Şimdi Ara

Kılıçdaroğlu: Suriyelileri Suriye'ye göndereceğiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
1
Favori
11.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 116
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 46 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ProStr33t (21 mesaj) Torres1903 (8 mesaj) kerimcem (5 mesaj) Darch (5 mesaj) t_garret (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (94 mesaj) Mobil (35 mesaj) Mini (8 mesaj) (19 mesaj) (19 mesaj)
  • @
581 oy
Öne Çıkar
Giriş

https://www.gunboyugazetesi.com.tr/kilicdaroglu-suriyelileri-suriyeye-gonderecegiz-93458h.htm

ABD, AB ve AKP'nin arap asimilasyonu planlarına birilerinin dur demesi gerekiyordu. Mhp de gidip çay demlesin.

• Not: Arkadaşlar rica ediyorum bu haberi ÖNE ÇIKARIN.

İşte bu be. 2023 de millet ittifakı kazansın, Suriyelileri göndersin, ülkemde kalıp, kalkınması İçin elimden geleni yapmazsam şerefsizim. 2023 de sonuç istediğimiz gibi olmazsa önce ben gideceğim sonra arkamdan ailem gelecek, buradakiler de Türk kız çocuklarını taciz eden Suriyelilere katlansın. Bir gün benim seninde kızına taciz edecekler elbet. Eğer bu düzen böyle giderse.

İşte budur. Suriyeliler ülkesine geri dönsün artık. Ülkeye entegre olan, kültürümüzü benimseyen, baskıcı rejimlerden kaçan, ülkeyi kalkındıracak göçmenlerin başımızın üstünde yeri var. Örnek olarak molla rejiminden kaçan İranlılar.

Ancak şu an ülkemizde bulunan Suriyeliler kültürümüze entegre olamadı 3 kuşak geçse dahi olamayacaklar. Dilimizi yıllar geçmesine rağmen öğrenemediler. Kültürleri bizim kültürümüzden çok farklı. Bizimle iç içe yaşamak yerine ghetto mahallelerde yaşamayı tercih ediyorlar. Bayramlarda ülkesine ziyarete giden mültecilerden bahsediyoruz. Mültecinin anlamını zulüm gördüğü yerden kaçmak demektir. Zulüm gördüğü yere mutlu gününde ziyarete gidiyorsa o ülkede zulüm görmüyordur. Ülkemizde barındırmanın da bir anlamı yoktur.

Yeni söylemiyor bunu 3 yıl önce yine dile gelmişti.Sonra Akşener söylemişti.Ama karşılık bulmadı o zaman.Ülkenin yarısı hain gözüyle bakıyordu o zaman.Şimdi bu oran %20-30 lara indi.Bir gayret 5 yıl sonra herhalde savunanlar sadece para açısından savunur olacak Ekmek 5 lira olsun kafalara dank edecek artık
  • Not: Arkadaşlar rica ediyorum bu haberi ÖNE ÇIKARIN.

İşte bu be. 2023 de millet ittifakı kazansın, Suriyelileri göndersin, ülkemde kalıp, kalkınması İçin elimden geleni yapmazsam şerefsizim. 2023 de sonuç istediğimiz gibi olmazsa önce ben gideceğim sonra arkamdan ailem gelecek, buradakiler de Türk kız çocuklarını taciz eden Suriyelilere katlansın. Bir gün benim seninde kızına taciz edecekler elbet. Eğer bu düzen böyle giderse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProStr33t -- 22 Haziran 2021; 15:11:7 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yeni söylemiyor bunu 3 yıl önce yine dile gelmişti.Sonra Akşener söylemişti.Ama karşılık bulmadı o zaman.Ülkenin yarısı hain gözüyle bakıyordu o zaman.Şimdi bu oran %20-30 lara indi.Bir gayret 5 yıl sonra herhalde savunanlar sadece para açısından savunur olacak Ekmek 5 lira olsun kafalara dank edecek artık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • abd ab izin verirse gonderirsin ama sanmıyorum bir tırtlamasıyla ekonomisi batan ülkesin şu anKılıçdaroğlu: Suriyelileri Suriye'ye göndereceğiz 

hiç bir partide gonderecek boru yok şu an insani dram yaşatıyon diyip anında ağır yaptırım yersin katil devlet diye.

şemsiye çoktan açıldı yani ancak ab den para dilenirler gelen paraylada oo refahımız arttı dolar düştü derler herkes susar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Haziran 2021; 15:18:57 >
  • eyoruk e kullanıcısına yanıt
    Kılıçdaroğlu: Suriyelileri Suriye'ye göndereceğiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kerimcem k kullanıcısına yanıt
    İki yüzlü AB buna ses çıkarmış mıydı?

https://onedio.com/haber/ispanya-askerlerinin-multecilere-siddet-uygulayarak-fas-sinirindan-denize-attigi-goruntulendi-982847

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

abd ab izin verirse gonderirsin ama sanmıyorum bir tırtlamasıyla ekonomisi batan ülkesin şu an 

hiç bir partide gonderecek boru yok şu an insani dram yaşatıyon diyip anında ağır yaptırım yersin katil devlet diye.

şemsiye çoktan açıldı yani ancak ab den para dilenirler gelen paraylada oo refahımız arttı dolar düştü derler herkes susar..

