonetta 'ya bakın. biri 30 fps'de biri 60 ama asıl olan hangi oyun olduğu

spor oyunları yarış dövüş bunlar 60 fps sabit çıkmalı ağır aksiyon oyunları gow killzone bf uncharted 30 çıksa sorun olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Opricnik

quote:

Orijinalden alıntı: musamk

Stabil 30 fps insan gözü için yeterlidir. 30 fps denilince burun kıvırılması, çoğu oyunun 30 fps de stabil kalmamasıyla alakalı yani 20-30 fps arası değişiyorsa göz buna ne oluyor der. KZ tabiki ince düşünülüp stabil 30 fps için ayarlanır, aksi de ps4 için kabul edilemez zaten. Şuradan 10 kişi seçip, oyunların stabil 30fps ve 60 fps versiyonlarını göstersek eminim 5 i 60 fps nin hangisi olduğunu anlayamaz. 3 ü de atıp tutmuş olur :)

Edit: Ne kadar çok fps, o kadar az grafik, fizik, harita ve yapay zeka demektir.

böyle bir şey yok. 60 fps 30 fps çok rahat anlaşlıyor. en basitinden metal gear rising ve bayonetta 'ya bakın. biri 30 fps'de biri 60 ama asıl olan hangi oyun olduğu

spor oyunları yarış dövüş bunlar 60 fps sabit çıkmalı ağır aksiyon oyunları gow killzone bf uncharted 30 çıksa sorun olmaz

Dediğin gibi olsun. Gerçeği andıran tablo gibi görüntüleri olan, gelişmiş fizik özellikleri barındıran 30 fps oyun mu tercih edersin ? 60 fps sulu boyadan hallice , temel fizik öğeleri barındıran 60 fps oyunu mu tercih edersin ?

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.