Şimdi Ara

Kilit & Güvenlik Kodunu Öğrenme ve Kırma Anlatımları by Reis-i Eagles™

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
5
Favori
346.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kilit & Güvenlik Kodunu Öğrenme ve Kırma Anlatımları by Reis-i Eagles™

Anlatımların hepsi çalışmaktadır. Anlatımları harfiyyen yerine getirirseniz hiç1 hata veya sorunla karşılaşmazsınız.
    --------------------

Kilit & Güvenlik Kodunu Öğrenme

Adım-1: Gerenkli Dosyalar
    1-) Nokia Ovi Suite
    2-) Nemesis Service Suite
    3-) Nokia Cable Driver (Özel Durumlarda)

Adım-2: Kurulum ve İşlemler
    1-) Eksik programları edinin. NSS ve PC Suite varsa kurmayın. Her 2 programıda kurarken sürenkli İleri deyin ve açılan diğer pencereleri kapatın.
    2-) Kabloları takın ve tüm işlemler boyunca aksi belirtilmedikçe çıkarmayın. Cihazı bilgisayara PC Suite ile bağlayın.

Büyük hali için üzerine tıklayınız.

3-) NSS'yi açın. Sağ-üstteki büyüteçe (Scan for new device) basın. Phone Info seçeneğine gelin. Daha sonra Scan deyip cihazı görmesin sağlayın. Power Mode bölümünden Local'ı seçin ve Change butonuna tıklayın.
    4-) Cihaz kendini Local Mode'a alır, ve ekranda Local Mode yazar. (Uzun süre -beyaz ekran üzerine mavi yazı ile- Nokia yazısında kaldıysa kabloyu çıkarıp yeniden takın. Bilgisayar 1-2 tane sürücü yükler ve otomatik olarak Local Mode'da bağlanırsınız.)
    5-) Local Mode'a geçişten emin olduktan sonra alttaki sekmelerden Permanent Memory'ye gelin ve Read deyin.
    6-) Okuma işlemi bittikten sonra ekranda beliren dizindeki IMEI numaranızın bulunduğu ve uzantısının .pm olduğu dosyayı Not Defteri, Wordpad veya Word ile açın.

7-) CTRL-F ile [308] satırını aratın. Resimdeki gibi kalın sütunları atlayın ve ardışık sayı dizilimi arayın;

3=03
    4=07
    5=35343332310000000000
    6=02
    7=00
    8=00

5. sırada bizim güvenlik & kilit kodumuz yer alıyor. İlk rakamdan (3'ten) başlayarak ve 1er 1er atlayarak çarpı koyun veya silin. Geri kalan rakamlar sizin güvenlik & kilit kodunuzdur. Yani benimki: 54321 imiş. (Değiştirdim çünkü.)

Zaten kodunuzu görünce hatırlarsınız.

Özel Durum: Otomatik tuş kilidi yapılan cihazlarda kilit kodu da konmuşsa PC Suite ile bağlanamayabilirsiniz haliyle ilk kuruşunuzsa kablo sürücüleri yüklenemeyecektir. Dolayısıyla da NSS cihazınızı görmeyebilir - ki zaten önemli olan burda NSS'nin görmesini sağlamak. Gerenkli Dosyalar bölümünden 3. maddeyi indirin, kurun. Problem muhtemelen hallolacaktır.

--------------------

Kilit & Güvenlik Kodunu Kırma

Bu yöntemde rehber-mesajlar-tercihler vs sıfırlanır. İlk yöntemi uygulamanız yararınıza olacaktır.

Adım-1: Gerenkli Dosyalar
    1-) Nokia Ovi Suite
    2-) Nemesis Service Suite
    3-) Nokia Cable Driver (Özel Durumlarda)

Adım-2: Kurulum ve İşlemler
    1-) Eksik programları edinin. NSS ve PC Suite varsa kurmayın. Her 2 programıda kurarken sürenkli İleri deyin ve açılan diğer pencereleri kapatın.
    2-) Kabloları takın ve tüm işlemler boyunca çıkarmayın. Cihazı bilgisayara PC Suite ile bağlayın ve cihazın yedeğini mutlaka alın. (Bilgiler silinecek.)

