Şimdi Ara

Kill Bill ne biçim bi filmmiş ya!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
3.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Anlatılamaz, İzlenir, Yaşanır...
  • iyi olan ne biliyo musun?yönetmeni kendini kanıtlamış,oyuncular çok iyi oynamış ve çok fazla işlenen bi konu olan intikamı değişik bi şekilde ele almış.son olarakta filmin kamera açıları ve çekimleri muhteşem.Gerçi ikiyi beğenmedim fikrim de değişmez.
  • Yahu filme baksana 2 sayfa mesaj yazılmış demek ki iyi ondan.
  • 1- Konusu çok bilindik, sıradan bir konu. Bill 10 kişinin ölümüne sebep oluyor. Gelinimiz 3 yıl komadan sonra, Bill'den intikam almak için yola koyuluyor.

2- Oren Ishi hakkında verilen bilgiler,anime sahnesi v.s. Cesurca davranıp filmin icine 10 dakka kadar bir anime koyması.

3- Abartılmış,uzun kanlı sahneler,dialoglar

4- Film'in müzikleri,çekim açıları,detayları göstermesi (Kadının gözlerini göstermesi,intikam falan ) Film'in başında çalan BANG BANG ŞARKISI.
    Bill'in yürürken ayaklarını göstermesi,Gelinin yüzünü sildiği mendil'de BİLL Yazması,Oturken elini kılıçını tutarken göstermesi. VS.

5-Gelinin japon kılıcı kullanması. FELSEFE :) Ayrıca Oren Ishi'yle duello yaptıgı sahnede Latin bir şarkı çalması zaten beni bitiriyor.

6- Birinci film'de Bill'den hiç bahsedilmemesi, Düğün sahnesinin olmaması (MERAK UYANDIRMASI)

7- SARI KIRMIZI RENK UYUMLARI. KAVGA SAHNESINDE GIYDIGI SARI KIYAFET, FILMIN BASINDAKI PUSSY WAGON ARABA ve film başındaki kadını vurmadan önce kadın, küçük kızına kahvaltı hazırlamaya başlar. Çekmeceden Kaşık alır. Kaşığın rengi SARI-KIRMIZI'dır.

8- Filmi parça parça ayırması. PART1 PART 2 PART3

9- Siyah beyaz sahnelerin kullanılması. 80 kişiyi biçtiği sahnede sansür yerine o kullanılmış sanırım.
    Film'in başında Bill'in Gelini vurduğu yerde siyah beyaz. Japon yada Çin kültüründe Gri ton; kötü hafıza manasına gelir.
    filmle bi alakası yok ama belki böyle düşünülmüş olabilir.

10- Film'in afişiyle uyum içinde olması v.s

daha sayamayacağım bin ton şey.

Bunlar filmi kötü yapıyorsa Kill Bill Kötüdür. Bence değil
    Film'i dikkatli izlemenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyho -- 7 Şubat 2005, 16:27:29 >

• O giydiği sarı elbise bile Tarantino'nun ona saygısından dolayı Bruce Lee'ye yaptığı göndermedir. Ölüm Oyunu adlı filmi izlerseniz göreceksiniz bruce lee de aynısını giyiyor.
  • Alla alla beğenmedik işte illa güzel olduğuna inandıracaksınız uraşmayın saçma işte!

bu "filmi anlamak" vs diyenlere de hasta oluyorum!! basit bi film işte, siz anlamakta zorlandınız galiba
  • Yaw bi de CHE'yi koymuşsun imzana. Ayıp ayıp che'yi seven adam bu filmi sevmez mi?
  • Mystic sevmemiş olabilirsin saygı duyuyorum. Film'e basit deme bari ayıp yani.
  • bence muhteşem bişey olmuş kol bacak kopma sahneleri manyak ama 2 biraz vasat olmuş sonunu gayet iyi bağlamışlar genel olarak baktığımızda tam bir klasik olcak film

