Şimdi Ara

Kılıçdaroğlu: Oğlum fazla parka getirdi, senin askere gitmeyen çocuklarına göndereceğim (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
1
Favori
23.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
462 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bukelemun nick entry uyumu çok iyi olmuş Yalniz kerem bedelli yapabilecekken hakkı olduğu halde askerliğini yaptı tezkeresini aldı Kılıçdaroğlu un kızının evini güneş gazetesi sahipleri aldı siyasal İslamcıların adeti bu doymuyorlar çoluk çocuk demeden adamın kanına kadar emiyorlar haaa benim duyduklarıma göre tayyibin oğlu Burak testis kanseri değil asıl gizli gay oldugu ve bu yüzden hiç ailesiyle görüşmediği yan yana foto bile cektirmedikleri yönünde Bilgi aldım askerlere bu yüzden gitmediği ama kamuoyuna testis kanseri diye dektare edildi zaten aynı hesap tesis kanseri eşittir iktidarsızlık demek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zamanlar basın vardı.

• Onlar askere gitmek yerine daha yararlı işler yapıyorlar ülkemiz adına arkadaşlar. Alıyorsunuz bi ayakkabıyı giyiyorsunuz kutusunu çöpe atıyorsunuz. Çevreye zararı olmasın diye içlerini dolduruyor adamlar onların

Ama lütfen biraz mantık yahu

• faik büldül kullanıcısına yanıt
    Kaç kez soyleyecegiz sonuna hulooooogggg ekleyin diye.Savunmaniz için ne yapmanız gerekiyorsa yapiyorsunuz.Birilerinin oğulları askere gitmesin durumu olmayanın oğlu sırtında 40 kilo çanta dağda terörist peşinde koşsun.Adalet mi bu?

• benim merak ettiğim şey cumhurbaşkanı şehit ailelerini ziyarete gittiğinde ona kimse...

'' bizim çocuklarımız bu vatan uğrunda şehir olurken sizin çocuklarınız neden askere gitmiyor '' sorusunu sormuyor

zaten çocuklarını askere yollasa bile kısa dönem yollar ve batıdaki illerde kebap askerlik yaptırırlar

var mı çocuklarını doğuda askere yollayacak bir babayiğit ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuralsiz111 -- 19 Nisan 2018; 9:48:11 >
  • Gılışdar liderlik vasfı ++

• Ne büyük bir siyaset adamı. Amerikan başkanlığı bunun hakkıydı lakin karavanda atletle fotoğraf verince işler ters gitmeye başladı. Böyle bir muhalefetin dünyada eşi benzeri yok.
  • Millet yine saçmalamış kılıçdaroğlu'nun oğlu çalmış falan diye...

Aynı yoldan gidersek diğeri de dediki kılıçdaroğluna, “Devletten aldığı maaş dışında tek kuruşu çalışarak kazanmamış adam...” demişti bu yoldan gidersek kendisi HIRSIZ mı olmuş oluyor, çünkü epey bir mal varlığına sahip
  • Boş verin Cumhurbaşkanı oğlunu hangi Milletvekili hangi belediye başkanı hangi il, ilçe başkanı oğlu askere gitti onu bir diyiverin

Cevap parti ayırt etmeksizin hiç birisi boşuna bu konuda kimseye bir fayda getirmez.

Vatandaş görüyor bunları

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam kendi parkasiyla birlikte arkadaşınınkinide aşırmış. Tamam kendinkini hatira olarak alirsin anladikta. 2.si biraz aç gözlülük olmuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bazı arkadaşlar konuyu saptırmak için her yolu denese de gerçek değişmez. Sen oğullarını askere yollamayıp sonrasında da askeri siyaset malzemesi yaparsan böyle de cevabını alırsın. Milletin oğluna gelince yolla kendi oğluna gelince yatır. Yanlış anlaşılmasın askerlikten gocunmadım hiçbir zaman ama oğlunu askere yollamayan biri bu konularda biraz daha dikkatli olmalı bence. Mermi ıslanmasın diye çocuğunun örtüsünü alan anaların hikayelerini dinleyerek büyüdük biz. Milletin çocuğu değersiz tabi.

• Güzel laf koymuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Askerden bot ya da parka çalma konusunda Allah'ın adı da alet edilerek bir dolu sorunlu yorum yapılmış. Allah adını kullanarak ahlakı bozuk yorumlar ve işler yapmak hiç doğru değil.

Askerden dönerken parka ya da bot vs getirilebilmesi, tamamen oradan ayrılırken yetkisi bulunan kişinin inisiyatifine ve izin vermesine bağlıdır. O parka veya bot ya da kep zaten sonradan gelen bir başka askere verilmez. Her gelen askere her biri sıfırdan ve yeni olarak verilir.

Ben askerden dönerken de mesela sadece kepleri alabileceğimiz yönünde inisiyatif kullanıldı ve ben de hatıra olarak kepi getirdim. Yani çalmadım ve o kepi başkasına zaten kullandırmayacaklardı. İzin verilseydi belki botu da getirirdim. İnsanın hayatında yeri olan önemli anılar çünkü bunlar.

Gereksiz yorumlar yapanlar gerçekte dürüst değiller ve samimiyet içinde değiller. Ülkenin en büyük sorunu da zaten bu.
  • güzel söylemiş herkese nasip olmaz Türk askeri olmak bide şöyle bir şey var her erkekte giyecek adamlık yoktur o üniformayı🔥

• Mobidik kullanıcısına yanıt
    botu çalınan büyük gelen vuran yırtılan askere al sana sıfır botmu verilir.
  • Kilisdara yapilan kapaklari ard arda koysan burdan koye yol olur

Bir de tabi su var, bu adami ciddiye alan kaldi mi hala

• quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

botu çalınan büyük gelen vuran yırtılan askere al sana sıfır botmu verilir.
    1000 kişiden 5 kişi çaldırır yada çaldırmaz ben 15 ay da hiç bir malzememi çaldırmadım 15 ay boyuncada 10 kişiye rastlamadım tavan arasından kıyafet verilen. 3-5 istisnai durum haricinde kimseye 2. el eşya verilmedi çuval çuval kıyafetler botlar tavanda farelere yem edildi.
    Ne kadar çok boş konuştuğunun farkındasındır umarım. Savunduğun kişiler azılı hırsız artık kimi savunuyorsan.
  • veni60 kullanıcısına yanıt
    +30 yaş çözüm değil hocam. Bu zeka ile insanlar otuzundan sonra da farklı davranmayacak.

• KK güzel kapak yapmış....

cvp bile veremedi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: M4M00D

6-12 aylık süreçte dağa çıkılmaz bu bir ikincisi askeri liselerdekiler de dağda çatışıyor aklında bulunsun dedim. :)
    Yeni sistemi bilmiyorum. Ama eskiden farklıydı o zaman. Büyüklerimiz 3 yıl askerde kalırdı. Sonrasında giderek azaldı zaten. Hikayelerini bilirim. Bizzat amcam dağda çatışırken yanında arkadaşı şehit düşmüş. Kendisinin de kulağını mermi sıyırmış. Bir kulağı çok az işitiyor.

Bu arada askeri liselerdeki herkese özel bir şey demedim farkındaysan. Düzgün oku.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.