3-) NSS'yi açın. Sağ-üstteki büyüteçe (Scan for new device) basın. Tools seçeneğine gelin. Daha sonra aşağıdan Factory Settings sekmesine gelin.
    4-) Full Factory seçeneğini seçin ve Reset butonuna basın. İşlem bitince cihazınızı yeniden başlatın.
    Ben mantık gereği User Code'da denedim hata verdi yapmadı. İsteyen User Code'u denesin. Hata sonra cihaza 1şey olmuyor merak etmeyin.

Güvenlik & Kilit kodu artık 0'landı. Güvenlik kodu artık: 12345 Kilit kodunu tekrar kendiniz belirlersiniz.

Özel Durum: Otomatik tuş kilidi yapılan cihazlarda kilit kodu da konmuşsa PC Suite ile bağlanamayabilirsiniz haliyle ilk kuruşunuzsa kablo sürücüleri yüklenemeyecektir. Dolayısıyla da NSS cihazınızı görmeyebilir. Gerenkli Dosyalar bölümünden 3. maddeyi indirin, kurun. Problem muhtemelen hallolacaktır.

--------------------

Genellikle Eski Modellerde İşe Yarayan Yöntem

http://www.lur.nu/nokia_mastercode/security_code.php ya da http://nfader.z-host.ru/ adresine girin ve ilgili yere IMEI numaranızı yazın.
    IMEI numaranızı öğrenmek için bekleme konumunda *#06# yazın.

Aldığınız kod Güvenlik Kodunu açıyorsa ne ala...
    Ardarda 3 kez yanlış kod girerseniz cihaz 1saat için kendini bloke eder. Doğru girsenizde kabul etmez.

Çalışan Modeller: 2100, 3110, 3210, 3310, 3315, 3330, 3350, 3390, 3410, 3610, 5110(i), 5130, 5190, 5210, 5510, 6080, 6110, 6130, 6138, 6150, 6190, 6210, 6250, 7110, 8210, 8250, 8290, 8850, 8855, 8890, 9110(i), 9210(i), 9290, 3100(b), 3108, 3120, 3200(b), 3220, 3230, 3300, 3360, 3510(i), 3530, 3590, 3595, 3600, 3650, 3660, 5100, 5140(i), 6020, 6021, 6100, 6101, 6108, 6200, 6220, 6230(i), 6260, 6310(i), 6500, 6510, 6590, 6600, 6610(i), 6620, 6650, 6800, 6810, 6820, 6822, 7200, 7210, 7250(i), 7260, 7270, 7280, 7600, 7610, 7650, 7700, 7710, 8310, 8390, 8800, 8910(i), 9300(i), 9500, N-Gage (QD)

Çalışmayan Modeller: 1100(b), 1101, 1110, 1112(i), 1600, 2300, 2310, 2600, 2610, 2650, 2652, 6030(b), 6060, 6111, 3250, 5300, 5400, 5500, 6125, 6131, 6233, 6234, 6280, 6282, 6630, 6680, 6681, 6682, 7370, 7373, 7390, Tüm E-serileri, Tüm N-Serileri

Çalışmayan modeller arasında olsa da cihazınız siz her ihtimale karşı deneyin. Çalışan & çalışmayan bilgilerini dışarıdan aldım. Doğruluğu konusunda hiç1 fikrim yok.

2004-2009 Reis-i Eagles™ - Her hakkı gizli saklıdır. İzinsiz çalıp-çırpmak ayıptır, günahtır. Lütfen izinsiz kopyalamayınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reis-i Eagles -- 29 Temmuz 2010; 17:18:41 >

• Bir de ben birşey söyleyeyim. güvenlik koduyla kilitlenen tuşlar için. benm tel modeli 1200 güvenlik kodu girmeden de tuşkilidini açabiliyorum tuş aç yazan yerin altındaki tuşa basılı tutun şimdi * a basın gelcek o arada tuş aç butonunu bırakıp yıldıza basın(ama hızlı olmalısınız) böylece güvenli kodunu girmeden tuş kilidini açabilirsiniz
    1100 da da denenmiştir oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoomsDay! -- 7 Ağustos 2008; 0:12:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoomsDay!

