Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Kılıçdaroğlu: Tezkereye içimiz yana yana 'evet' diyeceğiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
34
Cevap
0
Favori
853
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Kılıçdaroğlu: Tezkereye içimiz yana yana 'evet' diyeceğiz
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  3346 Mesaj
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, "Tezkere bugün görüşülecek. Oradaki askerlerin burnunun kanamaması için içimiz yana yana 'Evet' diyeceğiz" diye konuştu.

  Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

  Esnaf kardeşim hayatından memnun mu? Esnaf kardeşlerime biraz sitem ediyorum kimse kusura bakmasın. Esnaf kardeşim, "Geçinemiyorum" diyor, "Zam üstüne zam geliyor" diyor, "Zarar ediyorum" diyor. Diyor da bunları yapan kim? Senin oy verdiğin siyasi partinin lideri yaptı. Sen onlara ders verdiğin gün bu sorunlar bitecektir.

  Yönetimi bize teslim edin, göreceksiniz Türkiye nasıl yönetiliyor. İşsizlik nasıl bitiyor, her eve nasıl huzur geliyor, göreceksiniz yandaşlar nasıl kaçacak. Biz bunların hepsini yapacağız. Devlette liyakat kalmadı, her şeye 1 kişi karar veriyor. Esnafın, çiftçinin derdini dinleyen yok.

  "SABREDİN, AÇIKLAYACAĞIM"

  Devlette liyakat kalmadı. Her şeye bir kişi karar veriyor. Sabah kim yanına giderse onun kararı çıkıyor. Peki ulaşamayan yüz binlerce esnaf, çiftçi? Onların derdini dinleyen yok. O sarayda otururken sanıyor ki herkesin yeri çok rahat. AK Parti’li kardeşlerime seslenmek isterim önümüzdeki hafta size sarayın Türkiye Cumhuriyeti’ni nasıl arpalık haline getirmiş onu açıklayacağım. Kimlerin bir eli yağda bir eli balda haftaya açıklayacağım. Sabredin.

  Trump bir bağırıyor dolar fırlıyor, susuyor dolar iniyor... Bu nasıl memleket? Bunun sorumlusu kim? Bu tarihi bir soru. Bunun sorumlusu tek adam! Eğer tek başına yönetiyorsan bütün sorunların kaynağı sensin kardeşim.

  TRUMP TEPKİSİ: TIK YOK

  Perişan edeceğim seni diyor, ilk tepki bizden geldi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni hiçbir güç tehdit edemez. Şu ana kadar AK Parti'den tık yok. Neden itiraz etmiyorlar?

  Eğer tehdit ediliyorsan tepki göstereceksin, tepki gösteremiyorsan çekileceksin. Yönetemiyorsan çekileceksin.

  "MİLLET BUNU YEMEYECEK"

  Enflasyon yüzde 9'muş... Zam üstüne zam geldi ama enflasyonumuz yüzde 9. Beyaz peynirin kilosuna 1 yılda yüzde 61 zam geldi. Domates yüzde 40 zamlandı. Ama enflasyonumuz Saray'a göre yüzde 9. Daha dün köprülere zam geldi. 'Ben bunu söylüyorum yerseniz' diyor.

  Bu millet önümüzdeki seçimlerde yemeyecek, gerekli dersi verecek. Buna inanıyorum. Kırmızı et sanayicileri başkanı bir açıklama yapmış, 'Son bir yılda maliyetlerimiz yüzde 50 arttı' diyor. 'Yüzde 20 zam yapmak istiyoruz ama iç piyasada tüketim düştüğü için kimse fiyatları artıramıyor' diyor. Bunu da AKP’li kardeşlerim hafızalarının bir köşesine yazıyordur. Buradan kamyon şoförlerine seslenmek isterim; sorununu biliyorum, nasıl çözülmesi gerektiğini de biliyorum bunun yolu seni düşünen siyasi iktidara oy vermektir. O yüzden ben CHP olarak sizlerin oyunu istiyorum. Huzur için, bereket için istiyorum.

  "TÜRKİYE YOKUŞ AŞAĞI UÇTU; SARAY ŞAHA KALKTI"

  Türkiye yokuş aşağı uçtu; Saray şaha kalktı. 82 milyonun nefesi kokuyor ya açlıktan. Gidip mutfaklara bakın, yangın var. Bir kişi nasıl iş bulacak diye çalıştılar mı, emek harcadılar mı? Bunların hiçbiri yok. Hepimizin gündeminde bir de Suriye konusu var. Ortadoğu bataklığı var. En baştan bu bataklığa girmeyin dedik.

  "EMPERYAL GÜÇLERİN OYUNCAĞI OLUYORUZ"

  Emperyal güçlerin neden oyuncağı oluyoruz? ABD ile Rusya'dan ayrı ayrı talimat alan bir Saray devletine dönüştük. En ağır hakaretlere maruz kalıyoruz. Koşa koşa hala Amerika'ya gidiyorlar bir fotoğraf için! Tank Palet Fabrikası, Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı bir fabrika. Bu fabrikayı peşkeş çektiler. Biz söyledikçe inkar ediyorlar, hepsi ortada.