Bir halt olmaz. Hatta hoşlarına gider onlara daha fazla mülteci baskısı yapamayacağımız için.

• quote:

Orijinalden alıntı: ProStr33t

İki yüzlü AB buna ses çıkarmış mıydı?

https://onedio.com/haber/ispanya-askerlerinin-multecilere-siddet-uygulayarak-fas-sinirindan-denize-attigi-goruntulendi-982847

bu güç meselesi sen onları çoktan aldın çoğunuda iş konut barınma sağladın o başka, o daha sınırdan girmeden postalananlar.

isterseiniz en türkçü kafatasçı partiyi getirin türkiyede suriyelileri geri gondericek güç şu an yok, akp gidersede görürsünüz zaten ne kulp takıyorlar bahane buluyorlar diye.

insanları zorla kovmak her babayiğidin harcı değil.k.k nın planı şu suriyede güller açıcak refah ve iş patlaması olucak ,esad geri gelin aşkitolarım diye çağırcak onlarda kendi istekleriyle gidecekler yani masalsı bir uyduruk evren.Kılıçdaroğlu: Suriyelileri Suriye'ye göndereceğiz 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Haziran 2021; 16:12:41 >

• kerimcem k kullanıcısına yanıt
    Görüşünü anladımda neden gülüyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProStr33t -- 22 Haziran 2021; 15:29:55 >
  • Suriyeli kardeşlerimizin memleketlerine dönmeleri için bir "sivil" olarak verilecek her göreve hazırım, yeter ki din kardeşlerim kendi YURTLARINA dönsün.

• Gitsinler de sınırı açıp avrupaya mı yoksa suriyeye mi gidecekler zerre umrumda değil yeter ki gitsinler.

• İşte budur. Suriyeliler ülkesine geri dönsün artık. Ülkeye entegre olan, kültürümüzü benimseyen, baskıcı rejimlerden kaçan, ülkeyi kalkındıracak göçmenlerin başımızın üstünde yeri var. Örnek olarak molla rejiminden kaçan İranlılar.

Ancak şu an ülkemizde bulunan Suriyeliler kültürümüze entegre olamadı 3 kuşak geçse dahi olamayacaklar. Dilimizi yıllar geçmesine rağmen öğrenemediler. Kültürleri bizim kültürümüzden çok farklı. Bizimle iç içe yaşamak yerine ghetto mahallelerde yaşamayı tercih ediyorlar. Bayramlarda ülkesine ziyarete giden mültecilerden bahsediyoruz. Mültecinin anlamını zulüm gördüğü yerden kaçmak demektir. Zulüm gördüğü yere mutlu gününde ziyarete gidiyorsa o ülkede zulüm görmüyordur. Ülkemizde barındırmanın da bir anlamı yoktur.

• Ölüyen Yürüler kullanıcısına yanıt
    Hepsi gönderilmeli. Çünkü bizim nice başarılı, iyi üniversitelerden mezun gençler iş bulamıyor.

• Bizim sınırlarımızdan çektirip gitsinler de yolları Suriye mi olur, başka bir Avrupa ülkesi mi onların sorunu. Ne olduğu belirsiz milyonlarca insan var bu topraklarda. Çoğu vatandaşlık aldı, üstüne devletin bazı birimlerinde görev almakta. Zamanla bu işin gideceği yeri geçmiş dönemden biliyoruz. 1 2 sene çok geç 2021 yılı bitmeden yallah gönderilmeliler.

Geçen vatan caddesin emniyet müdürlüğüne gitmem gerekti. İşlerim uzadı bir yerlerde bari karnımı doğurayım dedim adamlar resmen Fatih'te küçük bir Şam kenti yaratmışlar. Bir tane Türk göremedim. Bir tane Türkçe tabela göremedim. Acaba dedim ben mi Suriye'ye mülteci olarak geldim. Ülkemde beni böyle hissettirenlere yazıklar olsun.

Eskiden oralara yolum düştü mü 40 yıllık dostummuşum gibi karşılardı esnafı şimdi haehe huheauh gibi arapça bir şeyler duyar oldum.

• Kardeşçe göndermekten kastı nedir? Gitmiyorum derse ne olacak? Nitekim geçen sene Avrupa'ya sınırlar açıldığında sınıra gidenlerin sadece % 20'si suriyelilerdi. Düşünün Avrupa'ya bile gitmediler suriye'ye mi dönecekler?

Soru şu adam ben gitmiyorum derse ne olacak? Fazla nezaket ev sahibini misafir , misafiri ev sahibi konumuna sokar Türkiye'de 7 senede olan şey bu, suriyeliler Türkleri kovma aşamasına geldi, Çanakkale'de biz savaştık yalanı atıyorlar ( buna inanan ve savunan Türklerin sayısı da çok ) , ülkenin tapusuna ortaklık koşmaya başladılar. kardeşçe nasıl çözülecek bu iş ?

• ChelseaNy kullanıcısına yanıt
    Kıbrıs Barış Harekatının ismi gibi topraklarımızdan süreceğiz.

• Güzel bir vaat ama kimsede sormamış seni iktidar yapan kim .

• vay be gandi gılışdar son zamanlarda doğru konuşmaya başladı

• Giren girdi bir kere

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.