Bir de ben birşey söyleyeyim. güvenlik koduyla kilitlenen tuşlar için. benm tel modeli 1200 güvenlik kodu girmeden de tuşkilidini açabiliyorum tuş aç yazan yerin altındaki tuşa basılı tutun şimdi * a basın gelcek o arada tuş aç butonunu bırakıp yıldıza basın(ama hızlı olmalısınız) böylece güvenli kodunu girmeden tuş kilidini açabilirsiniz
    1100 da da denenmiştir oluyor
    başka yerde görmüştüm x x x koydum ama
    x3x3x3x3x3x3x333... oluyodu
    yanlş oluyodu tabi
    tekrar NSS indirdim yaptım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

başka yerde görmüştüm x x x koydum ama
    x3x3x3x3x3x3x333... oluyodu
    yanlş oluyodu tabi
    tekrar NSS indirdim yaptım

Alıntıları Göster
    Teşekkürler.
    +Rep

Faydalı bir başlık. Eline sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: PHI

Teşekkürler.
    +Rep

Faydalı bir başlık. Eline sağlık

Alıntıları Göster
    Kuray: sadece 0 lara koymican

1er 1er atlayarak koycan.

PHI: hazır yaz boşuz yaptım böyle 3-5 dene anlatım daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

Kuray: sadece 0 lara koymican

1er 1er atlayarak koycan.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Reis-i Eagles

Devamını bekleriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: PHI

quote:

Devamını bekleriz

Alıntıları Göster
    İmzamda...
  • quote:

İmzamda...

Alıntıları Göster
    teşekkürler reis
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxSaKaLxxx

teşekkürler reis

Alıntıları Göster
    reca...
  • quote:

reca...

Alıntıları Göster
    herzamanki gibi reisten çok faydalı bir başlık daha.
    çok teşekkür ederiz reis
  • quote:

Orijinalden alıntı: aemred

herzamanki gibi reisten çok faydalı bir başlık daha.
    çok teşekkür ederiz reis

Alıntıları Göster
    eline sağlık güsell olmuşş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sdrive

eline sağlık güsell olmuşş

Alıntıları Göster
    Reis begenmediğim tek konun bu malesef,güvenlik kilidi telefonumuz çalınması durumunda baskasının bizim bilgilerimze erişememesi ve kullanamaması amacıyla konulmuştur.Anlattığın uygulamayı kullanacakların %3 yada 5 i güvenlik kodunu unuttugu için anlatımından faydalanır.Geri kalanlar ise bunu hangi açıdan kullanır acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agabaran

Reis begenmediğim tek konun bu malesef,güvenlik kilidi telefonumuz çalınması durumunda baskasının bizim bilgilerimze erişememesi ve kullanamaması amacıyla konulmuştur.Anlattığın uygulamayı kullanacakların %3 yada 5 i güvenlik kodunu unuttugu için anlatımından faydalanır.Geri kalanlar ise bunu hangi açıdan kullanır acaba.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: agabaran

valla haksızda değilsin.

sener35: forumdestek@donanimhaber.com'a mail at
  • quote:

quote:

valla haksızda değilsin.

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

valla haksızda değilsin.

sağol dostum iki mesajı da siliyorum birazdan
  • quote:

Orijinalden alıntı: sener35

quote:

quote:

valla haksızda değilsin.

sağol dostum iki mesajı da siliyorum birazdan

Alıntıları Göster
    Dikkate aldığın için sevindim sendende bunu beklerdim yanıltmadın beni
  • quote:

Dikkate aldığın için sevindim sendende bunu beklerdim yanıltmadın beni

Alıntıları Göster
    Süper konu, teşekkürler
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Dostum çok haklısın, fakat bende o %5 lik dilime girmekteyim. Şuan bu topic acaip işime yaradı. Umarım kötü niyetli insanların eline düşmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: senki

quote:

Dostum çok haklısın, fakat bende o %5 lik dilime girmekteyim. Şuan bu topic acaip işime yaradı. Umarım kötü niyetli insanların eline düşmez

Alıntıları Göster
    arkadaşlar 2 yöntemi de denedim olmuyor. ilkinde kod "12345" çıkıyor, 2. yöntemde de 12345 giriyorum yine code error.... neden acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: apolet78

arkadaşlar 2 yöntemi de denedim olmuyor. ilkinde kod "12345" çıkıyor, 2. yöntemde de 12345 giriyorum yine code error.... neden acaba

Alıntıları Göster
    ilk yöntemi denedim fakat [308] sırasında 5= yok en son 4 var ne yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tyler Durden

ilk yöntemi denedim fakat [308] sırasında 5= yok en son 4 var ne yapabilirim?

Alıntıları Göster
    Full factory yaptım bilgilerim silinmedi ama güvenlik kodum 12345 oldu istediğim gibi değiştirdim şimdi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.