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sober122 -- 9 Şubat 2005, 10:46:19 >
  • evet her ne kadar 2 yi beğenmesem de sonu çok güzeldi.ne demişler yiğidi öldür hakkını ver
  • Kill Bill Volume 2 için ayrı bir topic açalım bence :=)

sober imzandaki uma ya bayıldım aynen alıyorum kızmazsın insallah :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flyho -- 7 Şubat 2005, 23:56:31 >
  • 2. sini izlemeden konuşma dienlere tekrar gülüyorum

izledim 1 den daha berbatmış yuh yani artık bişi demiyorum güzel diyenlere onlar başka film izlediler heralde
  • Yaw bırakın şu adamı yaa. Konuşsun kendi kendine
  • illa adama sevdireceksiniz helal olsun bu kadar azim, pes doğrusu. sizi tebrik ediyorum.
  • Zaten kült filmler böyledir seven çok sever, sevmeyen de hiç sevmez. Yoksa nerde kaldı kültlüğü? Herkes tek görüşte anlayıp sevebilseydi ya da sevmeyebilseydi klişe bir film olurdu

Ayrıca imzasına uma thurman'ı koyan sevgili üyelerimize üzülerek imza kurallarını hatırlatmak isterim. Lütfen 100x100 ve 20 kb'dan büyük resim koymayınız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mewluth

Zaten kült filmler böyledir seven çok sever, sevmeyen de hiç sevmez. Yoksa nerde kaldı kültlüğü? Herkes tek görüşte anlayıp sevebilseydi ya da sevmeyebilseydi klişe bir film olurdu

Ayrıca imzasına uma thurman'ı koyan sevgili üyelerimize üzülerek imza kurallarını hatırlatmak isterim. Lütfen 100x100 ve 20 kb'dan büyük resim koymayınız.

bu filmin kült olduğunu kim belirliyor?

• Abi begenen begenir begenmeyen begenmez.Sonuc alamayacagınız bir tartısma bu.Mythic sana kotu gelebilir ama bana guzel geliyor.Sana sacma gelen yonunu ben farklı sekilde yorumluyorum falan...Tıpkı senin hosuna gidecek bir filmi benim begenmemem gibi.
  • arkadaşım senin bu yaptığın yorumlarla filmi nerenle izlediğin belli oluyor.sende quentin tarantibo yu kill bill le farkeden bi insansın tarantino kill bill le anılmamalıdır pulp fiction la anılmalıdır bence.. senin filmin neresi güzel konusuna gelince oyuncular mükemmel oyunculuk sergiliyor,hikaye mükemmel,efektler süper,soundtrack aşmış, o senin dediğin bi kadının 1000 kişiyi kesmeside tarantinonun eski bruce lee filmlerine saygı duruşu göstermesidir bir çok filmlere gönderme yapmıştır tarantino bu filmde
    amerikan pastasını izlemeye devam et senin için iyi film onun türevi filmlerdir son olarak:

GOODNIGHT MOON

ohh be rahatladım kaç haftadır mesaj yazmıyım diye kasıyordum şuraya.!

bu arada neresi kült film demişsin senin kült film anlayışını tahmin edebiliyorum:
    amerikan pastası

filmden anlamayan insanlarla aynı havayı solumak midemi bulandırıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zed2005 -- 8 Şubat 2005, 14:39:16 >
  • evet kesinlikle kill bill çok kötü bir film.alexander the gay dururken ne haddimize bizim buna iyi demek!hollywood çok kaliteli süper filmler yapar.o kadar iyidir ki gözünüzü alamazsınız (!)
  • quote:

Orjinalden alıntı: flyho

Kill Bill Volume 2 için ayrı bir topic açalım bence :=)

sober imzandaki uma ya bayıldım aynen alıyorum kızmazsın insallah :)
    alabilirsin dostum zaten bende birisinden çalmıştım
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.