  "GERÇEK MİLLİYETÇİYİM"

  Ben onlar gibi değilim, gerçek milliyetçiyim! Memleketimi savunurum ben, bayrağımı, vatanımı savunurum. Altı okumuzdan birisi milliyetçilik.

  "VİCDAN VE AHLAK SABİHİBİ HERKESE SESLENİYORUM"

  Vicdan ve ahlak sahibi herkese sesleniyorum. Suriye'de kriz çıktığı zaman, Eylül 2011'de Suriye yönetimiyle görüşüldü. Suriye muhalefetiyle görüşüldü. Barış olsun diye görüşüldü. İktidar silah gönderdi, biz milletvekili gönderdik.

  Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatı kuralım dedik. Suriye, Irak, İran ve Türkiye'den oluşan bir yapı kuralım dedik. Eylül 2018’de İdlib için 6 öneri yaptık. Bu ayın başında ise Suriye Konferansı düzenledik. Bu önerileri yangın bize sıçramasın diye yaptık.

  ERDOĞAN'A 7 SORU SORUYORUM:

  1- Bir zamanlar dost olduğumuz Suriye ile durup dururken neden kavgalı hale geldik. Sana Suriye’nin iç işlerine karış diyen kimdi?

  2- Suriye’deki teröristlere Türkiye üzerinden silah gönderenler kimlerdi? Bu gayrimeşru yolu sana önerenler kimlerdi? Hala senin yanındalar mı? Bu silahları sana kim gönderdi?

  3- Türkiye üzerinden Suriye’ye geçen teröristlere geçiş telkinini kim yaptı?

  4- Fırat’ın doğusundaki tutuklu IŞİD teröristlerini devralmaya kalkıyorsun. Biz teröristlerin bekçisi miyiz? Bu tablo Türkiye’ye yakışıyor mu?

  5- Suriyeli sığınmacıların maliyeti bize 40 milyar dolar. Peki Suriye bataklığının Türkiye’ye maliyeti ne kadar?

  6- Amerika ile bir telefon görüşmesi üzerine mutabakat sağladığın anlaşılıyor. Ama Trump tehdit edecek kadar cüretkar. Ne için söz verdin? Haddini aşmayacağın nokta nedir?

  7- Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanlığını hala sürdürüyor musun? Eş başkanlığının Türkiye’ye ne faydası oldu?

  "TEZKEREYE İÇİMİZ YANA YANA 'EVET' DİYECEĞİZ"

  Tezkere bugün görüşülecek. Oradaki askerlerin burnunun kanamaması için içimiz yana yana 'Evet' diyeceğiz. Yazıktır günahtır. Bütün bu süreci milletimizle paylaşmak benim vicdan borcumdur. Ahlaklı olarak doğruları söylüyoruz. Gidip Trump'a teslim olan adamdan hayır gelmez.
  http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/1618250/Kilicdaroglu__Tezkereye_icimiz_yana_yana__evet__diyecegiz.html  |
  |
  _____________________________
 • Söylediği her kelime doğru. Suriye'de yapılan yanlışları sıralanmış, askerimiz için içimiz kan ağlıyor demiş.

  Başlığı bu şekilde atmak ise iğrenç.

  Hüseyin** kullanıcısına yanıt
  @Hüseyin** demiş ki;

  Mesajı Yerinde Gör

  Aynen kardeşim bu cehape pekakayı da törenle haburdan geçirip ayaklarına savcı getirip aklamıştı.

  esad ın kaddafi gibi düşeceğini zannettiler olmadı
  idlip elimizde patlayacak bomba gibi. Suriye kürdistanı kuruldu.
  bölgede Türk popülasyon yok. Türkmenler bile orada durmuyor Türkiye ye geliyor bu durumda Suriye politikası iflas.

  Kılıçdaroğlu'nun özetle dediği, operasyona karşı , ama gelecek tepkilerden çekindiği için, içi yana yana evet diyecek.

  Last Troll Bender L kullanıcısına yanıt
  @Last Troll Bender demiş ki;

  Mesajı Yerinde Gör

  Geçin bu işleri, o zaman çok şehit haberleri geliyordu, ve hükümet ve seçmeni pkk ile uzlaşılırsa can kayıplarının olmayacağına inanmıştı, denedik ama başarılı olamadık, şu an ise çatır çatır terörist öldürüyoruz ve terör bitme noktasına geldi, artık Kuzey Irak'da operasyon yapıyoruz. Dikkatini çektiyse terör o kadar azaldı ki artık yönetici/gri listedeki teröristler sahaya indiği için onları öldürüyoruz.

