Şimdi Ara

Kılıf çıkartmaları 'iPhone 12 mini' ismini onayladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 13 Ekim'de duyurulması beklenen iPhone 12 serisinin kılıf etiketleri sızdırıldı. Apple'ın İrlanda'daki uluslararası dağıtım merkezinde çekildiği iddia edilen fotoğraf, iPhone 12 modellerinin slikon kılıf çıkartmalarını içeriyor.

Ayrıca Bkz.Akıllı telefon fiyatları artıyor: Yılın 2. çeyreğinde %10 artış

iPhone 12 mini, ailenin küçük ekranlı ve uygun fiyatlı modeli olacak

Apple'ın bu yıl tarihinde ilk kez 4 iPhone modeli birden tanıtacağı uzunca bir süredir konuşuluyor. Bu telefonlar şimdiye kadar iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max olarak dile getirilse de bir süredir en küçük modelin iPhone 12 mini olarak adlandırılacağına dair söylemler dolaşıyor ortalıkta. 

Bu söylemlerin çoğalmasının haklı bir sebebi olacak ki sızdırılan kılıf çıkartmaları da iPhone 12 mini ismini doğruluyor. Bununla birlikte Apple'ın iPhone 12 Max adında bir isimlendirmeye gitmeyeceğini de ortaya koyan görsele göre bu yıl duyurulacak iPhone modellerinin ismi iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max olacak.

iPhone 12 mini nasıl olacak?

• Gövde: Alüminyum

• Ekran: 5.4 inç büyüklüğünde 2340 x 1080 piksel çözünürlük sunan OLED ekran

• Yonga: A14 Bionic

• RAM: 4 GB

• Hafıza: 128/256 GB

• Batarya: 2227 mAh

• Kamera (Arka): Ana+geniş açı

• Diğer özellikler: 5G (Sub-6GHz), Face ID, suya dayanıklılık

• Fiyatlandırma: 128 GB (649$), 256 GB (749$)

Kaynak:https://www.macrumors.com/2020/09/25/iphone-12-mini-appears-leaked-case-stickers/

• Mini ama ekran boyutu da ufak değilmiş. 5.4 her işi görür. Ekran kasa oranıda iyiyse kaba telefon sevmeyenler beğenir diye düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 6.1 düz sürümü ekranı ince çerçeve ile gelir mi 5.4 düz sürümde hayvan gibi çerçeve var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mini ismi kötü , Air daha mantıklıydı

• imkanım olsa almak isteyeceğim bir telefon,büyük telefonları çoğu kişi istemiyor

• Diger 12lerle birebir ayni özellikleri icerirse, iPhone 7’den gecmeyi ciddi düşünürüm. Büyük telefon sevmiyorum pek. Umarım iyi fiyat avantajıyla gelir

• Burada 8 bin tl gibi bir fiyatı olacak ama güzel telefon. Cebimde büyük telefon çok rahatsız ediyor. 4.7 inç de küçük gelmeye başlamıştı. Kasayı büyütmeden ekranı büyütmek çok iyi olacak ama o parayı verir miyim bilmiyorum. 8 bin liraya macbook air alınıyor yahu :d

650 dolar 7.60 kur ile zaten yuvarlak hesap 5 bin ediyor. 3 bin gibi bir de vergi olur 8 bin işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömerayhan -- 26 Eylül 2020; 14:29:57 >
  • Bütçe dostu olacağı iddia edilen bir modelde OLED panel ve FHD+ çözünürlük pek olası gelmiyor. Apple bu telefonu böyle çıkarırsa birçok Android telefonun selası okunur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt

Tüm modellerde OLED olacagi güvenilir kaynaklar tarafından aylardır kesin olarak söyleniyor. Son bir kaç yilda sızıntı dünyası genisledigi ve her söylenen büyük ihtimalle ciktiği için tüm cihazlarda OLED FHD+ olacagina eminim.

12 ile 12 Pro serisinde sadece paslanmaz celik kasa üstünlüğü olacaksa ben seçimimi Pro’dan 12 Mini’ye kaydırabilirim. Görmek lazim. Tek paslanmazla tutmazlar aradaki farki gerçi...

• Seneye damgasını vuracak model. Çok satacak, çok.

• Pil kapasitesi bile iyi gözüküyor yeni tasarruflu işlemci ve oled ekranla iyi gider.

• 34Tarik kullanıcısına yanıt
    özelliklerini pek kısmazlar gibi duruyor farklı kitlelere oynama peşindeler se nin devamı gibi duruyor

• 5.4 hiçte mini değil gelecek nesilde kaldırırlar tüketici sevmez bu tip isimleri çünkü geçmişte lite mini tarzı isimlerin içi çok boşaltıldı. Yine de apple çok güçlü tabuları yıkan bir firma olmazı olduruyor batarya dışında tabi :))

• Tek fark kasa değil. Kamera sisteminde üstünlük var. Genel olarak asıl farklar kamera ve malzeme olacak. Bunun dışında ufak nüanslar olabilir.

• Batarya iphone se gibi yine hüsran olmuş

• Eskiden x10 mini kullanırken.. Ona mini derdik... 5.4 inç mini olmuş :)

• Merhabalar, çok kararsız kaldığım bir durum söz konusu. Teknolojiyi ve piyasayı iyi takip eden sizler yardımcı olursanız minnettar olurum. Şu an iPhone 11 sipariş vermek üzereyim ama kararsız kaldığım bir durum var. Bu iPhone 12 Mini söylentisi internette dolanıyor, uygun fiyatlı olacağı yazılıyor. Sizce Mini çıkar mı? Çıkarsa 8 bin TL bandında bunu almak mümkün olur mu? 7500 TL'ye iPhone 11 almak yerine bu ayırdığım bütçeye dolar alıp 12 Mini'yi beklemek ve bu beklediğim sürede biraz daha bütçeyi arttırmak nasıl olur? Beklememin en büyük riski şu an 7500 TL bandında olan İphone 11'lerin fiyatının daha da artması. Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak istemiyorum.

• Kamera farkı da olucak bence ama kilit tuşuna parmak izi koyabilir belki pro larda

• quote:

Orijinalden alıntı: Recaizade-i Nabizade

Merhabalar, çok kararsız kaldığım bir durum söz konusu. Teknolojiyi ve piyasayı iyi takip eden sizler yardımcı olursanız minnettar olurum. Şu an iPhone 11 sipariş vermek üzereyim ama kararsız kaldığım bir durum var. Bu iPhone 12 Mini söylentisi internette dolanıyor, uygun fiyatlı olacağı yazılıyor. Sizce Mini çıkar mı? Çıkarsa 8 bin TL bandında bunu almak mümkün olur mu? 7500 TL'ye iPhone 11 almak yerine bu ayırdığım bütçeye dolar alıp 12 Mini'yi beklemek ve bu beklediğim sürede biraz daha bütçeyi arttırmak nasıl olur? Beklememin en büyük riski şu an 7500 TL bandında olan İphone 11'lerin fiyatının daha da artması. Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak istemiyorum.

Hocam bence 8 bin tl bandında gelecek iPhone 12 Mini. Ben 7999 - 8499 TL arası bir fiyatlandırma bekliyorum.

• Mini adı Apple'a yakışmaz bence. Hem diğer üreticilerden isim çalmış olur, hem de Android tarafındaki modellerden dolayı mini isimli telefonlar iyi bir imaja sahip değil.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.