 • Yarbay
  7882 Mesaj
  Söylediği her kelime doğru. Suriye'de yapılan yanlışları sıralanmış, askerimiz için içimiz kan ağlıyor demiş.  Başlığı bu şekilde atmak ise iğrenç.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  885 Mesaj
  esad ın kaddafi gibi düşeceğini zannettiler olmadı
  idlip elimizde patlayacak bomba gibi. Suriye kürdistanı kuruldu.
  bölgede Türk popülasyon yok. Türkmenler bile orada durmuyor Türkiye ye geliyor bu durumda Suriye politikası iflas.
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  2433 Mesaj
  İçimiz yana yana değil...

  oy kaybından korkuyoruz o yüzden evet diyeceğiz deseler daha net olurdu.^^
  _____________________________
 • Yarbay
  6215 Mesaj
  KK'dan hiç hazzetmeyen birisi olarak uzun süre sonra ilk kez hak verdim. Birilerinin ABD kayığına binerek Neo-Osmanlı hayallerinin getirdiği pisliği temizlemek TSK'ya kaldı. Ordu yapmak zorunda olduğu şeyi yapacak. Kaçış yok bundan. O yüzden geçmişteki rezillikleri örnek gösterip TSK'nın operasyonuna taş koymak isteyen şark kurnazlarının oyununa gelmeyin sakın.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 8 Ekim 2019; 23:34:43 >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  2411 Mesaj
  rte camide içki içinlerin görüntüsünü açıklayacaktı bu da güya akp'deki fetöcüleri açıklayacaktı hep bir şeyler açıklama boş konuşmalar, halk desen aldı gazı erken seçime kadar o gazla iyi gider.
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1613 Mesaj
  O kelimeyi kim söylerse rakibi aleyhine kullanır. Her kelimeyi dikkatli seçeceksin siyasette. "Şartlı evet diyoruz" dese kimse ses cikaramazdi.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  2125 Mesaj
  Eski Kullanıcı Adı:
  TurkishDelight


  Kılıçdaroğlu'nun özetle dediği, operasyona karşı , ama gelecek tepkilerden çekindiği için, içi yana yana evet diyecek.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  607 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Hüseyin**

  PKK ya müdahale edilmesini kabul edememiş normal.  Sözde herşey güzel Kılıçdaroğlu ama icraatin yok...

  Hep işçinin halkın yanındayım ayağı yersen.

  SSKyı sömürürken daha yeni doğmuş 10 aylık bebeğe sigorta yaptırıp halkın alnının teriyle öderken 70 tane akrabasını aleni bir şekilde işe alırken bu kadar halkperver işçiperver değildin ne oldu da böyle değiştin.  ChPKk şuan kim ne derse desin masal anlatmasını iyi biliyorlar ama gerçekten içinizde aşırı vatan haini Avrupa yalakçısı var.  Sana ancak aptallar ve aşırı körler inanır.
  Aynen kardeşim bu cehape pekakayı da törenle haburdan geçirip ayaklarına savcı getirip aklamıştı.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Çavuş
  52 Mesaj

  chp suriye için çözüm konferansı yaptı geçen hafta lütfen o konferansın sonuç bildirgesini bul ve oku o zaman bazı şeyleri görürsünüz belki.
  |
  |
  amadeus99 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  beni bir tek sen anladın sen de yanlış anladın..
 • Onbaşı
  19 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: onkuba

  Yine boş yapmış. Her zaman olduğu gibi.
  Sahi mi? Trump dumduz gidiyor sen kukla gibi seyret
  _____________________________
 • Yarbay
  4083 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: urkal

  Sahi mi? Trump dumduz gidiyor sen kukla gibi seyret

  Alıntıları Göster
  Biz de inlerine giriyoruz. İyi seyret ;)

  Yada patates, soğan fiyatlarına falan bak. Onlar daha kritiktir senin için.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkuba -- 9 Ekim 2019; 11:27:56 >
 • Yüzbaşı
  607 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: onkuba

  Biz de inlerine giriyoruz. İyi seyret ;)

  Yada patates, soğan fiyatlarına falan bak. Onlar daha kritiktir senin için.

  Alıntıları Göster
  Hangi inler daha önce pışpışladıklarınız mı?
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1100 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Last Troll Bender

  Aynen kardeşim bu cehape pekakayı da törenle haburdan geçirip ayaklarına savcı getirip aklamıştı.

  Alıntıları Göster
  Geçin bu işleri, o zaman çok şehit haberleri geliyordu, ve hükümet ve seçmeni pkk ile uzlaşılırsa can kayıplarının olmayacağına inanmıştı, denedik ama başarılı olamadık, şu an ise çatır çatır terörist öldürüyoruz ve terör bitme noktasına geldi, artık Kuzey Irak'da operasyon yapıyoruz. Dikkatini çektiyse terör o kadar azaldı ki artık yönetici/gri listedeki teröristler sahaya indiği için onları öldürüyoruz.
  _____________________________


  Gökte parlayan ay,

  Kalpte incinen söz,

  Çölde ışıldayan su, sana benzer


  aşk sana benzer
 • Yüzbaşı
  999 Mesaj

  Kesinlikle. Ypg terör örgütü değil vatanını savunan çocuklar diyen adam şimdi asker edebiyatı yapıyor. Yav he he Amy Austin Holmes'un da içi yanıyordur.(Google'a aratın bu ismi)
  |
  |
  SerseriGezgin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
üniversite
google reklamları
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,324
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.